Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Nije to poenta mog posta, valjda je jasno sta sam hteo da kazem. Verovatno svugde u svetu se svi tesko bolesni pacijenti tako testiraju na Koronu i ako preminu trpaju se u grupu umrlih od Korone. Ej bre, zena nije ni imala nikakvih respiratornih tegoba, pokosio je infarkt, sa 87 se to tesko prezivi jelte i oni kazu umrla od korone...pa super vodjenje statistike zaista

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

zwerko, ovo je valjda neka zajebancija emisija za decu, nije ozbiljan lik sa dosije X pricama plavooki su sa Marsa...gledao sam samo one isecke, ne znam

Zato i kažem da sam namerno ostavio integralnu celu emisiju da se pogleda. Sa vanzemaljcima je jasno zajebancija i u isečcima je izvučeno iz konteksta fakat ali je zapravo mnogo gore kad se pogleda cela emisija jer ima gomila refernci na eugeniku i slične pseudo-naučne teze, čak i koketiranje sa religijom u kontekstu nauke što mi je nekako besmisleno samo po sebi 🙂 I nije zajebancija emisija za decu nego nekakva internet televizija gde on ima ceo svoj serijal. Konkretno sam do ovog klipa došao preko tih isečaka gde ga prozivaju bezveze (što se slažem da je glupo), ali ima gomila drugih. Svojevremeno sam malo nešto iz hobija istraživao oko genetike pa mi je to posebno zaparalo uši, drugi klipovi su na potpuno desete stvari o kojima ne znam dovoljno da bih bilo šta sudio, neko stručniji može da da komentar ako zna - ne kažem možda su neki čak i sasvim ok. 

Ono što sigurno nije bilo ok je bila "haha, šoping u Milanu, najsmešniji virus" priča u udarnom terminu na medijima i nakon toga nastavljanje da bivstvuje u stručnom timu koji treba da hendluje tu pandemiju. U najmanju ruku je morao sam da se povuče, da ne kažem da je definitivno onaj koji donosi odluku morao da ga skloni. Jer da su ljudi poslušali njega Beograd i Bergamo ne bi delili samo registarsku oznaku... 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Zato i kažem da sam namerno ostavio integralnu celu emisiju da se pogleda. Sa vanzemaljcima je jasno zajebancija i u isečcima je izvučeno iz konteksta fakat ali je zapravo mnogo gore kad se pogleda cela emisija jer ima gomila refernci na eugeniku i slične pseudo-naučne teze, čak i koketiranje sa religijom u kontekstu nauke što mi je nekako besmisleno samo po sebi 🙂 I nije zajebancija emisija za decu nego nekakva internet televizija gde on ima ceo svoj serijal. Konkretno sam do ovog klipa došao preko tih isečaka gde ga prozivaju bezveze (što se slažem da je glupo), ali ima gomila drugih. Svojevremeno sam malo nešto iz hobija istraživao oko genetike pa mi je to posebno zaparalo uši, drugi klipovi su na potpuno desete stvari o kojima ne znam dovoljno da bih bilo šta sudio, neko stručniji može da da komentar ako zna - ne kažem možda su neki čak i sasvim ok. 

Ono što sigurno nije bilo ok je bila "haha, šoping u Milanu, najsmešniji virus" priča u udarnom terminu na medijima i nakon toga nastavljanje da bivstvuje u stručnom timu koji treba da hendluje tu pandemiju. U najmanju ruku je morao sam da se povuče, da ne kažem da je definitivno onaj koji donosi odluku morao da ga skloni. Jer da su ljudi poslušali njega Beograd i Bergamo ne bi delili samo registarsku oznaku... 

 

Zanimljiv je Nestorovic za slusanje, po meni vrhunski stucnjak.  Iako je bavi konvencionalnom medicinom u svojoj ordinaciji, zna dosta o narodnoj medici/kineskoj tradicionalnoj i primenjuje to cesto kad ima priliku. Cak je slusao kao izborni predmet paranormalnu psihologiju u Nemackoj jedno vreme dok nije ukinuta katedra ubrzo nakon toga, zato nemoj da te cudi ako voli malo da zastrani sa temama, radi to iskljucivo iz znatizelje da prosiri svoje znanje i kao krajnji cilj da pomogne pacijentima.

Nacin na koji objasnjava i rezonuje mi je impresivan, verujem da su studenti uzivali godinama slusajuci ga.

