Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

11 minutes ago, togFU said:

pa vudu valjda vozi običnog punta, a laki priča o modelu grande punto? who was phone? :)

ja pričam o ovom automobilu:

slika.JPG

13 minutes ago, togFU said:

Čitam po netu da je dosta nepregledan auto, široki stubovi, visoki bokovi itd?

možda, ali nemam pojma, rekao bih da je to sve individualno. Na primer meni je Corsa C bila nepreglednija od ovoga, jer je A stub nekako retardirano bio postavljen (za moje gabarite i položaj sedišta) tako da ne mogu lepo da vidim da li neko dolazi iz tog ugla sa leve ili desne strane pa moram da se pomeram i sve to mi je smetalo. Kod punta nemam tih problema.

Sa druge strane, čitav grande punto je malo "izdignut" a meni nekako deluje kao da voziš "pravougaonik", posebno od prednjih vrata pa do kraja automobila, sve znaš gde je koji deo - možda sam samo isuviše navikao na Hondu. Na kraju krajeva, ako se obreš (!) u Beogradu, javi se pa da se nađemo da se provozaš ako ti je to zanimljivo. Kad razmišljam sada, možda jeste malo "naduven" napred, što se tiče preglednosti, ali nisam do sada stekao utisak da mi to smeta.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, voodoo_ said:

Grande je restajling starog Punta dvojke i "trojke" (MK2B), ispod šasije je (skoro) isto

kakav crni restajling, pogledaj sliku koju je laki okačio :D Dakle, dva različita modela, iz različite klase.

možda jeste ispod šasije skoro isto, ali to je kao da porediš fiestu i fokusa.

 

@Lucky Hvala na svim informacijama, još uvek mi je to "daleko", tek na proleće kontam da uzimam nešto, jedna od opcija je upravo i pomenuta Corsa C :) Javiću se svakako ako mi nešto zatreba.

Link to comment
Share on other sites

Corsa C je super auto, osim tog problema preglednosti koji sam ja imao. Nasu smo vozili jedno 6-7 godina a posle tetka jos jedno 4-5. Naravno sad je vec to dosta mator auto i ako gledas onu 1.0 sa klimom racunaj da ili radi klima ili auto ide, ne moze oba :)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, togFU said:

kakav crni restajling, pogledaj sliku koju je laki okačio :D Dakle, dva različita modela, iz različite klase.

možda jeste ispod šasije skoro isto, ali to je kao da porediš fiestu i fokusa.

Fiesta i Fokus su različita klasa, Punto trojka i Punto grande nisu

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, voodoo_ said:

Fiesta i Fokus su različita klasa, Punto trojka i Punto grande nisu

možda "na papiru" nisu ista klasa... ali grande punto je veći auto jednostavno i to je to, nije restajlig, zna se valjda šta je restajling majku mu...

evo još primera:

Polo - Golf
Corsa - Astra
Pežo 207 - Pežo 307
...

Link to comment
Share on other sites

Ali Punto Grande je bukvalno Punto trojka gde je onaj njihov dizajner Đulijani ili kako god je seo i uradio novu šasiju karoseriju jer je stara predstavljala dizajn iz devedesetih, ne valjaju ti primeri

Što se tiče veličine, Grande punto je tipa 30 cm duži od običnog, ostalo je isto (visina, širina, težina)

Dakle ovo nije čak ni priča Golf 2 vs Golf 3, a kamoli to što navodiš (207/307)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

da, jer je punto bolji auto od corse? :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Ali Punto Grande je bukvalno Punto trojka gde je onaj njihov dizajner Đulijani ili kako god je seo i uradio novu šasiju karoseriju jer je stara predstavljala dizajn iz devedesetih, ne valjaju ti primeri

Što se tiče veličine, Grande punto je tipa 30 cm duži od običnog, ostalo je isto (visina, širina, težina)

Dakle ovo nije čak ni priča Golf 2 vs Golf 3, a kamoli to što navodiš (207/307)

Evo sad me nije mrzelo da proverim...

Punto dimenzije
Grande punto

Dakle, daleko od toga da je "restajling"... možda jesu isti motori i ista osnova, ali grande punto ima veće međuosovinsko rastojanje, skroz drugačiji dizajn, veće točkove itd... jednostavno ne znam na koju foru mogu da se porede i da se govori da su "isti"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Probaj ove prodavnice koje inače drže delove za Punta, tipa Kit komerc, AP Sport ili Beocar, retko to imaju opisano na netu ali će ti verovatno reći kad pozoveš šta ti tačno treba. Pritom kapiram da je i neka zamenska antena sasvim ok. Evo ti video kako da zameniš, slučajno iskočilo :)

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...