Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

Ja te podržavam za minija hajli, i ne zajebavam se :) Mini je sjajna opcija, iako će ivanko da kaže da je za metroseksualce kao i nova buba i PT cruiser (koje ni ja ne bih vozio :)

Mada, jedna, let's say poznanica, kupila je polovnog Minija (One) i od tada kreće njena agonija - bukvalno ne znam šta se nije pokvarilo. Sad, ovo ti ne kažem da bih te preplašio, već samo da imaš negde u glavi i onu "nema veze što je to bmw, sve to može da se pokvari".

Za "stajanje", ti bi opušteno mogao da staneš, problem je što onaj iza tebe ne bi baš imao mesta, pa je prevoz svega preko tri osobe, osim ako četvrta nije dete ili neka baš mala riba, potencijalni problem.

Link to comment
Share on other sites

pa nisam planirao preko tri ionako

I to me brine, što ako se kvari, biće skupo :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa ne mora da znači ... mislim, evo ja vozim Korsu već četvrtu godinu, i da kucnem u drvo, jedino ulaganje je bio neki problem sa menjačem od cirka 4000 dinara, a kad smo je uzeli već je bila 5 godina stara. Verujem da je Mini na višem stupnju izrade od Corse, ali prosto treba znati da će možda nešto poći kako ne treba :)

Link to comment
Share on other sites

Ja u mom puntu imam taj 1.9jtd (ovo je 2002 godiste, posle ne znam koliko je valjda izasla i neka jaca verzija), i za auto te velicine ti ne treba bolji motor. E sad, trosi oko 7.5-8 po gradu, pa ako juris ekonomicnost, izbegavaj. Uzmi neku korsu, za oko 7k vec imaju i 2006-7 godiste, 1.3cdti, to bi bio neki moj izbor da imam te pare.

Link to comment
Share on other sites

ne jurim ekonomičnost, neću baš sad da riknem ako troši i 9,10, samo da ne ide baš mnogo preko. Što se tiče corse, verujem ja da je dobar auto, ali teško da ću da dam 7 soma za nešto što mi se baš ne sviđa. E sad, stoji ona tvrdnja da će mi ovo biti prvi auto i da generalno nemam pojma :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

što baš sa Statorkom ? :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne, otkud ti to. Ozbiljno bih uzeo ONE ili Coopera, a svi mi kažu da sam lud :)

I ovo za alfu, čuo sam na više mesta da su te 1.9jtd verzije do jaja (ima ih za 5), a da t-spark treba samo tako izbegavati

1,9 JTD (i posle MultiJet) su sjajni motori, ali to je Alfa. Ja licno znam za slucaj da je lik izvezao iz salona na nbgd svojevremeno jednu 147-icu, i nakon 2-3 km je krenuo da mu kuca amortizer zadnji. Ogibljenje i elektronika su glavni problemi 147-ice, sa kojom je uvek lutrija. Ali ja bi ipak pre glasao za nju nego li za MINI. Imao sam Cooper davno na testu, super je autic, ali je prejebeno gej.. Bas mnogo onako. Ne znam, mozda sam to samo ja... Evo i jedne slike sa tog testa:

ghay.jpg

:)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

daj bre neke tehničke detalje, a ne "auto je gej", to su mi i drugi rekli :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

I meni je to potpuno pogrešan argument, "auto je previše gej".

Po mom skromnom mišljenju, jedino što je problem kod minija je njegova cena (kad je nov).

Nivo detalja kojem su se posvetili i spolja i iznutra je zaista impresivan, a i nekako mini je auto koji "ostavlja utisak" kad ga ljudi vide na ulici. Obrni, okreni, tako je. I za gradski auto je ok, jer je manjih dimenzija, a možda nije ok jer ti je prvi auto, a mini jeste malo "čombast" :)

Ako nemaš problem sa prostorom pozadi i time da gepek nije preveliki, meni mini deluje kao super gradski auto za "zezu" :)

Link to comment
Share on other sites

Mene svi plaše sa podacima da će da se kvari, da je skupo održavanje i slično, pa me takvi utisci zanimaju. Za gepek i mesto pozadi me zabole, kupujem auto da se sam vozim, a ne da razvozim rodbinu i sl :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni je mini isto gay.... Dok je swift, naprimer, zakon - mali hatch koji ponekad lichi na dzip ;)

sry, ali i vozio sam se u novom swiftu, i video na tone ovde, do jaja ružan auto [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

100 ljudi 100 cudi, al ja ne bi vozio ni novi Pezo RCZ zato sto je najgejiji auto na svetu (zvanicno). I mini je svojevremeno osvojio tu titulu.

