Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

hahahah 🙂

jedan dan samo čvarci i kavurma iz srbije!

4 hours ago, Lucky said:

i to, a možda i neka šira priča iz domena teorije zavere oko oduzimanja oružja narodu i šta god - slučajno sam juče video negde (A možda je neprovereno) da po glavi stanovnika imamo nešto nerealno puno oružja i da smo tipa Top5 u svetu.

da citiram samog sebe odozgo, evo i AV:

Quote

 

Истакао је да ће Влада Србије донети закључак према коме се налаже МУП-у да припреми хитне процедуре измене и допуне Закона о муницији, како би се пооштрили услови држања и ношења кратког оружја.

"Људи који имају оружје, око 400.000 њих, проћи ће ревизију. Неће остати више од 30.000 до 40.000 комада. Извршићемо готово потпуно разоружање Србије. За нелегално држање оружја, казне ће бити удвостручене", навео је Вучић.

 

to je to. smanjiće legalno, ostaće ljudima nelegalno, znači još gore :))

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Lucky said:

to je to. smanjiće legalno, ostaće ljudima nelegalno, znači još gore :))

To je bukvalno onaj meme

Flex Tape Meme Template - Meme Templates Download

Mislim mora on nešto da kaže, meni je to jasno, ali je jedna pucnjava izvršena sa potpuno legalnim oružijem koje je držano na nepravilan način, tj imao je pristup neko ko nije trebalo a druga je izvršena sa potpuno nelegalnim koje ni po sadašnjem zakonu ne bi niko smeo da ima kod sebe. U tom smislu ne vidim kako će bilo kakva zakonska regulativa doneti neko poboljšanje kad zakon već i nije loš samo se ne primenjuje, kao i gomila ostalih. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Па тако се ради и вани. Нелегални пиштољи и ножеви раде у Торонту лик одузима ловачко легално оружје. 

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

hahahah 🙂

jedan dan samo čvarci i kavurma iz srbije!

da citiram samog sebe odozgo, evo i AV:

to je to. smanjiće legalno, ostaće ljudima nelegalno, znači još gore :))

image.png.53bd0132126c8fab42a85fa1946c16a5.png

U proseku 4 od 10 ima neko gvožđe gajbi.. meni je to ludilo potpuno (uz dužno poštovanje lovcima i sličnim)

https://en.wikipedia.org/wiki/Estimated_number_of_civilian_guns_per_capita_by_country

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Imam i ja jednu dobru anegdotu. Bratančevo odeljenje, pripremni sastanak sa učiteljima pred prvi razred. Nečija majka pred svima bez blama pita: "Ko će mom detetu da obriše guzu posle kakenja, ima osetljivu kožu pa se lako ojede?". Učiteljica je mrtva ladna pogleda i kaže: "Gospođo, trebalo je to da savlada u vrtiću. Ima li još neko pitanje?"

Tad sam prvi put shvatio koliko neki ljudi coastuju kroz roditeljstvo na autopilotu 😄

Oboje mojih su išli ukenjani dok nisu naučili 😄

A i sad im se desi da im budu malo uprljane gaće...jbg 

😄

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

BTW kroz vesti se provlači informacija da je klinac trenirao airsoft. Pošto sam deo te zajednice, mogu da kažem da mu je ćale bio aktivan do neke 2020. ali da klinca nije dovodio na susrete. Vrti se po mrežama navodna slika njih dvojice sa jednog susreta, ali je slika iz 2018. i pored ćaleta je neka treća osoba (klinac je imao tad 8 godina).

Da se razumemo, airsoft može da služi kao trening za ovakve napade. Postoje gasne replike oružja koje izgledaju i funkcionišu identično kao vatreno oružje, sa sve trzajem prilikom paljbe. Ali u ovog puta to nije slučaj, i ova oružarka što je iznela tu tvrdnju je najverovatnije samoinicijativno ili po nečijem nalogu krenula da spinuje.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

Има ли онда неко идеју како је био онако морбидно ефикасан? Немогуће да је само Гугл. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni pričao drugar koji je završio srednju školu MUP u Kamenici, pucanje iz pištolja je mnogo teže nego iz puške. Nije uopšte lako pogoditi metu. Morao je da bude prilično uvežban.

Mislim da je ovo za airsoft glupost. To onda i žmurke mogu da doprinesu ovome.

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Koliko je meni pričao drugar koji je završio srednju školu MUP u Kamenici, pucanje iz pištolja je mnogo teže nego iz puške.

 

 

Potvrdjujem, mnogo teze, sto je i logicno jer je cev kraca. U Shro smo imali 3 gadjanja kalasem i samo jednom pistoljem u streljani na Vojnoj akademiji. Kalasem sam bio solidan, cak skinuo i jednu metu na 400 metara. Pistoljem vola nisam mogao da pogodim 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Е управо. Не знам колико се сећате извештаја о сличним пуцњавама не знам да је било оволико погодака. Ма колико морбидно звучи. Нешто је овде посебно језиво. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa jedno je kad uzme kalaš ala vesele 90e i šeta levo desno, pa šta pogodi pogodi, drugo kad sa par metara cilja u nešto. Jeziv deo je da je dovoljno pri sebi u takvoj situaciji da ne krene random da puca, tu već dolaze u priču airsoft mečevi, paintballovi, streljana i slično.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro ispratio klinac je bio samo tri puta u streljani. Može da potvrdi Peđa ako je već sa klincem išao tamo, to je baš malo puta da bi se reklo da može da nauči da tako puca i barata.

