Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ako sam dobro ispratio to je za zatvorene objekte posle 22 časa...šta ako uđeš u 9 (bioskop) pa izađeš u 11?

Iskreno bmk, kad bolje razmislim, u to vreme već merkam jastučak i ćebence :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, absolute said:

Ako sam dobro ispratio to je za zatvorene objekte posle 22 časa...šta ako uđeš u 9 (bioskop) pa izađeš u 11?

Iskreno bmk, kad bolje razmislim, u to vreme već merkam jastučak i ćebence 😄

ma brate, pa ova pravila smišlja neko drogiran ko uopšte nije na zemlji 🙂 ne kažem iz ugla pro-vax ili anti-vax nego prosto je glupo:

Quote

 

Кризни штаб: Ковид пропуснице од суботе од 22 часа за угоститељске објекте у затвореном
Епидемијска ситуација се не смирује. Од 23. октобра од 22 часа уводе се ковид пропуснице за све угоститељске објекте у затвореном простору, одлучио Кризни штаб. Ковид пропуснице неће имати фотографије, већ ће ковид редари и друга овлашћена лица моћи да затраже на увид лични документ са фотографијом уз пропусницу. Сутра о томе одлука Владе.

Премијерка Ана Брнабић изјавила је, после седнице Кризног штаба, да је епидемиолошка ситуација катастрофална, "не смирује се", па се од суботе од 22 сата уводе ковид пропуснице за све угоститељске објекте у затвореном простору.

 

isto će biti kao i za maske. i ovo za bioskop je super primer ali isto i za bilo šta drugo. dođeš u 21:30 na večeru u restoran i onda u 22h kreće kovid redar od stola do stola da traži propusnice? :)))

Link to comment
Share on other sites

Možda sam glup, ali ako piše

53 minutes ago, Lucky said:

Кризни штаб: Ковид пропуснице од суботе од 22 часа за угоститељске објекте у затвореном

To ne znači da će svaki dan biti od 22 časa, nego da tada počinje primena te mere?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, togFU said:

Možda sam glup, ali ako piše

To ne znači da će svaki dan biti od 22 časa, nego da tada počinje primena te mere?

malo je zbunjujuća konstrukcija ali počinje sa primenom sad ove subote od 22h ali se nadalje primenjuje svakog dana od 22h, tj.:

Quote

 

Премијерка је изјавила да се ковид сертификати уводе за боравак у угоститељским објектима после 22 сата зато што у то време има много више људи у затвореном, више музике и више контаката него у 9 сати.  

Брнабићева је најавила да ће Влада одлуку о увођењу ковид пропусница усвојити сутра на редовној седници.

Ковид пропуснице и за свадбе и друга весеља после 22 сата
Премијерка Србије изјавила је да ће ковид пропуснице важити и за свадбе и друга весеља организована у затвореном након 22 часа.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тако то иде свуда, прво полако, после од 18 часова и свуда, после отказ ако их немаш, како им прође 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2021 at 7:21 PM, Dule_smor said:

 

Samo ne znam kakve veze ima ta crtica iz tvog zivota sa temom ovde...ili si mozda zakljucio da su svi religiozni ljudi dementi?

Сваки религиозан (не могу да кажем) човек, који своје дете неће да вакцинише против дечије парализе, већ га води у цркву на благослов је ретард. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Pa jbg...ima svakakvih...idu ljudi čelavi, što reče Dzoganci....

Nego vidi ovog cara poverenika...

"Govoreći o tome ko bi, u tom slučaju, smeo da proverava naše lične podatke, poverenik je rekao da će inspekcija svakako imati pravo na to.

