Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, drndara said:

Stoje dve sove na grani.
Prva :" Huuuuu!"
Druga :" Idi bre u picku materinu, prepade me."

Kako da ubijes plavog slona?
Puskom za plave slonove.


Kako da ubijes crvenog slona? 
Uvrces mu muda dok ne poplavi, a onda puskom za plave.

Kako se krije slon u dzungli? 
Oboji jaja u crveno i popne se na tresnju. (Sta ce tresnje u dzungli?😄

Sta se desava posle 8 sati u dzungli?
Padaju tresnje.

Zasto su aligatori pljosnati? 
Hodali su posle 8 sati u dzungli.

Kako je poginuo Tarzan?
Ubila ga tresnja.





 

drnda omanuo topic pa sam bio slobodan prebaciti u viceve 🙂

Link to comment
Share on other sites

misliš? iz vil i grejs je suviše gej? neverovatno! 🙂

šalu na stranu, danas u prodavnici slučajno pogledam čokolade, koje stvarno ne kupujem i nisam dugo i ono meni u glavi je da koštaju 100 din ili oko 100 din, kad ono 140-160 din bez problema 100g čokolade.

ofc tih 100g takođe varira od 75g do 100g u zavisnosti od tipa i proizvođača 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Te "prevare" sa gramažom su postale užas. Bukvalno "iste" 2 čokolade na rafu sa 2 cene, pa gledam gledam i skapiram da je jedna "domaća" milka od 90g, drugo "uvozna" preko franšiže od 80g. Moj mali bukvalista je bio poslan u prodžu da kupi "jednu milku od 300 grama, idemo u goste" ... i nema ga nema ga, te dolazi sav zajapuren, kao "e jaoj nema, evo našao sam samo ovu od 275gr, jel može"

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Junkie said:

Te "prevare" sa gramažom su postale užas. Bukvalno "iste" 2 čokolade na rafu sa 2 cene, pa gledam gledam i skapiram da je jedna "domaća" milka od 90g, drugo "uvozna" preko franšiže od 80g. Moj mali bukvalista je bio poslan u prodžu da kupi "jednu milku od 300 grama, idemo u goste" ... i nema ga nema ga, te dolazi sav zajapuren, kao "e jaoj nema, evo našao sam samo ovu od 275gr, jel može"

ahaha, kakav mali car :))

to je to, i ja bih možda isto tako.

jer i ja sad kad kupujem i onda ova pita "koju ćete" ti kažeš "od 100 grama" ili "od 300 grama" i dobiješ 75g ili 275g itd.

ima naravno i veze sa sastavom, kad je "lakši" onda ti u tu dimenziju strpaju 70g ako je slučajno tipa sa lešnikom onda mora da bude teža zbog dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno mi je da JMBG nije ranije krenuo da se zamenjuje nečim drugim i to u većem broju zemalja, imajući u vidu trendove oko zaštite podataka.

Jer praktično otkriva ceo datum rođenja, pol (lol, u svetlu novih trendova) i region rođenja, što nije mala količina podataka.

Quote

 

Hrvatska je 2009. godine uvela osobni identifikacioni broj (OIB) koji će se koristiti umesto jedinstvenog matičnog broja građanina (JMBG), a u prelaznom periodu građanima su se dodeljivala oba identifikaciona broja.

Matični brojevi građana koji su određeni do dana prestanka važenja Zakona o matičnom broju, neće se brisati iz postojećih evidencija i moći će da se koriste za povezivanje i razmenu podataka u onim slučajevima kada povezivanje podataka ne bude moglo da se izvrši korišćenjem OIB-a.

Zakon o jedinstvenom matičnom broju građana uveden je u celoj bivšoj Jugoslaviji 1976. godine, a nakon toga su zakon donele i sve republike.

Broj se sastoji od 13 cifara, od kojih prvih sedam predstavljaju datum rođenja, a sledeće dve označavaju region rođenja. Pretposlednje tri cifre su jedinstveni broj, a na kraju se nalazi kontrolna cifra.

