Jump to content

Warcraft Movie (mart 2016.)


Recommended Posts

pa nikad nema reci o dvd-u do par nedelja pred izlazak kao malo da hajpuju i onda prvih desetak dana od izlaska kad randosi po youtubeu kace nelegalno klipove iz bonus features/blooperse pa studiji cimaju YT da skinu klipove i tako svaki put =o)
eto za BvS nismo znali nista dok se samo nije pojavio extended cut nicim izazvano 3,5 meseca nakon bioskopa 

 

a taurena tehnicki nema do treceg rata (one wc3 misije gde thrall srece taurene i pomaze im protiv kentaura)
mada za LEgion rade retcon da je bilo taurenskih plemena koja su ucestvovala u War of the Ancients pre 10k godina...

Link to comment
Share on other sites

na par sekundi sam se nadao da ce da krenu sa lepom animiranom serijom na nekom kanalu tipa cartoon network
ipak, ovo ce da budu webizode kao sto su bile za svakog shefa iron horde u warlords of draenor, tj najs ali nista trajno

Link to comment
Share on other sites

Могли су на овакав начин да направе и неки увод у филм, и као рекламу и да се растерети сам филм некаквих нејасноћа или немуштих појашњења.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

to se full slazhem

lepo da su udarili po netu seriju animacijica ili cak kao trejler x meseci pre launcha 3 glavna segmenta  - void vs order i budjenje titana kao prvi film, onda sargerasov pad kao drugi i, recimo, osnove azerota i drenora kao treci...bar 10 min prologa da je tako uradjeno bi mnogo rasteretilo film

Link to comment
Share on other sites

mogu da naprave webizode kao za bsg, i da jedna od njih bude kako su sta znam, mlekarena i moroes u stvari hooseksualci.

Mrzim webizode

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

webizode su ok dodatni zadrzaj za internet community, ali ako ih pretvoris u nesto obavezno bez cega film nije razumljiv onda je to glupo
svaka avantura Mlekarene, Shuljka, Trule Visnje i Osurenih tuka zasluzuje full movie a ne webizodu
ali ovo sto sam pricao za trejlere je mislim bolje nego praviti kompilaciju kadrova/scena koja otkriva pola do celi film

bla truc =o)

Link to comment
Share on other sites

Iako je trebalo da gledam novinarsku pred-predpremijeru, igrom slučaju sam tek prošle nedelje konačno pogledao film :D

Gledao sam ga sa ortakom koji je nešto malo igrao Warcraft 3, ali ga generalno ne interesuje lore previše. Sa druge strane ja, iako nisam igrao WoW, sam iz vremena Warcraft trojke zagriženi fan čitavog Warcraft sveta, a igranje Hearthstonea poslednjih godina me je navelo na redovno istraživanje i bogaćenje znanja Warcraft lorea. Tako sam kao Warcraft fan bi jebeno oduševljen filmom, dok je ortak bio u meh fazonu.

Ali ipak film ima jako puno mana. Ork gluma je jebeno savršena i odlično su odrađeni karakteri, dok je gluma ljudi nekako potpuno amaterska. Posebno se izdvaja lik koji glumi kralja Llanea, ono kao da su pozvali nekog lika da radi parodiju na Warcraft. Ima puno promena u loreu, ali ne previše strašno. Kontam da su morali nekako sve to da nabiju u dva sata filma. Efekti su sjajni, i tu nema pogovora. Tempo filma je čudnjikav i totalno neizbalansiran, a neke scene su poprilično upitne, posebno kad pijani Lothar dođe na ratno veće, koja mi je baš facepalm. Lik koji je glumio Kadhgara je kul, ima taj klasični smotani mladi šegrt comic relief fazon.

U suštini kao Warcraft fanu, jako sam zadovoljan flimom, ali sam savršeno svestan da je to moglo mnogo bolje. U svakom slučaju sam srećan što su relativno ok prošli i što ćemo da gledamo nastavke.

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

E, ja gledo film pre nekoliko dana i baš mi se dopao. Nemam šta više od toga da kažem. Dopao mi se i glavni glumac. Ostali kast (ne računajući orkove) mi je onako, naročito kralj (koji sad u Pričeru ima neku poentu, ovde je skroz bezveze).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

za sada uopšte nema zvanične priče o nastavcima (bili su neki rumorsi sa nekog korejskog ili kineskog sajta, kacio sam mislim ovde)
ukoliko ne zele da naprave smuljanu agregaciju svega i svacega trebalo bi im bar jos 4-5 filmova da kvalitetno pokriju sve do kraja treceg rata...a to nema šanse da se desi =o(

Link to comment
Share on other sites

hehe, postoji "holivudsko knjigovodstvo" po kom je i Empire Strikes Back i dalje na gubitku  ;oD
Warcraft je globalno zaradio 420 mill
sa budzhetom od 160mill sigurno je bilo još 200-250 za reklame što je tu oko 410...
mislim da ima šansi za nastavak ako kineski investitori ne nađu nešto unosnije =o)

Link to comment
Share on other sites

Šta ti je milije, da odustanu sada kad skapiraju da nema šanse da isteraju tih potrebnih 4-5 filmova da to liči na nešto i da zarade pare ili da naprave 4-5 čmuljavih nastavaka sa CGI budžetom Srećnih Ljudi ? :)

Mislim, u principu, postoji scenario gde oni rizikuju sa još jednim skupim filmom, naprave OMGRANZORT uspešan film (možda manje para na marketing sada :p) i dobijemo još jedan dobar filmski univerzum a mrmot zavije čokoladu u foliju :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...