Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Konačno sam ovih dana odgledao 4. i 5. sezonu six feet under, nakon par meseci pauze koju sam pravio posle prvih 3 sezona.Vrhunska serija, stvarno vrhunska, ali jebeno depresivna, a kako odmiču sezone sve je teže gledati, pogotovo ako ste emotivna žena kao ja i dobro upijate probleme sa kojima se akteri suočavaju u seriji. Poruka serije je generalno - život je težak, komplikovan i kratak, gledaj da uradiš nešto i budeš srećan i zadovoljan dok traje tvoje vreme.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa ne forsiraju ga nego to i jeste trip, ono, ceo film je rađen tako da gledamo samo snimke sa kamera na brodu i na posadi (ne računajući kadrove sa zemlje).

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni je bolji D9 od Elizijuma. Ovaj drugi je nekako mlak, neuverljiv, ne uspeva u osnovnom zadatku, a to je prenosenje socijalne kritike u blago futuristicko okruzenje, a onda ne deliveruje ni u akcionom aspektu cele price.

 

Sto se mene tice, na nivou After Earth, stim sto mi je taj bio bolji od ocekivanog, a ovaj Elizijum losiji, pa su mi se nasli negde na istom nivou. 

 

D9 jebe i jedan i drugi.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne forsiraju ga nego to i jeste trip, ono, ceo film je rađen tako da gledamo samo snimke sa kamera na brodu i na posadi (ne računajući kadrove sa zemlje).

 

Pa znam ja kako je film rađen, nego postoji razlika između "dobro su uboli da izgleda ko dokumentarac" i "smaraju s ovim sranjem više".

Link to comment
Share on other sites

ja sam sa vuduom ovde... na neciju preporuku ovde na rur-u sam ga pogledao i nisam nesto odusevljen. treba biti bas fan scfi, kako u odredjenom trenutku film ne bi smorio sa tempom. takodje, gluma mi je kod dosta likova delovala neuverljivo ;(

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Pa znam ja kako je film rađen, nego postoji razlika između "dobro su uboli da izgleda ko dokumentarac" i "smaraju s ovim sranjem više".

 

 

ja sam sa vuduom ovde... na neciju preporuku ovde na rur-u sam ga pogledao i nisam nesto odusevljen. treba biti bas fan scfi, kako u odredjenom trenutku film ne bi smorio sa tempom. takodje, gluma mi je kod dosta likova delovala neuverljivo ;(

 

pa kad numete i niste citali klarka/asimova/lema! :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

odgledao The Lone Ranger-a :)

 

shta znam, film je simpatichan, razbibriga :) ocena najvishe 7, mada mozda moze i neka 8 - ali na mishice, samo zbog Dzonija Depa i par jako dobih totalno win scena :) u principu solidan nachin da se ubiju dva i po sata vremena :)

 

epske rechenice/scene iz filma :

 

1. Something very wrong with that horse. :D

2. Kada zvekne shamarchinu rendzeru, pa objavi da je to uradio zato shto je ptica ljuta :D

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Meni je bolji D9 od Elizijuma. Ovaj drugi je nekako mlak, neuverljiv, ne uspeva u osnovnom zadatku, a to je prenosenje socijalne kritike u blago futuristicko okruzenje, a onda ne deliveruje ni u akcionom aspektu cele price.

 

Sto se mene tice, na nivou After Earth, stim sto mi je taj bio bolji od ocekivanog, a ovaj Elizijum losiji, pa su mi se nasli negde na istom nivou. 

 

D9 jebe i jedan i drugi.

Posle Districta i Moon-a sve je mediocre.

 

Ja poslednje sto sam video je WEBRIP i ne deluje mi lose samo sto smara sto ima tu i kineski titl.

ovo je ss ja mislim

 

t4wheh.png

Dobar je kvalitet ali fps nesto nije uredu,secka snimak,a inače webripovi kidaju.U vlc prevod sa crnom pozadinom kao BDrip :D

Link to comment
Share on other sites

Odgledao This is the End, ne znam čemu toliki hejt prema filmu, baš mi se svideo, i opet ću ga gledati. Jeste da je glavna fora što svi glume sebe i to je to, ali meni je i to dovoljno i osvežavajuće, trebalo se lepo iscimati za snimanje nečeg ovakvog...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

90 min odmaranja mozga, nepretenciozna blaga komedijica smestena u saljivi kontekst

jednog small time drug dealera.... nisam ocekivao nista, fino sam se nasmejao par puta...

 

 

were_the_millers_xlg.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ah da, gledao sam i Pacific Rim o kojem ste vec pisali ovde i nemam sta da dodam, film i glumasu realno djubre,

naivno i predvidivo....  medjutim full HD verzija na velikom TVu zaista izgleda zomg jer im je CGI solidan....  :D

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Lone Ranger je gotivan film, jedan od retkih gde sam se od srca smejao.

 

Medjutim, imam jednu malu i jednu veliku primedbu:

 

Mala primedba - film je predugacak, mogli su da ga skrate za jedno pola sata, tada bi bio idealan.

Velika primedba - kasapljenje indijanaca je pokazano u fazonu "jebiga, iskasapise indijance, oni su sami znali da ce ih zlostaviti, move on, nothing to see here". Ako se bolje pogleda, svi pozitivni likovi koji su poginuli u filmu su poginuli najstrasnijom smrcu, dok su svi negativci poginuli tako da nema nekog posebnog satisfakcije za to sto su radili tokom filma (mozda je samo poslednji negativac poginuo onako kako bi trebalo).

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...