Ukoliko zakon bude usvojen, Hrvatska će biti prva država bivše Jugoslavije koja je zvanično ukinula JMBG, iako se u praksi, kako prenosi Indeks, gotovo isključivo koristi OIB, osim za koordinaciju podataka između različitih državnih registara.

Prilikom uvođenja OIB-a, hrvatske vlasti su kao prednosti novog broja istakle to što ne otkriva lične podatke građana, ali i da omogućava bolji pregled nad imovinom građana i pravnih lica. Broj dodeljuje Ministarstvo finansija Hrvatske.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

ahaha, kakav mali car :))

to je to, i ja bih možda isto tako.

jer i ja sad kad kupujem i onda ova pita "koju ćete" ti kažeš "od 100 grama" ili "od 300 grama" i dobiješ 75g ili 275g itd.

ima naravno i veze sa sastavom, kad je "lakši" onda ti u tu dimenziju strpaju 70g ako je slučajno tipa sa lešnikom onda mora da bude teža zbog dimenzija.

najjaca je bila reklama pre 15ak godina za DORINU : od sada sa 50 posto vise rize????
Ovde je dobra stvar (to u srbiji jos nije krenulo kolko vidim) sto ispod cene svakog proizvoda mora da pise kolika je cena za litar/kilogram, pa onda mozes da lakse pojmis cene 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, f4ts0 said:

Ovde je dobra stvar (to u srbiji jos nije krenulo kolko vidim) sto ispod cene svakog proizvoda mora da pise kolika je cena za litar/kilogram, pa onda mozes da lakse pojmis cene 

jeste zapravo odavno, nego je toliko sitno da moraš da znaš šta gledaš... ima i online, npr - https://www.maxi.rs/

a ima i u prodavnici, tipa ovako nešto (slike su sa neta šta sam iskopao sad na brzaka):

691561_ajvar_ls.jpeg

ili ovako:

15156973_1191699537579939_3744201890483737931_o.jpeg

9 minutes ago, f4ts0 said:

najjaca je bila reklama pre 15ak godina za DORINU : od sada sa 50 posto vise rize????

haha, to me podseti na onaj ekspandirani pirinač obojen u raznorazne boje što je bio da se kupi u prodavnici devedesetih :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

haha, to me podseti na onaj ekspandirani pirinač obojen u raznorazne boje što je bio da se kupi u prodavnici devedesetih :))

Ja sam cepao to redovno pre 25 godina : D

Jel postoji neki screenshot tih proizvoda, ne znam ni sta bih guglao. Kapiram da se danas ne prozivodi, jer je ultra nezdravo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, killYg0r said:

Ja sam cepao to redovno pre 25 godina : D

Jel postoji neki screenshot tih proizvoda, ne znam ni sta bih guglao. Kapiram da se danas ne prozivodi, jer je ultra nezdravo.

sudeći po netu postoji i više nego 🙂

https://biozrnoplus.com/product/443/

http://www.biogric.com/proizvod/ekspandirani-pirinac-mix-rf/

i još gomila drugih 🙂

15332-e1497637804659.jpeg

20200224_153856-1.jpeg

pogledaj ti taj špalir E oznaka, ovoliko ih nema ni u pašteti :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, killYg0r said:

Vrh.

Ne znam da li je iko blesav da ovo jede

" Naprednom tehnologijom, od najboljih sorti odabranog pirinča, dobija se spljošteno zrno sa očuvanim prirodnim svojstvima, mineralima i vitaminima. "

Ma uopste nije karton sa secerom

najbolji termin je "prirodno identična aroma".

ko god je to smislio treba da dobije nagradu.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, killYg0r said:

Ne znam da li je iko blesav da ovo jede

Realno ja ću pojesti ako uspem da nađem to negde (neću poručivati sa neta sigurno :D), čisto da se podsetim tog ukusa ali i mirisa! Ako se dobro sećam, mirisalo na neke žvake fazon, hemija neka ofc 

 

btw od pre par meseci počeo sam da čitam ta sitna slova na cenama o ceni po kg, od tada mi je život drugačiji!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

 Jer praktično otkriva ceo datum rođenja, pol (lol, u svetlu novih trendova) i region rođenja, što nije mala količina podataka.

