Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Zdravstveni sistem koji je u takvoj ravnotezi da se maksimalno oslanja na besplatnu radnu snagu, volontere, dotrajale/anticke uredjaje, specijalizante i opstu praksu sa jedne strane preko cijih ledja sve ide i specijaliste sa druge koji rade svoj minimum da bi zapalili u privatnu praksu posle, nije ni mogao bolje da prodje kada ga pogodi ovako nesto...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo za specijaliste je nazalost tako, cast izuzecima...nego gledah neke statistike, u Srb je od ukupnog boja hospitalizovanih od korone broj onih koji su na intenzivnoj nezi prilicno nizak u poredjenju sa Nemackom i drugim drzavama...tipa kod nas ide do 10% max, a u drugim zemljama je i preko 30%...da li je to zbog manjka respiratora, drugacijih protokola lecenja ili neceg treceg ne znam

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Upravo moja poenta. Te bolesti su postojale i ranije kao sto postoje i danas. Umiralo se i od gripa ranije kao sto se umire i danas. Jedina razlika je ta sto je danas ishajpovano i reklamirano 24/7 pa smrt nekog random Madzagalja, ili debelog Djose bude zavedena kao komplikacija usled C19 i statistika bude nabudzena. Ne znam da li iko razmislja na duge staze, ali ako se ode putem kontrole, registracije i pasosa nema teorije da se vratimo nazad. Smrtnost je zanemarljiva i u granicama gripa, ali je marketing cudo...

Da Laki samo sto recimo ako je smrtnost kod grupe do 45 nekih 0.024% a vakcina podigne na 1% to je puno veca steta 100x nego da se smrtnost kod grupe 60-75 spusti za 100x... Tom od 75 je mozda vec odzvonilo da ide za mesec dana i njemu je sve jedno primio li vakcinu ili ne.. Dok je skroz nepotrebno usrati se u zivot nekom sa 33 ko ima da vozi bar jos toliko. Eto i absolute pomnuo coveka kom je davao plazmu pa je preminuo i sa 2 doze vakcina a verujem da nije imao 60

Fato, sa 2 meseca lockdowna, vakcinom, bolnicama koje su potpuno pretvorene u covid bolnice, i opštom mobilizacijom svih medicinara, smrtnost  u svetu ti je 1% ili koliko već. Zamisli kolika bi bila smrtnost da je od početka bolesti i masovne epidemije u Evropi / USA u martu 2020 rečeno boli nas kurac ? Šta misliš kolika bi onda bila smrtnost, kad godinu i po dana postoji milion mera, i imaš malu smrtnost? Pa taj procenat smrtnosti bi eksponencijalno rastao sa svakim mesecom i novim sojem, naročito da nisi zabranio putovanja između zemalja što je bilo na snazi skoro 6 meseci u 2020 (i dalje u gomilu zemalja kao turista ne možeš da udješ ni sa testom, vakcinom i sl)

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, daniiL said:

Problem sa mobilnim mamografom je to sto on naidje u odredjenom periodu u toku godine i sto se citanje ceka minimum mesec dana. Ovo oko mamografije je takva sprdnja, keva je isla u Uzice i tamo su je odbili, jer ide na kontrole u Kragujevac. A Uzice i Priboj pripadaju istom zavodu ili kako se to vec zove. A keva je otisla u Kg, jer na prvoj kontroli posle hemio terapija i zracenja, sve sto joj je doktorka rekla je da joj je mala plata i da ne zna sta ce da radi kad ode u penziju. U prevodu spremi pare, alo zelis da vodim tvoj slucaj. Ali zatp u Kg, doktorka je susta suprotnost. Sve po PS. Keva ponela sitnice, tipa parfem, kafa, cokolada... zena joj odgovorila da nema potrebe ni za tim. Cak kad je krenulo ovo covid sranje, zena je zvala da se pita kako je keva.

bukvalno je bilo na radiju pre par dana ova neka glavna dala neki broj telefona i kao žene javite se obavezno imamo termine bla bla. e sad jbg nije neka pomoć, ali ako guglaš možda izađe negde ta vest.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lucky said:

bukvalno je bilo na radiju pre par dana ova neka glavna dala neki broj telefona i kao žene javite se obavezno imamo termine bla bla. e sad jbg nije neka pomoć, ali ako guglaš možda izađe negde ta vest.

