Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Ljudi, jel zna neko jel izasao zvanican Panini Qatar album?

Kako nalazim online, ima samo neka verzija Adrenalin XL, koja sadrzi tipa 21 reprezentaciju, sto znaci da sigurno nema nas, i da su tu samo ukljucene one "popularne" repke.

I vidim da postoji neki Road To World Cup FIFA 2022™- Album, ali on je izasao jos prosle godine, sto znaci da takodje nema prave ucesnike, nego ko zna koga sve (i opet nije iskljuceno da nema nas, jer pokriva 40 zemalja, gde sigurno ima 20 iz evrope koji su tu pre nas, i po 5 sa svakog drugog kontinenta, i to je to ).

Obecao sam klincu da cemo da skupljamo sad za ovo svetsko, pronasao je moje stare albume od ranije, a opet necu da bacam pare ako nema Mitrovica i Tadica u albumu!

 

image.thumb.png.662a58d8dcf2b369a40a37544f657a73.pngimage.thumb.png.4aeca73ea4d626963e3b535d9e788e0a.png

 

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

@Zwerko E pa to, onda ima smisla, posto je cela ova godina sto zbog odlaganja meceva, sto zbog Rusije/Ukrajine poremecena.

Cudno mi je bilo samo sto su izbacili ova dva albuma, pa sam pomislio da mozda nece ni izbacivati taj zvanicni.

Hvala na info, nadam se da si u pravu. Sad samo da objasnim detetu od 4 god da mora da ceka jos 5 meseci 😄

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2022 at 2:42 PM, sttevann said:

@Zwerko E pa to, onda ima smisla, posto je cela ova godina sto zbog odlaganja meceva, sto zbog Rusije/Ukrajine poremecena.

Cudno mi je bilo samo sto su izbacili ova dva albuma, pa sam pomislio da mozda nece ni izbacivati taj zvanicni.

Hvala na info, nadam se da si u pravu. Sad samo da objasnim detetu od 4 god da mora da ceka jos 5 meseci 😄

oduvek je bilo x meseci pre prvenstva, sad je fora da je prvenstvo u novembru zbog groznih vrućina u kataru u junu-julu pa je zato novembar, samim tim to što si navikao da skupljaš sličice već od aprila to će ti sad biti taj avgust 🙂

inače, ja prvi put kad sam u katar otišao, došao sam u 23h uveče, pao mrak, izlazim sa aerodroma i hoću d'umrem, vlaga, milion stepeni, rek'o ako je ovako sad, kako li je u dva popodne.

 

Link to comment
Share on other sites

wow, kako li su se ovi bizoni na fruškoj gori ovde našli 🙂 obrisah to da ne zbunjuje.

5 hours ago, mohr said:

Nisam propustio album od 1998 tako da sa velikim nestrpljenjem cekam i ovaj!

ajd pa da skupiš celu pobedničku reprezentaciju aka NAŠU!

:))

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, manson said:

ne? 🙂 može on da bude biggest stakeholder ali to mu ne daje neka spec prava osim ako iznutra ne uspe da ubedi i ostale pa onda da utiče na poslovnu politiku koja pitanje je kako je organizovana unutar njih samih. ovo me podseća pomalo na ono kad je išao da spašava one klince u pećini gde beše tajland tajvan pa onda se nadurio kad su ga iskulirali sa njegovim ludim idejama 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mada opet, većina investitora su neke institucije, fondovi, šta sve, oni idu onim algoritmom, baja X zaradio Y para = zna šta radi. Pa mogu lako da stanu u njegov ugao.

 

Kao ono kada je Džobs otpustio ceo bord (ona scena u filmu kada im daje koverte), nije imao nikakve akcije koje bi mu dale kontrolu, ali je znao da će investitori stati uz njega.

Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2022 at 2:06 PM, sttevann said:

Ljudi, jel zna neko jel izasao zvanican Panini Qatar album?

Kako nalazim online, ima samo neka verzija Adrenalin XL, koja sadrzi tipa 21 reprezentaciju, sto znaci da sigurno nema nas, i da su tu samo ukljucene one "popularne" repke.

