Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

vidim ja da ti dobijas neke repa od njih... ;)

btw @dovlagsi:

kada je bila spika oko prenosnika prosle godine (lanac vs kais)...

sa Kijinog sajta:

... Kao i svi ostali Kijini Kappa motori i novi 1,0-litarski turbo benzinski motor ima pogonski lanac, što utiče na jeftinije održavanje i dugotrajno delovanje...

vest na Kijinom sajtu

ova Optima mi dosta lici na Renoov Fluence sa zaostrenim linijama, narocito maska. Mada, realno, danas je prilicno tesko naci originalnu ideju.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

^ ne bih znao reci zapravo, moguce da cak i imaju.

Inace, prvi put posle evropske premijere nove Mercedesove C-klase (tamo negde 2000-te recimo), Beograd ce imati jos jednu evropsku premijeru - Hyundai Elantra!

ovako izgleda americka verzija:

Hyundai-Elantra_2011_photo_01.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Za mini, zbog lanca? :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Inace, prvi put posle evropske premijere nove Mercedesove C-klase (tamo negde 2000-te recimo), Beograd ce imati jos jednu evropsku premijeru - Hyundai Elantra!

Čekaj bre, zar to sad nije za Evropu i40? Ili je Sonata i40, a ovo je tipa i37,5? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nema mnogo mudrolije - znatno je slabiji, a potrosnja je u nekim rezimima i veca od 220d jer je motor isti, samo "prigusen". Mislim, nije los, ali ako se dvoumis izmedju ta dva a nemas neku ekstra ponudu za 200d - uzmi 220d! :) posebno ako uzimas za sebe, progledaces posle tolike dosadasnje voznje atmosferskog benzinca. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Nema mnogo mudrolije - znatno je slabiji, a potrosnja je u nekim rezimima i veca od 220d jer je motor isti, samo "prigusen". Mislim, nije los, ali ako se dvoumis izmedju ta dva a nemas neku ekstra ponudu za 200d - uzmi 220d! :) posebno ako uzimas za sebe, progledaces posle tolike dosadasnje voznje atmosferskog benzinca. :)

pa majku mu, 200d su kao plasirali sa pricom da trosi manje od 220d, ako nije tako onda je suludo i razmisljati

anyway na vrelim gumama procitah da lexus srbija daje popust na 220d 4k evra od ovog meseca, sto bi predstavljalo mega ponudu

dizel u ovoj varijanti je impresivan zaista, od potrosnje, do ubrzanja zaista je ponuda odlicna (jedino jebg sto je motor od 2,2 l sto znaci skuplja registracija)

a sta mislis o nekom hibridu ? :) nekako mi je to i dalje nedoreceno... ct 200h luksuzna kompakt varijanta, bio si na sajmu... na sta to lici :)

razmisljam o kupovini vozila za firmu :] zazirem od evropskih varijanti te klase (tipa bmw 3) zbog ociglednog rizika za lopovlukom :) nekako nam je to uvek bio vazan faktor pri odabiru automobila, gde god da ga ostavim miran sam :))

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa majku mu, 200d su kao plasirali sa pricom da trosi manje od 220d, ako nije tako onda je suludo i razmisljati

anyway na vrelim gumama procitah da lexus srbija daje popust na 220d 4k evra od ovog meseca, sto bi predstavljalo mega ponudu

dizel u ovoj varijanti je impresivan zaista, od potrosnje, do ubrzanja zaista je ponuda odlicna (jedino jebg sto je motor od 2,2 l sto znaci skuplja registracija)

a sta mislis o nekom hibridu ? :) nekako mi je to i dalje nedoreceno... ct 200h luksuzna kompakt varijanta, bio si na sajmu... na sta to lici :)

razmisljam o kupovini vozila za firmu :] zazirem od evropskih varijanti te klase (tipa bmw 3) zbog ociglednog rizika za lopovlukom :) nekako nam je to uvek bio vazan faktor pri odabiru automobila, gde god da ga ostavim miran sam :))

Sta ti znaci to "kupujem za firmu"? Jel to za tebe al ce se auto uzeti na pravno lice, ili neko drugi voziti...?

