Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

Kako god Pero, ali oni prosli su mirno otisli sa vlasti, ovaj ce izgleda moci samo u krvi . Imamo lika koji ima nekoliko paravojnih formacija, sve krimose, drzi sve medije sa nacionalnom frekvencijom, vecinu novina, ucenjuje svoje glasace, ispira mozak penzionerima, spoljni dug dupliran i gomila drugih stvari. Pritom, kao sto sam rekao ovde, 90% bivsih je sada u SNSu na ovaj ili onaj nacin. Jednostavno, biranje izmedju 2 zla, gde sam ja misljenja da je ovo na vlasti mnogo vece....ili cemo imati nihilisticki pristup i neka sve ode u kurac jer, na mnogo nacina, ovaj narod to i zasluzuje.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ne bih rekao da, ako izađe dovoljan broj ljudi na izbore, i glasa protiv njega, da ga spolja ne bi pritisli ko zna kojim ucenama da ne siđe na vlasti. Takođe, kad dodje taj trenutka da gubi izbore, sve te paravojne formacije, plaćeničke grupe etc, bivaju keširane od strane spoljašnjih faktora protiv njega. Nije petog oktobra narod napravio promenu vlasti, nego unutrašnje službe, huligani, crvene beretke i sl, i tako će biti i svaki sledeći put ako bude neke frke. Mi smo država koja je od 2000. pod kolonijalnim pritiskom, i kad dodje trenutak za promenu vlasti, zapad će opet umešati svoje prste i "ispoštovati volju naroda". Živi bili pa videli

<edit> in other news https://www.nedeljnik.rs/srbija-dobila-saglasnost-eu-za-otvaranje-klastera-cetiri/ </edit>

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alfa said:

Opozicija (taj blok) može da dobije fer izbore u Bgu i možda predsedničke, ako izađe dovoljan broj ljudi i to nije zbog toga što većina misli da su oni dobri, nego zato što ovako više ne može.

jel ti stvarno misliš da iko može da dobije predsedničke? pa to je kvota ono 1.01 (ako nema manja od te, ne znam ne kladim se 🙂 i to sa nekim hendikepom :))

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

Vise sam mislio na live raw prenos, dok ovi i dalje moraju da salju snimak na odobravanje.
Svakako mslim da su uvek bili marionete vlasti tj klasicno preduzece drzavno, po principu ko te je postavio na poziciju njemu sluzis.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

Ali RTS to negde i jeste, mislim i ja sam bio u fazonu "RTS samo promoviše vlast" dok zapravo nisam malo gledao RTS. Imate onu emisiju "Šta radite, BRE!", gde na neki kao satiričan način kritikuju/ismevaju izjave političara (uglavnom iz vlasti).

Takođe tu je ona live emisija gde dođe tipa 6 gostiju iz različitih stranaka (i opozicionih ofc), pa svako ima tipa minut za izlaganje, pa replike itd. Iz ove emisije je onaj isečak kad ona glupača iz SNS-a recituje naučen tekst dok joj lik iz tipa Ne davimo BG malo upada u reč...

U obe navedene emisije dakle ima prostora i za opoziciju. Možda vi najviše mislite na tipa dnevnik, mada mislim da sam i tu nedavno video izjavu tipa Marinike... tako da daleko da se RTS može svrstati u koš "100% režimski medij", naravno ne kažem da nisu ali bar u nekoj meri daju prostora svima. 

Dosta je daleko od neke objektivnosti. Ako je da kažemo Pink 100% Vučić, a N1 0% Vučić onda bi u idealnom stanju stvari RTS trebalo da bude 50%, aj i koji procenat gore-dole ali je sad realno na 80-85% Pinka. I to što pominješ "pa evo kao ima neka emisija u koju dolazi i neko iz opozicije" je uvedeno pre 6 meseci da bi pokazali kako smo ipak demokratični i nema jednoumlja, više forma nego suština. A suština bi bila objektivno izveštavanje gde su uzimaju u obzir argumenti obe strane, koje god da su to. Primera radi, random vest od danas (mrzi me da gledam dnevnik i da brojim koliko % vremena je Vučić):