U ovom intervju je ozbiljan pa ti preporucujem da ga pogledas:

 

Da je preterao sa izjavom o Milanu jeste, ali nasaditi coveka, celu njegovu karijeru i rad zbog jedne ishitrene izjave stvarno nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Zr.ninja said:

Da je preterao sa izjavom o Milanu jeste, ali nasaditi coveka, celu njegovu karijeru i rad zbog jedne ishitrene izjave stvarno nema smisla.

Тебра, није снимљен телефоном, како то изјављује на улици. Него се смејао у фацу највећој здравственој пошасти у последњих сто година у име наше државе.

 

Иначе је рођак мог најбољег другара и ја сам чуо одавно само најлепше о њему (али и то је сигурно пристрасно, све и да је истинито), дакле имам и разлога да се стављам на његову страну, па не чиним то.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ребел said:

Тебра, није снимљен телефоном, како то изјављује на улици. Него се смејао у фацу највећој здравственој пошасти у последњих сто година у име наше државе.

 

Иначе је рођак мог најбољег другара и ја сам чуо одавно само најлепше о њему (али и то је сигурно пристрасно, све и да је истинито), дакле имам и разлога да се стављам на његову страну, па не чиним то.

pa ako covek slusa medije ovo je najveca posast u ljudskoj istoriji...tolike moje price i objasnjavanja ovde da se ne ide u krajnost i podleze histeriji koju namecu mediji vec racionalno sagledaju neke stvari je dzabe izgleda

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дуле, немој да се љутиш, ти си лекар и разумеш ситуацију боље од нас. Ал ако бројеви на крају буду рекли нешто друго, а већ сад нису за зајебанцију, онда колико год вирус не био страшан, биће по ефектима страшан.

 

По светску економију већ знамо да хоће бити страшан. Можемо да идемо у завере типа пустили су вирус да се прикрије крах западне економије, који је био известан. И још да дође Драле и да прича о кластеру. 🙂

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

@Ребел jel trolujes ili sta? Toliko doktora prica o tome da je cela prica prenaduvana... Da se stariji ljudi bombarduju terapijama koje organizam jednostavno ne moze da izdrzi. Pored toga smrtnost mladjih od 60 se meri delovima procenta sadasnje statistike koja je toliko apsurdna jer je broj zarazenih verovatno > 10x veci, a pri tome je stradalo 22k matoraca sa gerijatrije koji cine 3% preminulih odnosno 0.3% ako bi se gledala realna statistika. Da ne pominjemo to sto se provlace informacije da se smrti usled ostalih komplikacija zavode kao statistika korone ako su bili pozitivno testirani na virus gde opet postoji verovatnoca da ni sam test nije verodostojan.

Ne znam sta da mislim o kevi i burazeru koji imaju 55 i 33 i totalno su neobavesteni i kratkovidi, pa su se isparanoisali oko korone i idu do krajnjih granica... Kad neko ko ima pristup svim informacijama i diskusijama deli isto misljenje samo na osnovu zakljucka nestrucne manjine. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Zr.ninja said:

Da je preterao sa izjavom o Milanu jeste, ali nasaditi coveka, celu njegovu karijeru i rad zbog jedne ishitrene izjave stvarno nema smisla.

Ja nisam rekao da treba njegovu celu karijeru nasaditi, ja sam samo rekao da mu nakon te izjave definitivno nije mesto u stručnom timu koji se bavi epidemijom, bilo njegovom voljom bilo onih koji su ga doveli. Nemam nikakav problem da čovek nastavi da se bavi pedijatrijom kao što se i do sada bavio, nisam rekao da treba da mu se oduzme licenca ili bilo šta, samo sam naveo klip gde je isto malo lupao gluposti po mom mišljenju. A najveći je problem mesto jer kad nastupaš u medijima na konferenciji gde cela nacija očekuje informacije od tebe kao lekara, a ti se šegačiš nije isto kao kad se šegačiš sa ortacima u kafani. Odgovoran čovek, a pre svega odgovoran lekar bi u toj situaciji rekao nešto tipa "prema podacima koje za sada imamo situacija nije ozbiljna ali ćemo još videti kako će se razvijati" - to je otprilike domen u kome se na primer Kon kreće sa izjavama i to mi je sasvim u redu. Naravno nije to samo njegova greška, više je greška onih što su stajali iza njega u tom momentu - što i reče onaj neki svapski Kon: "lekari samo daju preporuke, sve mere koje se donose su isključivo političke". A kod nas su političari zaslužni za sprečavanje širenja epidemije, a lekari krivi zbog mera... 