Dodji sad na sajam pa vidi, bice i CT 200h. Licno mi se mnogo dopada, ali ne bi im dao ni evra jer je pogon skoro identican Priusu.

Ako ce da se vozi mnogo auto, ali ako nece bas da se vozi cetvoro na duge pute, onda svakako Lexus IS 220d. Hibride nemoj, jesi razmisljao mozda o servisu takvih automobila? Sve kul, sve kul i onda TAP! menjaj bateriju. Boli glava, ajoj majko. :) Bice hibridi bolji kasnije, za koju godinu...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

skoro su objavili da je tura originalnih prijusa posle 10 godina eksploatacije zadržala tipa 80% kapaciteta baterije. nezavisna studija je bila u pitanju, nije tojotina.

glavni razlog za ne uzeti hibrid je što troši više od dizela :D

Link to comment
Share on other sites

skoro su objavili da je tura originalnih prijusa posle 10 godina eksploatacije zadržala tipa 80% kapaciteta baterije. nezavisna studija je bila u pitanju, nije tojotina.

Valjda ti je na osnovu dosadasnjeg iskustva i logike jasno da to ne moze (fizicki) da bude istinito, to su obicne NiMH baterije! I naravno kad znas kako taj sistem u praksi radi. Bas sam svojevremeno citao o tome detaljnije na Prius forumima, otprilike menjaju je sad ljudi koji voze drugu generaciju...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Cenim da si tek polozio voznju/kupujes prvi auto i da si u fazonu kupicu nesto malo da bi ga lakse vozio po gradu...ja ti garantujem zivotom da ces se posle mesec dana pokajati sto si kupio tako malo govno od auta,plus si bacio komentar da si vece gradje sto je kao da si uzeo i pucao sebi u koleno,a to da kupujes auto da bi se samo ti vozio otpisi odma,vozices i familiju i drugare i valjda neke ribe a gde ce to sve da ti stane u mini ja ne znam:))).Sedam k evra(a mozda i vise kako si spomenuo) su super i ozbiljne pare sa kojima moze da se kupi pravi dobar auto a ne neka overated limenkica kakva je Mini.

Neko rece Laguna i Oktavija...taj rang i tip kola bi trebao da gledas ako vec raspolazes sa tolikim parama a nikako ne jednosede :P.Takodje kada si toliko para resen da puknes za polovan auto razmisli da se protegnes(gde je 7-8 k tu je i 10-11 :))) jos malo za neki novi,sada ce kola biti mnogo pristupacnija i bice milion nekih popusta,akcija,lizinga a nov auto je ipak nov auto.

Ja se tako jedem sto ne mogu da kupim novu Skodu Oktaviju 2.0 TDI 140 ks da cu na kraju morati da ukradem jednu na ulici nekom,strah me da odem na sajam rapsplakacu se tamo pred onim nogatim ribama kao dete(sto zbog njih sto zbog auta )

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Ma sine, gde ću ja da parkiram Oktaviju ili Lagunu na Dorćolu :)

Dalje, voziću ribu i to je kraj priče, familija neće videti moj auto, da znaš moje, znao bi i zašto to govorim.

Ako ne bude mini, svejedno će biti nešto sitno

I ono, mogu ja da se protegnem još, ali neću, treba imati granicu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Onda je Pero auto za tebe - Smart! :))

Šalim se, ali ako voziš samo ribu i frka je za parking, nameće se kao izbor. A ako ne, možda stvarno možeš umesto tog Minija (za kojeg ja i dalje glasam!) da vidiš šta drugo bude možda upravo sad na sajmu uz neke sajamske akcije. Jer ipak je novi auto novi auto, što bi rekli.

Link to comment
Share on other sites

Sta ti znaci to "kupujem za firmu"? Jel to za tebe al ce se auto uzeti na pravno lice, ili neko drugi voziti...?

Dodji sad na sajam pa vidi, bice i CT 200h. Licno mi se mnogo dopada, ali ne bi im dao ni evra jer je pogon skoro identican Priusu.

