Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

9 minutes ago, Dule_smor said:

Nista, evo izgleda se vracamo prici sa pocetka, nek se svi prirodno zaraze pa neki ce poginete, neki ce prezivimo heh...

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1551345/Branislav-Tiodorovic-o-novim-merama.html?utm_source=kurir&utm_medium=widget&utm_campaign=Kurir_saobracaj

Prestani da čitaš Kurir Dule, istruliće ti mozak 😄

Link to comment
Share on other sites

Da, do kurira je, a ne do gluposti koje nasi strucnjaci izjavljuju

 

Dzi, moja sestra je primila trecu dozu Sputnika prosli mesec i rekli su joj da moraju da je pozovu kad dodje jos neko za trecu dozu posto su 2 doze u ampuli pa da se ne baca...tako da je cekala nekoliko dana isto...a mislim da je normalan Sputnik dobila, ne ovaj light

 

 

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

I roze kečap ofc...

Čekaj, raspust deci su produžili, a šta je sa kafanama...od 8 do 12? Ili od 8 do 1? Ili...?

kafana 24h!

1 hour ago, G!!! said:

koji sputnjik se pravi kod nas ? jel to ovaj lajt buster monster fazon ili  ?

matorac uredno isao po pozivu po trecu dozu sputnjika, i na kraju je 5 puta isao i sve nesto kao eee evo nestalo pre 10 min

ali bukvalno su ga nazvali telefonom, on se spremio i otisao i dzabe... te se onda pitam sta mi proizvodimo i u kojim kolicinama 

normalan je sputnik u proizvodnji kod nas.

neko troje primilo na Batutu došli na dobar dan, bez zakazivanja, znam da nisi u bgd ali eto, ne znam, možda koristi.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

A za koga je rigovano? 🙂 možda mere tako i za sve druge gradove? mislim, šta riguju? 🙂

Rigovano u smislu dve stvari, prvo sto hvataju snapshot u spicu, kada se napravi guzva i kada saobracaj stoji po pola sata u mestu, drugo sto mere tamo gde taj saobracaj stoji xd
evo sad, 13:47 dok pada kisa
 

Spoiler

image.thumb.png.95e568b9d5f33815eab7b5cecd0e55f7.png



Evo pogledaj NPR LA, koji ima isto nodova van grada koliko i u gradu, ti nodovi ubijaju prosek debelo
 

Spoiler

image.png.85ad17e1d5dfca63abb7a2f03791fd03.png

Poenta je da nisu verodostojni podaci za Beograd. Merenje je koncentrisano na najgore delove grada, dok na mestima kao sto su Topcider, Kosutnjak, Zvezdarska suma i ostala mesta za koja znamo da su manje zagadjena ignorisana

Btw Delhi india, 18:29 po lokalnom vremenu 5.10.2021
 

Spoiler

image.thumb.png.da604df477653083671b1c86dbf1834c.png


tl;dr: puse kurac ti sto izvestavaju da smo najzagadjeniji grad

Edited by Shale
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

Зато ја три комада и одједном Я люблю Путина еще больше!

7 hours ago, G!!! said:

koji sputnjik se pravi kod nas ? jel to ovaj lajt buster monster fazon ili  ?

matorac uredno isao po pozivu po trecu dozu sputnjika, i na kraju je 5 puta isao i sve nesto kao eee evo nestalo pre 10 min

ali bukvalno su ga nazvali telefonom, on se spremio i otisao i dzabe... te se onda pitam sta mi proizvodimo i u kojim kolicinama 

Мало доза је дошло, ја сам у Шилерову отишао исти дан кад ми је стигао смс и гледао како уносе вакцину из комбија унутра. 

7 hours ago, Dule_smor said:

Da, do kurira je, a ne do gluposti koje nasi strucnjaci izjavljuju

Dzi, moja sestra je primila trecu dozu Sputnika prosli mesec i rekli su joj da moraju da je pozovu kad dodje jo neko za trecu dozu posto su 2 doze u ampuli pa da se ne baca...tako da je cekala nekoliko dana isto...a mislim da je normalan Sputnik dobila, ne ovaj light

Мислим да је Спутњник Лајт само прва доза Спутњика. Ако се не варам код нас се производе обе (сировина се довози из Русије). АКО СЕ НЕ ВАРАМ!