Sad gde je virus na skali između najsmešnijeg na Facebooku i najveće medicinske pošasti u poslednjih 100 godina svakako ne bih mogao da procenim, ali bih rekao da je situacija ako ništa ozbiljna. A ekonomski će tek da bude ozbiljna. 

Quote

Kad smo kod maski, da li je realno ovako korisćenje maski, posebno to što većina koristi hirurške maske? Mislim na to zato što velika većina koristi to da se ne bi zarazilo, a koliko ja znam u Kini nose te maske da ne bi zarazili druge kada su prehlađeni. Ja šetam, trčim, vozim bajs bez maske, izbegavam kontakt sa ljudima i zatvorene prostore i gledam oko sebe, ne diram se po faci i to, kapiram da je to ok. Koliko ja laički znam, ne može virus tek tako da lebdi u vazduhu kao polen 😄

Lepo si napisao - poenta maski, bilo hirurških bilo bilo kakvih drugih i jeste da ne zaraziš druge. Problem sa ovim virusom je što ti ne znaš da li si zaražen ili imaš ekstremno male simptome a možeš da ga preneseš drugima. Ja na primer ne nosim masku kada idem da šetam kera jer nema potrebe pošto se neću približavati nikome, ali obavezno nosim kad idem u prodavnicu i posle recimo kevi da odnesem namirnice, ne zbog sebe nego zbog drugih. 

U Kini su na primer od početka sranja obavezne maske na javnom prostoru za bukvalno bilo koga ko izlazi napolje, to smo mogli da vidimo i pre 15ak dana kad su došli oni Kinezi iz ambasade da prisustvuju video konferenciji u Vladi Srbije gde svi Kinezi imaju maske a niko do naših nema. Prosto takav je propis i oni se toga pridržavaju. A propis je takav zato što se širenje zaraze svodi na verovatnoću - ako svi nose maske manja je ukupna verovatnoća prenošenja zaraze. I svakom normalnom bi trebalo da bude jasno da ako pereš ruke sapunom 20 sekundi tebi ruke nisu posle toga sterilne. Ali si smanjio verovatnoću prenošenja virusa mnogostruko. 

Čak i kada bi nosio ono hazmat odelo za ebolu po ulici i primenjivao sve moguće mere dekontaminacije prilikom ulaska u kuću bi verovatnoća zaraze ne bi bila 0%, postojao bi neki mali procenat. Isto tako u teoriji ti šta god da kupiš u prodavnici bi morao kod kuće da staviš u sterilizator da bi bio siguran, a to naravno nije moguće 🙂 U tom smislu su maske i rukavica ili često pranje ruku nešto što dramatično smanjuje opštu verovatnoću prenošenja infekcije a realno ne ugrožava svakodnevni život ljudi nešto strašno. I zato su Kinezi to propisali. Uopšte gledano su oni nacija koja ima solidno lošije higijenske navike inače od nas ali eto prilike da ih država malo natera u red po tom pitanju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ребел said:

Дуле, немој да се љутиш, ти си лекар и разумеш ситуацију боље од нас. Ал ако бројеви на крају буду рекли нешто друго, а већ сад нису за зајебанцију, онда колико год вирус не био страшан, биће по ефектима страшан.

ne ljutim se, samo su mi cudne mnoge stvari...ajde videcemo na kraju da li gresim, ako uopste budemo imali objektivan pristup informacijama i realnu analizu statistike...nadam se da ne gresim, ne zbog mene ofc, nego zbog cele situacije i ljudskih zivota...elem, bolje da cutim da me neko ne prijavi Ozni ili Staziju 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

@Ребел jel trolujes ili sta? Toliko doktora prica o tome da je cela prica prenaduvana... Da se stariji ljudi bombarduju terapijama koje organizam jednostavno ne moze da izdrzi. Pored toga smrtnost mladjih od 60 se meri delovima procenta sadasnje statistike koja je toliko apsurdna jer je broj zarazenih verovatno > 10x veci, a pri tome je stradalo 22k matoraca sa gerijatrije koji cine 3% preminulih odnosno 0.3% ako bi se gledala realna statistika. Da ne pominjemo to sto se provlace informacije da se smrti usled ostalih komplikacija zavode kao statistika korone ako su bili pozitivno testirani na virus gde opet postoji verovatnoca da ni sam test nije verodostojan.

