Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

5 minutes ago, beba isus said:

pa ono, 260gr, na skupljoj strani je, ali nista previse neobicno rekao bih 😄  to sa tim kuvanim jelima je risky, ali je dobro kad nabodes neku dobru, npr tamo na nbg kod navigatora u milutina milankovica ima neka "moderna domacica", kuvana jela uvek sveza i fina, da su mi blizu ne bih kuvao nikad samo bih tu jeo 😄

iju koje dranje onda, nisam imao pojma. 

mislim, 260g je realno ništa što se tiče same porcije. bez pola kile ne bih smatrao da sam jeo dovoljno 🙂

4 minutes ago, Zwerko said:

Pa ti pravi ceo pleh, ko ti brani! Mislim da je nesto jeftinije tipa u Tempu, ali ne znacajno. 

pa i pravim, zato i ne idem u ova mesta!

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, beba isus said:

ma jeste, video si kolke su cene na kopu 😄  300 din za caj, pa onda donesi.com kad su ugasili sad nema vise skoro besplatne dostave, povecavaju cene gde god stignu 😄

to sa naplatom hrane je jedna od najvećih prevara ikada. ono sve džabe i onda odjednom op' ajd' sad plati 350 dinara za dostavu

plus ona taksa od nekog od tih tipa glovo "taksa za korišćenje aplikacije" ili tako neka glupost.

pa cargo što ima taksu za loše vreme :)))

12 minutes ago, Dule_smor said:

U SDu ima fina kuvana hrana, tipa za 250-300 dinara dobijes jel, salatu i svez somun. Ali porcija je da se bas lepo najedes, a ne 200gr

ovo mislim da ima tu i tamo još negde po beogradu, bio je onaj neki obeliks ili tako nešto, pa bilo i u Gradimiru itd, ali to je više taj koncept imaš fiksna jela svakog dana pa biraš. Doduše ne znam dal' su poskupeli u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jasamnepismen said:

From Čačak with love - https://goo.gl/maps/2FzKE4SbgK3RJEF38

 

Ume da bude gužva za vreme ručka naravno, tamo sam redovno jeo dok sam radio u centru. Ne znam kakve su sada, na žalost nisam imao priliku da jedem 2+ godine tamo. :c

e mislim da si u pravu, zaboravio sam na ovo mesto a ono bi trebalo da bude jedno od retkih koje ima kuvanu klopu a koja nije dranje zguza što se tiče cene.

naravno pola centra grada tu jede 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bio do SuperVera da kupim neku šunku, kačkavalj kad ova na delikatesu nešto bogorada 🙂 kad ono, menja cene kaže da ih menja već peti put u mesec dana (sigurno preteruje naravno ali bar tri puta u protekla tri meseca) ali kao opet sve mora da se menja, podiže itd. Razvukla one cene po celom onom pultu i roka.

Onda mi je još rekla i da prelazi na to da sama peče hleb jer je nešto cena brašna se izjednačila sa cenom hleba nisam baš najbolje razumeo taj deo priče.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, FATA said:

 

apsolutno prihvatam krivicu!

ali u svoju odbranu, alvu skoro nigde ne možeš da nađeš nego u super veru, a i ako nađeš to je neka buđava.

samo vero i dalje ima onu na merenje i sečenje a i pakovana im je generalno bolja od ovih drugih kod nas.

plus tahini imaju najpovoljniji!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Lucky said:

apsolutno prihvatam krivicu!

ali u svoju odbranu, alvu skoro nigde ne možeš da nađeš nego u super veru, a i ako nađeš to je neka buđava.

samo vero i dalje ima onu na merenje i sečenje a i pakovana im je generalno bolja od ovih drugih kod nas.

plus tahini imaju najpovoljniji!

zena mi je iz tunisa pa je slaba na masline, a jedine koje joj se svidjaju su neke susene crne iz Vera koje je probala kod neke drugarice... i onda sam morao da popustim, ali sam je naucio da tamo ne kupuje nista osim tih maslinki jer su cene fazon 50% vece cak i od privatnih marketa lol

ja tahini uzimam u tempu kad je na snizenju... mislim da je tegla na snizenju bila tipa 380din, ne znam koliko je u Veru

alvu imas u balkanskoj u onoj turskoj prodavnici za slatkise... mislim da ima tipa 20 ukusa, pa ako nisi probao mozes da overis... ja je ne jedem ali zena kaze da je bila dobra

ne znam koliko vas gotivi italijansku kuhinju, ali dosta cesto pravim kuci pastu/picu/lazanje pa jurim 00 brasno. mocarele, gorgonzole, buratu i parmezan... u kralja milutina na cosku sa bircaninovom ima prodavnica gde je sve jeftinije nekih 20-30% a 50% kad je snizenje pred istek roka trajanja nego od tempa i maxija pa ako nekom zatreba da ne juri po gradu.

