Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

Nešto za Rio Tinto, da, ne možda? 🙂

Quote

 

Ovim predlogom se ukida obavezni cenzus za izlazak potrebnog broja glasača kao uslova za uspeh referenduma.

Iz vladine Kancelarije za saradnju s medijima saopšteno je da će ovaj zakon građanima omogućiti da "efikasno ostvaruju svoje Ustavom zagarantovano pravo na učešće u vršenju vlasti putem narodne inicijative i referenduma". Novim zakonom se, ističe se, otklanjaju nedostaci niza rešenja iz važećeg zakona, zbog kojih su građani institute referenduma i narodne inicijative u praksi retko koristili.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su oni referendum na temu Rio Tinto smislili da svakako ide samo tipa na teritoriji Loznice (ne mora referendum da obuhvati celu državu), a definitivno imaju mehanizme da na tom nekom lokalnom nivou izvedu što više nekih svojih a "obeshrabre" druge da izađu i glasaju. Tako da u tom smislu verovatno jeste lakše da ga na taj način sprovedu ali ne bih rekao da je ta izmena ključna. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zwerko said:

Mislim da su oni referendum na temu Rio Tinto smislili da svakako ide samo tipa na teritoriji Loznice (ne mora referendum da obuhvati celu državu), a definitivno imaju mehanizme da na tom nekom lokalnom nivou izvedu što više nekih svojih a "obeshrabre" druge da izađu i glasaju. Tako da u tom smislu verovatno jeste lakše da ga na taj način sprovedu ali ne bih rekao da je ta izmena ključna. 

ma to je jasno, već smo pisali o tome što su ga ograničili samo za tu opštinu, ali šta je onda drugi razlog? da može AV stalno nešto da pita narod pa da 10% koji izađu (iz SNS) budu "volja naroda"?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

ma to je jasno, već smo pisali o tome što su ga ograničili samo za tu opštinu, ali šta je onda drugi razlog? da može AV stalno nešto da pita narod pa da 10% koji izađu (iz SNS) budu "volja naroda"?

Može referendum da bude na razne škakljive teme - tipa da li hoćemo da uđemo u EU (svakako mora po njihovim pravilima), tipa za promenu Ustava (ima ono neko Kosovo i tako to se pominje) itd itd, mogućnosti su neograničene! :)

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rio Tinto zabava se nastavlja!

Quote

 

РТС одговара на оптужбе удружења Kрени-промени о наводној забрани емитовања спота против Рио Тинта

Поштујући законску процедуру и опште акте РТС-а, имајући у виду да уз огласну поруку коју сте доставили ради емитовања на програмима РТС-а, није достављена огласна декларација, предвиђена чланом 19. Закона о оглашавању, констатовано је да нису испуњени формални услови за емитовање предметне огласне поруке.

Истичемо да РТС има добру вољу да емитује предметни спот – огласну поруку, уз испуњавање свих услова, и то достављањем уредно попуњене огласне декларације, у складу са Законом о оглашавању, као и Ценовником емитовања ЕПП број 1027 од 3. 3. 2021. године, чији су саставни део Општи услови пружања маректиншких услуга, као и достављањем пратеће документације која потврђује наводе који чине садржину предметне огласне поруке, а како би огласна порука била у складу са чланом 6. Закона о оглашавању.

Након увида у достављену документацију, РТС ће по процедури извршити процену о томе да ли огласна порука испуњава све услове прописане законом, подзаконским актима и интерним актима РТС-а, који уређују правила оглашавања, те на основу тога донети одлуку о емитовању предметне огласне поруке.

 

Nemam pojma dal' ovi Kreni promeni u životu nisu negde dali oglas ili reklamu ili prosto RTS izmišlja, ali deklaracija je stvar koja se uvek šalje po defaultu i popuniš je i pošalješ. Čak i ako nisu poslali pa RTS rekao da ne mogu da puste reklamu bez deklaracije to je 2 minuta posla da se taj papir popuni i pošalje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Rio Tinto zabava se nastavlja!

Nemam pojma dal' ovi Kreni promeni u životu nisu negde dali oglas ili reklamu ili prosto RTS izmišlja, ali deklaracija je stvar koja se uvek šalje po defaultu i popuniš je i pošalješ. Čak i ako nisu poslali pa RTS rekao da ne mogu da puste reklamu bez deklaracije to je 2 minuta posla da se taj papir popuni i pošalje.

Bas tako, ovo saopstenje u potpunosti otkriva ono sto smo i znali da je pravi razlog sto nece da puste reklamu...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2021 at 11:17 PM, absolute said:

Bas tako, ovo saopstenje u potpunosti otkriva ono sto smo i znali da je pravi razlog sto nece da puste reklamu...

pa vidiš da je pravi razlog to što nema deklaracije! :))

video sam posle i spot, bukvalno prave antireklamu ovako, jer pitanje je koliko bi termina ovi mogli da zakupe na RTS-u, sigurno ne mogu da "poklope" rio tinto, tako da kad bi se to emitovalo dva puta dnevno niko ne bi ni video. Ovako sad svi znaju za reklamu.

On 11/20/2021 at 8:37 AM, mladenq said:

rts zapravo nije u sluzbi gradjana?! :OO 

reče čovek sa srećni ljudi avatarom! a tad ti je valjao!

1 hour ago, beba isus said:

zavisi od kojih gradjana

onih sa tvitera!

Link to comment
Share on other sites

Jeste sve do nas, ali svakako da je Rio Tinto priča potpuno zdušno i iz sve snage podržana i od žutih i od novožutih...

Sa druge strane mini MHE su ipak manje investicije i to su, čini mi se, sve domaći investitori...

