Jump to content

"Razvozim po kućama"


Lucky

Recommended Posts

Društvo, kakvi ste po pitanju razvoženja po kućama, kada jedini na primer imate auto u društvu od 5 ljudi koji idu kući?

Ja nekako nemam pojma, dok nisam imao kola nisam voleo da se namećem drugima osim ako znam da nisam usput ili me ne pitaju i vidim da im ne smeta, a isto tako sada kada idem kolima, nešto ne volim da budem dežurni taksi. Jel sam loš čovek zbog toga? :)

Da se razumemo, nemam ništa protiv razvoženja kada je neko usput ili relativno usput, kada je loše vreme, kada neko živi negde gde ne postoji prevoz ili je ono put po mraku sa manijacima i sve druge objektivne okolnosti. Možda je bolje da sam postavio stvari ovako - ne volim da se podrazumeva i očekuje da neko nekoga razvozi, u fazonu "ja kad bih imao/imala kola, sve bih razvozio/la". Čak i neki forumaši naši koji ne voze kola a imaju preko 30 godina a nemaju ni vozačku (ne upirem prstom iako svi znamo ko je :)) su na fazon - "meni je normalno da me neko vozi kući, pa ima kola, za to služe".

Gde je na kraju krajeva granica? Ako ja živim na Vračaru, nalazim se sa nekim u centru, jel ok da ga odvezem kući iako živi na kraju novog beograda? Ili je ok samo dok je negde sa ove strane reke. Ili recimo ta četvorica, provod je u centru, jedan je na donjem dorćolu, drugi na senjaku, treći na bogosloviji a četvrti na voždovcu, jel sad se kao očekuje od ovog petog da lagano sve razveze kući?

Mislim, kad se postavi tako, jadni mali pešaci a ti imaš kola, možda i jeste logično, ali je cimanje vozaču, smaranje, ajde na stranu benzin i troškovi.

Kako vi to hendlujete i koji vam je uopšte stav, možda i ja promenim svoj ako vam je svima to nešto najprirodnije :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kada se vracam sa posla, vozim samo one koji su mi usput, osim ako nismo radili celu noc - u tom sluchaju, ako je vreme negde oko 5 ujutru, vozim ljude po kucama. Sa druge strane, ako smo izashli negde uveche i krenuli da se vracamo kuci kasno (ili jako rano ujutru), nije problem da odvezem ljude po kucama (znam koji je smor ici kuci peshke kada nema prevoza/kinte za taksi - jednom sam tabanao od Vidikovca do bloka 62 [:D]).

U principu ne volim kada ljudi razmishljaju u stilu "on ima kola = treba da nas vozi kuci"...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ako je taj primer kada 4 lika zive na cetiri strane grada, razlaz. Kakvo razvozenje, pa nisu mali da ih neko ukrade. Ajde da si rekao da razvozis zilj pa da se razumemo, ali pijane drugare i slepere ko iskreno jebe. Sto su se usvinjili toliko da ne mogu da stoje i sto nemaju za taksi? Ovaj prvi, njemu lepo i sve super dok si ti pio sok od malina da bi mogao da se odvezes bez trzavica a ovaj drugi pukao sve pare na kladionicu i patike i ocekuje ... ne, zahteva da ga vratis kuci jer si mu drug. Iskreno, nisu ti ni jedan ni drugi prijatelji vec jebeni prilepci. Vatrom i kljestima to odstranis plus inekcija da se ne zagnoji od otrova koji ce da ti ostave posle toga. 2c.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

nisi precizirao iz kog ugla te zanima misljenje, pa ja nudim svoje nevozacko!

trudim se da ne zavisim od tudjeg prevoza, pa se ne namecem osim ako taj prevoz nije jedina opcija. delimicno zato sto sam kul lik (!), delimicno zato sto bi mi smetalo da me neko uzima zdravo za gotovo da sam vozac.

@ mohi

:* za sve voznje

Link to comment
Share on other sites

povezem kad god mogu, prija mi da vozim nocu (uglavnom o tim varijantama pricamo, zar ne?), taman se jos malo prozajebavamo u kolima. naravno, pricam o drugarima, da razvozam neke levake me boli jaje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

povezem kad god mogu, prija mi da vozim nocu (uglavnom o tim varijantama pricamo, zar ne?), taman se jos malo prozajebavamo u kolima. naravno, pricam o drugarima, da razvozam neke levake me boli jaje.

+1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

povezem kad god mogu, prija mi da vozim nocu (uglavnom o tim varijantama pricamo, zar ne?), taman se jos malo prozajebavamo u kolima. naravno, pricam o drugarima, da razvozam neke levake me boli jaje.

+2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

povezem kad god mogu, prija mi da vozim nocu (uglavnom o tim varijantama pricamo, zar ne?), taman se jos malo prozajebavamo u kolima. naravno, pricam o drugarima, da razvozam neke levake me boli jaje.

+1

mada i to ima granicu, ako je u pitanju vožnja sa kraja na kraj grada onda se nekako drugačije iskombinujemo.

