Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

56 minutes ago, Dule_smor said:

 

Btrate jel ne vidis da je pesma kritika pandemije, mera i ostalog sjebavanja ljudske psihe, pogledaj poslednje stihove na latinskom sta znace...znaci nasa je Konstrakta 😄

realno Fata nije skapirao da je to deo te ekipe! e fato fato!

46 minutes ago, Jose Jimenez said:

Pesma je inspirisana Marininim performansom "Umetnica je lepa".

 

znajući ovu ludaju, ko zna čime je sve bila inspirisana pesma :))

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Shale said:

ja sam mislio da je postovanje 'gore' sadrzaja zabranjeno 🤮

što YT ne banuje ne moramo ni mi!

7 minutes ago, Nek' said:

Mora da ukljuci i free krur majicu u taj dil

to samo uz godišnju pretplatu!

btw, srećan osmi mart svima!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

 

Btrate jel ne vidis da je pesma kritika pandemije, mera i ostalog sjebavanja ljudske psihe, pogledaj poslednje stihove na latinskom sta znace...znaci nasa je Konstrakta 😄

Sta god da je uzasna je. Sad sam poslusao celu da vidim o cemu je rec i bolje da nisam... Jebeni algoritam me bombarduje sad na svakom koraku! Mozda sam samo starog kova i ne razumem ovu novu "umetnost", ali je sramota dozvoliti da nas ovo predstavlja u svetu.

 

13 hours ago, Lucky said:

realno Fata nije skapirao da je to deo te ekipe! e fato fato!

Ne kapiram i dalje!!11one

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Jebem li ga, ne pratim stvarno... Ali sam tako ucen od malih nogu, da kad se ide na neku manifestaciju, takmicenje ili nesto trece ides da se prezentujes u najboljem svetlu. Sve vise i vise prihvatamo sranja sa zapada i danas smo bukvalno nakaze kao i oni. Sad sam premotavao na jutubu... pogledaj samo poslednjih 10g ko nas je i sta predstavljalo bukvalno da ti se zivot smuci.

50 minutes ago, togFU said:

kom bre "svetu", kao da neko ferma tu glupu evroviziju 2% 😄

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, togFU said:

kom bre "svetu", kao da neko ferma tu glupu evroviziju 2% 😄

Coffee Cooking GIF by Holly Logan

10 hours ago, FATA said:

Sta god da je uzasna je. Sad sam poslusao celu da vidim o cemu je rec i bolje da nisam... Jebeni algoritam me bombarduje sad na svakom koraku! Mozda sam samo starog kova i ne razumem ovu novu "umetnost", ali je sramota dozvoliti da nas ovo predstavlja u svetu.

znaš kako, uz rizik hejtovanja, ja sam inače veliki poštovalac zemlje gruva 🙂 ok su mi oduvek bili. e sad, konstraktine pesme iz solo opusa nikad nisam voleo previše. Slično je kao i sa zemljom gruva. Zoe Kida tekstovi su suviše bazični i sa glupim rimama a Konstraktini suviše "filozofski" 🙂 Oduvek ih je pre svega vadila muzika. Sve ovo pišem da bih rekao da sam pomalo subjektivan, iako kao što rekoh njen solo fazon ne volim, ali iskreno ne vidim poseban problem sa ovom pesmom u Eurosong svetlu. Pa bolje i ovako nešto ludo da ode nego ono Huricane tri ribe koje mrdaju dupetom na sceni 🙂  Što je donekle ono što bi napravila i Sara Jo da je otišla.

Ova pesma konstraktina je acquired taste definitivno tako da na prvu ne može da se dopadne. Što ne znači da će na petu.

Ne znam šta si ti očekivao, ali nije Evrovizija San Remo 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

sta znaci zemlja gruva?

Kao gruvati glagol pa zemlja vrsi radnju gruvanja

ili

Zemlja u kojoj je zastupljen groove (groove is in the earth ooouu jea...)

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2022 at 11:12 AM, FATA said:

Sta god da je uzasna je. Sad sam poslusao celu da vidim o cemu je rec i bolje da nisam... Jebeni algoritam me bombarduje sad na svakom koraku! Mozda sam samo starog kova i ne razumem ovu novu "umetnost", ali je sramota dozvoliti da nas ovo predstavlja u svetu.

