Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

A jeste li možda pomislili da je taj film napravljen pre svega sa ciljem da bude svojevrstan kombo omaž kaiju/mecha filmovima, video igrama, stripovima i crtaćima (dobro, animeamamamama)? Ja nisam nešto preterano upoznat sa dotičnima (od svega toga samo sam, eto, fan Robotecha, Saber Ridera i slično), ali mi se film ipak sviđa. Sav taj, nazovimo ga source materijal obiluje tim stvarima koje nisu logične, na način na koji i sam Pacific Rim ima. 

 

Siguran sam da su Guillermo i ekipa znali da tu dosta toga nije logično, i još sam sigurniji da ih je bolela kita za to, cilj nije bio napraviti film koji će biti postavka za zadatak iz fizike tipa dokaži diferencijalnim jednačinama "dal' je moguuućeee", već jedna dobra zabava, približavanje mecha/kaiju kulture zapadu (reci, kolika je muda trebalo imati za to!), i ja to ne mogu da ne cenim. Meni je fil ekstra, i to je to.

 

I Doolio, brate mili, ti se ložiš na crtani u kome devojčice voze jebene tenkove, a Pacific rim ti ide na kurac, nije realan, WTF????

 

 

Incomiiiiiiiiiiiiiiing....

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да је тако. Ко неки форс филд јеботе:)

 

 

I Doolio, brate mili, ti se ložiš na crtani u kome devojčice voze jebene tenkove, a Pacific rim ti ide na kurac, nije realan, WTF????

 
ахахах па јеботе човече, ил се зезаш ил ме јебеш

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мени је царски што Миланче објашњава да је филм у тој и тој ниши и онда ми кажемо да знамо и онда он опет каже ''али не, тај филм је у тој ниши''... Лепо каже Пеја

 

Елем, ја сам се конкретно осврнуо на логику аргументација, пасифик рим још треба да погледам. А оно у трејлеру јесте глупо и иде преко трешхолда. Мени иде, а пази сад ово, ја се са другаром једним стално набадам зато што је он у фазону ''не би овај лик преживео овај пад, филм је глуп'',  а онда му ја кажем ''кога боли курац за пад, то је бетмен, пад је изгледао до јаја, бетмен је издржљив и то је то за овакав филм, немој акцентовати такве ствари и гледај ко човек''. И то радимо стално већ десет година и увек пиздим што ми долази са физикама у спајдерменима, са нереалним одлукама у јурњавама колима итд.

 

Петнес пута кажем немојте бити бинарни толико.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma nije to problem, priznajem ja sve te gluposti, samo meni lično sveukupni awesomeness filma prevazilazi te gluposti, nadjačava ih, kao što i fanovima anime serija/filmova i svega ostalog ne smetaju gluposti kojima iste često obiluju. To je to, razlikujemo se, samo pokušavam da vam predstavim taj drugi pogled na film, to je to, a vaše kritike sve do jedne uvažavam. A onda malo zanemarite te gluposti, i pogledajte opet jedan od najzabavnijih, najimpresivnijih i, uslovno rečeno, na nivou Holivuda, najoriginalnijih akcionih SF filmova u poslednjih nekoliko godina...

 

@peja: ja u "svemiru filmova ovog tipa", ako se ograničimo na Holivud, vidim samo ovaj film, nema više, ili sam nešto porpustio?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Чекај брате, па не можеш да исфорсираш људима рептилску емоцију. Ако неком свеукупни осомнес не превазилази глупости, онда јебига, шта сад, да се веже за столицу?

 

Проблем је што ти полазиш од претпоставке да ако ти осомнес не превазилази глупости, да си прдоња и смарач и да не гледаш филм ''како треба''. Девалвираш тако мишљења других. Као, све се решава ако се филм глдеа ''како треба'', ко да су ови што критикују ретарди који су сели, видели да пасифик рим није Хамлет и онда се разочарали. Ето, оћу да видим једног лика који је гледао пасифик рим (или било који такав блокбастерски филм) и разочарао се зато што је очекивао Хамлета. Не ради се о томе.

 

Свемир филмова овог типа as in мултизилионски мамипарски блокбастерски пројекти где одеш у биоскоп, сипаш и не мислиш и супер се проведеш за своје добре америчке новце

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

A onda malo zanemarite te gluposti, i pogledajte opet jedan od najzabavnijih, najimpresivnijih i, uslovno rečeno, na nivou Holivuda, najoriginalnijih akcionih SF filmova u poslednjih nekoliko godina...

 

-----------------------------

 

Smanji oci cigo... Ja nisam video jedan originalni deo postavke ili koncepta u tom filmu, sem mozda elijena koji vrse invaziju kroz dimenzioni portal unutar okeana. Kostur ideje je toliko puta oprobana formula, izmedju ostalog i u Danu nezavisnosti, da necu da serem jer nije problem sam po sebi, ali daleko od toga da se radi o jednom od najoriginalnijh filmova u proteklih nekoliko godina, cak ni na nivou Holivuda.

