Jump to content

Koje felne i gume staviti na A7?


Dule_smor

Recommended Posts

3 minutes ago, Dule_smor said:

 

Eh da, tek juce mi stigao racun, dijagnostika 80 evra sa sve probnom voznjom i gratis pranjem auta, ocekivao sam duplo:D 

pa vala slično bi te i kod nas ispalo a pitanje je dal' bi ti kola oprali!

doduše, sad mi nije jasno kakav je to fazon da nešto rade bez da ti znaš koliko će da košta?

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Lucky said:

pa vala slično bi te i kod nas ispalo a pitanje je dal' bi ti kola oprali!

doduše, sad mi nije jasno kakav je to fazon da nešto rade bez da ti znaš koliko će da košta?

 

e to je i meni bilo cudno, obicno pozovu iz radionice i kazu koji su troskovi...ali to je kad su neke porpavke i radovi, ovo je bila samo dijagnostika, zbog toga sam i ostavio auto...mislim nema logike da me zovu i kazu, ''e znate dijagnostika i probna voznja su 80 evra, jel hocete ili ne da radimo''

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

 

e to je i meni bilo cudno, obicno pozovu iz radionice i kazu koji su troskovi...ali to je kad su neke porpavke i radovi, ovo je bila samo dijagnostika, zbog toga sam i ostavio auto...mislim nema logike da me zovu i kazu, ''e znate dijagnostika i probna voznja su 80 evra, jel hocete ili ne da radimo''

aha, ok, onda je možda onaj fazon kao što rade ovi za popravke aparata itd - tipa dijagnostika je 2500 din ili odmah rade popravku ako je ispod te vrednosti ili ako nećeš a iznad je te vrednosti svakako plaćaš 2500 din.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako funkcionise uredjena i precizna Nemacka. Izguglam jos nekoliko radionica koje su ovlascene za Audi, rekoh da vidim mozda negde jefrinije prodjem. Pozovem prvu, kaze ne radimo to iako pise da su ovlasceni audi serviser. Pozovem sledecu, ostavim podatke i sve, kazu javice se, niko se ne javi ofc i pored dodatno poslatog maila. Pozovem trecu, kao javice se. Pozovem ih sutra ponovo, ne rade ni oni ipak lol. Pozovem cetvrtu, opet ista prica, javice se neko za termin. Zovem ih jos 2 puta i pisem mail 2 puta sa svim podacima, niko se ne javlja. Treci put kad sam pozvao i rekao o cemu se radi i ponovo pocela da mi uzima podatke, jer ne moze danas da zakaze termin oterao sam ih u kurac. Mrs bre u picku materinu govna retardirana, ako treba oteracu kola u Srbiju i popraviti/prodati Peri/Ziki iz Sapca i a u kurac. A da, cekanje za termin svugde je 4 nedelje.

 

 

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, killYg0r said:

Prva stvar koja se radi kad se udje auto je da se ugasi start-stop ili softverski skroz ko moze!

Vudu verovatno rucno gasi motor na semaforu svaki put :tf2:

ala poliva kili

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa pošto je zaradio svojim parama, glup nije sigurno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dule_smor said:

Prvo novi automobili imaju start stop sistem koji nece da aka akumulatir i anlanser kao na stojadinu lol...drugo nisam govorio o start/stop, nego o auto stop, da povuce kocnicu automatski kad stanes, nebitno dal je nizbrdica...mislim da to baguje kod mene

citam i bagujem, kakva automatska kocnica? Mislis sto automatik sam na uzbrdici krene bez smaranja, zar to nije build-in feature? Ili sta mislis - kad stanes i ugasis sto ima softversku 
parkirnu *rucnu* kocnicu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nije samo hill, ovaj moj isto ima taj auto stop, kad stanes na semaforu se aktivira kao da drzis nogu na kočnici, uključujući i stop svetla i sve. Hill assist je druga lampica koja se pali samo uzbrdo kad kreces. Doduše moj jeste manuelni, ne znam baš logiku za automatik kad svakako stoji.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zwerko said:
Nije samo hill, ovaj moj isto ima taj auto stop, kad stanes na semaforu se aktivira kao da drzis nogu na kočnici, uključujući i stop svetla i sve. Hill assist je druga lampica koja se pali samo uzbrdo kad kreces. Doduše moj jeste manuelni, ne znam baš logiku za automatik kad svakako stoji.

 

Da, bas ovo prvo sto si rekao. Otkako sam to iskljucio ne primecujem problem. Doduse to je na kracim deonicama u gradu, videcu sledeci vikend kad budem isao negde malo dalje. Btw, jedini razlog zasto mi je taj autostop bio ukljucen je sto u suprotnom kad je iskljucen auto krece sam cim pustis kocnicu. To me je nerviralo, jer nisam navikao, al sad mi je ok.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dovlagsi said:

Tzv. hill start

Korisno kod manuelnih menjača, al nzm šta će automatiku to da drzi kocnicu lol

Kod mene se zove auto-hold, a kao sto je Dule napisao, sluzi da drzi kocnicu za tebe dok si na semaforu da ne bi sam auto krenuo unapred.

Ne znam kako radi kod Audija ali bi imalo logike da ako ga u tom trenutku stavi u ler i vrati u brzinu moze da se desi taj bug o kome Dule prica.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

Ja to nemam na mercedesu! Dule ima bolje auto odmene!

imas verovatno, nego nisi provalio, kao svaka bumerska nobina 😄

20 minutes ago, killYg0r said:

Kod mene se zove auto-hold, a kao sto je Dule napisao, sluzi da drzi kocnicu za tebe dok si na semaforu da ne bi sam auto krenuo unapred.

Ne znam kako radi kod Audija ali bi imalo logike da ako ga u tom trenutku stavi u ler i vrati u brzinu moze da se desi taj bug o kome Dule prica.

to se i ja nadam 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...