Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ja sam najviše zbog Kormaka gledao, No Country i Road su fantastične knjige koje su još bolje prenete na film. Blood Meridian je baš teška za čitanje, ali je izvanredna atmosfera, ima hard core likove i događaje, i nazire se mnogo koncizniji filozofski simbolizam, ali izgleda da se čovek ne snalazi sa pisanjem scenarija za formu koja je mnogo svedenija od knjige. U ovom je i najveći problem filma, nije tu toliko kriva režija Ridli Skota (iako je i on naređao stinkere poslednjih par godina). To i činjenica da je jedan od najvažnijih likova u filmu glumi Kameron Dijaz, to se jednostavno ne radi.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

LONE SURVIVOR

 

Lone_Survivor_poster.jpg

 

Nije loše uopšte, s obizrom da se očekivao još jedan Mark Volberg "slajtli" iznad proseka akcioni film. Nema previše patietisanja o marincima (možda na kraju kad pokazuju fotografije pravih likova, predugo i sa previše lica koja su jedva i spomenuta u filmu), sve je odrađen u vrlo proceduralnom stilu (imamo misiju-abort misiju-trči do EZ-a i to je to), fajtovi su dobro odrađeni (mada su mogli biti malo više hard-core, s obzirom na ono viđeno u The Kingdomu istog reditelja), i ima par efektnih scena koje ostaju u pamćenju (scena sa helikopterom i, naročito, tumbanja i padanja u punoj ratnoj opremi po avganistanskom kamenjaru, odlično snimljeno). Jedino što malo smeta je promena ritma u zadnjoj trećini filma, kada je niotkuda ubačen plot point koji odjednom ispada centralni fokus priče, iako ga do tada nije nigde bilo ni u naznakama.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je bio smor, gomila ljudi u nepoznatoj, smrtnoj opasnosti, ponaša se tipično za horore: "Hej, ajmo da se ne držimo zajedno ni dva minuta, već svako neka ide na svoju stranu, iako bi svako od nas mogao da bude potencijalni ubica, a pri tome svi patimo od amnezije i ne znamo gde se nalazimo...". Kraj je jedino ok.

 

SPECIES

 

Speciesver3.jpg

 

Nekako mi je ovaj "klasik" promakao kad je bio aktuelan, i sad vidim da nisam ništa propustio. Glupava priča, očajna gluma (Majkl Medsen car, totalno je na autopilotu i tačno se oseća da ga boli patka da se nešto cima sa svojim scenama), kretenske situacije i celokupan scenario. Cela poenta filma je da Gigerolika vanzemaljska riba ide unaokolo i pokušava da sprovede svoje seksualno/prokreacijske apetite, uz "legendarno" finale sa nepodnošljivo lošim CGI efektima, koji su valjda bili šokantni u ono doba. Jedine dve stvari koje valjaju su savršene sise Nataše Henstrfidž koje sevaju svakih pet minuta, i gledati sve te poznate glumce kad su bili 19 godina mlađi i 20 kilograma lakši.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Montevideo 2 juce, mogu vam reci da mi se jako svideo film a jedva da sam otisao da ga pogledam, vise sam hteo American Hustle posto mi prvi deo Montevidea nije bio nesto posebno

Je l ga gledao jos neko? Mislim da sam ovde procitao neki hejt  [:D]

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Tri sjajna filma:

 

1. Ovde pominjan sjajni Cloud Atlas http://www.imdb.com/title/tt1371111/?ref_=nv_sr_3

2. Vrlo original i zanimiljiv film sa Vil Ferelom Stranger Then Fiction http://www.imdb.com/title/tt0420223/?ref_=nv_sr_1 i

3. i moj favorit Beasts of Southern Wilds http://www.imdb.com/title/tt2125435/?ref_=nv_sr_4.

 

Tri fenomenalna filma, vredi ih pogledati. Preporučujem ako niste gledali.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam The Counselor 2013 

 

nazalost odgledao... Ridli Skota treba tuci usranom motkom kakve je baljezgarije poceo da pravi. 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

QUIET FAMILY

 

The-Quiet-Family-Poster.jpg

 

Odlična crna komendija sa hičkokovskim omažiranjem na svakom koraku. Šašavi su ti Korejanci.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

5.5 је ниска оцена? Само специјални филмови иду испод тога.

 

 

Какав је сада биоскоп Рода? Хоћу да ухватим The Wolf of Wall Street док још има, изгледа да је вечерас последња пројекција у Делти, али ми је термин сувише касно а и већ су резервисана сва добра места.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...