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, FATA said:

zena mi je iz tunisa pa je slaba na masline, a jedine koje joj se svidjaju su neke susene crne iz Vera koje je probala kod neke drugarice... i onda sam morao da popustim, ali sam je naucio da tamo ne kupuje nista osim tih maslinki jer su cene fazon 50% vece cak i od privatnih marketa lol

to je tačno, vero uvek dere. igrom slučaja sam "morao" da kupujem u veru dok sam bio tamo dole kod Cvijićeve jer je bio jedini veći market i stvarno su bezobrazno bili skuplji od ostalih.

sad samo s vremena na vreme idem kad mi treba ovako nešto ili tipa haloumi sir ili nešto baš specifično grčko.

te sušene crne masline stvarno nemaš gde da kupiš osim u veru, zato ja nastokujem gomilu kad idem u grčku jer one dugo mogu da se čuvaju i da ostanu sveže, tamo pokupujem u koficama onim i onda imam do naredne sezone :))

25 minutes ago, FATA said:

ja tahini uzimam u tempu kad je na snizenju... mislim da je tegla na snizenju bila tipa 380din, ne znam koliko je u Veru

 

jeftiniji je u veru ja bih rekao. da ne lupim sad, ali tipa 280 din je tegla ona od 300 grama plus postoji i veći izbor, imaju i onaj tahini sa medom, sa pomorandžom pa i organski, ako se neko loži na to.

25 minutes ago, FATA said:

 alvu imas u balkanskoj u onoj turskoj prodavnici za slatkise... mislim da ima tipa 20 ukusa, pa ako nisi probao mozes da overis... ja je ne jedem ali zena kaze da je bila dobra

 

ovo nemam pojma koja je radnja, u kom delu balkanske? 

26 minutes ago, FATA said:

ne znam koliko vas gotivi italijansku kuhinju, ali dosta cesto pravim kuci pastu/picu/lazanje pa jurim 00 brasno. mocarele, gorgonzole, buratu i parmezan... u kralja milutina na cosku sa bircaninovom ima prodavnica gde je sve jeftinije nekih 20-30% a 50% kad je snizenje pred istek roka trajanja nego od tempa i maxija pa ako nekom zatreba da ne juri po gradu.

a to je silbo radnja 🙂 idem tu po kalebo ženi i tako neke stvari, silbo je distributer za gomilu brendova zato je tu povoljnije.

i super je, ali je kvaka što moraš da kupiš na celo pakovanje, pa na primer ako ima spakovan kačkavalj u 200g na primer onda si kul, ali ako je najmanje pakovanje ona "butka" od kilogram nema 'leba 🙂 ili gran podere na primer moraš da uzmeš 2kg ono celo pakovanje i slično, pa je tu malo zez. tj. samo na individualna pakovanja mora da se kupuje, ne rade sečenje i merenje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

to je tačno, vero uvek dere. igrom slučaja sam "morao" da kupujem u veru dok sam bio tamo dole kod Cvijićeve jer je bio jedini veći market i stvarno su bezobrazno bili skuplji od ostalih.

sad samo s vremena na vreme idem kad mi treba ovako nešto ili tipa haloumi sir ili nešto baš specifično grčko.

te sušene crne masline stvarno nemaš gde da kupiš osim u veru, zato ja nastokujem gomilu kad idem u grčku jer one dugo mogu da se čuvaju i da ostanu sveže, tamo pokupujem u koficama onim i onda imam do naredne sezone 🙂)

Dada bezobrazni su bez premca! Kad god prodjem pored ovog kod mene u zarkovu zapitam se kolike plate imaju ti ljudi i gde rade kad mogu u veru da se hrane! 

Nisam se Grcio skoro, ali ako prodje ovo ludilo sa koronom, mozda odradimo isto! 

1 hour ago, Lucky said:

jeftiniji je u veru ja bih rekao. da ne lupim sad, ali tipa 280 din je tegla ona od 300 grama plus postoji i veći izbor, imaju i onaj tahini sa medom, sa pomorandžom pa i organski, ako se neko loži na to

Taj faj bas cu overiti.. Tamanimo tahini doduse samo obican pa taman da se ustedi malo! 

 

1 hour ago, Lucky said:

ovo nemam pojma koja je radnja, u kom delu balkanske? 

Probao sam da ih nadjem na guglu ali nema ih. Prodavnica je u gornjem delu Balkanske sa desne strane kad se krene sa terazija. Ne gotivim taj tip slatkisa pa ih nisam probao, ali ima gomila vrsta ratluka, alve (mozda sam preterao sa 20, ali mislim da ima bar 5) i ostalih pa ako ti je zanimljivo overi. Moguce da su jace cene ako ti to nesto znaci. E da, kako je korona udarila ne znam da li sam bio i da li su opstali pa overi kad ti bude bilo usput da se ne cimas a zatvorili. 

 

1 hour ago, Lucky said:

to je silbo radnja 🙂 idem tu po kalebo ženi i tako neke stvari, silbo je distributer za gomilu brendova zato je tu povoljnije.

i super je, ali je kvaka što moraš da kupiš na celo pakovanje, pa na primer ako ima spakovan kačkavalj u 200g na primer onda si kul, ali ako je najmanje pakovanje ona "butka" od kilogram nema 'leba 🙂 ili gran podere na primer moraš da uzmeš 2kg ono celo pakovanje i slično, pa je tu malo zez. tj. samo na individualna pakovanja mora da se kupuje, ne rade sečenje i merenje.