“Kovid redari, po prirodi stvari, nemaju. Ali pošto inspekcije nema svuda i pošto će ona naknadno da vrši kontrolu, pretpostavljam da će kovid redari na ulazu vršiti proveru. To znači, kad vi dođete sa kovid propusnicom u neki zatvoreni restoran i kovid redar vam zatraži propusnicu, a zatim neki indentifikacioni dokument, ličnu kartu, pasoš, vozačka dozvola, vi ćete biti dužni da je pokažete, ali ne i da je date tom licu. On ne bi trebalo da ima ovlašćenje da vašu ličnu kartu odvaja od vas fizički, da je obrađuje ili skenira, već isključivo da, na osnovu uvida, utvrdi da se kovid propusnica vodi na imaoca tog dokumenta”, objašnjava Marinović."

Pahahahhha.....pa nije zaštićena plastika koja čini ličnu kartu, nego lični podaci koji su na njoj i zbog kojih nema svako pravo da ti traži ličnu kartu....ahahhahaha

Fantastično...marmenada je prosuta u vodovod...

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, absolute said:

Pa jbg...ima svakakvih...idu ljudi čelavi, što reče Dzoganci....

Nego vidi ovog cara poverenika...

"Govoreći o tome ko bi, u tom slučaju, smeo da proverava naše lične podatke, poverenik je rekao da će inspekcija svakako imati pravo na to.

“Kovid redari, po prirodi stvari, nemaju. Ali pošto inspekcije nema svuda i pošto će ona naknadno da vrši kontrolu, pretpostavljam da će kovid redari na ulazu vršiti proveru. To znači, kad vi dođete sa kovid propusnicom u neki zatvoreni restoran i kovid redar vam zatraži propusnicu, a zatim neki indentifikacioni dokument, ličnu kartu, pasoš, vozačka dozvola, vi ćete biti dužni da je pokažete, ali ne i da je date tom licu. On ne bi trebalo da ima ovlašćenje da vašu ličnu kartu odvaja od vas fizički, da je obrađuje ili skenira, već isključivo da, na osnovu uvida, utvrdi da se kovid propusnica vodi na imaoca tog dokumenta”, objašnjava Marinović."

Pahahahhha.....pa nije zaštićena plastika koja čini ličnu kartu, nego lični podaci koji su na njoj i zbog kojih nema svako pravo da ti traži ličnu kartu....ahahhahaha

Fantastično...marmenada je prosuta u vodovod...

 

a i realno šta ih uvode, lepo kaže:

Quote

 

Јанковић: Ковид пропуснице неће имати ефекта, заглибљени смо у блату сопствених заблуда
Заменик директора Универзитетског клиничког центра Ниш, др Радмило Јанковић, каже за РТС да ковид пропуснице неће имати неког ефекта на смањење броја заражених и хоспитализованих. Додаје да су потребне јаке противепидемијске мере да би се епидемија зауздала.


 

niko to neće ni da gleda ni da proverava. evo jutros sam bio do Aviva nešto, pola ljudi nema nikakve maske na licu, obezeđenje šeta pored njih i ne reaguje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je pre suština u ovom što kaže ovaj velikan

Bekić: Deca veliki epidemiološki problem, uskoro uvođenje onlajn nastave (nova.rs)

Takođe je rekao da su kovid propusnice „samo početak“ i da će vremenom njihova upotreba biti proširena i da će građani da se naviknu na njih."

Naviknem mu kevu na ražanj...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alfa said:

Daleko od toga da mislim da su ove mere ok, al me zanima sa kojim merama biste bili ok ili ste u gasu da ne trebaju mere uopste?

bez ulaženja u to dal' je mera ok ili nije, ja sam za to da se sprovode a ne da su mrtvo slovo na papiru. znači ili je mera mora maske unutra i onda na vratima tržnog centra stoji lik koji gleda da li imaš masku i meri temperaturu (i šta već radi) i unutra redari idu i zapravo te izbace napolje ako nemaš masku ili tog pravila nema i onda ni maske nisu obavezne i svi idemo bez maske a ko hoće da nosi neka nosi (kao što "pola azije" nosi i dan danas posle ptičijeg/svinjskog gripa itd tj. svakako pre covida).

