Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Гледао Вука са Вол Стрита, није лоше. Скорсезе се поновио тако што је направио Гудфелас са брокерима у атмосфери Параноје из Лас Вегаса. Фино сам се забавио, Ди Каприо је изнео већину филма, сјајан је.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobro veče, ja bih da prijavim 2 solidna filma sa zajedničkom temom - FRP-om =o)

 

Prvo Knights of Badassdom koji od pre 2 dana može da se skine ....niskobudžetna horor-komedija, nije atmosfera onako dobra kao što se činilo iz trejlera, ali i dalje, 80i sitno minuta zezanja sa par vrhunskih momenata, većina vezana za Pitera Dinklidža sa jedne strane i klasične moderne prepirke/prozivke izvedene na fejk-srednjevekovnom engleskom. Zamerka - Dani Pudi je mogao da bude upotrebljen mnogo bolje. Iznenađenje - Samer Glau po prvi put nakon dugo vremena ne deluje kao beživotni robot.

 

Sa druge strane, film koji ima na netu već 6+ meseci - Zero Charisma - još niskobudžetniji od prvog pomenutog filma, ali konceptualno razrađeniji. U pitanju je drama sa komičnim momentima, na momente baš hevi. Postava sve anonimusi, samo par ljudi u filmu nisu total unknown (a i oni su u filmu tipa 5 min svi skupa) al zato glavni lik kako glumi...brutalno nešto, topla preporuka.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

nisam siguran zbog cega svi velicaju wolf of wall street... 

 

najgori momenat u filmu kad pocne da objasnjava kako oni to zapravo zaradjuju pare, pa je ucutao i rekao nesto u fazonu:

sta da vam pricam, ionako necete da skapirate, vracamo se na kurve i drogu!

ceo film mi je na foru: kako mali perica zamislja berzu..

postoje bolji filmovi i o berzi, i o drogiranju i o kurvama, ali ovaj je izgleda pogodio neku razmeru koja odgovara masi. 

 

gledajte margin call, ili prvi wall street! :)

  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

napisao sam svoje misljenje, nisam isao toliko daleko da pisem da ZNAM o cemu je film trebalo da bude, ali to sto je sam cin zgrtanja preteranih para NA BERZI u drugom planu ne znaci da se ne radi o njoj.

 

"ljudi i sjebano drusvo", bez berze ovo je mogao da bude i Hangover VIII, i vecini ljudi bi to bilo sasvim super jer ima kurvi u kancelarijama i drogiranja. uvidjas li razliku? genericki sjebano drustvo film, by scorseze. 

 

osim naravno ako scenaristi i reziseru nije bila poenta da se rugaju ljudima koji prihvataju splacine koje im se serviraju (fazon - vi ste ovo dopustili, lolz), ali onda je film jos isprazniji...

Link to comment
Share on other sites

nije to trebao da bude film o berzi vec o tome da treba da se kurvamo drogiramo i da krademo a postenjacine su budale 

hae

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

I dalje razmisljam koji je Oldboy remake krsh i to kad ga ne poredim sa originalom. Jutros sam odgledao prvih 30 minuta originala suze su mi isle od srece.

Nikakav razvoj likova, karate kid montaza treninga sa betmen, kraci je film za 20 minuta a dosadniji, legendarna scena u hodniku jadno rezirana, editing je los, vidi se u 5 scena kako su lose spojili tejkove, glavni lik je retard koji fazon je i trebao mozda da bude 20 godina zatvoren i da ti ga ne bude zao, Sharlito glumi negativca kao da je Tom Green, jedino sto ima sisa i dupeta u filmu (zenskih!,  ima i muskih i to povise), i bljutav holivud kraj.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane, film koji ima na netu već 6+ meseci - Zero Charisma - još niskobudžetniji od prvog pomenutog filma, ali konceptualno razrađeniji. U pitanju je drama sa komičnim momentima, na momente baš hevi. Postava sve anonimusi, samo par ljudi u filmu nisu total unknown (a i oni su u filmu tipa 5 min svi skupa) al zato glavni lik kako glumi...brutalno nešto, topla preporuka.

odlican, ali nekako je kraj zbrzan/nedorecen? ili sam ja ocekivao nesto drugo :D

Link to comment
Share on other sites

The Counselor

 

odgledah pre par dana, meni nije los film,  solidan pokusaj, interesantno mi je cela stvar koja se vrti oko samog meksickog kartela. Kameron d u nesvakidasnjoj ulozi i odvratna je i ljigava i smrdljiva i bravo konacno pa nesto i glumi.... dijalozi su dosadni ? wtf ? Havier bardem prezabavan i jeziv, gledas ga i ne znas da li ce da nekom secne glavu ili da prsnes od smeha...Fassbender  u sredini cele price koji ne zna sta se dogadja skoro isto kao i gledalac, i Pitica koji je se ne trudi mnogo da ne bi ukrao ulogu :P

 

Pregledao sam imdb i prosto ne mogu da verujem koliko losih ocena, ali bukvalno mi se to desilo pa prvi put u tolikoj meri :) I  citao rivjue gledalaca koji ocigledno nisu ni skontali pola filma, jer film na nekim mestima  pretenciozno pokusava da zakuva celu stvar tako sto ne objasnjava neke detalje za koje skapiras da nisu ni bitni u celom filmu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

FILTH

 

8a9c8ac001d3ef9e4ce39b1177295e03_500x735

 

filth.jpg

 

0c40d8d65aefe25eab28dc345b2e143f.jpg

 

 

Precarski. U početku sam mislio da će usrati motku jer su krenuli u loš Gaj Riči fazon, ali brzo film pronađe sebe i onda vozi kako treba do kraja. Odlična kombinacija Paklene Pomorandže, The Guarda i Trejnspotinga. I ponajbolji posteri za neki film posle dugo vremena (zato sam morao da ubacim više, hihih).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Što se wolfa tiče, mislim da je problem u tome što je sama poruka veoma mlaka u odnosu na čitavu izvedbu. Ne znam ni dal me uopšte interesovalo što je on na kraju "zajebao sistem", plitak i povrsan lik koji dolazi do keša kršeći pravila mi nije priča vredna svih ovih hvalospeva.