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

znaš šta, možda tu ima nečega. index je pre par dana objavio ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/da-je-zagreb-2-najzagadjeniji-na-svijetu-izmjerila-je-stanica-tabacco-travno/2315121.aspx
 

bio je još jedan članak na sličnu temu.

ne znam doduše, treba proveriti kao što gore negde napisah, da li još neko meri zagađanje ili se ceo svet bazira samo na ovom jednom sajtu ...

tipa ima gradski zavod za javno zdravlje - http://www.beoeko.com/

agencija za zaštitu životne sredine - http://www.amskv.sepa.gov.rs/

pa da se to onda uporedi sve.

au, pa ovo baca sasvim drugi pogled na stvari

AV i u hrvatskoj dominira !!!1

sto se zagadjenja tice ovde kod nas u Sapcu hemijska industrija Elixir (ex Zorka) koji se bavi proizvodnjom vestackog djubriva na 500 m od centra prosto davi poslednje 2-3 godine

nigde nikakvo ocitavanje zagadjenosti nije postojalo jer je ista fabrika prosla kroz privatizaciju i cela ta  prica se zavrtela na osnovu bivsih vlasti koje su u gradu opstale 20 godina

kada se digla buka i kad je narod shvatio da to nije izmaglica, pad pritiska, zagadjenje od grejanja (u sred leta), da vazduh ne treba da ima boju i ukus, promenili su filtere na odzacima fabrike  i sada drasticno manje smrdi iako se i dalje oseca. jedno vreme je u centru grada stajala stanica za ocitavanje koja je ipak pokazala povecano zagadjenje...

Cela prica se manje vise zataskala jer se sve to odigralo prilikom smene gradske vlasti nakon cega su filteri novi i instalirani, niti se zna koliko su nas trovali niti se zna da li ce opet (njihova odbrana je bila da oni vode racuna i kada dune vetar na grad oni ugase proizvodnju lol, nakon cega tvrde da to sto izlazi iz dimnjaka je vodena para, pa zatim, sada vec bivsi, gradonacelnik tvrdi da je zagadjenje samo od lozenja itd itd)

tako da mogu misliti kakve su igrarije na globalnijem nivou po ovom pitanju

p.s. hvala za info o Sputnjiku

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

au, pa ovo baca sasvim drugi pogled na stvari

AV i u hrvatskoj dominira !!!1

sto se zagadjenja tice ovde kod nas u Sapcu hemijska industrija Elixir (ex Zorka) koji se bavi proizvodnjom vestackog djubriva na 500 m od centra prosto davi poslednje 2-3 godine

Imam da ti ponudim kucu u Dobricu na prodaju, tamo je i dalje cist vazduh a mozes i svoje povrce sam da uzgajas. 😁

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2021 at 10:59 AM, G!!! said:

koji sputnjik se pravi kod nas ? jel to ovaj lajt buster monster fazon ili  ?

matorac uredno isao po pozivu po trecu dozu sputnjika, i na kraju je 5 puta isao i sve nesto kao eee evo nestalo pre 10 min

ali bukvalno su ga nazvali telefonom, on se spremio i otisao i dzabe... te se onda pitam sta mi proizvodimo i u kojim kolicinama 

Директорка овог института  др Вера Стоиљковић истиче да су са својим руским партнерима до сада произвели 1.500.000 доза "спутњик В вакцине" компоненте 1 и компоненте 2.

"Институт 'Торлак' је заједно са државом Србијом, са Владом и са нашим Министарством, уз огромне напоре, успео да произведе вакцину против ковида. Сама та чињеница да је ту вакцину успео да произведе мали број фармацеутских кућа и држава уопште, даје на значају како нашој кући, тако и нашој земљи", каже др Стоиљковић.

Осим вакцине против ковида, "Торлак" је непсоредно пре сезоне дистрибуирао и своју тровалентну вакцину против грипа, тако да је и она у количини од 200.000 доза на располагању грађанима Србије.

У складу са уговором који су потписали са руском страном, до краја године произвешће још 2.500.000 доза компоненте један и два. 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mohr said:

Kako to radi ozbiljna drzava i gde se predsednik ne pita za sve...


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=11&dd=06&nav_category=78&nav_id=2052522

rite 🙂 više je to igra demokrate - republikanci, plus će ovaj naći način ako hoće da to provuče, kao što se i uvek dogodi.

mislim, sigurno ga nisu tužile države gde su demokrate 🙂

sa druge strane, što ne bi ozbiljna država bila Italija ili Austrija? Npr? koje imaju već ovakva pravila odavno?

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je komentar bio na to da postoje mehanizmi da se opovrgne odluka vrha izvršne vlasti ukoliko se smatra da ona nije dobra, koja god ona bila. Naravno za nas je tako nešto praktično naučna fantastika...

E sad samo je interesantno videti kako ljudi komentarisu (konkretno mislim na komentare na ovom članku na domaćim sajtovima) kako je onda to praznik američke demokratije i ozbiljna država kada ide u prilog nečemu s čime se slažu (na primer da ne treba uvoditi obaveznu vakcinaciju), a kad taj isti mehanizam nešto uradi (ili ne uradi), na primer zaključi da treba bombardovati nas ili neke druge, onda je to katastrofa :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

rite 🙂 više je to igra demokrate - republikanci, plus će ovaj naći način ako hoće da to provuče, kao što se i uvek dogodi.

mislim, sigurno ga nisu tužile države gde su demokrate 🙂

sa druge strane, što ne bi ozbiljna država bila Italija ili Austrija? Npr? koje imaju već ovakva pravila odavno?

