Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, absolute said:

Gde se zajebah jutros kolima da krenem :c

Došao do posla, ali ne mere da se parkira...odem u susednu ulicu (Baje Pivljavnina) i tamo mi neke komsije daju lopate da iskopam mesto da parkiram 😄

Kako ću kući, nemam pojma...razmišljam da ostavim kola i da idem peške...in b4 kad si peško...

jesi oprao ruke posle diranja lopate? Da li si stavio masku na uspuh?

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, absolute said:

Gde se zajebah jutros kolima da krenem :c

Došao do posla, ali ne mere da se parkira...odem u susednu ulicu (Baje Pivljavnina) i tamo mi neke komsije daju lopate da iskopam mesto da parkiram 😄

Kako ću kući, nemam pojma...razmišljam da ostavim kola i da idem peške...in b4 kad si peško...

hahah, ja sam otišao do grada uspešno prvi put, jer srećom sam išao na nbgd gde ima neki parking itd, sve ok. u povratku se setim da imam još neke obaveze oko centra i kao ok, kolima ću, međutim kako sam dolazio nazad do firme shvatim da to nije baš najbolja ideja zbog parkinga i od jutros a i zato što se situacija uopšte nije sredila, tako da sam otišao peške na kraju 🙂

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, manson said:

Gde nositi elektronski otpad na reciklažu? 🙂 imam ispod stola neki štampač i par nekih mrtvih pc kartica, u kutijama, ostavio kao proveriću sutra za reciklažu, i to sutra nikako da dodje 🙂

Božić i Sinovi se nešto gurao da oni to rade - http://www.it-recycling.biz/ pa možda tu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2021 at 9:16 AM, Lucky said:

u suštini je to. ili kad makar bude više ljudi lako moglo da igra istu igru, pa kao da ljudi dele - kao neki početni korak 🙂

ima smisla sve što kažeš. iskreno, nikad mi ne bi palo napamet tako nešto, ali dobro, to je možda zato što ja mahom razmišljam o nekim multiplayer igrama kad uopšte razmišljam o igrama, nije mi kliknulo da za singleplayer gde lag i nije toliko važan a i može da se "ispegla" zapravo streaming opcija može biti ok.

i super mi je kalkulacija da igranje cyberpunk pirata na 3080 je gubitak u odnosu na 3080 rudari a ti igraš original na nvidia go, baš me interesuje ta kalkulacija :)))

ali zaista uz cenu igara, realno će "pobediti" onaj koji uz dobru tehnologiju uspe da ponudi i katalog igara uključen u cenu.

nisam video ovo pitanje 🙂

 

pa recimo da je 3080 zimi donosila i do 300$ mesecno neto u kriptu tj 10 dolara na dan tj oko 0,4$ na sat 🙂

nvidia go 10e za mesec plus original na ruskom sajtu oko 3000 din sa novim nalogom. posto mi kolekcija igara nije bitna uzeo sam ovo sa kp oglasa od lika koji to prodaje 🙂

 

E sad recimo isao sam logikom da ako igram 3 sata igru taj mesec svaki dan u proseku (znaci da grafika rudari samo 21 sat a ne 24 sata) gubitak tokom igranja 3 sata igre u jednom danu je 0,4$*3 sata tj nesto preko 1 dolar na dan...u mesec dana to je gubitak jedno 35$

 

A igra je kostala 30tak $ plus mesec dana nvidia go 10e. Dakle vec posle oko mesec dana igranja je prakticno ista "cena" da li 3080 ne rudarila taj mesec tokom igranja 3 sata piratske igre ili da 3080 rudari non stop a da se kupi original i plati nvidia go...a vec od drugom meseca je jeftinije igrati original u ovoj varijanti... 🙂 

ps. a ja sam tacno jedno mesec dana igrao igru i ako se ne varam samo sam jedan mesec platio nvidia go...s tim da odigrao jedno 100tinak sati u syberpanku taj mesec 🙂 a posto je gubitak na sat nerudarenje bio 0,4$ dolara u mom slucaju je tacno na nuli bilo taj prvi mesec..ali mi ostao cyberpank original da ga opet odigram jednom 🙂

 

a nudio sam je i besplatno ovde da igra ako neko hoce 😄

 

 

Na kraju sam i zaboravio da stavim oglas na KP i zaboravio i na igru do sada. A nisam je ni prodao niti se javio neko da mu dam da je obrne 🙂 besplatno

Mozda i bolje jer cu mozda sledece godine opet da je igram. Dosta mi se svidela 🙂

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, qwert00 said:

pa recimo da je 3080 zimi donosila i do 300$ mesecno neto u kriptu tj 10 dolara na dan tj oko 0,4$ na sat 🙂

nvidia go 10e za mesec plus original na ruskom sajtu oko 3000 din sa novim nalogom. posto mi kolekcija igara nije bitna uzeo sam ovo sa kp oglasa od lika koji to prodaje 🙂

 

