Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Imas za malo jace od 5.000, tipa 300-400 eur vise da nadjes Fieste koje su kupljene ovde i presle po tipa 60-70k km, sto se da i proveriti. Jedino sto su one obicno ono bas klot od opreme, tipa nemas elektricne podizace prozora ni napred nego imas kurblu kao u Jugu :) Cenim da na bilo sta sto je stiglo iz uvoza ne mozes da imas neku garanciju na kilometrazu osim ako ti vlasnik auto placa nije ono prvo koleno rodjak i spasao si mu dete od sigurne smrti :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda bih mogao da se isprsim i do 6k, al to zavisi od vise faktora...a takve Fieste kao sto si opisao ipak ne bih:). Doduse imam i jednu drugu opciju, prijatelj koji je radio u Svajcarskoj kaze da bi mogao da odem sa njim tamo pa da uzmemo nesto ne njegovo ime i prevezemo ovde, kapiram da bi me to dosta povoljnije izaslo, tj da bih za iste pare mogao da uzmem bolji auto.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dule_smor said:

Pa mozda bih mogao da se isprsim i do 6k, al to zavisi od vise faktora...a takve Fieste kao sto si opisao ipak ne bih:). Doduse imam i jednu drugu opciju, prijatelj koji je radio u Svajcarskoj kaze da bi mogao da odem sa njim tamo pa da uzmemo nesto ne njegovo ime i prevezemo ovde, kapiram da bi me to dosta povoljnije izaslo, tj da bih za iste pare mogao da uzmem bolji auto.

Moje neko misljenje je da se polovni auto uvek treba kupiti preko iz nekoliko razloga ali dva najbitnija. Prvo, kola koja su pravljena za Nemacko trziste su boljeg kvaliteta izrade/materijala/etc nego kola koja kupujes  u Srbiji. Drugo, putevi u Nemackoj i gorivo je daleko bolje nego u Srbiji i samim tim auto je po pravilu u boljem stanju.

Mozes lako i u Nemackoj da nadjes auto. Nadjes na mobile.de sta ti treba; posaljes im pare, oni ti srede sve papire za izvoz i samo odes pokupis auto i dovezes ga ovde.
Naravno to je tako ako kupujes od nekog ozbiljnog prodavca. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dule_smor said:

Ne bih ja smeo to da radim tako sigurno. A i ako se vec ovaj covek nudi da mi pomogne bolje sa njim da uzmem u Svici i onda placam samo carinu kad uvezem ovde jel tako?

Ako ima EUR 1 obrazac. Mislim da tako zovu potvrdu da je vozilo proizvedeno u EU :)
Uglavnom oni ti odbiju MwSt  kad kupis vozilo za izvos i od prilike toliko platis na kraju porez. Takodje obavezno ih zamoli da ti udare pecat na fakturu jer su mene zezali kako faktura nema pecat u policiji pa su morali dodatno da mi salju novu fakturu sa pecatom kako bih registrovao auto.

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Hmm, ajde i ja da pitam nesto, slobodno hejtujte ako sam lupio:)

Sta je moguce naci od polovnih automobila da nisu stariji od 2010. godista, da nisu presli vise od 150k km i da nisu skuplji od 5000 evra...dajte neke preporuke a da nisu punto ili dacia :D

Evo kupi moju Kiju, još je nisam prodao. Dam ti i garanciju, plaćanje na rate, šta god oćeš. Ja bih svakako uvek kupovao polovan auto pre svega od nekog proverenog ;)

šalu na stranu, u super je stanju pa ako si ok sa takvim tipom automobila daj da završavamo posao. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Boyka said:

Vozila u Švici uglavnom imaju malo jače cene, pogledaj na autoscout.ch npr...Carina na vozila odande se ne plaća koliko znam, ali se plaća standardno porez, tako da je pitanje koliko se isplati taj uvoz

Vidis koliko nemam pojma, ja mislio placa se carina...pa cek, koja je prednost ako kupim na taj nacin preko nekoga iz inostranstva, ako isto placam porez ovde, a tamo su jace cene, nemoguce da isto ispadne kao da kupujem od ovih nasih lihvara preprodavaca

5 minutes ago, dovlagsi said:

Evo kupi moju Kiju, još je nisam prodao. Dam ti i garanciju, plaćanje na rate, šta god oćeš. Ja bih svakako uvek kupovao polovan auto pre svega od nekog proverenog ;)

šalu na stranu, u super je stanju pa ako si ok sa takvim tipom automobila daj da završavamo posao. 

Fala Dovla, razmislicu, ne znam da li bih uzimao Kiju ipak, iako je super autic:). A i necu ja to skoro verovatno, tako da se nadam da ces dotle prodati:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...