Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

svejedno, takav nov će za godinu dana umesto 12 da košta 10, nov neverovatno gubi na ceni.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Sva nova kola brzo gube na ceni... Ali! Trenutno postoji catch - poshto je Japan sada u problemima i ne mogu da proizvode automobile i detalje za njih (ne samo za japanske modele, vec i za druge marke), postoji velika verovatnoca da ce automobili da poskupe uskoro zbog nestashice. To znachi da bi bilo dobro kupiti kola sada dok ne poskupe, shto sam ja juche upravo i uradio :tf:

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Skodu favorit :tf2:

Pero jesi li razmišljao o i20 stvarno? ima sad super popust na sajmu, za 9k, sa finom opremom. žena je uzela i20, i mogu ti reći da je stvarno dobar auto. dosta je prostran, tako da neće biti frke za prostor čak ni za tebe, dosta je živahan motor, dobra je završna obrada u njemu, pregledan je, ne troši mnogo. pritom, daju 7 godina garancije dok traje sajam

ako je i20 u sustini getz, mogu ti reci da je sve sjajno, ali da ne trosi mnogo - nije istina :)

barem moj getz (doduse 1400 ccm, 96 KS) srce ko kojot sto smrce!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne pamtim da sam cuo toliko negativnih komentara o drugoj marki kao o renou u poslednjih par godina

ove generalizacije tipa "auto X je govno, ali je auto Y vrh" postaju sve vise random. Meni su recimo svi u zadnjih godinu dana hvalili Clio i pricali da ako kupujem polovan auto kupim to obavezno

Link to comment
Share on other sites

Clio je bio cool auto - vozio sam prvu generaciju i za to vreme je bio vrh, ali kada sam birao u B klasi pre nego shto sam kupio Swift (2007) Clio je ispao mnogo losh u odnosu na konkurenciju (skup, neergonomichan i slabo opremljen u svim osim najjache opreme).

Shto se forda tiche, upshte mi nije jasno otkud to da je ford losh auto?! U Rusiji se, naprimer, Opel smatra loshim autom - chak postoji i izreka: "Svaki auto na kraju postane Opel" :) Takodje, znam da su Francuzi uzasno loshe prilagodjeni zimskim uslovima u Rusiji.

Sebi sam uzeo Mondeo Titanium Black 2.0T, trenutno najponuda za auto u Moskvi, treba da mi stigne pochetkom juna.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

To za Ford i da je loš auto traje od vajkada, ne sećam se tačno kako je počelo, ali u rangu moja keva i baba znaju za tu "izreku".

Super za kola Srbo, samo napred, mada mi ti nikad nisi delovao kao osoba za tako veliki auto. Ok, porodica, jasno, ali nemam pojma, stekao sam pogrešku sliku očigledno :)

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem meni se svidjaju hatchevi i minivenovi. Hatchevi u Moskvi preskupo koshtaju (nova Astra sa dobrom opremom koshta skoro kao Mondeo), a minivenovi su josh skuplji (npr. S-Max koshta oko 35K evra).

Razmishljao sam da uzmem Hondu CR-V, ali je ispalo da su honde najkradeniji automobili u Moskvi i da bi me samo kasko za njega izashao 5K dolara godishnje!? shto je jednostavno nerealno skupo, a i zajebano je kada znash da kola mogu da ti ukradu u bilo kom momentu...

Na kraju sam ishao i gledao Ford Grand C-max i Insigniu (pisao sam u nekom tamo postu o tom iskustvu).

Poshto sam bio u salonu Forda, reshio sam da probam i Mondeo i skapirao da je do jaja auto za normalne pare - uzeo sam Titanium Black opremu sa 2.0 turbo motorom (znachi ima sve shto moze da ima, lik koji radi dopunsku opremu samo shto nije plakao kada je uzeo da chita spisak svega shto postoji u standardnoj opremi ;) za manje od 30K evra, shto je super cena za Moskvu. Naprimer, Insignia Cosmo 2.0 turbo sa slichnom opremom u Moskvi koshta 4K evra vishe, Honda Accord je tu negde, ali sa slabijim motorom, Toyota Camry je skuplja oko 2K evra sa slichnom opremom, Passat je nerealno skup (oko 36K evra!!, a da ne pricham koliko je skup Passat CC), jedino Mazda 6 je tu negde, ali sa dosta slabijom opremom.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

dobro je sto nisi uzeo insigniu, koliko mi rekose ima neku katastrofalnu serijsku gresku, bar ovde kod nas i kvari se nesto katatrofalno (ne sikljucujem mogucnost da su prazne price)

kakve su perfomanse kod tog 2.0t motora ?