E sad recimo isao sam logikom da ako igram 3 sata igru taj mesec svaki dan u proseku (znaci da grafika rudari samo 21 sat a ne 24 sata) gubitak tokom igranja 3 sata igre u jednom danu je 0,4$*3 sata tj nesto preko 1 dolar na dan...u mesec dana to je gubitak jedno 35$

hm, ok, ima smisla tako kad gledaš. 

doduše imaš i trošak struje u celoj priči za rudarenje plus razliku u ceni same grafičke kupovina-prodaja da uračunaš.

i naravno ako posmatraš samo taj direktan primer sa cyberpunk i rudarenjem.

ali svakako zanimljivo poređenje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo i dalje fascinantna vest, a ne prolazi nešto baš značajno pa ja sad ne znam jel ovo standardno ponašanje ili ne:

Quote

 

Uhvaćena su dva majmuna koji su navodno ubili stotine štenaca u indijskoj državi Maharaštra, prenosi Gardijan. Meštani u selu Lavol, prijavili su majmune nakon što su postali svedoci ciljanih ubistava štenaca iz susedstva. Majmuni su naime, otimali pse i bacili ih sa visine.

Meštani su tvrdili da su majmuni vršili „ubistva iz osvete“ nakon što su psi ubili malog majmuna.

„U poslednja dva do tri meseca bilo je incidenata u kojima bi majmuni koji lutaju u okolini uhvatili štence i odveli ih na mesto koji se nalazi na znatnoj visiki pa bi ih odatle bacili. Najmanje 250 pasa je ubijeno“, rekao je jedan seljanin indijskoj novinskoj agenciji ANI.

Prijavljeno je da su majmuni ostavljali štence na krovovima i drveću gde bi umirali zbog nedostatka hrane i vode, a u drugim slučajevima bi ih bacili sa visine i na taj način ubijali.

Meštani su rekli da su majmuni toliko bili temeljni da u selu više nema štenaca, prenosi Gardijan.

 

Čak i da nije osveta za ubistvo majmuna, šta natera majmune da ubiju 250 pasa...

Link to comment
Share on other sites

Heh....jutros -7 na Miljakovcu...nisam mogao kolima, izgleda zaledilo ulje u menjacu...nisam mogao da menjač ubacim u brzinu tj. samo u treću i četvrtu je hteo...levo desno ni makac...sreća pa mi blizu posao pa sam peške odgegao...

Jel moguće da hoće ulje u menjaču da zaledi...nisam ga menjao...hmmm...nikad 😄

Kola inače 15 godina mlada..."uzela" 16-u...

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, killYg0r said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/7197/menjac-moze-da-se-zaledi-zasto-i-kako

Kazu da nije moguce, ali vec sutra ce biti dosta toplije, pa mozes do majstora za sajle 😄

Hvala....

ili da uzmem fen da duvkam odozdo 😄

U svakom slučaju, idem da overim majstora...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Otoplilo pa se odledilo...majstor sledeće godine :tf:

Danas u kafanu sa "preduzeće"...počinje u 1 zbog nas avakcinisanih 😄

Taman brzo napijanje do 4 i posle lagani kas kući da lečim sutrašnju glavobolju....

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, absolute said:

Otoplilo pa se odledilo...majstor sledeće godine :tf:

Danas u kafanu sa "preduzeće"...počinje u 1 zbog nas avakcinisanih 😄

Taman brzo napijanje do 4 i posle lagani kas kući da lečim sutrašnju glavobolju....

 

mi bili na nekom rođendanu u igraonici, regulare do 19:30 radi, onda ono pale-gase svetla i ide poslednja tura jer u 20h fajront zbog kovid potvrda 🙂

naravno 'de god sad već da kreneš spremi se na jedno +45min u prevozu nego redovnim danima zbog gužve.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, absolute said:

Malo sam jače popio juče na proslavi u kafani...sad sam "kiseo" ko kupus u aprilu....

jbm ti alkohol 😄

rasol!

ili jogurt!

kad smo kod rasola, u Univeru je dugo bio da se kupi onaj od Ćuluma što kisele kupus i sad i dalje ima da se kupi kupus ali nema rasol, a bio dobar 😞 

mislim da sad nema nigde da se kupi ovako u prodaji 😞

Link to comment
Share on other sites

Najveći hit ove godine za proslavu mi je ovo sa Vesićem i Karleušom i Šerifović :))

Quote

 

Brojimo sitno do spektakla svetskih razmera samo na TV B92: Vesić otkrio jedan detalj sa pripreme

Zamenik gradonačelnika Beograda, Goran Vesić je na svom TikTok nalogu otkrio kako izgledaju finalne pripreme.

 

Ono, Vesić pokušava da prikupi još koji poen (iako je u minusu otprilike) za naredne izbore.

Napraviše oko koncerta ludilo kao da je po prvi put organizovano :))

sad je jasno što se karleuša vakcinisala u ušću onomad :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...