Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

8 minutes ago, Dule_smor said:

Tuga...inace Homolje je predivno, baba mi je bila iz Kuceva, priroda tamo je mozda jedns od najlepsih u Srbiji...posle Majdanpeka i Bora samo jos ovo fali, postajemo prava kolonijalna drzava treceg sveta, jos samo da deca pocnu da rade u rudnicima kao u Africi

da, super je. bio sam par puta, samo je loš put do tamo pa treba stići ... ali evo AV rešava! I homoljski sir! i miročki!

a za ovo ne znam situaciju sa tim u homolju baš nisam saznao više, trebalo bi i ljudi odatle da nabace neki info da zapravo znamo šta se događa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Ma tamo po Zagubici, Kucevu itd Vucko dobio fazon 80%, niko ni da zucne...plus lokalna vlast batinasi i krimosi, klasika

naravno, zato i pravi lokalne referendume 🙂

3 minutes ago, Dule_smor said:

Btw posto Brue vise nije aktivan na forumu, okacicu ovde njegovu fotku, nadam se da nema nista protiv:)

 

što bre, @brue 'de si, nedostaje nam tvoj avatar!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Btw koje su neke objektivne procene, koliko se ukupno ljudi skupilo na tih nekoliko lokacija po BGu?

Iskreno nisma video da se ljudi upinju da izbroje. Na Slaviji, SC, Mostaru, Brankovom mostu su bile hiljade ljudi. Kod Opštine na NBG i u bloku 70 oko 400-800. Pančevac, Zemunski most nisam video, ali su uspešno blokirali oba.

Zanimljivije mi je da su ljudi u manjim sredinama blokirali saobraćaj - lokalni šerifi su mnogo jači tamo, i u tim sredinama su slali policiju sa nalozima za pretres da zastraše ljude, kao i batinaše (ima snimak potpukovnika u Kragujevcu(?) kome su lokalni SNSovci razbili arkadu). A ipak je oko 30ak gradova učestvovalo.

Generalno ljudi su se spremali za sranje, ali je ovo prošlo mnogo lakše nego što su mislili. Isplivali su i skrinovi prepiske urednika koji napušavaju novinare da prestanu da šalju snimke mirnih protesta, jer neće imati šta da objave.

Vučić je za to vreme obišao seljane iz okoline Jadra da priča o problemu, Međutim, ispostavilo da neki od njih nisu uopšte odatle, već su ih dovezli čak iz Leskovca 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Santa said:

50. Snimio mitrović dronom.

20 ljudi, nemoj da dodaješ!

ovo mi je baš bilo tragično, bukvalno kao devedesete i sloba ...

22 minutes ago, Jose Jimenez said:

Vučić je za to vreme obišao seljane iz okoline Jadra da priča o problemu, Međutim, ispostavilo da neki od njih nisu uopšte odatle, već su ih dovezli čak iz Leskovca 😄

Momirović vlada:

Quote

 

„I onda će građani pred sobom imati sve relevantne podatke. Odluke nećemo donositi bez građana, kojima ćemo pokazasti sve benefite i rizike“, rekao je Momirović za današnje Večernje novosti, upitan o projektu eksploatacije litijuma.

Kako je naveo, „postoji veliko pitanje politizacije slučaja ‘Rio Tinta'“.

„Taj projekat ima velike ekonomske benefite, ako se realizuje prosečna plata u lozničkom kraju će biti veća od 1.500 evra, verovatno bi u ovom gradu u narednih 10 godina bio otvoren i univerzitet, doselio bi se veliki broj mladih… Tačno je da projekat ima i određene ekološke rizike i mi od njih ne bežimo“, rekao je Momirović.

Prema njegovim rečima, „ministarstvo na čijem je čelu je izdalo preduslove kako bi bila urađena studija o proceni uticaja na životnu sredinu“.

„Mi smo svesni rizika, oni postoje, ali kataklizmične najave kakve se mogu čuti su potpuno neprimirene i odudaraju od realnosti“, naveo je Momirović.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u NSu na protestu, bilo je dosta ljudi. Kaze drugar oko 10-15 hiljada po iskustvu 'brate, znam koliko je 20k ljudi na mejn stejdzu na exitu lol). Kako god, dobili su batine Snajperovi batinasi, zaletela se rulja na njih 10-15 valjda.

