Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Јутро бро!

Прво и прво, ово јесте форум и можемо бити мало(нецивилозованији) једни према другима, али ти си наш "РУР друг" у проблему тако да ћемо све да урадимо да ти помогнемо.
Знам да је прпа, али ти си "човек у најбољим годинама" и чим можеш овде да куцаш већ си ок 🙂

Што се тиче веза и тако тога, систем је пренапрегнут, то је мало теже али без бриге и без панике, свакако није лако. Ајде па да частиш пиво за месец два!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, qwert00 said:

 Drugari, borim se sa covid i molio bih savet od mare, dulela ili i nekog treceg ako zna.

Sad mi je neki 12-13 dan. Juce sam osetio i da sam dobro.ali onda mi opet skocila temp i mucnina.lecim se u vizimu privatno..juce sok. Rentgen pluca onako ali nagli skok crp sa 25 na 175. Dr iz vizima rece da imaju bolniku terapiju ali da ne radim to kod njih nego u urgentni odmah...otisao sam iscrpljen i uplasen..ali posto sam.covid negativan po testu nisu me ni poglddali i upitili u ambulantu

 

Vratih ss u vizim i dr mi dao od infunzije do korrikosteroida i onog jakog antjlibiotika i sam bio bolje. Jeo sam pio.kupao se.odmarao.pricao..pozitivno razmislja koliko mogu ali se bojim i ne spavam sada

Od danas su sestra i devokla samnom na smenu. Imam 42 god. Vise nisam zarazan. Skoro sigurno.takonsunrekli. dehidrirao sam i nisam imao negu jer sam bio sam do danas.

Nazalost nisamnvakcinisan.iako sam se razmisljao u avgystu...nisam...

Da li ok da nastavim ovako? Sutra i presutra idem na terapiju u ponedeljak kontrola..dal da trazim i sutra crp da mi buds psihicki lakse ili da cekam nedelju ponedeljak kad treba?

Disem ok. Saturafija oko 95-96 cesto.ne kasljem skoro nista.

Znam ds cu biti ok al se bojim.molim nemojte me osudjivati sada... Voleo bih maru , duleta ili ko zna da nesto kaze?

 

Drugo da li ima neko vezu ili savet kako najlakse ako moram u bolnicu.platio bih sve. U vizim sam isao da ne bih bolestan cekao 😞

 Saljite samo pozitivnu energiju molim vas 😞

Moze li crp vec sutra biti bolje ili ne? Dal da pratim svaki dan ili da se ne opterecujem barem jos jedan dan?

Hvala ko kod od medicinAra da se javi

Moze li crp vec sutra biti bolje ili ne? Dal da pratim svaki dan ili da se ne opterecujem barem jos jedan dan?

Hvala ko kod od medicinAra da se javi

Ps. Devojka vakcinisana i imala je skoro nevidljivi simpotome uporedo samnom..iako sam prve nedelje bio ok i ja. Ali uz stalne temp nocu.a danju ne..sada nemam uopste temp tj 36,4

Šta su ti od terapije prepisali? Skok crpa ukazuje na bakterijsku infekciju. Kakva ti je leukocitarna formula tj cela krvna slika? 

Kako spavaš noću, da li spavaš na ravnom ili moraš sedeći? Kako reaguješ na paracetamol? 

Kortikosteroidna th je mač sa dve oštrice, ali opet bolja je varijanta lečiti kovid, smanjuje imuni odgovor, upalni proces i snižava temperaturu. 

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Ne, kod virusnih je normalan. Dobar je diferencijalno dijagnostički parametar za odvajanje virusne od bakterijske infekcije. 

Takođe je bitna krvna slika tj leukocitarna formula. Pokazatelj koja vrednost je u okviru formule povišena, i u tom pravcu ide lečenje. Nije svaka respiratorna infekcija za antibiotik. 

Ddimer je dobar, vrednosti su do 0.5 ili 500, zavisi od lab koja radi analizu. 

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

Sad mi je neki 12-13 dan. Juce sam osetio i da sam dobro.ali onda mi opet skocila temp i mucnina.lecim se u vizimu privatno..juce sok. Rentgen pluca onako ali nagli skok crp sa 25 na 175. Dr iz vizima rece da imaju bolniku terapiju ali da ne radim to kod njih nego u urgentni odmah...otisao sam iscrpljen i uplasen..ali posto sam.covid negativan po testu nisu me ni poglddali i upitili u ambulantu

 

Vratih ss u vizim i dr mi dao od infunzije do korrikosteroida i onog jakog antjlibiotika i sam bio bolje. Jeo sam pio.kupao se.odmarao.pricao..pozitivno razmislja koliko mogu ali se bojim i ne spavam sada

Evo samo pozitivna energija!

