Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

22 minutes ago, Jose Jimenez said:

Ko je ovaj lik? Bezuspešno sam probao da nađem nešto o njemu

isto, ja nešto guglao ali sve izlaze neki random ljudi koji nisu on. možda @Zwerko da iscimamo da nam prekuca ime na ruski! :))

2 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Слажем се са тобом,  а и то није уопште разлог што сам окачио, доста је све реално објашњавао, поготово оно о Т ћелијама и антителима

u pravu si, sve to ima smisla ali meni iz laičkog pogleda. možda lik nešto lupa a mi nemamo predznanje 🙂

a bogami, stiže i domaća covid višegodišnja vakcina koju upumpavamo kroz nos! 🙂

Quote

Антиковид вакцина „друге генерације” 
Такође, овај научник ради и на вакцини „друге генерације“ против ковида 19, такозваној ракетној вакцини, чија би клиничка испитивања требало да буду спроведена у Швајцарској и Србији, већ следеће године.

„Вакцина 'друге генерације' је у ствари прави вирус али у ослабљеном облику. Постоје два начина – један који ми користимо је да смо избацили протеине којима се вирус репродуцира у телу. Кад нема те протеине, он може да уђе у ћелију, да је зарази, али не може да изађе. Али чим је ушао у ћелију онда се стварају такозване Т-ћелије убице и то је важно да имате јаку вакцину која може неколико година да вас штити“, рекао је Цмиљановић.

Та вакцина ће се, највероватније, давати помоћу пумпице – неће бити убода у мишић већ ће се користити као капи за нос.

Уверен је да ће следеће године бити завршена.

„Ми јако верујемо у ту вакцину, ја сам обећао својој породици да ћу бити први који ће да је узме. Верујем у нашу науку, верујем у наше научнике, верујем у своју сестру која води све те студије, тако да имамо много јак интернационални тим – са најбољим швајцарским експертима, али са српским пилотима“, истиче др Цмиљановић.

Поносан је на Награду „Никола Тесла“ коју су му доделили Министарство спољних послова и Управа за дијаспору.

 

 

https://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/481/zdravlje/4584878/hemicar-vladimir-cvijanovic-lek-za-rak-vakcina-druge-generacije-kovid.html

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Lucky said:

isto, ja nešto guglao ali sve izlaze neki random ljudi koji nisu on. možda @Zwerko da iscimamo da nam prekuca ime na ruski! :))

To ti je završeno Редько Александр Алексеевич mislim biografija je sa nekog sajta gde je odbornik u skupštini St Petersburga ali kapiram da je tačna 🙂 Nisam pitao burazera, mogu ako treba, ali koliko kapiram on jeste iz neke te ruske anti-vakserse ekipe, i jeste čovek doktor medicinskih nauka, doduše hirurg, sad da li je stvarno i član njihove Akademije nauka, tj akademik, to ne znam iskreno, verovatno može da se proveri. 

  • Thanks (+1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Све је јасно, само заговорници СЗО инструкција причају истину. Сви остали, колико год стручни били, бивају проглашавани шарлатанима, тако се ради већ две године

Какав дежа ви

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Све је јасно, само заговорници СЗО инструкција причају истину. Сви остали, колико год стручни били, бивају проглашавани шарлатанима, тако се ради већ две године

Какав дежа ви

Ne kažem da pričaju istinu, al od akademika ispade lik da nema nijedan rad i da ga nigde nema na internetu, a usput gle čuda je političar antivakser. Šta je sledeće, slušaćemo ludog Raduleta?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Odgovor Fati, da ne zalazimo u to kolko je ko knjiga procitao, ovde se ne radi o tome dal profesor virusologije/imunologije bolje poznaje imuni sistem od mene. Da, poznaje, sigurno mnogo bolje. Pitanje je zasto pricaju takve gluposti koje pricaju?