E jeste silbo zaboravio sam im ime 🙂

Jesu super, ali im je radno vreme uzasno. Do 15 i do 13 (ili 17 i 15?) vikendom pa mi se desilo nekoliko puta da poljubim vrata dok sam se setio da im proverim radno vreme koje opet nisam zapamtio 🙂

Mislim da seku neke kackavalje tipa cedar i druge koji su izlozeni u frizideru, bar sam ih vidjao zasecene ili ne? Uglavnom sam kupovao buratu, mocarelu, parmezan od sireva pa nisam obracao paznju sta seku i da li seku. 

Jeste problem za sir i delikates jer moras da izjedes dok se ne pokvari... Ali prosle godine smo se navukli na suseni paradajz i kupih kod njih teglu od 3kg jer nije bilo manje lol. Jeli smo ga uz sve bukvalno i posle 6 meseci ostalo nam pola tegle... Uzeo da proverim datum i procitam "konzumirati u tipa 5 dana nakon otvaranja" :))) medjutim kako je potopljen u ulju to moze da stoji boga oca pa se ne sekiram 🙂

 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Jesu super, ali im je radno vreme uzasno. Do 15 i do 13 (ili 17 i 15?) vikendom pa mi se desilo nekoliko puta da poljubim vrata dok sam se setio da im proverim radno vreme koje opet nisam zapamtio 🙂

do 16h rade 🙂

1 hour ago, FATA said:

Mislim da seku neke kackavalje tipa cedar i druge koji su izlozeni u frizideru, bar sam ih vidjao zasecene ili ne? Uglavnom sam kupovao buratu, mocarelu, parmezan od sireva pa nisam obracao paznju sta seku i da li seku. 

možda ako su nešto menjali skoro, ali oduvek su bili u tom fazonu koliko je fabrički pakovano tako moraju da ti prodaju.

imaju tamo dobre i pavlake one i za kuvanje i slatke u litarskim pakovanjima a po ceni pola litre (ili čak 0,33) ovih u redovnim radnjama i tako, svašta nešto.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, FATA said:

al sam izmasio za radno vreme! 😄

znas verovatno bolje od mene, meni nesto nije bilo logike da prodaju 2-3kg salame i kackavalja jer ko ce to da kupi realno pa sam se vodio tom logikom... ali pitacu sledeci put svakako!

nema logike svakako iz ugla potrošača kao tebe i mene, ali ima iz njihovog da su oni veleprodavci pre svega sa tom radnjom gde hoće i običnom narodu da zavaljuju ponešto i onda prosto neće da se bakću da imaju mesoreznicu, vagu, merenje, da moraju da unose tako artikle u kasu itd. plus, ne bi me čudilo da im je radnja zapravo nastala iz potreba veleprodaje u smislu restorana - "ajao zaboravio sam da poručim od svog komercijaliste juče kačkavalj, idi mićo skokni do silba uzmi za danas da imamo".

Link to comment
Share on other sites

Da ne jurim sad gde smo pričali o parizu onomad, ali prvo sam pre neki dan naišao na ovo:

IMG_0369.jpg

A onda danas ovo:

Quote

 

Француска у шоку због смрти познатог фотографа, девет сати лежао на улици и нико му није пришао
Смрт 85-годишњег фотографа Ренеа Роберта који је подлегао хипотермији након што је пао и провео девет сати потпуно игнорисан од пролазника на хладном плочнику улице у центру Париза, изазвала је тугу, бес и неверицу у Француској и шире, преноси "Гардијан".

"Имао је вртоглавицу и пао је. Није могао да устане, лежао је на хладноћи девет сати док бескућник није позвао хитну помоћ. Прекасно. Имао је хипотермију и није могао да преживи. Током тих девет сати ниједан пролазник није стао да провери зашто овај човек лежи на тротоару. Ниједан", написао је Момпонтет у серији твитова.

Момпонтет, који је испричао околности смрти пријатеља за Франс ТВ Инфо, рекао је да је Роберта "убила равнодушност".

"Ако би ова страшна смрт могла да послужи неком циљу, то би било ово: када човек лежи на тротоару, требало би да проверимо – без обзира на то колико смо заузети. Зауставимо се на тренутак", рекао је Момпонтет.

Истакао је да многи људи, укључујући и њега самог, често гледају на другу страну када су у питању људи на улици.

"Пре него што дам било какве лекције или некога оптужим, морам да се позабавим малим питањем које ме узнемирује. Да ли сам 100 одсто сигуран да бих стао да сам се суочио са том сценом… човека који лежи на земљи? Зар се никада нисам окренуо од бескућника који лежи на вратима?", казао је Момпонтет.

 

podsetilo me na finalnu epizodu Squad Gamea zapravo.

Ne kažem da bi kod nas bolje prošao, ali 9 sati da neko leži na sred ulice negde u centru bgd, pa makar bi neko prišao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...