 

 

evo ako te je mrzelo da pogledas prevod poslednjih stihova na latinskom, koji su po meni kljucni za znacenje pesme:

Mens infirma in corpore sano
Animus tristis in corpore sano
Mens desperata in corpore sano
Mens conterrita in corpore sano

Slab um/duh u zdravom telu
Tužna duša u zdravom telu
Očajni um/duh u zdravom telu
Uplašen um/duh u zdravom telu

ako ovo nije prava kritika jos odavno pre korone posrnulog drustva ne znam sta je

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dule_smor said:

 

evo ako te je mrzelo da pogledas prevod poslednjih stihova na latinskom, koji su po meni kljucni za znacenje pesme:

Mens infirma in corpore sano
Animus tristis in corpore sano
Mens desperata in corpore sano
Mens conterrita in corpore sano

Slab um/duh u zdravom telu
Tužna duša u zdravom telu
Očajni um/duh u zdravom telu
Uplašen um/duh u zdravom telu

ako ovo nije prava kritika jos odavno pre korone posrnulog drustva ne znam sta je

Uh pa jesam Dule, napisah iznad. Zato mi je sad Konstrakta ili kako vec u svakom fidu 🙂

I bas ovo sto kaze Laki, i sta cemo had? 🙂

Mogao je tekst da bude i:

Et tunicam exuit tunicam

Et tunicam exuit tunicam

Pa da li bi to moglo da se nazove pesmom? 

Ne znam sta je jezivije... Tekst je uzasan, melodija je uzasna, ritam je uzasan, uskladjenost svega je uzasna... Ceo performans je propast. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2022 at 9:40 PM, Lucky said:

Coffee Cooking GIF by Holly Logan

znaš kako, uz rizik hejtovanja, ja sam inače veliki poštovalac zemlje gruva 🙂 ok su mi oduvek bili. e sad, konstraktine pesme iz solo opusa nikad nisam voleo previše. Slično je kao i sa zemljom gruva. Zoe Kida tekstovi su suviše bazični i sa glupim rimama a Konstraktini suviše "filozofski" 🙂 Oduvek ih je pre svega vadila muzika. Sve ovo pišem da bih rekao da sam pomalo subjektivan, iako kao što rekoh njen solo fazon ne volim, ali iskreno ne vidim poseban problem sa ovom pesmom u Eurosong svetlu. Pa bolje i ovako nešto ludo da ode nego ono Huricane tri ribe koje mrdaju dupetom na sceni 🙂  Što je donekle ono što bi napravila i Sara Jo da je otišla.

Ova pesma konstraktina je acquired taste definitivno tako da na prvu ne može da se dopadne. Što ne znači da će na petu.

Ne znam šta si ti očekivao, ali nije Evrovizija San Remo 🙂

E pa slusam ja zemlju gruva! Mislim nisam ih slusao svaki dan, ali se vrtela tadasnjoj devojci na plehlisti " najlepsa zelja" i "nisam znala". Te 2 stvari su mi dobre dok su mi ostale onako bezveze. Inace tek kad sam otvorio YT opet videh da je to ista riba lol!

A ovo za San Reno kapiram... ali jebem li ga i da idemo na neko lokalno takmicenje ne mozes da odneses govno i da ga prezentujes 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

I bas ovo sto kaze Laki, i sta cemo had? 🙂

 

ja had nisam pominjao! to što se ti projektuješ nije moj problem :))

a šta ćemo sad je samo završetak pesme jelda 🙂

4 hours ago, FATA said:

E pa slusam ja zemlju gruva! Mislim nisam ih slusao svaki dan, ali se vrtela tadasnjoj devojci na plehlisti " najlepsa zelja" i "nisam znala". Te 2 stvari su mi dobre dok su mi ostale onako bezveze. Inace tek kad sam otvorio YT opet videh da je to ista riba lol!

haha, nemam pojma, meni je zemlja gruva (zemlja koja gruva kao glagol jelda!) generalno kul, većina pesama je zanimljiva, uvek su imali problem sa aranžmanom numera i tekstovi mogu da budu slabiji zavisi ko ih je pisao itd, ali ima ritam, zabavno je. Daleko mi je od kategorije treša ili nekog lošeg i nekreativnog ili kako god da ga karakterišemo.

4 hours ago, FATA said:

A ovo za San Reno kapiram... ali jebem li ga i da idemo na neko lokalno takmicenje ne mozes da odneses govno i da ga prezentujes 🙂

mislim da bih pre sa Sarom Jo mogao da ti kažem e imamo neki dreš u smislu golo dupe i rokaj neki čoček fazon moderni etno ritam provučen kroz ono što je sad trendi, otkud znam, ovo je def drugačije.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Isto stoji i za tu pesmu.

Ni meni se ne svidja, niti bih ikada tako nesto slusao. I potpuno mi je nakaradno da se neko odusevljava time sto 3 ribe vrte gole guzice na sceni, kad postoji i vreme i mesto za mrdanje golom guzicom.

Ali opet, nije govno.

Da li je tekst pesme "pametan" - nije.

Da li je to muzika? Jeste.

Isto tako vecina (tih) ljudi ce reci da je trash metal govno, dok ja uzivam u przenju gitare i vikanju u mikrofon.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...