Ne znam sta da mislim o kevi i burazeru koji imaju 55 i 33 i totalno su neobavesteni i kratkovidi, pa su se isparanoisali oko korone i idu do krajnjih granica... Kad neko ko ima pristup svim informacijama i diskusijama deli isto misljenje samo na osnovu zakljucka nestrucne manjine. 

Не тролујем, стварно. Познајем троје људи заражених и чуо сам њихове симптоме и све. Дакле, сви су били за кућну изолацију, причам о махом млађим људима. Али то је температура од једно 7-8 дана, где пар дана баш кида, то је свакако лакши облик него да забодеш пнеумонију. То што ћемо ти и ја да немамо ни симптоме, све и да нам неко кија у фацу, не значи да, не дај Боже, неко од наших старијих неће да страда или да се мучи.

Не знам да је од обичног грипа била опасност да ако кијаш, мораш да пазиш да не покосиш своје претке рофл. Мисли, нико иоле васпитан неће никоме да кија у фацу, али овај вирус је заразнији, утолико што се лакше и брже преноси. Друго, захтева болничко лечење већег броја људи, а то лечење траје дуже од обичног и буквално може да ти растури здравствени систем у смислу да имаш, не дај Боже, напад слепог црева и да треба да те оперишу, али немају где и фазон умреш од тога у 21. веку. Онда си и ти умро као кежлти Короне.

Задњи апдејт је 105 000 у Америци и тек ће да расте.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Za sad 1 % smrtnost u usa. Verujem da će opet ispasti najpametniji, naći lek, I da ćemo ih i dalje mrzeti kako dolikuje 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Од мог последње поста, до сада, број оболелих у Америци је порастао са нешто мање од 104к, на 112 314, за неколико сати.

Процентуало су значајно погођенији него Кина.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Prave korona žurke i viču da neće da razmišljaju o tome jer su mladi. 

A pošto budalu i bog čuva, verovatno će se izvući 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Za sad 1 % smrtnost u usa. Verujem da će opet ispasti najpametniji, naći lek, I da ćemo ih i dalje mrzeti kako dolikuje 
Smrtnost značajno raste s protokom vremena a i sa preopterecenjem zdravstvenog sistema. Jedino što kod njih one što nemaju osiguranje neće ni da razmatraju od čega su umrli.

Doduše mislim da su u obavezi da u hitnu prime kritične slučajeve, bar dok ih ne stabilizuju tako da bi trebalo makar da ih evidentiraju...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, f4ts0 said:

Za sad 1 % smrtnost u usa. Verujem da će opet ispasti najpametniji, naći lek, I da ćemo ih i dalje mrzeti kako dolikuje 

 

9 minutes ago, f4ts0 said:

Prave korona žurke i viču da neće da razmišljaju o tome jer su mladi. 

A pošto budalu i bog čuva, verovatno će se izvući 

go USA go!!!

:)))))))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

evo i dokaza:

 

AMERI ĆE SVE DA POBEDE TO JE IZUZETNA ZEMLJA IZUZETNIH LJUDI ČAST NAM JE ŠTO VLADAJU NAMA ZAOSTALIMA!!!

 

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Smrtnost značajno raste s protokom vremena a i sa preopterecenjem zdravstvenog sistema. Jedino što kod njih one što nemaju osiguranje neće ni da razmatraju od čega su umrli.

Doduše mislim da su u obavezi da u hitnu prime kritične slučajeve, bar dok ih ne stabilizuju tako da bi trebalo makar da ih evidentiraju...

Znaci psoto sirotilja nece ni da se prijavi, a BIK da ih lece verovatno ima par miliona zarazenih, pa i manji procenat mrtvih, ali ajde masa umre od korone tamo i da se ne zna.

Poenta mog stalnog pominjanja statistike je to sto smatram da virus jeste gadan, ali i zaista ne znamo koliko/kako/zasto. vec sam pisao sta mislimd as e desava i prema brojkama i dalje mi deluje da je tako.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

120к у Америци.

У ком рејнџу у којим категоријама су референтне бројке, да би сви прихватили да је озбиљно? Да умре 200 у Србији? Пошто хоће. 🙂

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...