Брнабић: Закон о експропријацији нема везе са "Рио Тинтом", радимо на изменама до четвртка

Dakle ovde ne gledamo kao N1, nego gledamo objektivno - Vlada usvojila neki zakon, poslala ga Skupštini na usvajanje koja je to izglasala maltene jednoglasno (pošto je takva Skupština jel), desili se neki protesti, Vlada sada poništava svoju prvobitnu odluku i menja zakon "do četvrtka" i tu vest čujemo iz usta Ane Brnabić. Valjda bi normalno bilo svaki novinar da nađe nekoga ko je organizovao proteste, bilo koga, i da ga pita za komentar tipa: "jeste li vi zadovoljni ovi izmenama koje se najavljuju? Hoćete učestvovati u predlozima izmena? Kakav je vaš stav da li to onda rešava problem zbog koga ste protestovali ili ćete nastaviti da protestujete?" itd, još milion pitanja. Ako ništa bar da pita nekoga ko donosi nov zakon "a ako je valjao prošle nedelje kada ste ga izglasali zašto ne valja sada i menjate ga za dva dana?". Da ne pričamo o tome da je ovom vešću bukvalno ceo zakonodavni proces izveden ruglu i obesmišljen, gde se svodi na "Vučić naložio da se zakon donese", "Vučić video da mu pada rejting zato što su seljaci nezadovoljni što mogu da im otmu njive", "Vučić naredio Vladi da promeni zakon DO ČETVRTKA" [:D] 

Nije poenta iole objektivnog medija da pozove goste jednih i drugih opcija pa nek se mažu govnima, kao što radi RTS, već da napravi prvo mogućnost da se to radi na jedan civilizovan način, dakle npr kad neko prekine nekog drugog mimo pravila, oduzima se reč i opominje, ako krene da pravi sranja opet aj ćao iz emisije. Pa da je i Vučić ili Đilas lično. Nije poenta da oni sad guraju agendu protiv Rio Tinto na primer nego da postave pitanja koja sami ljudi sebi postavljaju i interesuju ih. Pa dovedu nekoga ko je za Zakon o eksproprijaciji, tipa Brnaba ili Mali ili čije je ministarstvo to već predložilo i nekoga ko je protiv toga pa da na civilizovan način objasne svoje stavove narodu, a ne "Djilas ukrao pa sad oće da krade opet" na šta se svodi svaka priča. I nije poenta da se mediji prave blesavi zašto se menja zakon usvojen prošle nedelje. A to sve stvara ukupan utisak o jednom mediju i sliku u društvu, nije samo "bila Marinika 2 minuta u Dnevniku 2, šta oće više?". 

2 hours ago, Highl1 said:

I Zverko, ti živiš u dubokoj zabludi da je odgovornost prema biračima sad manja nego pre 10 godina, jer niko ovde nikad nije bio odgovoran prema svojim biračima i ista uradio za njih. Samo Vučić svoje birače mnogo bolje kontroliše, vaši su 2012e otišli u bele listiće pa je Tadija plakao na TVu što je izgubio izbore zbog belih listića. I to da znaš kakva su govna, i da ćeš opet za njih, to samo govori o tvom odsustvu logike i navijačkom pristupu politici. Da li ste toliko protiv Vučića, jer vas nervira, da biste birali podjednako lošu opciju koja nam je već bila na vlasti? Neka hvala

Pa Tadija je bio neodgovoran prema svojim biračima i zato nisu glasali više za njega i ergo izgubio je vlast. Dakle objektivno je kažnjen na izborima za politiku koju je vodio. 

