Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

pa pazi, udobniji mi je mini iako deluje manje i od c3, corse, stila, ibize i fabie u kojima sam se provozao, nisu samo to polo ili punto...

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

provozao sam i ja mini i apsolutno delim tvoje misljenje :) sad mi krivo sto ga nisam kupio jer nisam imao svoje parice tada na gomili, bio je star 4 godine, garaziran svo vreme, presao 40k, full sportska oprema, 1.6 l benzin... 11k :( vozila ga zena koja je pro vozac, dovezen iz svajcarske... eh eh eh

inace kazu da postoji nekakva korelacija izmedju konstitucije muskarca vozaca i velicine automobila koji oni voze... korpulentniji muskarci mnogo cesce biraju komapktnija i manja vozila, a picopevci glomazna gde im se ne vidi glava od volana [:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa zašto si se ti onda odlučio za kašiku (ako to voziš i dalje), delija si generalno po konstituciji ? :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ma sine, gde ću ja da parkiram Oktaviju ili Lagunu na Dorćolu :)

Dalje, voziću ribu i to je kraj priče, familija neće videti moj auto, da znaš moje, znao bi i zašto to govorim.

Ako ne bude mini, svejedno će biti nešto sitno

I ono, mogu ja da se protegnem još, ali neću, treba imati granicu

Ja bi samo dodao da novi mini veze nema sa starim minijem i da zapravo nije "mini" uopste jer je velicine bilo kog drugog auta te klase. Ako je stvarno auto samo za grad, za dvoje ljudi, bez neke nosivosti, a sa prednoscu parkiranja -> smart.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Smart je najgej auto na svetu, uz Fiat Multiplu, no thx

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

, a picopevci glomazna gde im se ne vidi glava od volana [:D]

ahah e to je to !

gde sada mogu da podignem Oktaviju,hvala unapred

ta prica oko parkiranja na dorcolu je takodje prenaduvana,svaki dan sam dole i svaki dan spucam od 2-4 sms poruke za parkiranje tamo...mesta ima ali se moras pomiriti sa cinjenicom da neces uvek moci da se parkiras ispred zgrade,ja zivim na Cukarici pa posle 22h ne mogu da nadjem parking nekada u radijusu od 400 m od zgrade kamoli vi u centru...isti skill ti treba da bi parkirao i mini i lagunu...tj ako znas da se parkiras sa minijem parkiraces se isto i sa autom duplo vecim od njega,mesta ima sigurno...znam da smaram verovatno ali prosto mi nikad nije bio jasan tip i profil ljudi koji kupuju ta kola (mini smart ec) :) uvek sam mislio da su to njuske koje u garazi imaju jos 6 kola pa to kupe da se sprdaju posto auto relano i jeste sprdnja ...jos jednom te savetujem da dobro razmislis :)))

Sada sam malo pogledao po netu cene i slikice minija malo bolje...

npr. Skoda vs. Minilol...nebo i zemlja.

Edited by SunshineFML`

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Video sam ti u profilu da si '84, a pričaš na žalost kao da si '64. Oktaviu, Pasata i sl kupuju samo penzosi, nhf

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Smart je najgej auto na svetu, uz Fiat Multiplu, no thx

Funny u should say that.

Zar nisi i sam svestan ko se mahom lozi na minija? Hipsteri, shatro umetnici i poneki zapravo umetnik, koji se pride loze i na pt crouser.

Ja uopste ne vidim nista gej kod smarta, cak stavise jedini je zapravo koristan za to za sta je pravljen te onaj argument oko gradskog auta pada u vodu za sve sem njega.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Video sam ti u profilu da si '84, a pričaš na žalost kao da si '64. Oktaviu, Pasata i sl kupuju samo penzosi, nhf

sto nazalost ?:P

Pa bolje da te savetujem kao da sam 64to nego 94to i kazem ti brate idi kupi BMW star 20 godina i lozi se da si cika Kure:)

Ali upravu si kada su kola u pitanju imam malo ,,penzionerski,, ukus...valjda zato sto znam da cenim dobar i kvalitetan auto,mislim da mi je rezon na mestu po tom pitanju.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je Oktavija reper za dobar i kvalitetan auto, onda stvarno nemamo šta dalje da pričamo.