 

Keva je, za sada, ok. Ovo joj je treca covid( na daljinu) kontorla. Odradi sve sto joj je onkolog rekao i posalje brzom postom rezultate na proveru, jer je Kragujevac vise pod vanrednom situacojom nego sto nije. Ona mora jednom godisnje da odradi mamografiju i sve ostale provere. Sve je odradila, sem mamografije, za kontrolu koja je bila zakazana polovinom avgusta. I svi rezultati su bili u redu, samo sto nije mogla da odradi mamografiju. Sad se nateze oko toga, nije problem u 5000 dinara za mamografiju, vec je stvar principa. Ako si celog zivota placao zdravstveno i sad moras da se ciganises sa olosem za 5000 dinara. Mala digresija i jedna od sjeb prica koju sam licno video. Kevu sam odveo na prvu hemio terapiju i dok sam cekao da keva primi terapiju, cuo sam razgovor izmedju coveka, svez penzioner i sestre oko mamografije. Elem, sestra mu je rekla da mamografija nije hitna, vec su to skener i MRI, pa ako ne zeli da ceka 2 meseca na mamografiju, moze da produzi kod Luneta pa da za 40e odradi to. Covek, klasicni penzioner bez para joj odgovara, gde je taj Lune, 40e sta da radim kad je takva situacija. 

Jos jedna digresija, kad se keva operisala, njena kuma, inace zena hipohondar, je posla u lokalnu bolnicu na dan prevencije raka debelog creva. Rade se tumor markeri, analize krvi, UV stomaka, bila i lokalna televizija. Posto se tumor markeri salju za Uzice, isti se cekaju 7 dana. Kevina kuma otisla po rezultate posle nedelju dana i isti nisu stigli. Odlazi posle 2 nedelje i opet nema rezultat, lik koji radi u laboratoriji joj kaze da rezultata nece ni biti, jer cim je lokalna televizijska ekipa otisla, prica o prevenciji je zavrsena. Kuma je otisla i sledece nedelje po rezultate i sacekala ju je ista prica.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka samo, rastao bi ukupan broj obolelih i samim tim i umrlih, a ne procenat smrtnosti. Procenat smrtnosti jeste veci ili manjih kod razlicitih sojeva virusa, ali mere ne mogu da uticu na njega, vec samo na ukupan broj obolelih i umrlih.
Ja bih rekao da nisi u pravu za procenat - veći broj obolelih i hospitalizovanih znači još veći pritisak na zdravstveni sistem koji je ionako bio/jeste na određenim mestima u raspadu. Što znači bi manji broj obolelih došao do adekvatne zdravstvene nege, kiseonika, respiratora i ostalog što se koristi pa bi samim tim rastao i procenat, ne samo ukupni brojevi. Uostalom tako nešto se dešavalo na primer prošle godine na severu Italije ili ove godine u Indiji pa smo videli da značajno rastu i procenti smrtnosti. A pogotovo je to problematicno kad se upari sa znatno većim brojem obolelih.
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Mala ispravka samo, rastao bi ukupan broj obolelih i samim tim i umrlih, a ne procenat smrtnosti. Procenat smrtnosti jeste veci ili manjih kod razlicitih sojeva virusa, ali mere ne mogu da uticu na njega, vec samo na ukupan broj obolelih i umrlih.

moguće, ali mislim da je mnogo bolja cifra 100m obolelih i 2m mrtvih, nego milijardu obolelih i 20 miliona mrtvih

