Jump to content

Warcraft Movie (mart 2016.)


Recommended Posts

lol, meni lichno se jebe za komercijalni uspeh poshto chak i da bude delova - nece biti skoro :) pa koliko dugo se ovo spominjalo pre nego su pocheli da ga snimaju :) bitno da je dobar film!

ako ne bude komercijalnog uspeha, i to znacajnog, razvoj sledeceg wc filma bice znacajno usporen...a razvoj starcraft filma, koji je mnogima bitniji od warcrafta, potpuno ugushen  ;o(

Link to comment
Share on other sites

koliko god zheleo da ovaj film uspe (i po onome sto sam video do sada, mislim da nece biti los uopste) previse se bojim da ce da ga konkurencija sahrani (ili da mu dovoljno smanji gledanost da ne bude full success) ...tmnt2, finding nemo 2, now you see me 2, id4 2 i nova komedija sa kevinom hardom i rockom = taf shit

kako mi je zaozto nisam tu da sve ove filmove fejlujemo da gledamo...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

lol, meni lichno se jebe za komercijalni uspeh poshto chak i da bude delova - nece biti skoro :) pa koliko dugo se ovo spominjalo pre nego su pocheli da ga snimaju :) bitno da je dobar film!

ako ne bude komercijalnog uspeha, i to znacajnog, razvoj sledeceg wc filma bice znacajno usporen...a razvoj starcraft filma, koji je mnogima bitniji od warcrafta, potpuno ugushen  ;o(

nikad chuo da planiraju da rade SC film.. gde si to video? :D a i ono, postoji starship troopers :))))

Link to comment
Share on other sites

ae pokrenemo neku kickstarter kampanju na netu za skupljanje kesa za SC film...btw, cudi me da to vec neko nije uradio

Jedno od pravila tamo je da ne mozes da skupljas pare za nesto sto neko drugi drzi autorska prava ili tako nekako. A nisam bas siguran da bi se Blizzard odrekao prava u korist filma koji prave fanovi :)

@Kole - nisam siguran koliko oni pucaju na publiku gde bi se takmicili sa TMNT 2 i ID 2, ono kao to jesu blokbasteri, ali majku mu valjda ne idu Warcraft film i to da gledaju isti ljudi?!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

SC film nije zvanicno najavljen, van blanket izjave da planiraju da u okviru movie divisiona prave filmove po svim svojim propertyjima...ali da se ne lazhemo, u trenutku kad objave da prave sc film, koreja ce da odvoji sredstva od budzheta za snimanje kod njih ;oP


a za filmove, sve se pravi za decurliju od 12te pa do 30te godine max, niko ne jebe "originalne fanove" bilo kog propertyja, vidi sta bej radi sa transformersima, pravi govna koja klemuju preko pola milijarde na dobar dan = jebe se njemu da pravi bilo sta za fanove...a tnmt i id4 i ostale fransize su sad u istom koshu kao sta god da najvise mrzis od modernih akcija...tako da kad dobijes film koji kao covek od (skoro) cetiri banke mozes da svaris to je praznik ;o))

Link to comment
Share on other sites


a za filmove, sve se pravi za decurliju od 12te pa do 30te godine max, niko ne jebe "originalne fanove" 

Pa bre valjda ima i nas koji smo ispod 30 i originalni fanovi :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ček "originalni fanovi" su isključivo oni koji su igrali Orcs & Humans '94, pa kakav je to sad hipsterski elitizam :D

Ljudi koji su igrali wc1&2 kasnije ili su igrali wc3 ili WoW su fejk fanovi i oni ne gotive stvarno  WarCraft univerzum?

Ne idemo doslovce sad u smisao reči originalni fanovi (u smislu prvi ili pravi, nebitno je), nego prosto u tu podelu koju si sad napravio, da se nešto ne pravi za "originalne fanove starije od 30",  što potencira da su ovi kao nešto više tr00 od ljudi koji su kasnije upoznali WarCraft svet preko wc3 ili wowa.

 

Iz pogleda nekog go gotovi WarCraft univerzum i koji je srednju školu ostavio na wc3, potpuno mi je nebitno da li se neko upoznao sa WarCraftom pre 20 ili pre 2 godine, ukoliko mu je isti gotivan i interesuje se za njega. Čak iako nekog zaintrigira dovaljno film da posle toga uzme i recimo pročita sve WarCraft kniige do sada izdate, za mene je taj jednako pravi fan kao i neko ko je igrao O&H '94.