Prelazna ocena čisto zbog besprekornosti glumaca u filmu inače veliko meh od mene.

Dva odlična filma koja su u isto vreme depresivni i topli: Philomena i Nebraska. Proste ali efektne poruke ljudskosti koje se često zaborave nose oba filma, preporuka za sve.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Home-Front-Movie-Poster.jpg

 

 Homefront

 

 iznenađujuće solidan

 iako film ide utabanom stazom (da ne spojlujem sad, ako ste gledali trejler znate šta se dešava), atmosfera je odlična, napet je film, traje malo preko čuku i po i ne smori ni u jednom momentu, dijalozi su pristojni (stalone je pisao scenario, i dobar posao je uradio), a rokanje je vrhunsko

 

 pa eto, ako iole volite ovakve one-man-army-sam-protiv-svih-jebaću-vam-kevu filmove - preporuka

+1

iako u sustini mislim da je film holivud sranje, sve stoji sto si napisao :D 7.37/10

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

August: Osage County

http://www.imdb.com/title/tt1322269/?ref_=nv_sr_1

 

Sjajan film. Vidi se da je rađen po predstavi, ali film sabija. A pre svega gluma. Apsolutno su svi vrhunski, aspolutno. Ne sećam se kada sam gledao film sa ovako vrhunskom glumom. Meril Strip je raznela, ubedljivo najbolja uloga Džulije Roberts u karijeri, ma svi ostali, pogledajte listu uostalom. Film je težak u izvesnom smislu, ali je toliko iskren i istinit da je prosto životan. Sjajno nešto.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao novog Robocop-a - kao veliki fan originala, moram da kazem da je ovaj film u sasvim drugom fazonu, sto je sa jedne strane lose, ali sa druge strane i nije toliko.

 

Da obrazlozim - novi Robocop se vise bavi odnosom man-vs-machine, tj. koliko mozemo da verujemo masinama i onima koji ih prave. Ima nekoliko simpaticnih momenata, uglavnom vezanih za to kako je napravljen novi Robo (i sta je u stvari Alex Murphy u Robocop-u), nekoliko dobrih pucnjava. Generalno je, naravno, daleko ispod onog genijalnog Verhovenovog ostvarenja, ali je poprilicno gledljiv kao film, cak mi se i glumac koji igra Alexa svideo vise u filmu nego u trejlerima. Svetla tacka filma je sam pocetak (bukvalno spica ;) i solidna gluma Gary Oldmana.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

OLDBOY

 

movie-old-boy-poster-mask9.jpg

 

O-d-l-i-č-a-n, odličan! Ne razumem čemu toliki hejt prema filmu, jasno se vidi da nisu samo hteli da eksploatišu original i naprave obaveznu američku verziju, već se oseća da je ovo pravio neko ko zaista voli prvobitni film. Priča je blago drugačija a opet u velikoj meri ista sa originalom, i sjajno se dopunjuju te manje ili veće izmene, opet u skladu sa stilom oba filma (pri čemu je ovde akcenat na toj low-key underground Americi, vrlo nalik poslednjoj Hitman igri, što je dodatni plus). Gluma i likovi su, skladno tome, odlični (Šarlo akrobata je perfektan, sa svojim soft approachom, za razliku od one debilione iz Elizijuma, nrp.) Rad kamere i fotografija su fantastični u par momenata, kao i način na koji su režirane neke scene, naročito fajtovi (čak je i scena sa čekićem odlično odrađena, pri čemu je jasno da je u pitanju eksplicitan omaž originalu, naročito način na koji kruto počinje ("evo ga, ovo ste čekali, to je ta scena, krećemo...sad!").

 

Jedino što su malo zasrali je arc sa SLJ, očekivao sam neki brutalni finiš za njega, i totalno su ispušili sa tim (jasno zašto je preživeo, s obzirom na način na koji se film završava, ali su mogli njega da roknu i ubace novog upravnika "motela", npr., kameo Min-sik Čoia, to bi bilo perfektno).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

U skoro svim delovima se ne slažem sa tobom :)..Opisao sam ga na http://2kokice.com/filmovi/akcija/oldboy-2013/ ali ajde dodatno da obrazložim -

 

Vidi se da je Spajk želeo da ostavi neki svoj pečat a da ne napravi klasičan rimejk. U oba slučaja bi ga sačekao gadan Fejl, ali ovako možda i veći, jer se zajebavao sa stvarima s kojima nije trebao..Ali cak i to ako ostavimo po strani - film nema atmosferu, nema tu mistiku, nema ni prirodnu istripovanost originala, ovde je sve nekako prazno, holivudski, ne vuce te uopste.. Lično Brolina obožavam, ali ne mogu da ga NE UPOREDIM sa Choi Min Sikom, i onda mi izgleda bledo i jadno..Negativac očaj, "replika" fajt scene očaj. Za veličinu kakav je Spajk Li, ovo je najniže što je u karijeri dotakao

 

Jednostavno - Oldboy je jedan od najboljih filmova svih vremena, i nije ga ni trebalo rimejkovati na američki način.

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...