 

Najzabavniji ocigledno nije, po nekim univerzalnim merilima. Mozda je tebi licno najzabavniji, sto je legitimno, ali, mislim ono, svaka cast na hrabrosti da ga tako hvalis. :]

 

Najimpresivniji? bsssshhh....

Link to comment
Share on other sites

najjaci utisak filma mi je da bi to bilo bolje da su odradili barton i dep.

zar je toliko loš :D

 

nego, dve, a možda i više, godine mi čuči ovo na kompu i sad sam odgledao - The Good, The Bad, The Weird - http://www.imdb.com/title/tt0901487/

 

Bukvalno azijska (Koreja/Kina/Japan) verzija Serđo Leoneovog filma ali drugačijeg je ukusa od špageti vesterna. Što je najčudnije, sve mi je nešto u podsvesti da sam već odgledao film odavno ali ubeđujem sebe da nisam. Tako da nek mi sad bude kao da sam gledao prvi put. Zaplet je manje-više isti kao the Good, the Bad, the Ugly sem što je eto radnja u Mandžuriji 1940-ih i krljaju se korejanci, kinezi i japanci. Rusa nije bilo. Realno je 6/10 ali ja dajem 7/10 na trud. Iako nije ništa novo i neviđeno, nemam nekih zamerki. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Исто. Почетак одличан, и како одмиче филм све ми је теже да га гледам, тј креће да ми буде досадан толико да сам могао крај и да прескочим.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Kick-Ass 2, koje sranje... Taj film ne moze da se smesti ni u jedan zanr, kao smesno sve, ali istovremeno i ozbiljno, ozbiljne stvari se desavaju a odnos likova prema tome je nemoguce kezual, ima gora ali bez gorovskog humora nego samo eto, naidje iza coska scena sa brutalnim ubijanjem ili kasapljenjem, kao da je igrica u pitanju. Nije ni dovoljno smesan, niti bi te fore cinile celinu sa neprestanim rendanjem filma kroz besmislene spojeve zanrova i fazona. Ne secam se vise ni prvog dela toliko, ali ovo je za preskociti ako imate preko 18. A i ako imate manje.

Link to comment
Share on other sites

Lol, nećeš! :-) Prvi Kick Ass je bio ekstra, ovaj je đubre neviđeno, jedina svetla tačka je Chris (McLovin-Motherficker)... Sve ostalo je prebedno, naročito sve što se dešava u vezi sa Mindi/Hit-Girl, prosto izaziva mučninu i nevericu... Tim redom :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Gledao Serpica najzad. Sjajan film, ali me je kraj zaista razocarao. 

 

Ne kapiram zasto se tako iznenadno zavrsava.. niti objasnjavaju sta je bilo sa pajkanima, niti sta sa njim (osim da je otisao u Evropu), samo slow zoom out.. Mozda ne kapiram neku filmsku metodu :)

Link to comment
Share on other sites

odgledao tek sada Hannu ( http://www.imdb.com/title/tt0993842/?ref_=nv_sr_5 ), ok filmic - dajem mu 6 icu, voleo bih da su neke stvari malo bolje odradjene, ali ajde, preskochicu to :) solidan nachin da se provede nekih skoro dva sata :) btw kasting filma je skroz ok - mislim da je Kejt Blanshet vrlo stvorena za ulogu lika koji tumachi - hladna i nemilosrdna :)

 

odgledao takodje i tek sada Underworld: Awakening ( http://www.imdb.com/title/tt1496025/?ref_=nv_sr_2 ), ne vishe od 6, mozda zato shto sam ochekivao malo vishe od filma, za sada mi je verovatno prvi deo i dalje najbolji, uprkos solidnom drugom, pa chak i trecem, odnosno srednjevekovnoj makljazi (+ Rona Mitra).. realno rekao bih najslabiji do sada.. nadam se da ce sledeci deo biti bolji, sada imaju solidan prostor za manevrisanje (svet zna da oni postoje, bla-bla) :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

My Neighboir Totoro - http://www.imdb.com/title/tt0096283/

 

my_neighbor_totoro.jpg

 

Auu, ovaj čovek ne greši. Još jedan o-dličan crtani. Svih sat i po vremena sam gledao sa smeškom, pravo uživanje. Ja sam gledao sa engleskom sinhronizacijom, ali mislim da je bolje sa japanskom. Normalno, Spirited Away se podrazumeva (http://www.imdb.com/title/tt0245429/)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Призивање зла (The Conjuring)

 

The-Conjuring-Poster.jpg

 

My cup of tea.

 

Лили Тејлор ми је прирасла за срце још у "Уклетој кући" (Hounting). као да је створена за психо-хороре.

 

филм је рађен по истинитој причи, о злу које спава чекајући и мрзи. тај аспект додатно заоштрава атмосферу, иако филм не нуди ништа ново у односу на безброј сличних остварења са сличном темом. сам пролог ће вам утерати језу у кости. ово није класичан хорор филм, по ужасу се не може поредити са Ринг-ом, рецимо, али ће вас добрано протрести.

 

гледајте га сами, ноћу, код куће. у биоскопу не досеже свој максимум.

 

7/10, препорука.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...