Jedino ne kapiram šta je sad tačno problem jer si napisao da nisi više zaražen

10 hours ago, qwert00 said:

Drugo da li ima neko vezu ili savet kako najlakse ako moram u bolnicu.platio bih sve. U vizim sam isao da ne bih bolestan cekao 😞

 

kako misliš vezu? zar ne idu u covid bolnice ljudi inače, nisam znao da treba veza za to?

Juče sam nevezano za ovo pričao sa likom koji ide da se vakciniše prvi put, čekao je da vidi ispitivanja koja je vakcina najbolja (po njemu Fajzer 🙂. Ja sam stvarno mislio da više ne postoji niko ko se nije vakcinisao prvom dozom a da hoće da se vakciniše sad :)) 

Link to comment
Share on other sites

hvala na pojasnjenju 😄

Lol ovo zvuci kao "hvala na prihvatanju fb prijateljstva" "kafa i cvece i puno srece"


Quertoo, drzimo fige. Par drugova tvog godista je bas to imalo, 15 dana nisu mogli da se rese temperature i iscrpljenosti, pluca bila bez upale ili sa blagom, i na kraju su zaglavili na kako kazu "nekoj infuziji" i posle 2-3 dana se oporavili.
 

Od dosta ljudi sam cuo da nisu imali upalu pluca ili ozbiljnu sliku, ali da ih je po 2 nedelje smarala temperatura i da su bukvalno mislili da ce da umru od iscrpljenosti, svi su zavrsili na tom koktelu i posle bili ok

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Crp ili c reaktivni protein se sintetise u jetri kao odgovor na upalni proces bilo koje etiologije...jeste obicno izrazeniji kod bakterijskih infekcija, ali moze da bude povecan i kod virusnih

hvala na pojasnjenju
Lol ovo zvuci kao "hvala na prihvatanju fb prijateljstva" "kafa i cvece i puno srece"

Quertoo, drzimo fige. Par drugova tvog godista je bas to imalo, 15 dana nisu mogli da se rese temperature i iscrpljenosti, pluca bila bez upale ili sa blagom, i na kraju su zaglavili na kako kazu "nekoj infuziji" i posle 2-3 dana se oporavili.
 
Od dosta ljudi sam cuo da nisu imali upalu pluca ili ozbiljnu sliku, ali da ih je po 2 nedelje smarala temperatura i da su bukvalno mislili da ce da umru od iscrpljenosti, svi su zavrsili na tom koktelu i posle bili ok
Jel u koktelu bio melanz heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites



Ja sam stvarno mislio da više ne postoji niko ko se nije vakcinisao prvom dozom a da hoće da se vakciniše sad :)) 


U ja znam nekoliko sličnih slučajeva sa različitih strana. Bukvalno ljudi bili u fazonu da će da prodje korona bez da oni moraju da se vakcinišu pa sad kao mnogo obolelih, ili im je malo najebao neko blizak ili neko koga poznaju pa kao aj brže bolje. Mislim i to je u neku ruku logično samo je malo glupa ova prva premisa :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:


 

 


U ja znam nekoliko sličnih slučajeva sa različitih strana. Bukvalno ljudi bili u fazonu da će da prodje korona bez da oni moraju da se vakcinišu pa sad kao mnogo obolelih, ili im je malo najebao neko blizak ili neko koga poznaju pa kao aj brže bolje. Mislim i to je u neku ruku logično samo je malo glupa ova prva premisa 🙂
 

 

pa onda ima nade za brnabin plan da je jedini izlaz vakcinacija!

takođe, stiže uskoro delta pro i delta pro max!

Quote

Markotić: Delta plus varijanta otkrivena u Austriji

Quote

 

O delta plus varijanti
"Ne zna se još gotovo išta. Pojavio se u Engleskoj, ima ga i u Austriji. 99 posto inficiranih u Europi sad ima delta varijantu. Delta plus je otkriven kod vrlo malog broja slučajeva, treba ga pratiti", rekla je Markotić.

O Laucu
Na pitanje o izjavi člana Znanstvenog savjeta Gordana Lauca da je na djelu pandemijski marketing, odnosno na pitanje provodi li se nad nama taj marketing od strane određenih zainteresiranih skupina s krajnjim ciljem ostvarivanja velikog profita, Markotić je odgovorila kako u svakoj kriznoj situaciji postoji niz elemenata koji imaju svoje interese.