 

Oglasio se i Nole.

FFzGauDXsAQwGFu.jpg

Edited by leisure
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

my 5 cents....juce nije bilo incidenata (sem to u NS, a relano nije sad bio veliki incident), jer bih rekao da je AV odlucio da pusti proteste jer:

1. Bice nedeljni/dnevni
2. Uskoro ce da se pojave sergeji trifunovici/leke/srki dragojevici da "povedu"
3. Vrlo brzo ce se ovi iz tacke 2. izblamirati do jaja (kao i uvek)
4. Prestace protesti.

Kad zapad odluci da av leti, moci ce i 5 ljudi na ulicu, ima da leti ko bela lala.

Jos jedno razmisljanje : oteramo rio tinto. Ok. Sta ce biti sa penalima koje cemo morati platiti? Sta ce biti sa parama kojima je rio tinto otkupio kuce i posede silnih ljudi tamo?
Takva "zla korporacija" ne trpi gubitke....

 

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, f4ts0 said:

Kad zapad odluci da av leti, moci ce i 5 ljudi na ulicu, ima da leti ko bela lala.

Iako je odlicno sto su se probudili ljudi, sto peglaju konacno prodane picke koje izazivaju "nerede" i sto zvizde opoziciji usranoj ali na kraju mislim da si u pravu.

Dok se ne zavrse sve agende njihove nece se skloniti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Iako je odlicno sto su se probudili ljudi, sto peglaju konacno prodane picke koje izazivaju "nerede" i sto zvizde opoziciji usranoj ali na kraju mislim da si u pravu.

Dok se ne zavrse sve agende njihove nece se skloniti.

peglaju prodane pičke koji će onda kad opozicija da bude na vlasti, da rade za njih i budu njihove prodane pičke. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Uvek se vratimo na istu poentu svojih mikro svetova i nama je najmanji problem da se svoj radni vek potrudimo ovde ili kao gastosi da obezbedimo sebi i okolnjima kvalitetniji zivot.

Ali neko treba da ostane da zivi ovde i posle nas.

Zamislite kako je u malim gradovima gde su ljudi slikani i snimani, kako im je kada ih stave na spisak protivnika vlasti.

Nestajemo i kao nacija i kao beli ljudi jer svi slicno razmisljamo u globalu iako svako za sebe misli da je izvan okvira prosecnog coveka.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, f4ts0 said:

Jos jedno razmisljanje : oteramo rio tinto. Ok. Sta ce biti sa penalima koje cemo morati platiti? Sta ce biti sa parama kojima je rio tinto otkupio kuce i posede silnih ljudi tamo?
Takva "zla korporacija" ne trpi gubitke....

ovo je zapravo nešto što mene najviše interesuje. Čak ovaj deo oko otkupa kuća možda i ne toliko, iako je i dalje važan deo, ali to su neki 1na1 ugovori i generalno te ljude ne zanima šta je posle rio tinto sa tim radio. Ne verujem da su ugovori pisani kao "rio tinto kupuje za rudnik, ako ne napravimo rudnik morate da nam vratite pare". Mislim da to (mada ne znam kako ide pravo) baš briga te ljude. Rio Tinto to samo posle može da proda dalje nekome ili da odluči na tom placu da napravi nešto što nije zabranjeno tipa pumpu ili kazino ili tako nešto :))

šalu na stranu, ako niko nije video ugovore detaljno (ne znam dal ono kad je AV mahao je zapravo negde i okačio iste ili je samo mahao) pa ne znam ni šta stoji u ugovoru kao "a ako vlada srbije ne bude ispoštovala ovaj ugovor, onda sledi XYZ".