A ovo drugo ja ne pričam o tome da ja navijam za nekoga već za to da treba promeniti lošu opciju koja je trenutno, u ovom trenutku bukvalno bilo kojom opcijom koja je iole izgledna. Ja recimo smatram, mislim da sam na forumu to već i iznosio, da bi Đilas da je u mogućnosti na vlasti bukvalno bio gori diktator od Vučića. Ali isto tako mislim da nije dobro da nijedna opcija u Srbiji ima lagano preko 50% i juri apsolutnu vlast od Skupštine stanara u zgradi do predsednika. Nek dođe neko i gori od Vučića ali taj gori ne može biti toliko bahat ako se plaši da će na sledećim izborima biti lagano skinut s vlasti. Vučiću trenutno nije pitanje da li će biti vlast, nego da li će moći da radi baš sve šta hoće (kao sad) ili će ipak morati za nešto da se zapita. A treba da svaka vlast bude u varijanti za bilo koju bitnu odluku - da li me ovo može koštati vlasti? Jer će onda malo više da paze šta rade. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zwerko said:

Pa Tadija je bio neodgovoran prema svojim biračima i zato nisu glasali više za njega i ergo izgubio je vlast. Dakle objektivno je kažnjen na izborima za politiku koju je vodio. 

A ovo drugo ja ne pričam o tome da ja navijam za nekoga već za to da treba promeniti lošu opciju koja je trenutno, u ovom trenutku bukvalno bilo kojom opcijom koja je iole izgledna. Ja recimo smatram, mislim da sam na forumu to već i iznosio, da bi Đilas da je u mogućnosti na vlasti bukvalno bio gori diktator od Vučića. Ali isto tako mislim da nije dobro da nijedna opcija u Srbiji ima lagano preko 50% i juri apsolutnu vlast od Skupštine stanara u zgradi do predsednika. Nek dođe neko i gori od Vučića ali taj gori ne može biti toliko bahat ako se plaši da će na sledećim izborima biti lagano skinut s vlasti. Vučiću trenutno nije pitanje da li će biti vlast, nego da li će moći da radi baš sve šta hoće (kao sad) ili će ipak morati za nešto da se zapita. A treba da svaka vlast bude u varijanti za bilo koju bitnu odluku - da li me ovo može koštati vlasti? Jer će onda malo više da paze šta rade. 

kao što i Vučić može itekako da bude kažnjen ako izađe dovoljan broj ljudi i glasa za nekog drugog, ali se to neće desiti:
1. nema druge opcije
2. ljude boli kurac 

Menjaje loše opcije isto tako lošom opcijom, za koju provereno znamo da je loša opcija, je po meni samo privremeno rešenje, kojim se dobija neka privremena ekstaza da je Vučić "pao", i to je po meni navijačko delovanje. Dalje, u Srbiji će uvek neka vladajuća opcija imati 50%, to najbolje može da se pogleda na primeru petog oktobra, kad je na tadašnjim izborima bila trka SPS vs DOS, a da je 3 meseca posle na parlamentarnim DOS uzeo koliko, 170, 180 mandata i obrisao pod sa SPSom. Svi su nanjušili kraj, svi prešli za vladajuću koaliciju, i krenuo je privremeni put SPSa u zaborav. Tako će i Vučić kad izgubi izbore, a to će se desiti pre ili kasnije, krenuti opako da stagnira sa procentima, pa onda možda opet krenuti da raste kad prodje dovoljno dugo vremena (čitaj u Srbiji dva puna izborna ciklusa), da ga malo zaborave. I ne znam koja to vlast nije radila sve šta je htela, jer se plašila šta će narod da kaže. Nemoj da nabrajamo sve gluposti DOSa i derivata, koje su ih u ovim ili onim oblicima održali na vlasti 12 godina. Afera i autogolova je bilo previše, i kad je došlo do smene 2012, bili su začuđeni kako im se to desilo, uključujući taj finalni teatralni Tadićev nastup. Toliko se nisu zapitali da li će ostati bez vlasti, da su sami sebi napravili protivnike u SNSu i odveli ih u strane ambasade, i sami sebi potpisali kapitulaciju. Ali kao što ti kažeš, nikad se nije manje obraćalo pažnje na birače nego sad, tad su 2008e baš mislili na svoje birače kad su genijalnim planom Mikija Rakića i stranih država napravili SNS i navukli sebi omču oko vrata.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, alfa said:


@Lucky

Ako izađe dovoljan broj ljudi, da. U prvom krugu ako ne olomi već je u problemu. Al ovo što je rečeno, živi bili pa videli!

