Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ja sam recimo danas bio potpuno iznenađen, naime u TC Big na Karaburmi unutra u nekoj tehnickoj radnji i sad tu neki matori pored mene nisam ni obratio pažnju, tek posle nekog vremena ga vidim kako stoji ispred radnje i objašnjava se sa neka dva lika. Ispostavi se da su to zapravo komunalci koji ga smaraju jer nije imao masku a on im objašnjava kako maska ne služi ničemu :) ne deluje mi da su mu pisali kaznu ali sama činjenica da su ga uopšte smarali za masku mi je bio potpuni šok :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Дуле, мислим да си ти потпуно погрешно протумачио моју интенцију, оно што сам навео је класичан пример дегенерика (који је притом религиозан). 

А што се тиче етикетизације, па то је део ВРЛОГ НОВОГ СВЕТА!

2 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ма добро је све, сагни главу и ћути...

Стави Павловићеву маст у нос. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Дуле, мислим да си ти потпуно погрешно протумачио моју интенцију, оно што сам навео је класичан пример дегенерика (који је притом религиозан). 

А што се тиче етикетизације, па то је део ВРЛОГ НОВОГ СВЕТА!
Стави Павловићеву маст у нос. 
Mozda sam pogresno protumacio, mozda si se salio, ali eto cini mi se da si Nemketu ovde par puta rekao da je antivakser samo zato jer je skeptican prema celoj prici od pocetka...pa i ti si delimicno skeptican i ne verujes svima cim si birao koju ces vakcinu da primis...normalno je da su ljudi sumnjicavi kad je blago receno cudna cela situacija, to smo se svi slozili ovde...a etiketiranje, podela ljudi i apsurdnost modernog drustva i civilizacije je zaista odavno dostigla, a negde i prevazisla, razmere Vrlog novog sveta, nije tu korona mnogo toga novog donela

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Што се каже,  морам да нађем неку нову теорију завере, ове досадашње су се већ све обистиниле

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Што се каже,  морам да нађем неку нову теорију завере, ове досадашње су се већ све обистиниле

ovo je kao nešto iz gorice i dragana na radiju ujutru :)))

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2021 at 8:49 PM, Highl1 said:

Fato, sa 2 meseca lockdowna, vakcinom, bolnicama koje su potpuno pretvorene u covid bolnice, i opštom mobilizacijom svih medicinara, smrtnost  u svetu ti je 1% ili koliko već. Zamisli kolika bi bila smrtnost da je od početka bolesti i masovne epidemije u Evropi / USA u martu 2020 rečeno boli nas kurac ? Šta misliš kolika bi onda bila smrtnost, kad godinu i po dana postoji milion mera, i imaš malu smrtnost? Pa taj procenat smrtnosti bi eksponencijalno rastao sa svakim mesecom i novim sojem, naročito da nisi zabranio putovanja između zemalja što je bilo na snazi skoro 6 meseci u 2020 (i dalje u gomilu zemalja kao turista ne možeš da udješ ni sa testom, vakcinom i sl)

Nisam stigao da sednem da ti odgovorim. Znas kako, bas sve ovo sto tvrdis je izazvano marketingom i hajpom pa bih se osvrnuo na cifre. Smrtnost je recimo 1% pa 1% od broja inficiranih, bez obzira na mere. Ovo sto je pomenuo Zverko je klasicna glupost pa cu i obrazloziti zasto. 

Srbija ima 7m stanovnika od kojih je 5.2m starije od 24 godine. Recimo da se svi inficiraju sto se nece desiti, dolazimo do cifre od 52.000 smrti. Ta cifra moze da se ostvari i u periodu od 1-5g jer ko zna da li ce svi biti inficirani prve godine. 

Sad stavis na papir sta nam se desava. Kovid pasosi/propusnice, nametnuta i uslovljena vakcinacija, unistavanje male privrede, nebulozne mere, maltretiranje mladje populacije i odlazak u ludilo sa cenama da bi se "spasilo" 50k starijih od 60g. 

20% populacije je starije od 65, neka bude onda 30% starijih od 60 sto je oko 2m. 50k od 2m je 2.5%.

Da napomenem samo da smo u 2 svetska rata izgubili 3m populacije dosta omladine jer smo se borili da nam se ovo danas ne desi. Danas se userevamo kako buducoj omladini tako i sami sebi da bi smo "sacuvali" ~50k gerijatrije? 

Da se osvrnem na Zverkov spin kako umiru ljudi koji ne stignu na operaciju zbog raspada sistema i manjka vakcinisanih. 

Od korone ce umreti 5 ljudi sa ili bez mera jer je smrtnost 1%. Zbog opterecenosti sistema umrece jos 5 od drugih bolesti. 