Heh...opet se vraćamo na priču od početka...zašto nije vakcina obavezna...ovo su sve sporedni načini da se zaobiđu zakonom ustanovljeni mehanizmi...slično kao i kod nas...Uvodiš meru da je vakcina obavezna u kompanijama gde ima preko 100 zaposlenih...jbt...pa to i na prvi pogled ne može da deluje ustavno (ili zakonito)...

I, da, naravno da je i politička igra u pitanju...kao i sve u vezi sa koronom...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

Nisam ispratio celu priču, ali vidim da se ranije pominjala politika. U članku, sa druge strane, vidim da EU traži kompletnu dokumentaciju o proizvodnji što su Kinezi i ostali odavno dali, a da Rusi kaskaju zato što su nekoliko puta menjali pogon za EU kontigent vakcina.

Šta kažu ruski izvori za odlaganje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

realno najveća blamaža u celoj ovoj priči oko covida i "politike" u tom smislu.

4 minutes ago, Jose Jimenez said:

Nisam ispratio celu priču, ali vidim da se ranije pominjala politika. U članku, sa druge strane, vidim da EU traži kompletnu dokumentaciju o proizvodnji što su Kinezi i ostali odavno dali, a da Rusi kaskaju zato što su nekoliko puta menjali pogon za EU kontigent vakcina.

meni ovo deluje da je stvarno neverovatno da ako su već prvi spremili vakcinu tj. napravili je, ne mogu da pripreme dokumentaciju potrebnu već do sad, osim ako nije FT1P situacija 🙂

 

1 hour ago, Dule_smor said:

Zato sto pravilo nema veze sa mozgom?

to je odvojena stvar naravno 🙂 slažem se sa tim.

hoću da kažem do januara ima dovoljno vremena da ovi "srede šta fali" i da to prođe.

 

52 minutes ago, absolute said:

Heh...opet se vraćamo na priču od početka...zašto nije vakcina obavezna...ovo su sve sporedni načini da se zaobiđu zakonom ustanovljeni mehanizmi...slično kao i kod nas...Uvodiš meru da je vakcina obavezna u kompanijama gde ima preko 100 zaposlenih...jbt...pa to i na prvi pogled ne može da deluje ustavno (ili zakonito)...

I, da, naravno da je i politička igra u pitanju...kao i sve u vezi sa koronom...

totalno sam saglasan sa tobom po oba pitanja.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, absolute said:

Uvodiš meru da je vakcina obavezna u kompanijama gde ima preko 100 zaposlenih...jbt...pa to i na prvi pogled ne može da deluje ustavno (ili zakonito)...

U USA delu ciscoa, uveli su ovo i krenuo je rant, samoorganizovanje, shame-ovanje ljudi na relaciji vaxx/avax, i naravno da je bajdenova odluka suspendovana, tako da nista od toga.

No, dosta naivaca se navuklo i pljuvalo po ciscou na "flame grupama gde sve sme da se kaze", tako da ce sledeci layoff biti ocekivan 😄

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Nisam ispratio celu priču, ali vidim da se ranije pominjala politika. U članku, sa druge strane, vidim da EU traži kompletnu dokumentaciju o proizvodnji što su Kinezi i ostali odavno dali, a da Rusi kaskaju zato što su nekoliko puta menjali pogon za EU kontigent vakcina.

Šta kažu ruski izvori za odlaganje?

Pa EMA je pocela rolling review jos u martu ove godine, ali navodno fabrika u kojoj se proizvodi vakcina nije ispunjavala neke higijenske standarde. Na to su Rusi dozovlili inspekciju, WHO je bio ali navodno je onda falila neka dokumentacija. Rusi su i tu dokumentaciju dostavili i sad sve stoji u sustini. Premijer San Marina je letos rekao da ce do kraja leta biti odobrena vakcina, ali nista. Ja mislim da je sve zbog COVAX programa, jer tamo mogu samo vakcine odobrene od WHO. Naravno, sada vakcine uglavnom daje Fajzer. 'Ajde na stranu moja licna situacija, koliko ljudi je do sada pomrlo od kovida jer nisu imali vakcinu - Sputnjiku ne daje, a Fajzer jos ne uspeva da proizvede dovoljno. Sve dok Sputnjika ne odobre, veliki deo trzista je Rusima odsecen. Apsurdno je da im toliko treba da zvanicno odobre ili odbiju da odobre PRVU proizvedenu vakcinu protiv kovida.

USA i njeni sateliti se ponasaju kao najgore ustase.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...