Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Lenjost je izlečiva bolest =o)

Prosto je neverovatno koliko se čovek NEĆE zajebati ako u Gugl ukuca nešto tipa "best/top <ime zemlje/žanra/decenije/režisera> movies" i pogleda BILO koji film sa random liste

 

evo link iz mog searcha, sa prve strane

http://goodmovieslist.com/index.htm

na ovom sajtu ima 1000+ kvalitetnih preporuka

sem zanrova i random kategorija imaju liste po 50 filmova za svaku deceniju od 20ih na ovamo ...samo 5 od 50 po deceniji da pokrijete i you're laughung on your way home...(istina malo su proameričke liste, al zato stavite fokus na francuze, italijane i nemce do kraja tridesetih, a onda usa, pa i japan od 50ih itd...)

 

vot ajm sejing iz - moze da se napravi stiki sa cim god ljudi oce, ali u poslednjih 100 godina ima vise hiljada filmova koje vredi pogledati, a ako imate spisak ili( ne dao Borg) mozaik postera od 1000+ entryja to porazava svrhu preporuke

zato je mozda pametnije da vam napravim stiki sa linkovima na nekoliko desetina top 10-30-50-100-250 filmova pa da se ceslja tamo nego ovde da se izmislja "aparat za rezanje juhe" Max&Bunker 

 

bilo kakava redukcija univerzalnih spiskova imace licni tilt

ja ću u 90% slucajeva pre hteti da gledam Robina Huda (iz 38me), Crvenog Gusara (iz 52ge) ili Princa Valijanta (iz 54) nego 100000 puta kvalitetniji fancuski ili japanski film iz istih perioda jer ova prva 3 imaju meni snazniju nostalgijsku komponentu (zimski bioskop ftw!) nego sto je bilo odusevljenje kad sam stariji gledao Nadnicu za strah ili Tokijsku priču...neko drugi ima drugaciji licni bias

zato mislim da je uvek uputnije dati link ka listi pa nek ljudi sami biraju nego reći "e gledaj ovo super je" 

Svasta nesto moze da se nadje na google-u, sto je vec ovde na forumu, pa je ipak tu da bi diskutovali mi izmedju sebe... ima dosta lista, neke su dobre, neke lose, a ne mozes to znati bolje bez da ti vise osoba to potvrdi. Ukusi su razliciti i kako sam nailazio na dobre, nailazio sam i na lose.

ali se svakako slazem da bi bilo koskanja oko toga da li se neki film treba naci na listi ili ne... tako sam i ja verovao u imdb neko vreme, pa shvatih da ipak nije sve tako pravicno, iako tamo takodje ljudi daju preporuke odnosno ocenjuju film ako sam skapirao... na kraju sve zavisi do ukusa

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

WolfCop - http://www.imdb.com/title/tt2781516/

 

Meh, očekivao sam malo zabavniji film, bar kao u trejleru, a u stvari je relativno niskobužetni (1 milion kanadskih dolara = 800k $) indi film u pitanju koji nije baš nešto razrađen dalje od ideje "hajde da napravimo film o vukodlaku panduru". I šta znam, priča nije toliko loša ali je scenario retardiran pa i ona onda ispada kljakava, gluma je mogla da bude bolja, fotografija mi je možda najgora u celoj priči pošto izgleda baš amaterski u dosta slučajeva. Opet, ima kul scena i ideja, lolovao sam na prvu transformaciju dok piša :...D

 

U biti - film se zove WolfCop, to je i dobijeno, šteta samo što je moglo malo bolje sve da bude odrađeno, srećom ne traje dugo pa od mene ima 5/10. Na kraju filma piše WolfCop II 2015, možda se malo poboljša produkcija svega i taj naredni film zaliči na nešto, a možda bude kešgreb kao i ovaj.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

 (ili njenim, pozz igore.

wat wat?