I vidim da postoji neki Road To World Cup FIFA 2022™- Album, ali on je izasao jos prosle godine, sto znaci da takodje nema prave ucesnike, nego ko zna koga sve (i opet nije iskljuceno da nema nas, jer pokriva 40 zemalja, gde sigurno ima 20 iz evrope koji su tu pre nas, i po 5 sa svakog drugog kontinenta, i to je to ).

Obecao sam klincu da cemo da skupljamo sad za ovo svetsko, pronasao je moje stare albume od ranije, a opet necu da bacam pare ako nema Mitrovica i Tadica u albumu!

 

image.thumb.png.662a58d8dcf2b369a40a37544f657a73.pngimage.thumb.png.4aeca73ea4d626963e3b535d9e788e0a.png

 

 

Vest koja te može interesovati, ne odnosi se sad na album, ali izgleda da će ovaj biti poslednji za SP „Panini“ ukida albume sa sličicama fudbalera nakon više od pet decenija

Quote

Kompanija „Panini“ najavila je da će albumi sa sličicama biti ukinuti pred Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

Prvi album sa sličicama fudbalera pušten je u prodaju pred Svetsko prvenstvo u Meksiku 1970. godine, a u početku su se sličice u album lepile lepkom, prenosi „Danas“.

Od tada „Paninijev“ album stekao je kultni status, i u mnogim zemljama sveta, pred velika prvenstva razmenjuju se sličice, i to u okviru većih okupljanja razmenjivača sličica. U Beogradu se decenijama ova tradicija održava ispred hotela „Moskva“.

Rekordan broj prodatih sličica Panini ostvario je 2006. kada je organizovano Svetsko prvenstvo u Nemačkoj, i tada je prodato 800 miliona sličica.

Pred Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine Panini planira da ukine štampanje albuma i sličica.

Međutim, kako se najavljuje, taj posao će preuzeti američki koncern „Tops“, koji je otkupio prava za taj turnir, kao i Ligu Nacija i prvenstvo Evrope za žene 2025. godine

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Vest koja te može interesovati, ne odnosi se sad na album, ali izgleda da će ovaj biti poslednji za SP „Panini“ ukida albume sa sličicama fudbalera nakon više od pet decenija

Quote

jbg, očigledno i sličice više ne zanimaju ciljnu grupu koju gađaju a da prave samo za 50+ likove nema smisla jer ih verovatno nema dovoljno za kupovinu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

jbg, očigledno i sličice više ne zanimaju ciljnu grupu koju gađaju a da prave samo za 50+ likove nema smisla jer ih verovatno nema dovoljno za kupovinu.

to sam i ja posmislio kad sam video post, ali onda se desilo OVO - pročitao sam do vest do kraja 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

to sam i ja posmislio kad sam video post, ali onda se desilo OVO - pročitao sam do vest do kraja 😄

haha, pa da, ali ko zna na šta će to da liči, mislim, ne bi panini prodavao da imaju dobar interes od toga i dalje, nešto se tu događa!

Link to comment
Share on other sites

Radi se i u NBS nešto 🙂

https://www.blic.rs/biznis/strategija/nbs-donela-novo-pravilo-kad-vam-bankomat-proguta-karticu-banka-mora-da-vam-je-vrati-u/f9dcvc7

Quote

Nakon prijave i zahteva korisnika za vraćanje kartice koja je privremeno zadržana u bankomatu, a koja nije predmet sumnje pokušaja zloupotrebe - moći sigurno i efikasno da omoguće predaju platne kartice korisniku u ekspozituri u kojoj se nalazi bankomat u kojem je kartica privremeno zadržana ili u najbližoj ekspozituri u slučaju da je kartica zadržana u bankomatu koji se ne nalazi u ekspozituri banke prihvatioca, i to u roku ne dužem od dva radna dana od trenutka prijave korisnika!

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Sad kad roknu jos 50% na cenu kesice, kao - ajde oprostite se od nas sa stilom, ovo nam poslednje.

 

pa i ima smisla, jer će i na ebay za x godina biti "poslednji album sa sličicama koji je napravio panini".

 

30 minutes ago, manson said:

Radi se i u NBS nešto 🙂

 

nisam znao za ovakve slučajeve, obično su vraćali odmah sutradan kad dođe "šef ekspoziture" mada očigledno je bilo i takvih problema čim se i spori NBS međed pokrenuo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...