Da se ukinu mere i da sistem pocne da funkcionise normalno,  umrece 5 od kovida i 1 od ostalih bolesti jer je ostalima pruzena pomoc. 

Njegov spin ima smisla kada se prodaje prica glasackom telu, ne puno kada se stavi na papir. 

Ono sto je moja poenta je da sada bukvalno zrtvujes sve kako bi spasio babu i kevu (koje nece ziveti vecno) od marginalne smrtnosti od 2.5%. A usraces se sebi u zivot narednih 30g a kad dobijes dete i njemu do kraja zivota. 

 

Edited by FATA
  • Downvote (-1) 8

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Od korone ce umreti 5 ljudi sa ili bez mera jer je smrtnost 1%. Zbog opterecenosti sistema umrece jos 5 od drugih bolesti. 

Da se ukinu mere i da sistem pocne da funkcionise normalno,  umrece 5 od kovida i 1 od ostalih bolesti jer je ostalima pruzena pomoc. 

da, opterecenost sistema i jeste ogroman problem, to je napisano ovde vec 70 puta. 

resenje tog problema lezi u smanjivanju broja ljudi kojima je potrebna bolnicka nega, sto se postize vakcinom (znas ono kad na odeljenju lezi 18 nevakcinisanih i 0 vakcinisanih fajzerom?), ciju delotvornost vi negirate jer mislite da ukoliko vakcinisana osoba moze da se zarazi - vakcina nema poentu.

"Da se ukinu mere" - a koje to mere dovode do opterecenja bolnickog sistema? Bukvalno nikakve mere ne postoje vec dugo (tj. postoje ali se ne primenjuju), a i dok su postojale, ne secam se nikakvih koje imaju veze sa ovim. Bolnicki sistem je opterecen brojem ljudi kojima treba nega, a ne merama. Ili mozda predlazes da se ljudi koji traze negu odbijaju i salju kuci? Slazem se, krenuo bih od nevakcinisanih

  • Upvote (+1) 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Ono sto je moja poenta je da sada bukvalno zrtvujes sve kako bi spasio babu i kevu (koje nece ziveti vecno) od marginalne smrtnosti od 2.5%. A usraces se sebi u zivot narednih 30g a kad dobijes dete i njemu do kraja zivota. 

Bedak mi je da se ređam kao treći odgovor na ovo, ali mi nije jasno: šta je to tačno "sve" što se žrtvuje?

Na stranu panični potezi na početku pandemije, sad smo stigli u neki manje više stabilni režim gde je sve otvoreno, sve je dostupno, imaš slobodu kretanja. Malo su se karte izmešale, pa su online servisi postali jači, a industrija zabave uživo slabija, ali sve ostalo je isto. Pričam sa lokalnim likom koji popravlja obuću i odeću - lik je uz nešto malo truda uloženog na IG prisustvo radio više nego pre krize.

Iskreno me zanima.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dule_smor said:
21 hours ago, SATAN said:
Дуле, мислим да си ти потпуно погрешно протумачио моју интенцију, оно што сам навео је класичан пример дегенерика (који је притом религиозан). 

А што се тиче етикетизације, па то је део ВРЛОГ НОВОГ СВЕТА!
Стави Павловићеву маст у нос. 

Mozda sam pogresno protumacio, mozda si se salio, ali eto cini mi se da si Nemketu ovde par puta rekao da je antivakser samo zato jer je skeptican prema celoj prici od pocetka...pa i ti si delimicno skeptican i ne verujes svima cim si birao koju ces vakcinu da primis...normalno je da su ljudi sumnjicavi kad je blago receno cudna cela situacija, to smo se svi slozili ovde...a etiketiranje, podela ljudi i apsurdnost modernog drustva i civilizacije je zaista odavno dostigla, a negde i prevazisla, razmere Vrlog novog sveta, nije tu korona mnogo toga novog donela

Добро бре Дуле, окачи ме на крст што сам Немкету рекао да је антиваксер. Ево у то име, позивам и тебе и Немкета да седнемо негде у кафану, да повећамо ризик од кардиоваскуларних болести,а можда се и побијемо као људи, ако се довољно напијемо (кафане су једина друштвена места која и посећујем). Не верујем никоме ако ћемо реално. Поготово не којекаквим "слободним истраживачима" ака Ељвис и редовним гостима Балкан Инфо канала. 


