Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

11 minutes ago, Lucky said:

valjda ovaj drugi ima @Santa pa će se javiti a i @Highl1 je tu negde bio.

ja imam 2007o A3 1.6 benzin, vozi ga šveca i dalje. Uzeo sam ga na 90k, sada je na oko 170k, ništa nismo radili osim redovnih servisa.
Drugar ima 2.0 TDI 2008o, uzeo na 120k, sad je na skoro 190k, isto nikakvih problema nije imao. 

Znam i dvoje sa bmw 1, isto sve pohvale

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boyka said:

Da li neko ima iskustva sa restilizovanim BMW 118d (143ks) i 120d (177ks) prve generacije (2007-2009god)? Ono što sam do sada dobio od informacija je da su motori veoma pouzdani, dobro su se pokazali do sada, od specifičnih kvarova imaju problem sa lancem, i manuelni i automatski menjač se preporučuju...

Takođe me interesuje i Audi A3, isto godište i  motori 1.9TDI (105ks) i 2.0TDI (140ks i malo ređi 170ks). Ako se ne varam treba izbegavati ovaj 2.0, dok 1.9 generalno hvale i da je pouzdan i jeftin za održavanje.

Imam A3 2008 - restyling model. 1,9 TDI. Kod mene oko 11 meseci - prešao oko 14.000. Ako te nešto interesuje, pitaj.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

1,9 TDI je neprejebiv motor - pump-duese sistem star 30 godina umesto common rail-a, dere se ko traktor ali krajnje pouzdan i jednostavan za održavanje! Mislim da je to najbolji dizel motor koji može da se preporuči kod polovnjaka. Kome fali snage može ooopušteno da ga čipuje, ali samo kod profesionalaca koji imaju dyno! Verzija od 105 KS je samo softverski različita od fabričke opcije sa 130 KS (crveno TDI maćora), a krajnji rezultat kod tjuniranja može doći bez preblema do 160 KS i 370-80 Nm za bilo koju fabričku verziju... jedino što se još više dere onda :) ali je i dalje pouzdan!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Santa said:

Imam A3 2008 - restyling model. 1,9 TDI. Kod mene oko 11 meseci - prešao oko 14.000. Ako te nešto interesuje, pitaj.

Koliko ukupno ima na satu? Jel bilo nekih kvarova da su neprijatno iznenadili cenom i koliko troši u proseku - pretpostavljam između 6-7l? Jel sportback ili troje vrata?

5 hours ago, Highl1 said:

ja imam 2007o A3 1.6 benzin, vozi ga šveca i dalje. Uzeo sam ga na 90k, sada je na oko 170k, ništa nismo radili osim redovnih servisa.
Drugar ima 2.0 TDI 2008o, uzeo na 120k, sad je na skoro 190k, isto nikakvih problema nije imao. 

Znam i dvoje sa bmw 1, isto sve pohvale

Da li neki od ovih A3 ima malo veće felne (17-18) i da li je bilo većih problema sa trapom u tom slučaju?

Ovaj 2.0 mi je interesantan i zbog A3 i zbog gomile drugih gde se ugrađuje, a gde nema alternativu u vidu drugog dizel motora - Jeep Patriot i Compass koji su mi takođe interesantni...

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Boyka said:

Koliko ukupno ima na satu? Jel bilo nekih kvarova da su neprijatno iznenadili cenom i koliko troši u proseku - pretpostavljam između 6-7l? Jel sportback ili troje vrata?

Da li neki od ovih A3 ima malo veće felne (17-18) i da li je bilo većih problema sa trapom u tom slučaju?

Ovaj 2.0 mi je interesantan i zbog A3 i zbog gomile drugih gde se ugrađuje, a gde nema alternativu u vidu drugog dizel motora - Jeep Patriot i Compass koji su mi takođe interesantni...

Moj je ambition oprema sa s-line 17icama, i nisam imao nikakvih problema. Zimske felne su mi 16

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a nov kao čaša

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo mjet 1,3 grande punta, 2009 godište. Ono čega mogu da se setim od problema je:

  • a. Lampica za ulje mu se palila zbog "prljavog benzina", ne događa se već neko vreme, jednu sezonu je bio "issue".
  • b. Postoji neki polu-poznati problem da ventilator tj. klima-hlađenje-grejanje radi samo na "četvorci", otklanja se lako - nama se dogodio posle na primer godinu dana.
  • c. Možda najveći problem je bio kad su na menjaču pukle obe neke "gumice", dogodilo se meni dok sam bio na semaforu i ostao je menjač zaglavljen u rikvercu, pisao sam o tome ovde.

Mimo toga ja sam veoma zadovoljan - potrošnja kul, solidno prostran, nema baš najveći gepek na planeti ali je ok.

Eto, ne znam šta još - pitaj šta te zanima.

Link to comment
Share on other sites

ima tu nečega, desilo nam se i to jednom, srećom bez posledica :)

Setih se i da ima par nekih "forica" koje ja nemam na Hondi a isto je godište, koje su mi kod punta super - ima hill assist, ima ono da samo jednom "muneš" migavac a on odradi četiri "namiga" i tako još ponešto. Sitnice i verovatno svugde sad već standardna oprema, ali je kul. 

Na negativnu stranu mogu da kažem da mesto za čaše, limenke i termose je nikad gore i čak i ako nešto uspeš da staviš udaraš rukom kad menjaš brzine.

Link to comment
Share on other sites

plus troši kao upaljač!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

vidi se da ne pratiš ono naše

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...