Jump to content

True Detective | Сезона 2


Recommended Posts

Zamenik šerifa (onog crnje), nisam im pamtio imena 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ко није гледао 7му, боље нек се стрпи и следеће седмице одгледа обе одједном. Ето, мали савет, пошто ми је сад криво што сам гледао ову без задње.

Link to comment
Share on other sites

Hocete da pretpostavimo kako ce se zavrsiti serija?
 

 Mislim da je Nails onaj lik sa vranom na glavi, moguce da je i klinac sa one slike i radi zajedno sa sestrom koja se ubacila kao prostitutka. Zato nije prodao Frenka, jer nije tu zbog novca. 


Ili je takav lik, to je bio nacin da pomogne Frenku a da se ne otkrije, zato je ubio Kaspera jer je znao da radi protiv njega. 
Mozda ce se zavrsiti onako malo holivudski, pa ce mozda one dve karte koje je Frenk kupio, zavrsiti kod Reja i Bezeridis. Kada naravno otkriju javno sta se sve izdesavalo i pobegnu.

ajdeee sta vi mislite?

Evo stavio sam u spojler, iako mi nije jasno sto na svakom topiku o serijama se sve stavlja u spojler. Nemoj da ulazis ako nisi odgledao poslednju epizodu? 
Nije mi tesko da kliknem jednom i otvori se spojl, ali nikada nisam imao zelju da otvorim topik o seriji ako nisam gledao poslednu epizodu, sta bih trazio na topiku? Odgledas, otvoris i vidis sta ljudi komentarisu, ali dobro, ocigledno sam jedini koji tako misli tako da nema veze, samo sam hteo da napisem kako se osecam!! :)

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Мислим да можеш то да стрпаш опуштено у неки спојлер. Што пре.

 

edit:

Тек је изашла 7. епизода. Не мора баш она да се спојлује. А пази, каже ти то човек који не воли да користи спојлере :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ко није гледао 7му, боље нек се стрпи и следеће седмице одгледа обе одједном. Ето, мали савет, пошто ми је сад криво што сам гледао ову без задње.

upravo sam to isplanirao :) spucao sam u dve veceri 6 epizoda, i sada se ostrim za poslednje dve :)

meni je serija dobra, mozda je malo previse glavnih junaka ali ako su tako hteli ok su i to izgurali 

uvodna pesma i spica su OMG

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jebote koliko je heavy ova zadnja epizoda, ali samo tako je i mogla da se završi sezona, drugačije ne bi bilo to to. Šlag na torti sezone je ova poslednja epizoda, kao što sam reko i na prošloj stranici, meni je potpuno sabila baš kao i prva, i ne znam sad kako ću da dočekam treću :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

odlicna je serija,osim mozda trece epizode koja je bila smor,nemam nekih preteranih zamerki,mrzim sebe kad tacno predpostavim sta ce se desiti u poslednjoj epizodi/epizodama,to za prvu sezonu recimo nisam nikako uspevao da uradim,ova je predvidljivija ali zasluzuje naziv istoimene serije :)

Link to comment
Share on other sites

scena sa picom i prijateljima je izuzetno neprijatna za gledati :)

I isto, dugo mi se nije desilo da mi 45 minuta bas bude napeto i pitam se joooj sta ce biti, bedak, mora biti gadan kraj uff, cak mi je i srce se uzlupalo.

Meni je isto sjajno kako na samom kraju u stvari meni frenk postaje good guy i najveca faca. Trebalo je imati muda i napraviti seriju gde su kriminalci posteniji i casniji od pandura koji su opet grozni

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

7 epizoda nepotrebnog smeca koje se moze opisati kao filler. Poslednja epizoda koja je mogla da bude i cela sezona posto je u njoj cela fabula smestena. Napravis malo dramaticne akcije, rokanja, ubijes malo glavnih likova. I serija postane mnogo dobra. 

U sustini smo gledali dal ce Frank i Velkoro da imaju happy ending. Posto ceo prethodni zaplet od 7 epizoda se razresio u jednom razgovoru od 5 minuta. 

Edited by SpiRo
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 7
Link to comment
Share on other sites

Slazem se i sa Starbakom i sa Spirom :D
U poslednjoj epizodi ima toliko dobrih scena da brisu ovih prethodnih sedam i jednostavno ti ne dozvoljava da mrzis sezonu :D
Koje sranje, taman sam spremio citavu pricu "jebeni uzas, upropastice serijal" i to, kad ono frenk kroz pustinju i scene caleta, ova spomenuta scena sa klincem...
:)))
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...