Што се тиче саме вакцинације, моје МИШЉЕЊЕ (не бих волео да ме ико цитира негде на неком порталу, још горе да неки Ељвис искористи то као звезду водиљу)је следеће:

1. Фазјер је јако добар, али је упитна ефикасност на мутиране сојеве. Што се тиче Астре Зенеке и Модерне (као и Фајзера) нека хвала. Осим што сам скептичан генерално што се тиче квалитета робе коју западне земље сервирају Србији, део популације има проблема са тромбом и сл. Да морам, узео бих Фајзера, али не морам. Ах да, додао бих и 1999. година.

2. Убеђен сам да је четвртина људи примила плацебо Кинеску вакцину, те одатле толики број оболелих а вакцинисаних Кинеском. И опет цео етос како кинези раде и сл...

3. Институт Гамалеј је реномирани институт са гомилом проналазака и патената на пољу факцина, осим тога су радили 20ак година на вакцини за САРС (под који Ковид и потпада) те им верујем око тога.   У то име: https://rs.sputniknews.com/20211022/srpsku-sputnik-ve-vakcinu-prva-prima-dr-danica-grujicic-1130889156.html

4. Опет стојим иза реченице да је свако ко конзумира ђубре (синтетичке наркотике, крџу од дувана, којекакав фаст фуд) а притом је антиваксер, потпуни дебил. Саможивни, егоистични, смрдљиви кретен, кога треба сакнционисати. 

5. Иритира ме неспособност наше "државе", тј невољност исте, да се избори са масом лажних вести, да транспарентно изађе са подацима (нпр. ово што МИСЛИМ да се збило са кинеском вакцином) те оне ноторно дебилне мере затварања продавница после 8 (а у периоду у ком су отворене исте ОГРОМНИ РЕДОВИ ЈЕР ТО НИЈЕ РИЗИК, али РИЗИК ЈЕ АКО НЕКО ОДЕ ПО ПИВО У 22 часа). Та иста "држава" радо цитира те несрећнике, међу којима маса мисли да је земља равна и да ће Бил Гејц да им угради чипове, по потреби (у току демонстрација и сл.) А ове ковид пропуснице, па сви знамо који је степен корупције у друштву и како јавни органи (не)обављају свој посао. Ах да неко је споменуо да гласна музика после 22ч утиче на ширење короне (још једна апсурдна мера). Не није теорија завере већ показатељ где живимо. Ијао да оне смс поруке: ближимо се критичном моменту. То ми је као шлаг на торту. 

6. Пуштање у оптицај лекова који су у фази тестирања и нигде у свету нису дозвољени, самим тим, можда и неке вакцине. Ко зна? У одређеним сегментима, потпуно сам у стању да разумем зашто је просечна особа у страху од вакцине. Не оправдавам али тај ментални склоп не може сам да разлучи лаж од истине, поготово кад је добар фактор страх. 

20 hours ago, mladenq said:

a moguce i da je satan pogresno shvatio intenciju koja se krila iza znacajnog pogleda coveka za susednim stolom!

Никад ништа погрешно нисам протумачио. ПА НИ ЧОВЕКОВ ПОГЛЕД!
 
А сада, само за наше пријатеље антиваксере (музика која диже тензију):

НАЈЕБАЛИ СТЕ ГА АНТИВАКСЕРИ!

giphy.gif

 

 

treca sreca.PNG

 

 

 

 

Како ми иде на живце овај спојер на Руру ЈАО!

Edited by SATAN

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Не да му лепша половина? :tf:
Ја сам чуо да је он неки Врховни Ламинат у реду Великих Часника Грађевинског Лепка!

Мој чип - Мој избор!

:tf:

Edited by SATAN

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1. Јеб'о те Елвис

2. Глуп си као курац 

3. Другарица која ради на КБЦ БК каже да 95% леже вакцинисани (иначе је заговорник вакцинације), ок, контам да претерује  мало, али свакако су већина. 

Кум који ради у Ковид центру Земун од самог почетка, каже да је сваки трећи невакцинисан. 

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Jace je od mene pa moram ovo da napisem, gerijatrije koja glaza sa sns i vucica mi nije zao ama bas ni malo, i mojima sam jednom prilikom rekao da ako slucajno izadju i glasaju za doticne da ih se javno u novinama odricem, za puno stvari Fata preteruje ali to da se ova drzava usrala buducoj omladini u zivot, tu je 100 % u pravu, vakcine se ne plasim ali bmk da se vakcinisem jer smatram da mi nije potrebno.

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

. Другарица која ради на КБЦ БК каже да 95% леже вакцинисани (иначе је заговорник вакцинације), ок, контам да претерује  мало, али свакако су већина. 

Кум који ради у Ковид центру Земун од самог почетка, каже да је сваки трећи невакцинисан. 

sure

  • Haha (+1) 2

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...