Enihau, samo odrzavanje ne bi trebao da bude problem, to je pola BMW-ov a pola Pezhoov motor pod haubom i toliko se dobro pokazao da ce sledeci Saab 9-3 da ga koristi. :)

E sad, to se odnosi na modele s kraja 2006. i pocetka 2007. godine... Ovi pre njih umeju da budu problematicni, u krajnjoj liniji - zasto bi BMW promenio celu paletu motora ako su oni dobri?

Pitah coveka, kaze: Generalno, kod svih modela pre restilizovane serije, najvise problema bude sa servo-pumpom (volan). Takodje, voda ume da se zadrzava na pojedinim delovima poda vozila, kod vrata, pa se javlja rdja pri sajtnama. Redje su se javljali kvarovi na elektro-podizacima prozora. Ono sto je apsolutno obavezno zaobici je Cooper S model, koji je imao fensi run-flat gume koje jesu sacuvale kola potrebe za rezervnim tockom, ali su ubile ogibljenje. Automobil je toliko tvrd da su zabelezeni i slucajevi napuklih sofersajbni! Ono sto je bitno jeste da su ovi Miniji u kategoriji vozila kojima moras znati istoriju, jer samo uz pravilno i redovno odrzavanje on moze danas da bude dobar. Osim Cooper-a S, koji ce uvek praviti frku posebno na nasim putevima.

Preporuka je da skupis pare i kupis bilo koji iz restilizovane serije modela. :)

eto.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ONE, Cooper nisam ni gledao, ali za te kraj 2006 i početak 2007. baš i nemam pare, jer su preko 10 soma

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

uf, dobar je taj novi megan, nije to ni puno love za takav auto.opusteno, padace cene jos.btw, nisam znao da je zverina kupio nadrkanog fokusa, poslednji put sam ga video u fabiji, i ona je bila nova :)

Pa pazi, moja Fabia je bila 2004. godište, ali kao istekao lizing, prodao nju i uzeo Fokusa opet na lizing. Realno je znatno veći i komforniji, ima veliki gepek (konačno stanu sve torbe kad ideš sa ženom na more), mnogo jači motor i još neke zezalice koje stvarno znače puno kad se na njih navikneš tipa tempomat, automatska klima, i najbitnije od svega - naslon za ruku :)

Imaj u vidu da je taj Megan vrlo lep spolja, ali je unutra glavni konkurent Daciji, osim ako ne uzimaš baš baš najviši paket opreme, a i tad je ono "nije nešto". Ja kad sam 2009. godine kupovao kola gledao sam tu "golf" klasu i taj Megan mi je bio najveće razočarenje, baš zbog te unutrašnjosti. Na kraju je izbor bio između Fokusa, Oktavije i i30 i odlučih se za ovo: Oktavija mi je bila mnogo penzionerska (iako je unutra vrhunski urađena i deluje kao pet puta skuplji auto), a i30 me nit plenio dizajnom nit brendom, mada je generalno vrlo solidan auto.

Al moze da ga sredi, ono, to je 1,8 TDCI - to moze da se chipuje na jedno 150 konja, boja mu je lepa pa mogu i neke felnice velike lepo da cucnu... i tako.. :))

Pazi, meni je i fabričkih 115 sasvim ok. Kapiram ja da može da se čipuje, ali sa druge strane šta će mi? Ako poštujem speed limit u gradu jedva do treće dođem... A što se felni tiče meni se ove fabričke 16" sasvim sviđaju, mislim da bi preko toga bilo malo overkill. Jedino ako bi neko baš hteo da mi pokloni onaj Fokus RS 500 - sa onom kevlar crnom bojom i velike felne idu super :)) Mada bih uzeo i električnog ako ne bude previše skup ;)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao pojma koliko je ford dobar auto dok cale nije uzeo nekog polovnog ford fokus karavana...imam teoriju da je u pitanju podcenjen auto, teshko subvencionisan radi odrzavanja radnih mesta u Americi pa je bolji nego shto bi realno za tu cenu trebao da bude [:D]. Ima li neke istine u ovoj mojoj laickoj teoriji?

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...