"U svakom slučaju, struka koja nešto predlaže i preporučuje ne vodi se marketingom, nego znanjem i onim što je dužnost, a to je da zaštiti stanovništvo od težih oblika bolesti, od smrti", rekla je Markotić, dodavši da je važno cijepiti se i po potrebi se testirati.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Johnn1e said:

Nema potrebe da prevrcemo ocima, jel bez bakterijske superinfekcije kod korone crp ne bi bio povisen? Ili kod Krona ili UK sa njegovim simptomima, kakav bi bio crp?

Nema potrebe da bustuješ ovde doktorski ego. 

Blago povišen može, ali bakterijska superinfekcija daje veći i značajniji skok. Opet da napomenem da je bitna leukocitarna formula. 

Kron je sistemska inflamantorna bolest i naravno da ima skok u sedimentaciji i crpu, i u toku medikamentozne th prate se vrednosti i gleda uspešnost lečenja. 

Urinarna infekcija je ~90% bakteriskog tipa, E. coli uzročnik i do 80%.

 

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, rbds said:

Nema potrebe da bustuješ ovde doktorski ego. 

Blago povišen može, ali bakterijska superinfekcija daje veći i značajniji skok. Opet da napomenem da je bitna leukocitarna formula. 

Kron je sistemska inflamantorna bolest i naravno da ima skok u sedimentaciji i crpu, i u toku medikamentozne th prate se vrednosti i gleda uspešnost lečenja. 

Urinarna infekcija je ~90% bakteriskog tipa, E. coli uzročnik i do 80%.

 

ja sam mislio da su lekari i sestre drugari! šta je ovo! :))

15 hours ago, SATAN said:

Шта значи "цијепити се" ако неТко може да ми преведе?
 

  Reveal hidden contents

 

vidi se da nikad nisi imao kuče! :))) ili drugu neku životinju koja treba da dobija vakcine :))

On 10/23/2021 at 2:44 AM, qwert00 said:

Ps. Devojka vakcinisana i imala je skoro nevidljivi simpotome uporedo samnom..iako sam prve nedelje bio ok i ja. Ali uz stalne temp nocu.a danju ne..sada nemam uopste temp tj 36,4

javi se kverto da znamo da si ok!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Nema potrebe da bustuješ ovde doktorski ego. 

Blago povišen može, ali bakterijska superinfekcija daje veći i značajniji skok. Opet da napomenem da je bitna leukocitarna formula. 

Kron je sistemska inflamantorna bolest i naravno da ima skok u sedimentaciji i crpu, i u toku medikamentozne th prate se vrednosti i gleda uspešnost lečenja. 

Urinarna infekcija je ~90% bakteriskog tipa, E. coli uzročnik i do 80%.

 

Ja imam odlican odnos sa "svojim" sestrama i zadnja sam osoba koja je sklona izdrkavanju zbog razlika u "obrazovanju", te nema potrebe za takvim komentarima. 🥰

Moras da shvatis da kad napises takvu pausalnu izjavu, bila sestra ili profesor medicinskih nauka, verovatno ce neka budala da ti se nakaci, u ovom slucaju ja, jer jednostavno nije tacna. Lepo je napisao Dule da korelira sa kolicinom tkivnog ostecenja i ne koristi se da bi se utvrdila razlika izmedju bakterijskih od virusnih infekcija vec jednostavno laksih od tezih. Poenta moja je ovde da moze komotno da bude korona (a i ne mora), bez ikakve druge bakterijske infekcije, zbog masivnog endotelnog ostecenja krvnih sudova koje se desava.

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja u svojoj kliničkoj praksi nisam videla toliko značajan skok crpa kod čisto virusnih infekcija. Opet se podvlačim leukocitarnu formulu za modalitet lečenja, kao i biohemizam, se, ddimer, rtg pluća.. 

Ova slika je sa jednog od online zoom predavanja na temu Korone. Ako ćemo već da pričamo o endotelnom oštećenju krvinh sudova koje se dešava i šta sa sobom povlači. 

Screenshot_20211024_125559.jpg

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnn1e said:

Ok, Virhov, znaci sta bismo mogli da preporucimo bratu forumasu, a da nisu glukokortikoidi?

Da se javi lekaru koji će bolje sagledati trenutnu kliničku sliku sa nalazima krvi/rtg ili dodatnim dijagnostičkim procedurama, i na osnovu toga odlučiti o daljem modalitetu lečenja. Ovakve stvari se ne leče online. 

  • Upvote (+1) 2

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...