Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

@kili

zar ambrozija nije krajem avgusta/pocetkom septembra?

sve u svemu, mozes i erius, mada je dosta skuplji od presinga. a ako ti ne smeta puno onda bolje nemoj nista

aerius koristim uz kapi nasonex,marisol sam prestao,resio se kijavice i slinavljenja ujutro potpuno,jos kad bi me pustio ovaj povremeni kasalj koji traje vec 3 meseca :S

Link to comment
Share on other sites

Doktori, već 2 meseca mi je nos svako jutro pun sasušene krvi pomešane sa, jel, nosnim materijalom. Problem mi se pojavio oko prvog maja kad sam imao neku ranicu u levoj nozdrvi koju sam kulirao i čekao da prođe pošto nije prvi put da se pojavila. Ona sam zavukao upalu uha koju sam lečio sa otolom h na svoju ruku pošto takođe nije bio prvi put da imam upalu. Bio sam kod specijaliste koji mi je prepisao antibiotike, kapi za uho i kapi za nos, nafazol valjda. Ranica je do upale nestala ali je ostalo redovno krvarenje. Od nafazola mi je i krvarenje prestalo ali čim sam prestao da koristim kapi krvarenje se vratilo i više ne znam šta da radim.

Za kojeg je ovo doktora?

Link to comment
Share on other sites

Klinja ima 5.5 godina i bolove u donjem desnom predelu abdomena - u predelu vrha prednje karlicne kosti. Imao je slican problem pre nekih 5 nedelja. Spavao je u kolima sat vremena vezan pojasem i par sati posle toga je povratio, skocila mu temperatura i zalio se na bolove u stomaku na istom mestu. Isli smo kod doktora na pregled ali je do tada nalaz bio cist a i mali je prestao da se zali na bolove.

Ovaj put smo se nesto bezveze igrali = golicao sam ga i preturao. Posle toga se nesto utunjio i posle par sati opet povratio + tempereatura 38.5+. Opet bolovi  - u celom stomaku, malo oko pupka ali najvise kod desne noge kod vrha karlice (cak se zalio i da ga malo desna noga boli). Na zalost bili smo u putu ova dva dana tako da smo tek danas stigli kod doktora. U medjuvremenu bol u ostatku abdomena se smanjio ali dole desno jos boli na dodir. Jutros je opet povratio ali posle toga je mnogo bolje volje bio i danas je dosta bolji.

Bili smo na pregledu pre sat i poslali su nas na ultrazvuk. Doktorka kaze da kod male dece moze malo da se upali slepo crevo ali da to nije stransno kao kod odraslih. Da li je to istina ili je operacija izgledna? 

Ako mora operacija gde da je obavimo (sve opcije su u igri - trazi se najbolja)?

S obzirom na simptome - da li ce operacija biti medju tezima ili laksim? (ili moram da cekam rezultat ultrazvuka da znam).

Da li postoji bolji i losiji nacin da se uradi operacija i koji je bolji?

 

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

stvarno, ja mislio ima jos neki vma!

 

mikrostalja, postoji i hronicno zapaljenje slepog creva koje ne mora nuzno da se operise...ali mozda bi bilo bolje da mu operisu ako ga vec toliko muci, mada ne mogu ovako da znam u cemu je slucaj...a gde operisati, pa verovatno u tirsovoj/institutu nbg

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

stvarno, ja mislio ima jos neki vma!

 

mikrostalja, postoji i hronicno zapaljenje slepog creva koje ne mora nuzno da se operise...ali mozda bi bilo bolje da mu operisu ako ga vec toliko muci, mada ne mogu ovako da znam u cemu je slucaj...a gde operisati, pa verovatno u tirsovoj/institutu nbg

 

Reseno u Tirsovoj. Hvala sto si odgovorio - mnogo to znaci da znas. Imas od mene pice kad god. Prvo nisu bili sigurni iako je doktor koji je radio ultrazvuk rekao da je to skoro sigurno upala. Na kraju ispala stvarno upala. Mali je 3 dana hodao okolo sa upaljenim slepim crevom. Ljubi ga tata deliju.

Link to comment
Share on other sites

jbga, to zvuci mozda strasno, ali ne mogu uvek doktori da budu sigurni i pored sve dijagnostike...recimo na ultrazvuku se jako tesko vidi zapaljenje slepog creva, treba bas imati iskustva za to, do skora se nije ni koristio u dijagnostici upale slepog creva...vazno da je sve proslo ok, a za pice ako ja ne iskoristim prepustam  mojim asistentima na topiku:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...