Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

Ford je uvek bio "narodni auto", ali moram priznati da ovi evropski modeli (pochev od prvog Focusa) zaista imaju kvalitet i malo su drugachije koncipirani. Ono shto sam primetio kod evropskog Forda je da se oni trude da auto maximalno bude udoban i da ima dosta dodatne opreme. To je slichno kao nemachki automobili koji imaju baznu opremu veoma slabu, ali zato mozesh na njih da nabudzish shta hocesh za pare. Japanci imaju drugachiju filozofiju - oni daju vishe u osnovnoj opremi, a obichno imaju samo 2-3 varijante opreme gde u najskupljoj varijanti imash sve.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao pojma koliko je ford dobar auto dok cale nije uzeo nekog polovnog ford fokus karavana...imam teoriju da je u pitanju podcenjen auto, teshko subvencionisan radi odrzavanja radnih mesta u Americi pa je bolji nego shto bi realno za tu cenu trebao da bude [:D]. Ima li neke istine u ovoj mojoj laickoj teoriji?

dobro ti zvuči teorija, al fordovi za evropu se sklapaju u nemačkoj ili u belgiji :)

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, ali kakve to ima veze? Sigurno kesh ide u USofA na kraju puta. Nece valjda da ga zadrze nemci koji su ga sklapali? :)

Shalu na stranu, ovi Fordovi sklopljeni u Nemackoj su stvarno dobri, sigurno bolji od odgovarajucih modela sklopljenih u americi...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, ali kakve to ima veze? Sigurno kesh ide u USofA na kraju puta. Nece valjda da ga zadrze nemci koji su ga sklapali? :)

ajde pročitaj još jednom šta si prvobitno napisao. zašto bi ameri subvencionisali radna mesta u belgiji? :D

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, ali kakve to ima veze? Sigurno kesh ide u USofA na kraju puta. Nece valjda da ga zadrze nemci koji su ga sklapali? :)

Shalu na stranu, ovi Fordovi sklopljeni u Nemackoj su stvarno dobri, sigurno bolji od odgovarajucih modela sklopljenih u americi...

Pazi treba imati u vidu da je Fokus za evropsko tržište i za američko nebo i zemlja, evo primera samo na osnovu izgleda:

Evropski iz 2008.

ford-focus-2008-3-big.jpg

Američki iz 2009.

2008-Ford-Focus-49.jpg

Dakle jasno je zašto će njihov novi model biti jedinstven za ceo svet i zašto će pre svega ličiti na restajling ovog evropskog :) Tako da ovi evropski su kul bili i do sada, američke su možda subvencionisali zbog ružnoće :)

Ma to za ford je ona stara "nema goreg automobila od forda". ne znam jel mi je ta gluplja ili "kad nemac napravi nema da fali".

Golf II je ipak najbolji :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kako ste od priče šta da uzmem, otišli u neku skroz levu :)

enivej, za sad favoriti

mini one, 1.6 jul 2006, prešao 60k

207, 1.4 hdi, kraj 2007, prešao 80k

Treba da idem da ih vidim ove nedelje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ma kaki plin, dizel, moj babo lož ulje unjega sipo!

a moj babo u dizela plin ugradio i sada trosi toliko malo da proizvodi bezolovni dok ide. i to onaj evropejski za kerozin.

kako kenjam...

sta kukate na te fordove... doduse, ne znam kakve ih prave poslednjih 30 godina, ja imam Taunusa coupe 12m iz '68 i fenomenalno je radio. Meni je trip auto posto mu je menjac na volanu tako da izmedju vozaca i suvozaca nema nista i prilicno je komforan auto. Sljakao ko zmaj dok nije garaziran, jbg, sada je nekretnina.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

a koliko para su?

i ne znam, možda ću zvučati baš kao iz stereotipa gore, ali mislim da nikad ne bih kupio pežo :) ne znam dal' sam video dva komada kojima radi elektronika čitava u njemu, nemam pojma.

pa pazi, ja znam dvoje sa 207, jedna skroz nova, 1.6 benzinac, druga je baš ova 1.4 hdi, i ljudi su zadovoljni, ali sam takođe čuo gomilu komentara i protiv njih.

A pare su relativan pojam, recimo da je pežo oko 5.5, a mini oko 7.5

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

evo i ja da stanem u odbranu Forda, potpuno sam zadovoljan ovim Focusom 2001 koji sam uzeo pre 5 meseci. Osim par glitcheva u elektronici koje sam lako ufixao, sve ostalo radi ko sat i jako se dobro ponaša i u gradskoj vožnji i po magistralnim putevima. Da ne baksuziram, ali baš sam se prijatno iznenadio, mada su me možda i malo naplašili pričama u fazonu "kad kupiš polovan auto ima da se viđaš sa automehaničarima više nego sa majkom i ocem"

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

i ja sam u istom tom fazonu :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Definitivno Mini, naravno ako pare nisu problem :). Predpostavljam da je i odrzavanje skuplje kod minija. Vece firme koje odrzavaju vozila kod nas a imaju Pezo u svom voznom parku, uglavnom se zale na isti (suvise nezan, stalno treba nesto popravljati) i uglavnom ga ne uzimaju opet.

Link to comment
Share on other sites

E ako neko oce, Octavia Elegance 1.9 TDI (sa metalik bojom i radio Cd Swing)- 16.500eur, stara cena bila 18.159eur. Octavia Ambiente 1.9 TDI (sa metalik bojom i radio Cd blues) 14.950eur, bila je 16.578eur. Vise ne mogu da se porcuju ovi 1,9 TDI motori zato sto su Euro 4, jelte kod nas se kao u evropi voze samo naj noviji motori koji imaju mali koeficijent stetnih izduvnih gasova ^^. Ove cene vaze dok traju zalihe (oko 100 vozila).

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...