Užasno je neudobna, i jedino što može da prođe jeste "jeftini su delovi", stara priča naših majstora

<edit> uleteo mohi </edit>

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Smart je najgej auto na svetu, uz Fiat Multiplu, no thx

Smart je, ko sto mohi rece, auto koji stvarno sluzi svrsi i sjajan je samim tim. Mini je zapravo gej jer ne ispunjava ono sto bi trebao, da tako kazem - vrlo mali auto koji je snalazljiv u gradu. Ovako on je samo fensi, lep ili sta vec, sto ga cini max gej. :)

edit: Oktavija je nesto lose sa dobrim motorima.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ok, hvala na savetu, vrsni mudraci [;)] Smart služi svrsi, to ne sporim, ali je meni auto ružan, isto kao što je nekome mini gej, ili kao što sam pročitao na drugom topicu da ima popriličan broj ljudima kojima je Alfa 4C gej i sranje

Ja i dalje čekam da mi neko, osim mohija, obrazoloži barem jednim normalnim razlogom, a da nije neki od sledećih:

1) gej je

2) nema mesta

3) hipsterski je

4) kupi oktaviju

5) jesam ti rekao da je gej

Što se tiče ukusa, valjda se svi slažemo da je kao dupe, svako ga ima.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Moja logika je da je mini precenjen za ono što nudi, recimo da ga uporedim sa Apple uređajima: Da, ima super funkcije i super kvalitet i da, preskup je u odnosu na druge. Zbog te cene dolazimo do toga da ga kupuju hipsteri koji hoće da ispadnu face u društvu (kao što je slučaj i sa većinom ljudi koji imaju recimo iPad kod nas sada, zaista je malo onih kojima zaista treba). Ne sporim da prosto ima i ljudi koji hoće da ga kupe jer im je lep i imaju para da ga priušte, samo ja nisam jedan od tih :)

Što se Oktavije tiče moram da priznam da sam ja imao tu dilemu kad sam kupovao kola i na kraju sam ipak odlučio da je ne kupim jer je realno auto za penzose i starije porodične ljude. Kupovina takvog automobila, pogotovu kod nas, ima puno opravdanja - dobri su motori, dobro i komforno izgleda unutra, generalno je solidna (mada su Škode generalno neudobnije od drugih), na kraju krajeva kad ga bude kasnije prodavao prodaćeš ga skoro kao da imaš Golfa, što je kod nas mitski polovni automobil, a ovo je "isto to". Ovo prosto kažem na osnovu mog iskustva prodavanja Fabie, svi koji su se raspitivali su gledali ili Pola ili Fabiu, jer je to "golf". Sa druge strane sam dizajn Škode je za penzose i u toj klasi kola su mi se kao limuzine mnogo više svidele Toyota Corrola ili Mazda 3 (sa gepekom) - prosto su mnogo više za nekoga ko ima 30, a ne 50-60 godina.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja, recimo, ne bih kupio minija zato sto mi je enterijer odvratan. Onako najsubjektivnije. Ne znam uopste zasto cekas da ti neko od nas da razlog da ga ne kupis? Nadji, provozaj, ako je to to - kupuj. Ako ti se ne svidi, trazi dalje. A moj predlog u toj klasi je Hyundai i20 :D

Link to comment
Share on other sites

Pa topic služi diskusiji, zar ne? Da ne govorim o tome da gomilu ljudi ovde znam lično i smatram ih drugarima, i želim da čujem mišljenje, kako god ono bilo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pero jesi li razmišljao o i20 stvarno? ima sad super popust na sajmu, za 9k, sa finom opremom. žena je uzela i20, i mogu ti reći da je stvarno dobar auto. dosta je prostran, tako da neće biti frke za prostor čak ni za tebe, dosta je živahan motor, dobra je završna obrada u njemu, pregledan je, ne troši mnogo. pritom, daju 7 godina garancije dok traje sajam

jesam, to je jedna stvar u računici, ili nešto skuplje polovno (mazdu 2 isto gledam kao) ili novo (i20, jer sam oduševljen sa ortakovim i30, doduše on je uzeo najnabudženiji [:D])

Ali još uvek nisam seo u i20, to bi morao da odradim sledećih par dana.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pero jesi li razmišljao o i20 stvarno? ima sad super popust na sajmu, za 9k, sa finom opremom. žena je uzela i20, i mogu ti reći da je stvarno dobar auto. dosta je prostran, tako da neće biti frke za prostor čak ni za tebe, dosta je živahan motor, dobra je završna obrada u njemu, pregledan je, ne troši mnogo. pritom, daju 7 godina garancije dok traje sajam

