Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Mali update u vezi sa nečim što smo pre raspravljali, člini mi se na ovom topiku - keto, low(no) carbs dijeta. 

 

Uspeo sam da se ušemim sa tim, nisam imao većih problema, kilogrami su se topili ektra. Za 2-3 nedelje spalo je oko 6kg bez trunke vežbanja. Ipak, ovaj metod je definitivno jako podložan bumerang efektu - otprilike, kad je došla poplava, dva dana nisam izlazio iz kuće, i jeo šta stignem - mahom hleb i nešto na hleba, i slično. Za oko 5-7 dana tog režima vratilo mi se bar 3-4 kg! 

 

Otprilike od 3-4 juna sam promenio sistem i prešao na pravo - umerena ishrana, ništa slatkiši i sokovi, ništa večera, dosta vode i trčanje. U početku sam pičio 2-2.5km i umirao, sinoć sam ubio 7.5km lagano, (za mene) sasvim dobrim tempom. Vaga je na oko 82 kg, što je 7-8 kg manje od početnog stanja pre keto dijete, osećam se odlično fizički i psihički zobg toga, i nastavljam dalje... Nadam se da nije samo čist loss u pitanju, cepao sam i vežbe popur sklekova, trbušnjaka, zgobova, propadanja, cenim da je tu došla i koja "merica" mišićne mase u jednačinu...

 

Znači, keto sam ako ste baš odlučni, i, otprilike, spremni da je, u onoj umerenijoj formi sa nešto malo UH dnevno prihvatite kao obrazac daljeg življenja. Svaki povratak na staro će najverovatnije odraditi bumerang. Trčanje, umerena ishrana, aktivnost, sve ono što su mi i ovde preporučivali da je bolje nego takva dijeta, zaista je i bolje, i bili ste u pravu! :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Mali update u vezi sa nečim što smo pre raspravljali, člini mi se na ovom topiku - keto, low(no) carbs dijeta. 

 

Uspeo sam da se ušemim sa tim, nisam imao većih problema, kilogrami su se topili ektra. Za 2-3 nedelje spalo je oko 6kg bez trunke vežbanja. Ipak, ovaj metod je definitivno jako podložan bumerang efektu - otprilike, kad je došla poplava, dva dana nisam izlazio iz kuće, i jeo šta stignem - mahom hleb i nešto na hleba, i slično. Za oko 5-7 dana tog režima vratilo mi se bar 3-4 kg! 

 

Otprilike od 3-4 juna sam promenio sistem i prešao na pravo - umerena ishrana, ništa slatkiši i sokovi, ništa večera, dosta vode i trčanje. U početku sam pičio 2-2.5km i umirao, sinoć sam ubio 7.5km lagano, (za mene) sasvim dobrim tempom. Vaga je na oko 82 kg, što je 7-8 kg manje od početnog stanja pre keto dijete, osećam se odlično fizički i psihički zobg toga, i nastavljam dalje... Nadam se da nije samo čist loss u pitanju, cepao sam i vežbe popur sklekova, trbušnjaka, zgobova, propadanja, cenim da je tu došla i koja "merica" mišićne mase u jednačinu...

 

Znači, keto sam ako ste baš odlučni, i, otprilike, spremni da je, u onoj umerenijoj formi sa nešto malo UH dnevno prihvatite kao obrazac daljeg življenja. Svaki povratak na staro će najverovatnije odraditi bumerang. Trčanje, umerena ishrana, aktivnost, sve ono što su mi i ovde preporučivali da je bolje nego takva dijeta, zaista je i bolje, i bili ste u pravu! :-)

 

Ja sam inače iz ishrane izbacio samo testo i to mi je pomoglo da se "sredim" :) Inače, iovako nisam jeo previše testa, na primer za ručak nikad nisam jeo hleb i tako to, ali jesam u pizzi, za doručak u sendvičima i slično. Nakon što sam izbacio testo kroz mesec dana sam već bio spustio 6kg bez ikakvih dodatnih većih promena. 

Link to comment
Share on other sites

Vec 2 sedmice me jebe mucnina, iznemoglost, kocenje/oduzetost vilice, vrtoglavica i bol u ocima, bio sam kod doktora i on mi je rekao u fazonu "mhm aha ok, ok ok aha mhm oces infuziju?"  O.o
ja reko ako nije neophodna ne treba, mogu da jedem sam i na tome se zavrsi... ali evo i dalje se nastavlja doduse manje ali opet...

Najgore je bilo jedno vece kad sam malo kasnije jeo i legao odmah, pojavila se opasna glavobolja i bol u stomaku bukvalno nisam mogao da lezim i zaspao sam tek nakon ~5 sati prevrtanja...

? :

Link to comment
Share on other sites

Da ne bude da te "lecim" posto nisam lekar, govorim ti samo iz licnog iskustva. Tek kad sam osetio na svojoj kozi sta je prava anksioznost i panicni napadi ukapirao da mozak ume toliko da te sjebe da ne znas gde si. Imao sam zbog toga simptome teskog tumora na mozgu, toliko jebeno realne - glavobolja bez prestanka 2 nedelje, poremecaj perspektive, suzenje perifernog vida, pao sam sve one "zatvori oci i pipni nos" testove, cak nisam mogao da stojim u ravnotezi zatvorenih ociju, povracanje, muka itd itd. Lekarka me hitno poslala na CT i nisu nasli nista - tek kad su mi postavili dijagnozu "nije ti nista" sam se smirio, a svi problemi su prestali bukvalno preko noci.


Btw Dule - ona afta u grlu, gubitak kilaze, baloncici u plucima i bolovi ispod rebara - Kronova bolest. Jej :) Sad se postavlja pitanje da li pored toga imam uopste sarkoidozu ili se Kron maskirao u istu. Doduse nije ni bitno, isti kurac na kraju i sa lecenjem i sa prognozom.

Link to comment
Share on other sites

Nisu sigurni ni za jedno ni za drugo. Ali egzibitujem puno simptoma Krona pa je to otprilike najverovatnije. :)

 

A za Krona, tek kad sam pogledao - 40-50% obolelih od Krona imaju infiltrate u plucima tipa granuloma non caseosa koji su sarkoidozni trejdmark. A u poslednje vreme osecam da mi se "varenje" promenilo. I cudno je sto kad god ogladnim, narocito ujutru imam one sitne podrige koji se glave u grlu + ispod rebara, levo od slezine mi prolaze mehurici kroz crevo (nije klasicno krcanje creva), a to nekad prati isti takakv osecaj u plucima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...