@lucky i ucinilo mi se iz nekih postova da vozikas akorda, ajde pricaj! :) sta valja a sta ne, kolika je potrosnja, servis, kasko sta vec

kasika je dobra, a i visna mu pomaze da me bez problema vozika po brdima sela :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Akord je bio dobar kada ga je Laki uzimao, jer ga je platio ispod 20k evra.. Danas ekvivalentna verzija kosta oko 25k, sa potpuno istim motorom koji trosi vise no drugi i sa nerealno malo prostora na zadnjim sedistima. Eto, pre nego sto se on javi, ipak, ja sam vozio novi Akord a on nije. :P :P

Sto se Srbinog Forda tice - eeeekstra! Sjajan izbor... Mondeo iz nekog, meni nepoznatog razloga, nije uopste popularan automobil u nas. A cak ga i Top Gearovci vole! :) Sad je izasla i restilizovana verzija sa tim potpuno novim motorima i opet - niko da pita za Mondeo...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

G!, idi sedi u Mondea pa cesh videti koliko je to ispred Accorda: sednem iza sebe (a ja zauzimam dosta mesta sa svojih 183 i 120 kila) i maltene mogu da prekrstim noge na zadnjem sedishtu :) U Mondeu realno ima vishe mesta pozadi nego u Mercedesu E klase!

Shto se tiche motora, ja ranije nisam posebno razmishljao o Mondeu poshto je najjachi benzinac bio 2.3 atmosferni sa 160 konja koji, iako dobro vuche auto od 1.5 tone, nije bio to. A sada su se pojavili 2.0 turbo Ecoboost motori od 200 i 240 konja. E to su makine - kada me je lik provozao bilo je WOW kako ovo ide (mogu samo da kazem da sa 200KS, Powershiftom i mondeovskim ogibljenjem dodjesh do 100 km/h, a da ne osetish). I salon je zmajski u odnosu na konkurenciju u toj srednjoj D klasi - plastika je toliko meka da je moja zena mislila da je koza [:D]

Sve u svemu, za te pare trenutno nema bolje ovde...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

malo mesta pozadu u akordu ? wtf ja sam sedeo zavaljen pozadi i po visini i po sirini ima dosta, to me bas i iznenadilo zapravo :)

a potrosnja ? ja ne vidim zaista razliku u potrosnji ovih dizela, razlike variraju (po specifikaciji) po 0.2 l, a to se razlikuje od rezima voznje, ali prosek je neki veoma slican ako ne identican... e sad kako to u realnosti izgleda nemam pojma, zato sam tu da pitam :)

video sam u sapcu pre neki dan nov mondeo, fantaaaaasticno izgleda spolja, ali eto nisam obracao paznju na njega do sada :)

srbo koji si 2.0 dizel uzeo, od 160 ks ?

edit, pogledacu i mondeo svakako :) nekakav okviran budzet je 25-30k... samo nisam siguran, ne znam ni sam zasto imam poprilicne rezerve prema fordu, celog zivota slusam kako je sranjkast (lol prokleti meri nas bombardovali!@#$% :tf:), doduse verovatno su to bili oni kojima je je golf dovjka vrh ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

malo mesta pozadu u akordu ? wtf ja sam sedeo zavaljen pozadi i po visini i po sirini ima dosta, to me bas i iznenadilo zapravo :)

Pa to jedino ako je neko pomerio prednje sediste skroz napred, ono je bolesno koliko malo ima mesta za noge iza! Pre godinu dana mi je bio na testu, pa sam to primetio, nickwood je svojevremeno putovao sa njim u Dojčland pozadi i isto je primetio, a skoro smo se u ns-u vozili sa drugarom od sestre moje devojke i smorili smo se kad je rekao da je uzeo type s dizel za 35.000 evra... :/ bedak dati tolke pare na to.

Srbo sto nisi uzeo onaj sa 240 KS? :tf:

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Srbo sto nisi uzeo onaj sa 240 KS?

Razmishljao sam i o 240KS, ali sam reshio da mi je 200KS dosta za pochetak [:D] A i nekako mi je 200KS sa svom opremom i zezalicama taman ushao u planirani budzet shto je extra s obzirom da svaki put kada kupujem neshto probijam budzet :tf:

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

@G: ochuh vozi akord turer vec 6 godina, i imao je jedan (1) kvar na njemu (otishao servo neshto) shto ga je izashlo kod nashih lopova oko soma evra i to je to.. samo redovni servisi i auto ide kao zmaj.. inache je proputovao celu evropu sa tim autom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...