drugi problem su mi ta polovična rešenja kao što je covid propusnica posle 22h, pa to već u startu i zvuči kao da neće da radi. Opet ista priča - uvedite lepo full covid propusnice i opet isto na ulazu u tržni centar pokaži propusnicu pa uđi ili ne možeš da uđeš - ili sa druge strane covid propusnica nema i onda ljudi neka i posle 22h nemaju propusnicu. Razlog "posle 22 se više peva" ili šta su rekli je nebulozan. Sad sam u septembru svratio u tržni centar u Solunu, na ulazima je checkpoint ne možeš da uđeš bez merenja temp a zapravo u radnjama individualnim broje koliko imaju posetilaca i lik ne da da uđeš u (mislim da je bio foot locker npr gde se meni desilo) dok prethodni ne izađu. Nigde nisam video to kod nas osim kad je radnja baš minimalna pa je max 1 unutra pa zapravo ljudi čekaju ispred. 

Slično i sa razmacima među stolovima itd - mi i dalje imamo ono propisano pravilo 2 metra između stolova maks za stolom četvoro ljudi i šta god - naravno nigde niko to ne poštuje niti se neko cima oko toga. Prolazim često oko hrama i ono terminal, ceger i to dupke puni. Sad kad sam bio u ZG pre mesec dana, pomislio sam da u par navrata da restoran ne radi jer su zapravo ti stolovi bili razmaknuti baš tako pa cela bašta koja inače ima na primer 20 stolova sad je imala maks 5-6 i deluje kao da se renovira.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, alfa said:

Daleko od toga da mislim da su ove mere ok, al me zanima sa kojim merama biste bili ok ili ste u gasu da ne trebaju mere uopste?

U gasu smo da bi trebalo da prvo čitaju šta je propisano, da postupaju po tome šta je i kako propisano, da ne zloupotrebljavaju statistike itd...pa bi onda mogli da odgovaramo na tvoje pitanje...

A i nije pitanje za nas...odakle ja znam šta treba...mogu zdravu logiku da upotrebim na donete mere, ne mogu ja lekarima da preporučujem šta će da rade...pogotovo ovim u tzv. "kriznim štabovima".

Inače mere se ne poštuju gotovo uopšte, tako da mera u principu i nema...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da raspravljamo o, pre svega nesposobnim, a posle toga i korumpiranim i licnim/stranackim interesom orijentisanim ljudima u vlasti. Verujem da se sa time svi i slazemo.

Nisam pitao sta da se uvede, nego sa cime biste bili ok. Jer ovo sto Laki kaze je meni (nisam ja ni bitan) ok, dok bi Nemke navikavao keve na razanj 😄 
Zato me zanima sa cime bi ljudi bili ok, jednostavno me interesuje misljenje raznih ljudi, jer u mom okruzenju... :tf:

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je razanj usmeren na potencijalno sirenje mera slicno kao sto je u Italiji, Australiji. Tipa, nema vakcine, nema ni posla za tebe. Jedno su mere, koje treba da postoje i da se sprovode, a drugo su ucene.

Neka sprovode mere, mogu da zrtvuju jedno polugodiste, deca nek uce online, bolje je i to nego ovako, cas idu, cas ne idu u skolu.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mohr said:

Naravno da ne treba nikakve mere, ljudi prevashodno treba da se paze zbog sebe samih a ne zbog toga sto je neko rekao da tako treba i uvodio nekakve mere

idemo s35e22

to bi bilo ok kada bi odluke naroda (imbecila), tj. pojedinaca imale iskljucivo licne posledice

sto se mene tice, mislim da bi dosadasnje mere bile sasvim dovoljne, ali se ne postuju ni 1% bukvalno nigde od trenutka kad su mere relaksirane (otvoreni marketi nocu, kafici itd)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da te mere imaju ikakvog smisla? Virus je jaci nocu i posle 10 PM i jaci je kad je glasna muzika? 🙂 Vecina mera su totalno besmislene i osim nosenja maski u zatvorenom prostoru ove druge nemaju nikakvog efekta

Edited by mohr
typo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...