 

Elem kupi knjigu 1001 film koji moras pogledati pre nego sto umres, i to iz sledecih razloga :

 

1. Kupis knjigu, zaboravljen sport

2. Natenane citas u klonji, krevetu, na placu, u bleji, ne moras stalno da blenes u ekran

3. Ima i slikice iz filmova

4. Dobre su recenzije filmova

5. Blade runner ima sliku preko cele strane, i slika je sjajna

6. Ima i nekih trivia o nekim filmovima

7. A dok ne procitas sve, neces ni umreti!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Gledao TMNT. Izrazito dosadan film. Sreder ocajan, nema Kranga, nema Tehnodroma, nema Rokstedija i Bebopa, nema armije stopala sa ljubicastim fantomkama i stopalom na celu, nema Ejpril u zutom kombinezonu, Vernon je lord friendzone i nema rozu kosulju, pizza je iz pizza hut, Rafaelo je seronja, Mikelandjelo je mali, Donatelo ima pepeljare cvikere, Leonardo sam zaboravio da je bio u filmu.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

odgledao jutros opet, ulepsalo mi dan

 

 

na onu stijinu preporuku sam odgledao only lovers left alive pa sam ujedno skinuo night on earth i coffee and cigaretes of džarmuša, carski filmovi.

 

inače, spazio sam jednu random zanimljivost:

 

 

coffe and cigaretes: http://i.imgur.com/bOwYDum.png

olny lovers left alive ost: 

 

  • Upvote (+1) 1

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

unisti mi zelju za gledanjem covece,bas sam hteo da pustim veceras...:D,nemoguce da je toliko lose!

Ti pusti, al ja nisam uspeo nista da izvucem iz filma, ni nostalgija da me lupi niti da uzivam u novoj viziji kornjacakornjaca, nista. I to sve uprkos odlicnom settingu za film (sa par ortaka koji su isto ko deca gledali tmnt i "dobrom raspolozenju")

Link to comment
Share on other sites

220px-Fury_2014_poster.jpg

 

 

Љута наива упакована да буде таман за њихову публику. Што се ликова тиче, све је некако на силу, некако "ево ја глумим драму кроз коју пролазе војници за време рата, а, а, јесам ли добар?". Делови сценарија су пресмешни, а завршница цртани филм.

 

Најнегативнији део би био то провлачење везивања кривице искључиво за СС, што је тешко свирање курцу и требало би да буде увредљиво за свакога са ових простора. Овде су убијале "обичне" јединице, и то и људи трећег позива, који би требало мало више памети да имају. Убијале на хиљаде Срба и то далеко преко онога (ако то изговор уопште може бити) "педантног" 100 за 1 мртвог, 50 за рањеног.

 

Hmm, ja nesto ne volim ratne filmove(sto ne znaci da nisam odgledao neke kultne) ali ovaj mi je bio dobar(sve osim zavrsnice, ona je jako losa). Bas me zanima sta ce ostali sa Rura reci kad ga pogledaju

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Only Lovers Left Alive

 

 

Teško mi je da se izrazim povodom ovog filma, i iako je superdosadan i nekako nedorečen, dopao mi se. Ali to je sigurno jer je Džarmuš car, ima milion detalja i svaki kliše mu prolazi i gluma i muzika su carski i meni deluje da on čovek radi ove filmove jer brate voli.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Disconnecthttp://www.imdb.com/title/tt1433811/

 

Odgledah i ja ovo - na osnovu Savketovog opisa bio sam spreman na neku totalnu tragedija dramu, međutim više je neka "kuknjava-triler", ne znam ni kako bih ga nazvao, bez neke posebno velike dramatičnosti. Početak doduše "obećava" da može da bude neka duboka priča, ali već posle polovine kreće da se pretvara u tipičan američki film. Ali može da se baci pogled. Šteta što Bejtmen kad pravi face kao "ozbiljan je", deluje i dalje kao da glumi u komediji :)

Link to comment
Share on other sites

Зохан (You Don't Mess With the Zohan, 2008)

 

you-dont-mess-with-the-zohan-ver3.jpg

 

Боже мили...