Ako ce da se vozi mnogo auto, ali ako nece bas da se vozi cetvoro na duge pute, onda svakako Lexus IS 220d. Hibride nemoj, jesi razmisljao mozda o servisu takvih automobila? Sve kul, sve kul i onda TAP! menjaj bateriju. Boli glava, ajoj majko. :) Bice hibridi bolji kasnije, za koju godinu...

kupujem za firmu znaci, bas to, kao pravno lice, ne bih ga samo ja vozio, mada cu biti u glavnom ja :], nece se voziti po ne urbanim sredinama (aka brdima sela mog :D), sluzice naravno i za duza putovanja, ne verujem da ce se voziti vise od 3. ljudi istovremeno... itd npr ne bih uzimao neki totalni sportnjak, ili terenac, ili neki manji avto i tome slicno :)

po pitanju hibrida, ne znam nista - zato i pitam :) koliko moze da kosta zamena baterija uopste :| i zasto bi hibrid trosio vise kako to ivan tvrdi ?

da li su ocene po netu da 220d predstavlja nesto sto parira mercedesovoj c klasi, ili bmw-ov trojci, ali da su bolji izbor ipak evropski momci - ipak tacni. ili je to klasicna prica svaki ciga svoga konja hvali

p.s. izvinjavam se higliju na upadu, nek neko splituje topik da ne gusim ovde

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Onda je Pero auto za tebe - Smart! :))

Šalim se, ali ako voziš samo ribu i frka je za parking, nameće se kao izbor. A ako ne, možda stvarno možeš umesto tog Minija (za kojeg ja i dalje glasam!) da vidiš šta drugo bude možda upravo sad na sajmu uz neke sajamske akcije. Jer ipak je novi auto novi auto, što bi rekli.

razmatram naravno i tu varijantu, jer tek danas idem da sednem u minija i da ga probam, i ne isključujem da mi se neće svideti, neće biti dosta mesta i sl.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

kupujem za firmu znaci, bas to, kao pravno lice, ne bih ga samo ja vozio, mada cu biti u glavnom ja :], nece se voziti po ne urbanim sredinama (aka brdima sela mog :D), sluzice naravno i za duza putovanja, ne verujem da ce se voziti vise od 3. ljudi istovremeno... itd npr ne bih uzimao neki totalni sportnjak, ili terenac, ili neki manji avto i tome slicno :)

po pitanju hibrida, ne znam nista - zato i pitam :) koliko moze da kosta zamena baterija uopste :| i zasto bi hibrid trosio vise kako to ivan tvrdi ?

da li su ocene po netu da 220d predstavlja nesto sto parira mercedesovoj c klasi, ili bmw-ov trojci, ali da su bolji izbor ipak evropski momci - ipak tacni. ili je to klasicna prica svaki ciga svoga konja hvali

p.s. izvinjavam se higliju na upadu, nek neko splituje topik da ne gusim ovde

Neka, ovo je sada oficijalni WTB auto topik, pa svi mogu postavljati svoja pitanja ovde! ;)

Elem, IS220d nije na nivou evropljana (C klasa > BMW3 > Audi A4 >= Lexus IS), ali se ne krade. Kraj price.

Svakako preporucujem Leksusa za tvoje potrebe.

Sto se tice potrosnje hibrida, meni je Prius na testu trosio 6,0 - 6,5 lit/100km sto nije malo.

iza vozača nema mesta ako vozač gurne sedište skoro do kraja pozadi, kako recimo ja vozim.

I to sto smo mi vozili je bio restilizovani, tj. malo veci model od prethodnog :S

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ajd' pa baš javi, zanima me kako će ti se dopasti.

iza vozača nema mesta ako vozač gurne sedište skoro do kraja pozadi, kako recimo ja vozim.

to je tačno, nema mesta kad pomerim sedište pozadi, al to me ni ne brine. Udobniji mi mnogo je nego polo koji sam vozio na obuci (ili ortakov punto), brutalno ide, plus ovaj koji sam gledao je do jaja očuvan, i spolja i iznutra. Sledeći korak je provera šasije i dijagnostika, ali je prvi utisak poprilično dobar, mnogo bolji nego što sam očekivao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...