Rio Tinto je sam posebi veliki investitor i deo šire priče, koliko mi se čini...Što bi se reklo, borba će biti mnogo veća jer su i ulozi mnogo veći.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, absolute said:

Rio Tinto je sam posebi veliki investitor i deo šire priče, koliko mi se čini...Što bi se reklo, borba će biti mnogo veća jer su i ulozi mnogo veći.

Čim je toma mona rekao nešto tipa "tu gde dođe rio tinto nema više ratova", o čemu više da pričamo :))

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2021 at 9:18 AM, G!!! said:

problem rio tinta je sto je taj dil stvarno zagovoren pre 15 godina, i svi detalji su se samo razradjivali u medjuvremenu, a njihov novac je ulagan, potplacivano je tamo gde treba sve ove godine (mislim na institute/univerzitete/strucnjake/profesore koji su cutali o tome). Od GMO-a smo se nekako odbranili u ovom periodu od 20 godina, od ove posasiti ipak ne

ovo sto se prica u poslednjih godinu dana je sve pred svrsen cin, i bojim se da bi samo neki molotovljevi kokteli mogli da zaustave  razaranje tog dela Srbije, bar na neko vreme

nikakav odgovor ostatka Srbije, nikakvo spominjanje opozicije jer opozicije nema osim u tom kvazi obliku kada se dozirano samo kenja o rupama na saksiji da bi se dobio lazni osecaj da kao ima nekog tu (govnari najnizeg soja) - takav je i ovaj tv prilog, veoma vispren prilog o tome da su kuce prodate... i to je ta "opozicioni" fenomenalni pristup, kenjaj o problemu, ali cisto povrsinski ali elokventno i ozbiljno, i nikako ne predlagati sta da se uradi po tom pitanju - i narod ce da pljeska svojim rucicama pokraj tv ekrana, da se smeje saljivm dosetkama, i retardiranim stendap komicarima sa jos retardiranijim salama na racun vlasti

nazalost bicemo svedoci tog razaranja, prosto srbija vise nece biti ista, ako su kosovo izgubili nasi matorci, ovo ce biti nas zig, bravo za nas

sve si lepo rekao, zato mi je i apsurd da se pravi koalicija zelenih koja će da ruši Vučića i usput je protiv Rio Tinta, a u njoj sedina većina koja je to i prodala od 2004, 2005e kad je krenula cela ta priča. Evo jednog teksta iz 2007e koji videh negde na netu pre par dana
https://www.politika.rs/scc/clanak/25084/Supermen-ce-zaobilaziti-Jadar
Sve ovo se odavno spremalo, ljudi su prodali kuće jer su dobili dobru kintu, i to je to, još jednom smo pokazali svoju kolektivnu svest.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ima toga, sećam se da se tad ComTrade nešto "hvalio" jer su u tom trenutku lansirali Crypton proizvode lol ... ali nije baš sve na narodu ako nije imao sve precizne informacije i ako nije bilo priče o tome u širim krugovima, sve do pre godinu dana. Gde je bila priča o Rio Tinto 2017 i starije?

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

ЕК: Пројекат "Јадар" може бити добра економска прилика за Србију

Пројекат "Јадар" може бити добра економска прилика за Србију, а пре доношења коначне одлуке, очекују се резултати истраживања о утицају овог пројекта на животну средину, поручено је из Европске комисије.

"Власти у Србији су посвећене највишим стандардима у области заштите животне средине и пре доношења одлуке о конкретном пројекту представиће се студија о његовом утицају на животну средину", поручила је портпаролка ЕК Ана Писонеро.

Одговарајући на питање албанских медија о томе ко треба да у Србији ради најављену судију о утицају вађења и процесуирања литијума - власти, независне агенције или компанија, Писонеро је поручила да законодавство ЕУ предвиђа израду студије о процени утицаја оваквих пројеката на животну средину, а да се од земље кандидата очекује да се ускладе са овим правилима ЕУ.

 

edit: bolje da ipak bude odvojen topic da ne bude u onom za zagađenje.

Quote

Važna vest za građane Jadra – Vučić ide u Gornje Nedeljice, razgovaraće s narodom
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetiće u subotu, 4. decembra Gornje Nedeljice, teritoriju grada Loznice.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

video sam ovo juče, tj. ne baš ovaj klip nego celu priču.

neko bi rekao da zato AV gradi puteve do Golupca :))

Недимовић о Закону о експропријацији: Свако има право на своје мишљење, па макар оно било и погрешно
Закон о експропријацији већ постоји и реч је о измени закона које требају да убрзају експропријацију земљишта потребног за изградњу ауто-путева, водовода и других инфраструктурних пројеката и нема никакве везе са "Рио Тинтом", рекао је за РТС министар пољопривреде Бранислав Недимовић.

 

Quote

 

"Закон о експропријацији односи се на државни посао за објекте и земљиште који су намењени за јавну својину, та повезивања са 'Рио Тинтом' и осталим чудима то не да нема везе са животом, то је просто невероватно", каже Недимовић.

Истиче да председник има овлашћења и да је добро што по нашем Уставу има неколико степена и подељена надлежност у погледу доношења закона или стављања вета, односно немогућности да закон уђе у правну снагу.

"Председник ће искористити то своје овлашћење онако како буде проценио његов правни тим и то је неколико пута већ била тема", додао је Недимовић.

"Толика политизација нечег што су нове пруге, ауто-путеви, водовне мреже да ја просто не могу да верујем и не знам да ли су свесни људи који на ту тему комуницирају колико то нема везе са оним што они причају и са екологијом. Знате како, свако има право на своје мишљење, па макар оно било и погрешно", нагласио је Недимовић.

 

 

Najjači je i Tadić što se javlja da je Rio Tinto dobar projekat :)) Na fazon, podsetili ga koliko su mu para dali pa kao "e brate a što se ti nisi oglasio do sad?" :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...