Mislim, ja sam išao X puta pa sam i dalje bio loš :)) a kamoli sa metama koje se pomeraju itd. 

Ne znamo doduše možda ga je ćale vodio vikendom na Kosmaj u njihovu vikendicu da gađaju limenke, ali ajde to će valjda da otkrije istraga.

Link to comment
Share on other sites

Nije to pucanje na 200m, pa da puška ima veliku prednost u preciznosti. Ne moraš mnogo da nišaniš sa kraja na kraj učionice.
Mene tu više pogađa činjenica da je nastavio sa time što radi dovoljno dugo da menja šaržere. Prosto se naježim kada pokušavam da zamislim scenu, decu koja vrište i sve ostalo... :(

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Zar priča nije bila da je prestao da puca jer ga je uhvatio napad panike ili tako nešto, a ustvari navodno ispalio 57 metaka, dok je imao pištolj + 3 šaržera sa po 15 metaka. Pištolj je lagano mogao biti sa 12 metaka u prvom klipu, ili su tri metka otišla negde gde ih još uvek nisu našli... U svakom slučaju zastrašujući % pogodaka, koji mislim da je pojačan slabom snalažljivošću dece u toj odvratnoj situaciji.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

Ćale negira a i terete ga za ovo:

Quote

 

Више јавно тужилаштво саопштило је да се сумња да је В. К. у претходном периоду обучавао свог 13-годишењег сина К. К. да рукује ватреним оружјем и муницијом, тако што га је водио у стрељачки клуб како би увежбавао гађање мета из ватреног оружја, упркос чињеници да дете има 13 година и да таква активност и обука очигледно не одговарају његовој животној доби.

Такође, В. К. је, како се сумња, поступио супротно одредби члана 32 став 1 Закона о оружjу и муницији и супротно члану 2 став 1 Правилника о просторно-техничким условима за безбедно смештање оружја и муниције, јер није обезбедио услове за безбедан смештај и чување оружја и муниције тако да оно не може доћи у посед неовлашћених лица, односно да буде закључано и посебно одвојено у сефовима, касама или сличним ормарима који се не могу лако отворити.

Сумња се да је услед оваквог његовог поступања 3. маја 2023. године његов син К. К успео да дође у посед пиштоља марке CZ Shadow, калибра 9x19 мм и пиштоља марке Ruger MK калибра 22 мм ЛР, за које осумњичени В. К. поседује дозволе надлежног органа, а које се налазило у неправилно обезбеђеном металном сефу у ормару који се налази у предсобљу стана.

 

Ako već treba da bude žrtveno jagnje roknuće mu svakako za ovo maks kaznu koju mogu.

A "flaster strategija" donosi sledeća pooštravanja:

Quote

 

 онај ко неовлашћено израђује, преправља, продаје, набавља, врши размену или држи ватрено оружје за које се може добити дозвола да буде кажњен казном затвора од 1 до 8 година

• онај ко неовлашћено израђује, преправља, продаје, набавља, врши размену или држи ватрено оружје за које се не може добити дозвола да буде кажњен казном затвора од 2 до 12 година

• онај ко неовлашћено израђује, преправља, продаје, набавља, врши размену или држи веће количине оружја или оружје велике разорне моћи да буде кажњен казном затвора од 5 до 15 година

• онај ко неовлашћено носи оружје за чије набављање и држање нема дозволу надлежног органа да буде кажњен казном затвора од 5 до 15 година

• онај ко неовлашћено носи оружје за чије набављање и држање има дозволу надлежног органа да буде кажњен казном затвора од 1 до 8 година.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shpanac said:

Zar priča nije bila da je prestao da puca jer ga je uhvatio napad panike ili tako nešto, a ustvari navodno ispalio 57 metaka, dok je imao pištolj + 3 šaržera sa po 15 metaka. Pištolj je lagano mogao biti sa 12 metaka u prvom klipu, ili su tri metka otišla negde gde ih još uvek nisu našli... U svakom slučaju zastrašujući % pogodaka, koji mislim da je pojačan slabom snalažljivošću dece u toj odvratnoj situaciji.

pozlilo mu je na kraju, da.

dete, jebote...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ova direktorka dok se još nadala da će se možda izvući nakon snimanja spota, ipak posle ovoga od pre neki dan nije imala šanse

Quote

Инспекција: Стекли се услови за разрешење директорке школе у којој је Кристијан Голубовић снимио спот
Просветна инспекција је утврдила да је директорка школе "Ђура Јакшић" на непрописан начин уступила просторије школе групи Црни Церак и Кристијану Голубовићу за снимање спота, због чега је министар наложио њено разрешење.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...