Quote

Da, vidiš ja sam mislio da je taj hrvatski OIB nešto samo za porez, nisam mislio da menja skroz JMBG. Ali da, matični broj daje sve podatke praktično, skoro sam gledao nešto na televiziji kako kukaju ovi kod nas što su menjali pol o trošku države (jer je to sad pokriveno) kako im ista ta država ne omogućava da promene JMBG u kome piše pogrešan pol jel 🙂 A ovaj hrvatski sad gledam je potpuno ludilo - 10 cifara je potpuno random, poslednja je kontrolna, ono može da te usere da dobiješ nešto što se baš lako pamti a možeš da dobiješ nešto što nećeš zapamtiti nikada 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Zwerko said:

Da, vidiš ja sam mislio da je taj hrvatski OIB nešto samo za porez, nisam mislio da menja skroz JMBG. Ali da, matični broj daje sve podatke praktično, skoro sam gledao nešto na televiziji kako kukaju ovi kod nas što su menjali pol o trošku države (jer je to sad pokriveno) kako im ista ta država ne omogućava da promene JMBG u kome piše pogrešan pol jel 🙂 A ovaj hrvatski sad gledam je potpuno ludilo - 10 cifara je potpuno random, poslednja je kontrolna, ono može da te usere da dobiješ nešto što se baš lako pamti a možeš da dobiješ nešto što nećeš zapamtiti nikada 🙂 

A šta ima i da ga pamtiš 🙂 ja recimo jmbg znam jer je lagan zbog svega toga, ali broj lične karte stari sam znao, ovaj novi nema šeme da zapamtim 🙂 uvek moram da proverim, a on još ima koliko 6 cifara nema 10 :))

Link to comment
Share on other sites

Роналду умрла беба 😞
Све јебено на свету имаш, али џаба. Стави камен у ципелу да те жуља ако немаш проблема у животу.

ПС
Пишем као отац 2је деце, не као Кристијанов фан.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, togFU said:

Realno ja ću pojesti ako uspem da nađem to negde (neću poručivati sa neta sigurno :D), čisto da se podsetim tog ukusa ali i mirisa! Ako se dobro sećam, mirisalo na neke žvake fazon, hemija neka ofc 

 

btw od pre par meseci počeo sam da čitam ta sitna slova na cenama o ceni po kg, od tada mi je život drugačiji!

mislim da je zicer da ćeš naći u prvom univerexportu na koji naiđeš 🙂

a za cene po kg, def pomažu, posebno kad su različite veličine pakovanja i "akcije". 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, togFU said:

Realno ja ću pojesti ako uspem da nađem to negde (neću poručivati sa neta sigurno :D), čisto da se podsetim tog ukusa ali i mirisa! Ako se dobro sećam, mirisalo na neke žvake fazon, hemija neka ofc 

 

btw od pre par meseci počeo sam da čitam ta sitna slova na cenama o ceni po kg, od tada mi je život drugačiji!

 

22 hours ago, killYg0r said:

Vrh.

Ne znam da li je iko blesav da ovo jede

" Naprednom tehnologijom, od najboljih sorti odabranog pirinča, dobija se spljošteno zrno sa očuvanim prirodnim svojstvima, mineralima i vitaminima. "

Ma uopste nije karton sa secerom

evo samo za društvo, sveže sinoć iz SuperVera 🙂

Inače ne idem u Vero ali mi trebali neki grčki proizvodi i baš rek'o da bacim oko dal' ima, kad ono:

IMG_1279.JPG

Istini za volju to verovatno nije onaj ukus hemije iz devedesetih totalno, ali je verovatno dosta blizu 🙂

18 hours ago, overkind said:

Роналду умрла беба 😞
Све јебено на свету имаш, али џаба. Стави камен у ципелу да те жуља ако немаш проблема у животу.

ПС
Пишем као отац 2је деце, не као Кристијанов фан.

ima tu neke istine ... 😞 

nisam ni ispratio ovo slučajno videh u nekoj objavi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...