Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

1 hour ago, Dule_smor said:

Ahaha, nisam jos uvek, pogledacu video svakako...bio sam i do Mediamarkta, oni ne slapaju tako konfe, mogu eventualno kod njih kuciste da kupim pa da sam prepakujem. Onda otisao do nekog PC Shopa, gde mi je debeli Svaba napricao kako mu treba makar 3 sata da mi prepakuje celu konfu u novo kuciste jer ''jelte vodeno hladjenje je komplikovano''...lol, nek se jebu govna alava, na kraju cu ga stvarno sam prepakovati, pa makar se zapalio!

A sat mu je 50 jura plus pdv, cenim :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ah pa onda je jasno!

12 minutes ago, Dule_smor said:

Ma brate nisam ja hteo vodeno, nego Sebastijan smarac, kao to je sad standard za nove procesore blabla.

ma kakav standard pa bilo koji "pro gaming" setup i ovo za turnire itd i dalje fura standard fazon hlađenja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dule_smor said:

Nebitno...ali kao sto rekosmo hladjenje odradjuje svoj posao, procesor ne prelazi 60 stepeni...e sad sto sva toplota ide na kuciste jbga:DDD

zato ti je onako mali račun za grejanje bio zimus, komp odradio pola posla!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Elem, nastavak price...glavni izvor toplote je usrana 3080, greje kao nuklearni reaktor jbte...otvorih kuciste da vidim kako ce biti onda...i onaj radijator od vodenog hladjenja napred se ne greje nesto mnogo, znaci nije od procesora...plus ipak ima ventilator i ispred njega, znaci kakva takva ventilacija iako je zatvoreno kuciste napred...ali zato graficka uzas...i u miru je tipa na 60-70, a kad potera nesto ne moze covek da je pipne koliko se usija...ona ima vec tri ventilatora na njoj, plus kuciste ima jos 3 ventilatora u sebi, ali dzabe...kad je otvoreno je mozda par stepeni manje, ali opet...sta tu mogu da uradim da smanjim temp na grafickoj?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, znamo mi da su ga kupili mali zeleni i podmetnuli ti kao kukavičije jaje u komp! :tf:

Naravno da se 3080 greje, ali opet to dosta zavisi i do protoka vazduha u kućištu, kao i do temperature unutar kućišta, a koja će biti značajno veća ako nisi dobro stavio vodeno hlađenje za procesor 🙂 I daj neke konkretne cifre, tipa iz MSI Afterburnera, kolika je temperatura u idle a kolika je kad igraš nešto na kartici. Suština je da li krene da obara klok zbog pregrevanja, mislim da se kod njih to dešava na 95 i više stepeni. Što će reći ako ti je kartica u igrama na recimo 90 stepeni to je sve u okvirima normale [:D] Sad ti uvek možeš da oboriš klok ako hoćeš tiši i hladniji komp a ne treba ti toliko performansi. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ajde videcu sutra prekosutra, imam samo neki hardware monitor koji brljavi i ne pokazuje prave temperature izgleda...a ovo da nije stavljeno dobro vodeno hladjenje za procesor ipak mislim da nije slucaj, jer kao sto rekoh ima kuler ispred radijatora, procesor i radijator se vrlo malo greju, ne dogrevaju oni kuciste...e sad protok vazduha je druga stvar, ocigledno da ovo kuciste nije bas optimalno za takvu graficku

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da su i dalje te AMD ploče sa DDR5 memorijom preskupe, plus što je i memorija duplo skuplja, a benefit nije toliki. Sa druge strane Intel ima jeftinije ploče sa DDR4, ali je sam procesor skuplji, nisam pametan ali meni ništa od toga ne deluje kao dobro budžetsko, tj mid-range rešenje. Same komponente deluju vrlo ok ako se prihvate ova prva ograničenja. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zwerko said:

Meni deluje da su i dalje te AMD ploče sa DDR5 memorijom preskupe, plus što je i memorija duplo skuplja, a benefit nije toliki. Sa druge strane Intel ima jeftinije ploče sa DDR4, ali je sam procesor skuplji, nisam pametan ali meni ništa od toga ne deluje kao dobro budžetsko, tj mid-range rešenje. Same komponente deluju vrlo ok ako se prihvate ova prva ograničenja. 

Slazem se totalno, ploce jesu malo skuplje ali sam u sustini spremio taj novac za to, mrzi me da cekam jos par meseci da padne cena, iskreno.. Deluje mi opet kao dobro mid range resenje prelazak sa 5600x i ddr4 na 7600x i ddr5.. 

Edited by @AleksaB
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 10:35 PM, Dule_smor said:

Ajde videcu sutra prekosutra, imam samo neki hardware monitor koji brljavi i ne pokazuje prave temperature izgleda...a ovo da nije stavljeno dobro vodeno hladjenje za procesor ipak mislim da nije slucaj, jer kao sto rekoh ima kuler ispred radijatora, procesor i radijator se vrlo malo greju, ne dogrevaju oni kuciste...e sad protok vazduha je druga stvar, ocigledno da ovo kuciste nije bas optimalno za takvu graficku

E, jbg, sad mi sruši sneška, taman sam mislio da sam ubo kao prstom :) Naravno, ostaje činjenica da to kućište prosto nikuda ne pušta svež vazduh tom prednjem ventu.

Ali, sumnjiva stvar je to grejanje grafe, stvarno mi nije normlano da se puno greje kad je kućište otvoreno... Čak i sa tako sub-optimalnim protokom vazduha, kad se otvori, trebalo bi da "prodiše". Očitaj dobro i pozdano te temperature grafike, u idle, u igrama, i pod nekim sintetičkim testom koji je roka na ful opterećenje, pa ćemo porediti i većati ovde :D

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...