Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

Dugme ne madem. Lampica se nikakva ne pali na tu temu kad palim kola. E sad moguće da je ta varijanta da nema dugmeta, a da moram da ga zanesem da vidim da li će nešto da se pali, ništa čekamo ipak da padne sneg, kapiram da je tako lakše :)

Problem je što oni imaju hiljadu podvarijanti pa ne znam šta je tačno u pitanju. Mada kad malo bolje razmislim, ako ne znam ni kako se koristi onda mi verovatno ni ne treba :) Kapiram da je to najbitnije kad si u nekoj baš frčnoj situaciji, ali u principu te tu mnogo više vadi mirna glava i dobra reakcija nego sva elektronika ovog sveta.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ESP u principu koristi kochnice da bi kola ishla tuda kuda ti hocesh, tj. ne dozvoljava zanos kola. Takodje on moze da koristi motor da ubrzava ili usporava tochkove koji proklizavaju. Sve u svemu, kola bi trebala da budu poslushnija.

Iskreno da kazem, nikada nisam vozio kola sa ESP-om, tako da ne mogu da kazem kakav bi efekat trebao da bude... Ovi koji su iskusniji vozachi na kolima sa zadnjom vuchom uglavnom tvrde da ESP jako pomaze na snegu i ledu i da chesto gushi motor ako uletish u neku frku i krenesh da vrtish volan brzo na jednu ili drugu stranu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa bosch je :)

esp koristi i ECU pa ti smanjuje gas.. ja volim da iskljucim esp pri krivinama, potpuno mi nelogicno barata sa kolima pri brzoj voznji... :S

a super je zimi, kada stalno drzi putanju na snegu, u kombinaciji sa abs-om je keva!

Ma lol jedenje govana. Da bi se esp uopste aktivirao (on se jelte aktivira iako je ukljucen samo kad kompjuter provali proklizavanje) moras bash bash zestoko da uletis u krivinu. Pritom je to isplativo vozacu kao sto si ti jedino ako hoces da krivina "izgleda gotivno" pa da ti se dupe auta zanese inace ces uvek bolje proci krivinu sa esp-om. Uz sve to na mom autu kad se lozim po krivinama i kad izvlacim krivinu sa punim gasom i kad krene da mi se pali esp nisam primetio da mi nesto menja ni gas ni "baratanje" kolima vec samo za razliku od ugasenog espa ne zanosi mi se dupe.

Ko da slusam pametnjakovice koji su bili u fazonu da je bolja kocnica na jugu nego na dobrim kolima jer nema servo pa IMAS BOLJI OSECAJ KOCENJA ili oni kojima je abs sranje jer imaju bolji osecaj kad sami seckaju dok koce ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa onda ti je sranje esp. Ja uopste ne primecujem promenu na gasu jer bi to bilo retardirano posto ti je za pravilno prolazenje krivine gas najpotrebnija stvar. Ono sto esp radi koliko ja znam je da kontrolise raspodelu snage po tockovima u zavisnosti gde koji proklizava i koci pomalo zadnjim kocnicama ako dupe krene da leluja itd itd u svakom slucaju nesto sto se ne primecuje. Pa jbt nemanje gasa u krivini je nesto najgore sto moze da ti se desi, a esp sluzi da te zastiti ,a ne za kurac.

Pa jebote testirali su ljudi nova kola sa i bez sistema priotiv proklizavanja i u odnosu na starija kola bez tih sistema sa ukljucenim hendluju neuporedivo bolje, a sa iskljucenim neuporedivo gore jer se na starijim kolima bez fensi elektronike drzanje kola u krivinama resavalo tako sto se akcenat bacao na neke druge stvari, vesanje itd itd dok se kod novih zanemaruju te stvari jer elektronika sve to ispegla.

Eto mozemo da sednemo u moj auto i prodjemo lisiciji da vidis. Da li nesto nije u redu sa tvojim esp-om ili ovi iz kie numeju ne znam.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

- Suzuki SX4 sa 4WD i najbogatijom linijom opreme (ABS, ESP, aut. klima, radio CD/MP3 sa 9 zvucnika, blokada dif. itd.) je na snizenju i kosta 13.990 evra, sto je lepa cena za jedan 4WD auto.

- Glupi Pezho tj. Verano je snizio cenu za 207-icu, sad je 9,990 evra verzija sa 1,4 benzincem. Imaju neki kul lizing - 7 god, 6% kamate, 6% ucesca + PDV, rata za ovu 207-icu izadje 115 evra.

- Reno Megan sa petoro vrata i 1,6 16v benzincem (110 KS) i celih 5 godina garancije sad staje 11.490 evra.

- BMW Serije 1 sa M paketom opreme (felnice, spojleri...) je od 21.490 evra.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

uf, dobar je taj novi megan, nije to ni puno love za takav auto.

opusteno, padace cene jos.

btw, nisam znao da je zverina kupio nadrkanog fokusa, poslednji put sam ga video u fabiji, i ona je bila nova :)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa kad mu je prošao kredit za Fobiju, valjda je 5 godina im'o, uz'o je ovo opet na kredit, učešćem od Fobije.

Nije loš taj Fokus, mada nije baš sad nadrkan toliko, kad to neko kaže, ja odma' bih pomislio na onaj RC ili kako se zove već :)

Link to comment
Share on other sites

Dovla, šta uzeti od polovnjaka u tom nekom srednjem cenovnom rangu (4-7k da kažemo je raspon koji gledam, ali bih možda dao i više za nešto kvalitetno)?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dovla, šta uzeti od polovnjaka u tom nekom srednjem cenovnom rangu (4-7k da kažemo je raspon koji gledam, ali bih možda dao i više za nešto kvalitetno)?

4k - 7k lol, ko da cu da gledam nesto sto je oko 4k u tom slucaju :D

Elem, ima dobrih kola za te pare, realno, ne znam sta ti vise pashe? Ako ces neki hecbek onda recimo Astra 1,7 CDTI ili Megan 1,5 dCI; ako ces nesto vece mozes da zabodes finu noviju Oktaviju ili Lagunu; ako ces neki "pipl-kerijer" onda recimo Scenic 1,9 dCI... ima stosta, pa sad sta ti uleti d' izvines. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

sad će svi da se smeju, ceo topic, brate, video sam minije, i one i kupere za te pare, i to mi je do jaja, samo ja ne verujem da ću da stanem u to, a i svi mi kažu da je ideja debilna :))

a što se tiče odgovora na tvoje pitanje, hatchback definitivno, a modeli, ne znam 147 alfa dizel ili tako nešto?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne, otkud ti to. Ozbiljno bih uzeo ONE ili Coopera, a svi mi kažu da sam lud :)

I ovo za alfu, čuo sam na više mesta da su te 1.9jtd verzije do jaja (ima ih za 5), a da t-spark treba samo tako izbegavati

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...