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i napisao da je nebitno "prvi ili pravi" nego sama ta podela na 30+ fanove i ostalu "dečurliju" kao ciljnu grupu.  Nisam uopšte buthurt, da se razumemo, ne teram mak na konac :) Nego jednostavno mislim da je ta podela u smislu gađanja tržišta pogrešna. Ne postoji ciljna grupa 30+, nego ciljna grupa "hardkor" fanova koji lore drže u malom prstu i nije bitno kada su se upoznali sa WarCraftom, ma koliko stari bili, zatim grupa kežual fanova koji su igrali tu i tamo nešto, znaju ko su Illidan i Arthras, ali ih zabole da znaju više, i "ostali" gde spadaju svi koji nemaju pojma o WarCraftu ili su eventualno čuli za WoW, i na film gledaju kao i na svaki drugi letnji hit.

 

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Lex je pojasnio, zaista sam mislio na starije ljude koji su uz serijal od pocetka, a ne na mladju i raznolikiju publiku wowa, dote i hearthstonea, a mislio sam na njih jer je bitno kad je neko stariji, ta podela nije moja arbitrarna nego je vrse u holivudskim studijima.
12-30 su osobe sa nekim oblikom sopstvenog primanja, ali "još uvek nedovoljnom kontrolom potrosackog impulsa" tj kad ih udaris reklamom oni će doći - ko za pomenute filmove o transformersima.
Takodje, ma koliko je smesno da ja to pisem, ali 30+ su ljudi sa familijama, poslovima, kreditima itd koji ce da razmisle da li ce da trose svoj novac i vreme na nesto i na koje reklame ne deluju toliko, koji su vise kriticki nastrojeni.

I onda, kad neki beancounter izracuna da se studiju vise isplati da reklamom gadja povodljivu masu - a ne fanove serijala koji će ili doći sami ili neće doći jer im se ne sviđa kako u trejleru igledaju karakteri xzy, kako garona nije polu drenaj, kako će biti neka love story koja nema base u loreu itd itd - onda dolazimo do toga "ko jebe originalne fanove" jer jednostavno nisu studiju fiskalno interesantni.

 

Nisam ni pomislio na to da neko ko je mladji, i kasnije postao fan bilo cega warcraft-related, "manje vredno" gotivi Warcraft nego da jednostavno holivud (a uvatio si se za recenicu iz price o holivudu sublimiranom u lik i delo majkla beja, a ne o warcraft filmu i dankanu dzhonsu) pravi blokbastere za mlađu, manje zahtevnu publiku i da u 99% slucajeva prvo iskoriste fanove izvornog materijala za net-hyping a posle im se smeju u lice finalnim izgledom filma. 
 

 

 

 

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Kroz ceo tvoj post ti pričaš o hardkor fanovima, ali ih podvodiš pod "originalne fanove" :D

To što Garona nije polu Draenei neće da se svidi ni hardkor fanu od 19 i onom od 49 godina. Imaš brdo ljudi koji su igrali Orc&Humans te 94, ali koji su totalno kežaul i ne zanima ih toliko kanon priče i široki lore, gledaće film pa sve i da je najveća limunada, a imaš nekog klinca od 15 godina koji se za WarCraft zainteresovao preko recimo Hearthstonea i do sad je pročitao sve knjige i napušavaće Blizzard na netu što su mu sjebali lore u filmu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Волео Обожавао сам (тад кад су изашле) оригиналне игре, тројка ми се није свидела, ванилу WoW сам волео иако га сад и одавно генерално презирем, и опет једва чекам да ово гледам [:D]

И већ сам купио Legions, иако га нећу играти дуже од месец дана. [yeah]

Поздрав од оригиналног фана! [dance2]

 

пс. вратите FD и ретрап, џукеле! јебо вас пет!

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Jedina igrica na koju sam se u životu navukao iako joj ni približno nisam posvetio vremena kao nekim drugim je WoW (znam da je ovo WC film, nego pomenuo Brue, pa da se izjadam). Ni za šta nemam takav osećaj zavisnosti. Nisam igrao igru sigurno od 2008. (neka Vićsa kaže kad je bio u Londonu), a ukupno sam je igrao oko dva i po meseca. Samo kad pomislim, a desi mi se s vremena na vreme, mene obuzme autizam!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...