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je tu najveći problem što taj projekat zapravo gura EU i Zapad generalno - i baba Angela ga je pomenula nedavno, i skoro neka njihova portparolka i šta već, kako bi Srbija mnogo profitirala na tome.  U tom smislu ugovori (koje nit smo imali prilike da vidimo, nit ćemo imati, po sada već ustaljenom običaju jer je viši interes) su manji problem, ne mora da znači da postoje penali. Penali mogu biti i ne formalno-pravni nego prosto ekonomski gde nas proglase "nestabilnim okruženjem za poslovanje" pa se onda povuku druge firme i prosto se destimuliše dolazak novih. Ne baš kao konkretne sankcije ali ne ni previše daleko. I moje je mišljenje je da je to sasvim realna opcija ukoliko uspemo da se taj Rio Tinto ne naseli kod nas, da li ćemo to uspeti to je već drugo pitanje. 

A mislim da Vučić ovu priču hendluje sada po oprobanom principu da će se protesti prosto izduvati s vremenom, kao što je bilo za Beograd na vodi, u startu je bilo i mnogo više ljudi nego sada pa posle nikom ništa. Jedino što ga sada jebe jeste što je sada baš blizu izbora pa nije toliko zgodno, ali verujem da će za to da angažuje štihove iz opozicije, a angažovaće ih za tu priču sigurno i naši prijatelji iz EU. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sada ga jebe sto je ovo pitanje srbije za sledecih 50-100 godina da li cemo se zatrovati za sva vremena

beograd na vodi sutra srusis i fazon posadis drvece, na tom nivou je taj problem u poredjenju sa ovim

svaka ideja koja dolazi iz EU, je prosto losa za Srbiju, pre ili kasnije 

videcemo koliko je AV status kod zapadnjaka povezan sa ovim projektom, mozda i nije toliko mozda i jeste

na kraju, mogu da rese to pitanje kao sto resavaju i pitanje kosova, svake godine po malo bez znacajnih i naglih promena i eto, kosovo je izbrisalo granicu sa albanijom, bez ikakvog pomena toga u beogradu

 

anyway, u sapcu se skupila gomila ljudi u fazonu bijemo se sa svima ko dodje, svasta se spremilo po pricama poznanika, mislim da je bio preveliki rizik da se bilo ko pojavio od batinasa ili policije, pa zato nikog nije ni bilo

jedino usrano u svemu tome sto je se bivsi ogavni opstinari guraju da stanu na celo, a izgubili vlast pre godinu dana

 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rio Tinto, Ling Long i ostali zagađivači su odličan test suverenosti - ako im dozvolimo da rade šta hoće, i da ih vlast brani od građana, onda jesmo kolonija kojoj sledi rat za nezavisnost.

Što se tiče "šta posle", tu želim da vidim kompletno nove njuške. U tom smislu Ne Davimo Beograd mi je najbolji, jer godinama imaju svoju priču i principe kojih se drže; program za Beograd im je jasan i transparentan:

https://nedavimobeograd.rs/program/

A ako nastave da rastu, imaju potencijal da upadnu u državne institucije i razjebu sistem iznutra.

Link to comment
Share on other sites

Moja 2 centa sto se tice bivsih/sadasnjih.

 

90% bivskih su trenutno na vlasti ili saradjuju sa SNSom(iz DSa, G17, DSS, SPSa, Radkiala i svih ostalih stranakla) SNS je privukao(skoro) sve lopove, lokalne i vece krimose, potpune retarde sa laziranim diplomama itd. Ukratko, sav otpad ovog naroda je u vladajucoj stranci.

Lazna opozicija su Canak, Ceda, Tadic, Seselj, Cuta, Levijatan i Dr. Jovana(ololol), ostaci DSS-a i razne druge sitne organizacije, stranke i pokreti. Cilj ove ekipe je da razvodni opoziciono glasacko telo.

 

 

Mislim da je 'svi su isti', najveca Vuciceva snaga. Vise mu doprinosi od Pinka i Informera. Nikada nije bilo ovako lose sto se tice slobode medija, ucenjivanja gradjana da glasaju za vladajucu stranku, sve smo zaduzeniji, godisnje odlazi 50k ljudi iz zemlje....Mislim da, jednostavno, mora da se glasa za manje zlo. To nam je sto nam je i nece vaskrsnuti Tesla pa da povede ovaj narod u bolju buducnost.