Slazem se, odlican je i20. Jedino sto su malo skuplji servisi za hyundai. A i kasnije ako se odlucis da ga prodas, tesko da ces dobiti onoliko koliko bi dobio za nekog evropskog proizvodjaca. Imas u tom cenovnom rangu i Fabiu Ambiente (srednji paket opreme) sa metalik bojom za 9k. Isto mislim da je bila i Ford Fiesta oko 9k. Meni je fiesta najlepsa ali je sa troje vrata. Varijanta sa 5 je nesto skuplja...

Link to comment
Share on other sites

ni meni nije jasno to pljuvanje po oktaviji - vozio sam se u par, i ni u jednom mi nije bilo neudobno. pritom sam imao prilike da se vozim i u najnamunjenijoj 2.0 tdi varijanti (vojska je kupila gomilu oktavia i superba, pa sam se vozio par puta tokom askarovanja na topčideru), i bio sam baš prijatno iznenađen završnom obradom, izgledom unutrašnjosti i generalno udobnošću kola, a o motoru da ne pričam

to da je za penzionere - mislim svakako nije za momke jbga, ali kao porodični auto mislim da je za te pare neprejebiva

Ne znam sta ti smatras udobnoscu ali zavrsna obrada i utegnutost prilikom rupa na putu to nisu, a to su odlike koje su nemci podarili skodi.

Ja sam vise puta isao do novog sada sa nekoliko 2-3 godine starih oktavija i jednostavno su neudobne, sedista su tvrda i neudobna, ne mozes ih lepo namestiti po sebi, sedis kao na dasci i ukocio sam se. Moja alfa je jastuk za ono, a cak je i ortakov punto mega udoban u odnosu na njih.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta ti smatras udobnoscu ali zavrsna obrada i utegnutost prilikom rupa na putu to nisu, a to su odlike koje su nemci podarili skodi.

Ja sam vise puta isao do novog sada sa nekoliko 2-3 godine starih oktavija i jednostavno su neudobne, sedista su tvrda i neudobna, ne mozes ih lepo namestiti po sebi, sedis kao na dasci i ukocio sam se. Moja alfa je jastuk za ono, a cak je i ortakov punto mega udoban u odnosu na njih.

Zavisi koje godiste . Stoji da su Nemci generalno nesto "tvrdji" od francuza pa i talijana, ali novi modeli Octavie na primer nisu uopste toliko tvrdi koliko neki ljdui pricaju. Naravno da je primera radi Citroen generalno udobniji od Skode, ali razlika nije tolika kao pre. A to da sedista ne mozes da namestis po sebi se verovatno odnosi na modele stare 10+ godina jer vec odavno imas mogucnost podesavanja sedista kako god ti odgovara. (po visini, napred nazad, naslon etc...).

Link to comment
Share on other sites

U tom slucaju Fabia je pun pogodak. Naravno ukoliko mu se svidja... Krov je ravan kao kod mini morisa tako da je dosta visoka i napred i pozadi. Mislim da je naj konfornija u svojoj klasi, prtljaznik znam da ima jedan od najvecih 315L sto takodje znaci dosta. Ako je planirao da da 7k eura za polovan, bolje je dodati jos 2 (naravno ukoliko ima mogucnosti) i uzeti nov automobil. Ne razmisljas u kakvom je stanju, jeli vracan brojcanik za km itd. Polovan automobil je uvek macka u dzaku koliko god da poznajes prodavca.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Ljudi imajte samo jednu stvar u vidu - Mini i Fabia ili i20 prosto nisu uporedivi. Mislim osnovna verzija novog Minija košta koliko i osnovna verzija Golfa VI, a osnovne verzije Fabie i i20 tačno duplo manje (tačnije može da kupi oba ta za novog Minija :), tako da je potpuno bespredmetno upoređivati te automobile. Naravno tu je uvek dilema da li kupiti skuplji auto sada polovan ili dati pare za nov, ali to je druga priča...

Pritom, samo da se ogradim, ja sam vozio 5 godina Fabiu (doduše prethodni model) i poprilično sam bio zadovoljan istom i imam vrlo visoko mišljenje o i20 u toj klasi, ali mi se čini da to ovde uopšte nije dilema...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...