Jump to content

Koje felne i gume staviti na A7?


Dule_smor

Recommended Posts

Jel si probao sam u mestu da uradis isti potez tj prebacis u ler, prebacis u D i krenes malo brze da li se tad cuje, posto bi bio isti potez, cisto da eliminises da nije u stvari to sto auto hold najverovatnije koristi sve kocnice agresivnije (posebno ako je nagib), pa kad krenes jednostavno ima zvuk jer ga malo cupa iz mesta prakticno

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dule_smor said:

imas verovatno, nego nisi provalio, kao svaka bumerska nobina 😄

Imam ovo :

1. automatsko gasenje motora na semaforu - to je ok, ne obracam paznju
2. Ovo tvoje imam, ali to se radi tako sto stisnem kocnicu, pa onda produzim nakon 1 sec pritisak "do kraja" i onda sam stoji. Ali nema nikakvo dugme za to ili da se podesava.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Ne znam kako radi kod Audija

To auto-hold dugme na Audiju nikad veće govno. Bar na ovom 2009 što sam ja vozio.
Ako ga ne uključiš (kao na slici) ne postoji. Ako ga uključiš povlači ručnu za bilo kakvo zaustavljanje. Nebitno da li je ravno, uzbrdica ili nizbrdica. Užasno me nerviralo, koristio sam ga čitavih 5 minuta i nikad više 😄

image.png

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites



Imam ovo :
2. Ovo tvoje imam, ali to se radi tako sto stisnem kocnicu, pa onda produzim nakon 1 sec pritisak "do kraja" i onda sam stoji. Ali nema nikakvo dugme za to ili da se podesava.


Kod mene radi isto tako sa kocnicom "do kraja" ali imam dugme da ga potpuno isključim. Inače se bio u nekom momentu sjebao, nije hteo da se uključi uopšte, odvezem u servis i oni kažu da je otišao senzor kvačila :) ali kao ne radi kočnica, tako da definitivno ima neke veze i sa menjačem.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, killYg0r said:

Jel si probao sam u mestu da uradis isti potez tj prebacis u ler, prebacis u D i krenes malo brze da li se tad cuje, posto bi bio isti potez, cisto da eliminises da nije u stvari to sto auto hold najverovatnije koristi sve kocnice agresivnije (posebno ako je nagib), pa kad krenes jednostavno ima zvuk jer ga malo cupa iz mesta prakticno

 

probao sam to, ne primecuje se...ma to je skoro neprimetni trzaj i to ponekad, ne bih ni primetio da ne obracam paznju tako na sve moguce zvukove...desavalo se ponekad i kad stojim u mestu i prebacujem iz D ili R u N cini mi se, moram da proverim dal i dalje to radi

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedan primer koliko su retardirani ovde ili jednostavno bezobrazni. Kolega ima starog Mercedesa E55 (da, burzujcina). Auto mu stao, nece da upali, odslepali ga u servis i rekli mu totalna steta na motoru, popravka preko 6000 evra ili tako nesto. Odslepao u neki drugi servis prema Frankfurtu, otisao drzac za svecice i ne znam sta, sredili mu to za 300-400 evra i radi auto normalno. Govna kao sto rekaoh.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

Evo jos jedan primer koliko su retardirani ovde ili jednostavno bezobrazni. Kolega ima starog Mercedesa E55 (da, burzujcina). Auto mu stao, nece da upali, odslepali ga u servis i rekli mu totalna steta na motoru, popravka preko 6000 evra ili tako nesto. Odslepao u neki drugi servis prema Frankfurtu, otisao drzac za svecice i ne znam sta, sredili mu to za 300-400 evra i radi auto normalno. Govna kao sto rekaoh.

eh, pa standard šema primenjiva na mnogo toga.

ja sam davno kao mlad i zelen nosio laptop na zvanični servis "ajao ploča se pokvarila mora cela da se menja, 600 evra". našao posle nekog bajka servisera on provalio da treba nešto samo da zalemi naplatio mi 10 evra i to je to".

mislim da doduše, u njihovu blagu odbranu, oni često moraju da prate u zvaničnom servisu zvanične procedure za sve vidove problema itd i onda kad imaš situaciju prosto idu po koracima koje donosi "manual" i dođu do toga da treba da se zameni motor od 6000e i prosto ne žele da idu van tog zvaničnog smera.

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2022 at 12:34 PM, Dule_smor said:

jer mercedes i skuplja kola ne smeju da se pokvare nikada? I see what u did there, namerno bustujes kontent!

NE SMEJU!

šalu na stranu, smatram da dodatnim parama kupuješ ujedno i to. možda nije najbolja logika, ali ako imam auto od 20k eur nov i auto od 50k eur nov, jedna od stvari koju smatram da kupujem za 30k razlike jeste i pouzdanost i "da se ne kvari". naravno, plaćam ja tu i bolji kvalitet izrade iznutra (što je takođe upitno ovih dana) i koješta drugo, ali uz to i brend odnosno ime, koje sa sobom treba da nosi težinu pouzdane marke koja donosi i taj benefit sa sobom.

ofc, korišćenjem se auto haba, zato i pitam za godište, jer bih prihvatio da je star 30 godina pa neće da upali, ne očekujem da je avion.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...