Nisam jedini u društvu koji vozi pa se menjamo, i onda nije veliki pritisak. Kada sam pešak uvek se trudim da racionalno sagledam, tipa ako čovek ne ide u tom smeru onda zamolim za vožnju do neke stanice prevoza ili do pola puta i slično, kada nije neko smrt vreme napolju naravno

Link to comment
Share on other sites

Ja se generalno dosta često ponudim da vozim nekoga u situacijama kada je kasno uveče ili tako nešto, ali me nervira da se to podrazumeva. Tipa, aj to što kažeš ako idemo u istom smeru i to onda naravno, i aj ako je kasno uveče a ne postoji druga alternativa ili naravno ako je kasno uveče a u pitanju su ženske osobe pa je tu problem i zbog bezbednosti i svega. Ali stvarno ima ljudi koji umeju da budu bezobrazni po tom pitanju, tipa aj me voziš na drugi kraj grada pošto mene mrzi da čekam bus, nije meni ni do vožnje ni do benzina, nego brate što će taj neko da kući stigne pola sata ili 45 minuta pre mene, njemu mnogo bolje nego meni koji imam kola :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja se generalno dosta često ponudim da vozim nekoga u situacijama kada je kasno uveče ili tako nešto, ali me nervira da se to podrazumeva. Tipa, aj to što kažeš ako idemo u istom smeru i to onda naravno, i aj ako je kasno uveče a ne postoji druga alternativa ili naravno ako je kasno uveče a u pitanju su ženske osobe pa je tu problem i zbog bezbednosti i svega. Ali stvarno ima ljudi koji umeju da budu bezobrazni po tom pitanju, tipa aj me voziš na drugi kraj grada pošto mene mrzi da čekam bus, nije meni ni do vožnje ni do benzina, nego brate što će taj neko da kući stigne pola sata ili 45 minuta pre mene, njemu mnogo bolje nego meni koji imam kola :)

и мене нервира када неко то подразумева. не ради се уопште о јебеном бензину, 50 динара горе-доле, али се ради о томе да сам можда и ја уморан, да ми се не вози преко пола града, да ме нервира нечија размаженост и безобразна наметљивост.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih sada svakoga razvozio, dok smo bili dvadesetogodisnjaci ortak koji je imao ske i kola nas je uvek razvozio/odvozio. Mislim da cu uvek imati skriveni osecaj nelagode zbog toga.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ово је социолошки феномен карактеристичан за друштва са наглашеним осећајем колективизма (женске вредности), какво је наше. једноставно се очекује да се дели. чак и ми, који имамо кола, имамо осећај да треба да делимо та кола (на западу је такво нешто незамисливо, на пример). ја, на пример, сам нудим да возим другаре, чак и оно уобичајено и специфично пренемагање "ма не мораш", "није требало" прође без икаквог лошег укуса. проблем је када тако нешто постане обавеза, штавише, када се безобразно намеће.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Gde je na kraju krajeva granica? Ako ja živim na Vračaru, nalazim se sa nekim u centru, jel ok da ga odvezem kući iako živi na kraju novog beograda? Ili je ok samo dok je negde sa ove strane reke. Ili recimo ta četvorica, provod je u centru, jedan je na donjem dorćolu, drugi na senjaku, treći na bogosloviji a četvrti na voždovcu, jel sad se kao očekuje od ovog petog da lagano sve razveze kući?

Granica je u ortakluku! Ako su dobri ortaci - uvek bi ih razvezao, ako su neortaci - vidimo se!

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

uvek kada sam imao prilike sam vozio ljude ako idemo u istom/slicnom pravcu a za sve ljude koji su me pitali da ih odvezem negde zbog samo njihove obaveze i samo zato sto imam/sam imao kola su dobili odgovor da mi je pokvaren auto tog dana bio

vozili su i mene sto puta ljudi i kad je trebalo i kad nije ali uglavnom kad necu da se ubacujem nekom kazem da nema problema i sacekam bus ili ako ga nema odem peske ili taksijem u krajnjem slucaju

isto tako kapiram da niko ovde na topiku nece biti "onaj koji se ubacuje bezobrazno" jer je ipak ovo internet i ne mora da prizna tako nesto a verovatno ne mora ni u zivotu kada ga neko pita svi su super i pravedni tako da sto se tog dela tice tu istinu necemo znati nikada

Link to comment
Share on other sites

Vozim samo drugarice neke kuci i najboljeg drugara :DD Jer sam shvatio da ostali to gledaju samo iz koristi , kada se izlazi zna se ko ce da vozi i onda u fazonu svi zabodemo do rano ujutru 3-4 i niko nema bus i onda se uvek smilujem da ih vozim ne mogu da ih gledam kako se smrzavaju i tako ceo zivot , al dobro sada je totalno obrnuto :)

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

Ne volim da se namecem ljudima i trazim iskljucivo ako idu u mom pravcu, i to dokle mogu, pa dalje nastavim kako umem. A i lakse mi je da sacekam bus/taxi i da ustedim tom nekom vreme i da ga ne cimam na drugi kraj grada, pogotovo sto vecinu treba da ubedjujes 3 dana da zaista ne zelis da se smrzavas/camis sam do sledeceg nocnog.

Link to comment
Share on other sites

U mom drushtvu ja sam dezurni vozach, uvek. Jbg, uvek sam trezan a oni vecinom cirke. Nije mi toliki cim u Chachku, mali grad je, al' je pochelo od skora bash da mi smeta. Nemam neshto para a i pochelo drushtvo da bude bezobrazno pomalo. Jedino zenu vozim kad/gde/koliko treba.

Sa druge stane, kad nemam kola mi nekako neprijatno da cimam nekog da me vozi, jedino ako mu je usput(nikad ;c). Imam samo jednog ortaka koga mogu da cimam da me vozi kad treba, bilo koga drugog mi trulo bash...

.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nikada nisam imao situaciju da mi se neko konstantno privaljuje da ga vozim "van rute". Cesto ja ponudim nekome da ga odbacim.. Ono, nikad nisam imao nijedan prob ovde.

а негде другде да ли си имао проблем?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...