 

:)))

 

иначе имам аверзију према новим комедијама, мислим да се хумор, уопштено говорећи, потпуно загубио у Холивуду. мислио сам да је ово на трагу осталих комедија, као "Тропска олуја", међутим... одушевљен сам. или сам ја испао из штоса, или су комедије померене на сасвим други ниво у последње време. претпостављам да је ово комедија бар 16+, због потпуног толерисања ласцивности, што визуелних, што вербалних, иако нема голотиње. сценарио је врхунски писан, свака сцена је гег, режисер и сценаристи нису имали никакве задршке у развлачењу свих политички некоректних ставова у овом филму. истресени су сви блискоисточни стереотипи и спреда и одпозади.

 

поред Сендлера, који је сјајан у овом филму, јак допринос је дао и Тортуро, који глуми арапског хероја/терористу. одавно се нисам овако смејао.

 

оцена 7/10 (условно за поље комедије), препорука за добро смејање.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

tako kako si ti gledao se ne važi xD

 

 

 meni je film bio negledljiv, posle 10 minuta sam odustao

pa tih 10 minuta su dosadni, tek kad stigne u Ameriku počinje zezanje. xD

 

idemo dalje:

 

Avioni vatrogasci (Planes: Fire & Rescue, 2014)

 

MV5BMTcwMjY4NDM4OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDIx

 

odveo dečake po prvi put u bioskom, gledali u Delti, 3d. film je mnogo tanji od ostalih Diznijevih predstava iz ovog ciklusa (Automobili 1 i 2). priča uopšte je tanja i izvedba je nategnuta. plus zaslužuje sjajna srpska sinhronizacija, zaboravio sam koliko je sinhronizacija bitna u crtaćima dok nisam klince počeo da uvodim u svet filma. velika pohvala za ekipu, prevod i izvedbu. helikopter Vartoslav, Crnogorac, pobedio.

i šok je cena karte: 590 dinara za nedeljnu, podnevnu projekciju...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Uf, gledao sam ove nindža kornjače.

 

Nije mi toliko đubre kao Transformersi, možda i jeste samo sam navikao ali sam svejedno mrzeo većinu stvari u filmu. Sve je urađeno nekako nepotrebno glupo. Ceo je film u srži loše postavljen, likovi su katastrofa, šreder mi je presmešan, zaplet isti kao Amazing Spider-Man pre dve godine, priča nepotrebno glupava, Vern je užasno loš, Ejpril nebitna, scenario je bezveze, fotografija je apsolutno standardna kao u svim Majkl Bej produkcijama. Blago iskošeni uglovi, koji su kul kad se pravilno koriste, ovde to nije slučaj. Ista priča i za gomilu kadrova ispod nivoa glave i prosto je sve glupo u filmu. Jedino možda muzika ima prođu jer je Brajan Tajler i ovde provukao svoju marveloliku tematiku pa zvuči malo interesantnije. Product placement na sve strane po običaju. 

 

Cela ona priča oko naknadnog ubacivanja šredera kao posebnog, rendom lika jer je masa reagovala loše na Fičnera mi je odzvanjala u glavi tokom celog filma. Čak mi i onaj intro crtani izgleda naknado ubačeno, kao da su snimili pola filma, onda rešili da morjau da promene pola stvari pa dosnimili ostatak.

 

Ko nije gledao, može da propusti i da se ništa ne pita dal je propustio iole nešto značajno. Jedina pozitivna stvar je što film traje sat i po.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

dragi filmofili koji ste isli u bioskop da gledate fury, molim malo pojašnjenje misaonog procesa...

 

da li ste videli reklamu za taj film i rekli "idem baš to da gledam" ili ste pogledali bioskopski repertoar, videli da ima novi fincerov film i rekli "naaah, idem da gledam pita i shaju u tenku"?

 

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

dragi filmofili koji ste isli u bioskop da gledate fury, molim malo pojašnjenje misaonog procesa...

 

da li ste videli reklamu za taj film i rekli "idem baš to da gledam" ili ste pogledali bioskopski repertoar, videli da ima novi fincerov film i rekli "naaah, idem da gledam pita i shaju u tenku"?

 

hvala unapred

 

odgledao gone girl u istom bioskopu koju nedelju pre, a ovde me privukao Ayer i Pit, mada sam znao da scenario nije bog zna kakav

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...