Moguće, Radulović je 2017. bio ubeđen da Vučić gubi izbore ako ode u drugi krug. Isto kao što je rekao da ako se opozicija ne ujedini, Vučić dobija u prvom krugu. Što se i desilo zbog narcisoidnog Vuka Jeremića.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alfa said:


@Lucky

Ako izađe dovoljan broj ljudi, da. U prvom krugu ako ne olomi već je u problemu. Al ovo što je rečeno, živi bili pa videli!

ajd nek bude tako. meni stvarno deluje kao da će biti smooth ride za njega. Izlaznost nema šanse da pređe tipa 60%, i ima da uzme kao preCednik jedno 45% u prvom krugu i onda 55% u drugom fazon.

1 hour ago, Neptune said:

Moguće, Radulović je 2017. bio ubeđen da Vučić gubi izbore ako ode u drugi krug. Isto kao što je rekao da ako se opozicija ne ujedini, Vučić dobija u prvom krugu. Što se i desilo zbog narcisoidnog Vuka Jeremića.

Onaj Radulović što je pre X nedelja izjavio kako su mu "rekli da se približi Vučiću" i koji je otišao iz politike na najkomičniji način na planeti? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Opet pomeranje slagalice!

Quote

 

Vučić se vanredno obraća – saopštiće odluku o zakonima
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratiće se javnosti u sredu, 8. decembra u 18 časova u Palati Srbija.

Kako se navodi, obraćanje će biti posvećeno aktuelnim protestima i kompaniji Rio Tinto.

Vučić će govoriti i povodom Zakona o eksproprijaciji i Zakona o referendumu i narodnoj inicijativi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Da li ce moci jednu konfernciju da odradi bez uzdisanja/drame ili pominjanja Djilasa, pa da zalicimo na polu-normalnu drzavu kada su ovakve stvari u pitanju, to je ono sto mene zanima.

naravno da ne, sigurno će opet biti 20 ljudi koji su paralilsali grad, Vulin koji kaže da je akcija policije koštala 1,2 miliona i da je za te pare moglo da se plati lečenje neke dece, i tako to 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

ajd nek bude tako. meni stvarno deluje kao da će biti smooth ride za njega. Izlaznost nema šanse da pređe tipa 60%, i ima da uzme kao preCednik jedno 45% u prvom krugu i onda 55% u drugom fazon.

Onaj Radulović što je pre X nedelja izjavio kako su mu "rekli da se približi Vučiću" i koji je otišao iz politike na najkomičniji način na planeti? 🙂

Ja bih rekao da treba nekih 65-70% da izađe

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alfa said:

Ja bih rekao da treba nekih 65-70% da izađe

stvarno mislim da je 70% nerealno visok procenat izašlih birača. Ako pričamo u teoriji da bi taj procenat doveo do gubitka na predsedničkim, ok, prihvatam da su tad šanse veće, ali šansa da bude 70% je baš mala rekao bih.

Quote

Vučić je rekao da ako vidi da je svetska i olimpijska šampionka u karateu Jovana Preković za koju, kako je rekao, zna da nema ništa protiv države niti njega lično, zabrinuta i podržava proteste, „to znači da mi nešto nismo dobro uradili, nešto dobro objasnili“.

Jadna Preković, 'de nju uze mučenu 🙂

 

Quote

 

Вучић: Предлог Влади да не доноси нови закон о експропријацији, потребна најшира јавна расправа
Председник Србије Александар Вучић рекао је да предлаже Влади да не доноси нови закон о експропријацији, већ да направи најширу јавну расправу којом би се дошло до широког јавног консензуса. Каже да је потписао Закон о референдуму и народној иницијативи, али предлаже Влади да донесе измене закона којима ће се прихватити замерке Венецијанске комисије.

Александар Вучић је рекао да је донео и потписао одлуку о враћању Народној скупштини изгласаног Закона о експропријацији на основу члана 113, става 1 Устава Србије, и члана 19 став 1 Законa о председнику Републике.

"Под један да враћам Народној скупштини закон о експропријацији и под два одлуку доставити Скупштини одмах", навео је председник током обраћања јавностси.