Nisam neki optimista da ce zvalavi uskoro otici sa vlasti i da cemo kao narod uspeti da okrenemo drustvo i ekonomiju u pravom smeru. Vecinski su ljudi su sjebani u glavu, podeljeni, neiformisani, zatucani. Postali smo kanalizacija Evrope u svakom smislu.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Evo zasto je institut prodat Sns tajkunima iz "Grupe Milinijum Tim" i braci Bosnjak! Ovim hohstaplerima Rio Tinto preda dokumentaciju a PRIVATNI INSTITUT SNS izucava i odobrava studiju izvodljivosti sto se tice podzemnih voda , reka i tako dalje!
NECE VAM PROCI BAGRO LOPOVSKA! https://t.co/Bs98HR8ru0

Poslano z mojega motorola edge 20 pro z uporabo Tapatalk

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Santa said:

Evo zasto je institut prodat Sns tajkunima iz "Grupe Milinijum Tim" i braci Bosnjak! Ovim hohstaplerima Rio Tinto preda dokumentaciju a PRIVATNI INSTITUT SNS izucava i odobrava studiju izvodljivosti sto se tice podzemnih voda , reka i tako dalje!
NECE VAM PROCI BAGRO LOPOVSKA! https://t.co/Bs98HR8ru0

Poslano z mojega motorola edge 20 pro z uporabo Tapatalk
 

pa jok, uzeli su institut da bi se zapravo bavili nekim istraživanjima :))

inače, nije mi jasan ovaj zelenovic:

 

Quote

 

Predstavnik Pokreta „Kreni promeni“ Savo Manojlović ocenio je u nedelju da bi novi zahtevi demonstranata razvodnili ekološke proteste, dok predstavnik otvorene građanske platforme Akcija Nebojša Zelenović ima drugačiji stav i smatra da sada treba izvući maksimum i savladati Rio Tinto.

Manojlović je, u „Utisku nedelje“, govoreći o protestima građana koji dve subote blokiraju saobraćajnice, rekao da je te ljude na ulicu izveo bes zato što institucije ne rade svoj posao, preneo je portal Nova.rs.

„Subota je dan kada ne postoji prva i druga Srbija već ujedinjena Srbija, i to oko dva zahteva – poništenja Zakona o referendumu i izmeni Zakona o eksproprijaciji“, istakao je Manojlović.

Dodao je da niko na blokade ne dolazi zato što ih je pozvao Savo Manojlović nego zbog ideje koja je šira od ova dva zahteva, te naveo da „samo sa njima možemo pobediti“.

Manojlović je rekao da je bio iznenađen kada je danas čuo dva dodatna zahteva koje je izneo zeleno – levi blok, a koga čine Otvorena građanska platforma Akcija, Ekološki ustanak i Ne davimo Beograd.

„Imali smo dogovor da će ovi protesti biti građanski i drugi deo opozicije je bio korektan da se neće menjati zahtevi da se priča ne bi razvodnjavala. Smatram da je ovim zahtevima dogovor prekršen“, istakao je on.

Prema njegovim rečima, „ako svi budu dodavali zahteve bićemo džu boks želja“.

Zelenović je rekao da je prošle subote druga strana u Šapcu prešla granicu, izvodeći batinaše i bager na goloruki narod što je dovelo do reakcije koja je, kako je rekao, ove subote izvela, prema procenama, oko 110.000 ljudi u pedeset gradova širom Srbije.

„To je velika promena, veliki iskorak i sada je vreme da postavimo nove zahteve što smo danas i uradili“, rekao je Zelenović.

On je nove zahteve za smenu REM-a opravdao obmanama naroda i dezinformacijama koje su se prethodnih dana mogle čuti da oni zastupaju interese stranih kompanija, a posebno izjavom Olivere Zekić da su oni kriminalci koje sve treba pohapsiti.

 

kakva Zekić kakvi bakrači, on stavlja zahtev da se ona smeni kao da je ona tu nešto bitna za ovo 🙂 samo se glupira.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...