Nisam pogledao ovog rusa, ali da se osvrnem na zadnji video gde lik prica da ce da nam se zbuni imuni sistem i da krene da napada sve redom jer vakcina ne oponasa prirodni put zarazavanja. Znaci...  I nije da oni ne znaju sta pricaju, znaju sigurno, ali je pitanje samo sa kojim ciljem lupetaju gluposti. Najjace ce da bude kad skontate da ste vi vece ovce od nas koji "slepo" pratimo mejnstrim nauku...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Lekara (kao i u svakoj drugoj profesiji) ima i ovakvih i onakvih, zato treba gledati peer-reviewed studies umesto traziti lekara koji potvrdjuje nase stavove. Pro ili anti-vax 🙂 

Ne verujem da je u svim slucajevima u pitanju neka agenda, ljudi jednostavno grese ili imaju mentalnih problema. 

Case in point, transfuziolog i imunolog, Radmila Smiljanic - https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/1047843/premiula-radmila-smiljanic

A fejsbuk profil pun teorija zavere, anti-vax, chemtrails...uh - https://www.facebook.com/profile.php?id=100002089409136

Edited by MikacNS
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Shale said:

meni je samo zao sto je ceo forum zamro, osim ove smecarske teme, i UPT =(

to je situacija u društvu!

ali evo, promene kreću od prvog koraka, pa ti započni još jednu temu koja neće biti jedna od ove dve!

13 hours ago, Johnn1e said:

Odgovor Fati, da ne zalazimo u to kolko je ko knjiga procitao, ovde se ne radi o tome dal profesor virusologije/imunologije bolje poznaje imuni sistem od mene. Da, poznaje, sigurno mnogo bolje. Pitanje je zasto pricaju takve gluposti koje pricaju?

Nisam pogledao ovog rusa, ali da se osvrnem na zadnji video gde lik prica da ce da nam se zbuni imuni sistem i da krene da napada sve redom jer vakcina ne oponasa prirodni put zarazavanja. Znaci...  I nije da oni ne znaju sta pricaju, znaju sigurno, ali je pitanje samo sa kojim ciljem lupetaju gluposti. Najjace ce da bude kad skontate da ste vi vece ovce od nas koji "slepo" pratimo mejnstrim nauku...

https://t.me/mariozna/924
 

Quote

 

Ovog puta je potpunu dominaciju nad provakserskim kolegama izvršio dr Borislav Antonijević koji je gostovao u jutarnjem programu televizije K1 kod voditeljke Jovane Joksimović.

Antonijević je gostovao zajedno sa još dvoje kolega sa prosistemskim stavovima koji su nakon njegovog pitanja i njegove konstatacije ostali bez teksta, tačnije niko od prisutnih nije imao ni odgovor, niti je imao snage da se nadoveže nakon što je dr Antonijević postavio logična pitanja i dao kratak ali ubitačan i sasvim logičan odgovor.

“Koja je razlika između vakcinisanih i nevakcinisanih”- počeo je Dr Antonijević

“Mogu li vakcinisani i nevakcinisani da obole od kovida? Mogu. Mogu li vakcinisani i nevakcinisani da prenesu kovid? Mogu. Mogu li vakcinisani i nevakcinisani da se razbole od kovida?Mogu. Mogu li da završe u bolnici? Mogu. Mogu li da završe na respiratoru? Mogu. Mogu li umreti vakcinisani i nevakcinisani? Mogu. Pa u čemu je onda razlika?” -pitao je doktor.

“Prva razlika je što nevaksinisani ne mogu da umru od vakcine”- zaključio je on a gledaoci su prisustvovali neviđenoj tišini kakva se nikada do sada nije desila u nekom od programa na tv-u.

 

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

ne gresi dusu, imas bar jedno 23 aktivna threada o automobilima!

A FILMOVI MLADENE A FILMOVI???

1 hour ago, voodoo_ said:

Ista čujprica ko kad me stara garda pita "što si ugrađivao Zeder u kola, ko hoće da ukrade, on će da ukrade". Ne postoji stepen uspešnosti krađe, stepen veštine lopova, stepen želje da ukrade, samo binarno, pametnom dosta!