Према његовим речима, рокови који су били предвиђени законом су суманути.

"Посебно проблематични од самог почетка су рокови који се дају сопственику непокретности – земљишта, куће, било које непокретности – да мора да прихвати одлуке Управе прихода, рокове за жалбу који су били ужасно кратки, 5+3 дана и тиме сте исцрпли све могућности", наводи председник.  

Изнео је и критику што закон није ишао на јавну расправу. 

"Није било јавне расправе уз чудно објашњење, објашњење - ковид је. Ма немојте? Сви додају, измишљају о бројевима људи на својим скуповима, од владајуће партије, до опозиционих, па им тад ковид није проблем, а за јавну расправу је проблем", рекао је Вучић. 

Председник је током обраћања јавности поручио да се о Закону о експропријацији консултовао са свим правним стручњацима до чијих му је, каже, мишљења стало.

"У закону сам нашао још ствари које нису добре, видео сам једну сталну манију министара да се мешају у све и да преузимају одређене надлежности где не треба да их буде. Није њихова намера била било шта са 'Рио Тинтом' већ да буду још важнији и да брже и лакше реше проблем", рекао је Вучић. 

Рекао је да предлаже Влади да не доноси нови закон о експропријацији, већ да направи најширу јавну расправу којом би се дошло до широког јавног консензуса. 

 

Samo roka 🙂

Quote

 

Председник наводи да је "Рио Тинто" 29. 10. послао захтев да се јаловиште пресели у најплоднији део Јадра због смањења трошкова.

"На то нису добили одговор и то је акт који је изазвао највише незадовољства, моја молба је да тог одговора не буде док се не обави широка, темељна и стручна јавна расправа или да одговор буде негативан у складу са проценама које су већ дате уз могућност поплава и плављења ширег подручја", истакао је Вучић.

Истиче да ми немамо право да уништавамо животе већег броја људи, већ да морамо да видимо хоћемо ли ми уопште да имамо тај рудник. О томе, каже, треба да се поведе озбиљна јавна дебата. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

stvarno mislim da je 70% nerealno visok procenat izašlih birača. Ako pričamo u teoriji da bi taj procenat doveo do gubitka na predsedničkim, ok, prihvatam da su tad šanse veće, ali šansa da bude 70% je baš mala rekao bih.

Jedini izbori u Srbiji koji su imali izlaznost preko 70% su bili izbori u septembru 2000. godine sa izlaznošću od 71,55%. S tim da tu treba imati u vidu da je Sloba "dopisao" poprilične gomile glasova sa Kosova, uključujući i Šiptare, koji su svi glasali za njega :) Svi ostali izbori su imali uglavnom značajno manju izlaznost od 60% upisanih birača. 

Sad ne znam kojom je logikom Radule došao do priče da Vučić pada ako izlaznost baš bude veća od 70%, verovatno jeste tačno ali je izuzetno malo verovatno da se desi. Moje mišljenje je da bi trenutno kolosalni uspeh opozicije bio da Vučić ne pobedi u prvom krugu, tj da nađu bar 3-4 kandidata od kojih svaki može da osvoji po 10-15% i još nekoliko padobranaca sa 1-2% kako bi se naterao u drugi krug. U drugom krugu ne verujem da bi kandidat opozicije mogao da pobedi Vučića, čak i da se formalno svi ujedine i podrže jednog jer prosto onaj koji glasa za Boška ne bi glasao za rumunku Mariniku, a onaj koji gotivi Ponoša neće da glasa za fašistu Boška (i tako dalje). S druge strane kako sada stoje stvari i potpuno nepostojanje bilo kakvih kandidata opozicije cenim da Vučić lagano ide preko 60% u prvom krugu, pogotovu što ovi teletabisi ne umeju da se organizuju da iskontrolišu izbore (niti deluje da ih to uopšte interesuje). 

Edit: Mada da ne bude baš totalni off-topic, definitivno je Vučić uzdrman protestima i pričom oko Rio Tinta, ali se plašim da sada to spinuje kako je "popustio" da bi raspršio energiju protiv njega pa će situaciju da rešava nakon izbora. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...