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da nisi u pravu za procenat - veći broj obolelih i hospitalizovanih znači još veći pritisak na zdravstveni sistem koji je ionako bio/jeste na određenim mestima u raspadu. Što znači bi manji broj obolelih došao do adekvatne zdravstvene nege, kiseonika, respiratora i ostalog što se koristi pa bi samim tim rastao i procenat, ne samo ukupni brojevi. Uostalom tako nešto se dešavalo na primer prošle godine na severu Italije ili ove godine u Indiji pa smo videli da značajno rastu i procenti smrtnosti. A pogotovo je to problematicno kad se upari sa znatno većim brojem obolelih.
Ok, mozda ce veci procenat smrtnosti biti zbog nedostatka zdr.nege, ali ne per se zbog povecanja procenta letaliteta virusa, to htedoh reci samo.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Јел` се молиш Богу кад те нешто боли и кад се разболиш? Идеш ли и палиш свеће, ох богоугодни!
СТИЋИ ЋЕ ТЕ БИЛ ГЕЈЦ БУДИ СИГУРАН У ТО!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dule_smor said:

Zaista vrh fora koja jako ima veze sa tematikom, swe pohwale, sprdati se da religijom je tako in!

True story:

2018. године, сам ишао на неки еир-софт догађај, где сам у једном моменту правио паузу у клубу који је то организовао и игром случаја чуо разговор два човека која су седела за столом поред. Дакле прича је била о вакцинацији (све оне вакцине које деца примају) где је отац троје деце у једном моменту изјавио следеће:

Моја деца се сваке недеље вакцинишу звонима у цркви.

И значајно ме погледао (знајући да чујем разговор), вероватно мислећи да ће наићи на одобрење од мене или потврду. Тако да, апсолутно се спрдам са свим тим религијским изродима. 

18 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Јок, идем код доктора кад треба, престани да лупеташ

Реци му да ти дода ривотрил на терапију, ја частим партиципацију. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Može jedna marmenada za sve nas, svakako smo je iskapili i pićemo je ko zna koliko.

Ne samo vezano za koronu direktno, nego i za sve što se krije iza ili što se opravdava koronom i što se podvlači kao ovakva ili onakva posledica.

 

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, absolute said:

Može jedna marmenada za sve nas, svakako smo je iskapili i pićemo je ko zna koliko.

Ne samo vezano za koronu direktno, nego i za sve što se krije iza ili što se opravdava koronom i što se podvlači kao ovakva ili onakva posledica.

 

evo na primer, iako nije ista tema - danas sam kupio neke kutije što koristimo za pakovanje rur majica, kartonske, obične, poskupele su 30% 🙂 razne su veličine, ali sa 40 na 55 din, sa 70 na 90 i tako to 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SATAN said:

True story:

2018. године, сам ишао на неки еир-софт догађај, где сам у једном моменту правио паузу у клубу који је то организовао и игром случаја чуо разговор два човека која су седела за столом поред. Дакле прича је била о вакцинацији (све оне вакцине које деца примају) где је отац троје деце у једном моменту изјавио следеће:

Моја деца се сваке недеље вакцинишу звонима у цркви.

И значајно ме погледао (знајући да чујем разговор), вероватно мислећи да ће наићи на одобрење од мене или потврду. Тако да, апсолутно се спрдам са свим тим религијским изродима. 

 

 

Samo ne znam kakve veze ima ta crtica iz tvog zivota sa temom ovde...ili si mozda zakljucio da su svi religiozni ljudi dementi?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2021 at 3:18 PM, Lucky said:

glavni odgovor na sve ovih dana od toga što ne možeš da dobiješ telefonom servis za računare preko kašnjenja autobusa do poskupljenja ulja i mesečevih mena i retrogradnog merkura 🙂

sad su krivi ovi sto se nisu vakcinisali, Nemke i Fata odgovorni za nestasicu goriva u Engleskoj!

https://www.rt.com/usa/537637-supply-chain-covid-unvaccinated-biden/

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

al' će tek ovo da bude dobro zezanje :))

Quote

Уводе се ковид-пропуснице, сазнаје РТС
Како сазнаје РТС, надлежни су одлучили да се, у оквиру мера за борбу против епидемије, уведу ковид-пропуснице.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...