Zeder još mogu da razumem jer je samo jedan ključ i to. Ali ima u kraju Kia ona najmanja, stara brat bratu jedno 20 godina, stavlja lavlju kandžu svaki put i neki taksista koji je uzeo onu najmanju "suv" škodu, kako se zove, kamiq, ili tako nešto, bela boja, klot varijanta i LAVLJA KANDŽA. kako ih ne mrzi da to stalno skidaju i stavljaju plus ono ima sto kila.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Fiat, Dacia i slicne sirotinjske automobile mogu da samo narkomani da lome stakla da bi uzeli prvu pomoc koju prodaju za 500 dinara posle a tu ne pomaze zeder : D

Да ли си тако дошао у посед оне прве помоћи коју си мени нудио, или "си купио грешком вишак, па сад продајеш по нижој цени" ? :tf:

Постоје и јефтиније ствари од Лавље Канџе, а боље:

https://www.aliexpress.com/item/32954859633.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.294c5c53mjseMw&algo_pvid=91c50d67-6b6c-4f68-aac6-9b1f3956553f&aem_p4p_detail=20211112021242512750842719930058097114&algo_exp_id=91c50d67-6b6c-4f68-aac6-9b1f3956553f-9&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"66282323702"}

Једна у мору варијација на тему...

  • Haha (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, SATAN said:

Да ли си тако дошао у посед оне прве помоћи коју си мени нудио, или "си купио грешком вишак, па сад продајеш по нижој цени" ? :tf:

Mora covek da se snalazi u Marinkovoj Bari!

18 hours ago, togFU said:

haha, kakav flash iz dijetinjstva (klipe)

kako se ovo uopšte zove lol, da nađem i kupim!

Trazio sam "drvene kuglice za auto sedista", ne bih rekao da postoji naziv : D

Mada moze da bude, 200D merc taxi accessosries 1995!

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Jose Jimenez said:

Još jedan 5D šahovski potez

https://www.themoscowtimes.com/2021/11/12/russians-who-bought-fake-vaccine-certificates-targeted-in-data-leak-kommersant-a75541

TL;DR

500.000 Rusa je dalo falsifikatorima svoje lične podatke kako bi dobili lažne COVID sertifikate. Kada je Moskva najavila godinu dana zatvora za taj vid prevare, falsifikatori su stavili bazu podataka na prodaju ucenjivačima, za 0,5€ po osobi.

bogami, dobar biznis!

The One Where Estelle Dies Episode 15 GIF by Friends

Quote

 

У Аустрији се спрема "закључавање" невакцинисаних грађана, као мера у борби против драматичног раста новозаражених коронавирусом. Законски оквири су израђени, а требало би да буду усвојени у парламенту у недељу. Ипак, подужи је списак разлога због којих ће и невакцинисани моћи да изађу.

Уредба, којом би се увело закључавање невакцинисаних, израђена је у потпуности, а отворен је само термин примене.

За сада је извесно да ће од понедељка невакцинисани бити закључани у покрајинама Салцбург и Горња Аустрија, чије су покрајинске власти донеле одговарајуће одлуке.

Што се тиче нове уредбе, која ће важити за читаву Аустрију, она први пут садржи термин "1Г", чиме се наговештава и могућност да би, ако се не стабилизује епидемиолошка мера новим пооштрењем, могло доћи до радикалне одлуке.

Правило "1Г" значило би да само вакцинисани могу да се крећу слободно, док би остали били закључани.

Списак изузетака
У новој уредби јасно је дефинисано у ком случају невакцинисани могу излазити из сопствена четири зида, када буде уследило њихово закључавање.

Невакцинисани ће моћи да изађу из свог дома у случају одбране живота и имовине, пружању помоћи некој другој особи, или испуњавање породичних обавеза, куповину животних намирница и средстава потребних за свакодневицу, одлазак код лекара, у цркву или због снабдевања животиња.

Такође могу да излазе из својих домова за потребе рада или образовања, а могу и да се шетају, али сами, у природи, те имају и право да обаве неодложне административне послове, могу учествовати на изборима, ако их има, или учествовати на протестима, сахранама...

Полиција ће пооштрити контроле, а тако ће и приликом контроле учесника у саобраћају, поред возачке дозволе и докумената о возили, затражити и "2Г" документа.

 

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...