Jump to content

Koje felne i gume staviti na A7?


Dule_smor

Recommended Posts

Edeste:D

evo upali mi se malopre lampica za kocione plocice...koliko znam menjane s pre 25 hiljada km, a stoji da je interval 60-90 za promenu. Stvarno ne vozim dinamicno i ne kocim previse, dal je realno da su se vec pojele? Imam za 3-4 nedelje termin za zamenu ulja itd, pa kapiram tad da promenim, mogu da vozim jos 500-1000km valjda?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dule_smor said:

Edeste:D

evo upali mi se malopre lampica za kocione plocice...koliko znam menjane s pre 25 hiljada km, a stoji da je interval 60-90 za promenu. Stvarno ne vozim dinamicno i ne kocim previse, dal je realno da su se vec pojele? Imam za 3-4 nedelje termin za zamenu ulja itd, pa kapiram tad da promenim, mogu da vozim jos 500-1000km valjda?

e ovo i mene kod honde tripovalo, slična priča, mislim da su mi tražili da ih zamenim posle bukvalno 20k i to ne jednom. evo i sad sam ih opet menjao na servisu.

ni ja ne vozim dinamično, kočim koliko treba da bih stao ofc :)) dosta i motorom kočim naravno, ali očigledno se tu nešto dogodi ili nas lažu majstori (a tebe i sistem u kolima!).

Link to comment
Share on other sites

Pa nije to sad upalila ti se lampica odmah skrećeš kod majstora. Cenim da je bar 5-10% preostalo pločica kad to upali. Vidim Ameri pišu za Audi da možeš da voziš još oko 1.000 milja što bi u tvom slučaju bilo bliže 5% preostalih pločica. Ali svakako dve nedelje i 500-1000km ne moraš da brineš.

  • Thanks (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa baci pogled kroz felnu dal vidiš da je došlo do diska. Ako nije imaš fore ili ti brljavi senzor. Kad imaš veće i alu felne je to bar prosto okom videti, a i preporučljivo da sa vremena na vreme baciš pogled.

Sve i da ih pojedeš skroz do kraja će ti auto nekako kočiti, al ćeš sjebati i diskove i klješta, to nije vredno 50ak evra koliko bi mogle nove pločice da budu.

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

U pločicama imaš žicu sa senzorom i kada se dovoljno potroši materijal, senzor kaže idi u servis. Daleko od toga da moraš da žuriš, još 2-3k sigurno možeš da izvozaš, a kako ti je servis u oktobru, to je to.

A to za 25k vožnje, zavisi koje su pločice stavili, imaš mekše, tvrđe, zavisi od smeše. Generalno mekše bolje koče, ali kraće traju. 

  • Like +1 1

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

Dok ne zaškripi, teraj 😄

Kad sam nekada vozio yuga, imao sam majstora inače vozača trka - njegova dijagnoza je uvek bila 'može to još 3 do 5 hiljada'. Ali to nije do majstora, vozač određuje jel' stavlja glavu u torbu ili je pametniji.

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, killYg0r said:

Ako je problem to sto malo stucne povremeno, ja ne bih vodio menjac na otvaranje ni kod jednog Miće sto ima garazu iza kuce 

 

zato i pitam dal neko zna lika malo...a ocigledno da neki problem postoji, ne bi valjda ovi debili ovde u audi servisu predlozili zamenu cnotrol unita samo da uzmu pare...unless?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...