Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

On 4/7/2023 at 9:18 AM, killYg0r said:

Da ustanovimo, heatsink = kuler u normalnoj upotrebi a radijatoar, blok i pumpa su iz price vodenog hladjenja.

Bukvalno prvi put u zivotu i cujem i vidim te stvari.

Znaci Dule je hteo da se pravi pametan i uzme novu tehnologiju u koju se ne razume i pritom nasao lika koji se tek ne razume u pricu : DDDDD

Generalno, kao u u svim drugim sferama, tako je i kod ove tehnologije da je prilično arbitrarno, pardon "kako ko oće" preuzimanje ili prevođenje stranih izraza, jbg. Meni je, npr, "kuler" vazdušnog hlađenja ceo sklop heatsync + fan, ja to dvoje zajedno zovem tako, jebem ga, možda grešim.

I da, to su eng termini za vodeno, mada slažem se da sa automobilskom  logikom da bi trebalo da zovemo radijator "hladnjak", ima smisla.

 

A u čemu je fora što zwerko dobija ovolike minuse šta god napiše, bar u topicima koje pratim većinom  su to stvari "na mestu"?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dule_smor said:

ahaha, dobro bre, nisamo toliki retardi bas, skinuli smo nalepnicu i lepo naneli pastu i sve:D

Lično sam čistio procesore od kaladonta, u dva različita navrata do sada, čisto da napomenem :D

Edited by millanče
  • Haha (+1) 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da ovde postujete i probleme koje imate sa kompovima 🙂

Skoro sam uzeo polovnu konfiguraciju:
Intel i7-8700 3.2Ghz
MSI Z390M MORTAR
16gb ram 2400MHz
Nvidia GeForce GTX 1060 5Gb
Napajanje CoolerMaster od 500

i ubacio u njega:
- SAMSUNG 1TB M.2 NVMe MZ-V7S1T0BW 970 EVO PLUS Series SSD
- i 2 obicna hard diska

Imam 2 problema:
1. Problem sa ethernetom (javljao se i liku od koga sam kupio)
Ne radi mi lepo internet preko LAN kabla, stalno se gubi konekcija.. i tipa youtube klipovi stalno seckaju
Preko wirless adaptera sve radi normalno.
Cudno je to sto je lik od koga sam kupio komp (nema razloga da me laze :)) imao ovaj problem u jednom stanu, dok u drugom stanu nije imao problem. Cak je i selio komp par puta sa jedne na drugu lokaciju da bi 100% bio siguran.

2. Problem sa USB-om
U pocetku se nije desavalo, ali skoro je pocelo..
Kada pustim da kopiram neki fajl posle nekog vremena dobijem gresku :
Error 0x800703EE: The volume for a file has been externally altered so that the opened file is no longer valid.
Ponekad se fajl normalno iskopira, a ponekad dobijem tu gresku. A generalno se sada stalno javlja ako probam da iskopiram veci fajl.. tipa 20giga.

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Uvek je moguće da je ploča falična, ali za svaki slučaj za ethernet stavi najnoviji drajver ODAVDE.

Takođe proveri je li ploča lepo montirana na distancere ili je samo zašrafljena direktno na rupe od kućišta, možda negde prespaja gde ne bi trebalo pa zajebava. Mada možda je i napajanje, možda je do utičnice, itd.

Link to comment
Share on other sites

@shiki na sve ovo vuduovo mog uida dodam i to da se sećam da je drugar imao slične probleme sa kopiranjem fajlova, ali i još neke, i problem je bio jedan faličan Patrior RAM modul, iako je uradno prolazio memtest koliko oćeš...

nije isključeno ni da je kroz tu ploču sevnula malo munja preko nekog rutera neakda, ne zezam se, mada tu obično crkne LAN port skroz :D

Ram ako su dva modlua, propbaj samo sa jednim pa sa drugim, ako je jedan, pozajmi negde provereno ipravan i probaj.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Милане, какав бре каладонт, каква муња 🙂 Где се ти смуцаш и с ким се дружиш? Шта та твоја екипа ради комповима, мајко моја.

  • Haha (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, millanče said:

Može se reći da sam video pojedina sranja... Jednom mi doneli, kažu samo "dizali sistem i sad neće", otovrim, likovi spojili jedan kraj ATA kabla u jedan hard disk, drugi kraj u drugi hard, u ploču ne ide ništa 😄

joj, ne mogu da kažem da mi se slične stvari nisu dešavale. doduše naravno nisam išao kod majstora, skapiram posle nekoliko minuta, ali dogodi mi se tako neki glupi zabag i onda se posle smejem sam sebi šta sam uradio 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

BTW, za one koji odvajaju VECI budzet za novu graficku, trenutno Palit RTX 4080 OC imate na KP oglasima za nekih 880eur novo neotpakovano, u pitanju je neki mali pc servis kod Arene, bio sam sa ortakom da on uzme tu graficku za sebe nakon cega smo je montirali u njegov komp, sve full...... Inace kartu sam benchmarkovao u ovom mom klipu, doduse obicnu a ne OC verziju:
 

 

Za one kojima ne treba 4K gpu, RTX 3060 Ti je best buy za 1080p i 1440p gaming trenutno po mom misljenju.....

 

 

  • Like +1 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u odlican video!

doslo vreme da opet porazmislim, cime da menjam legendu zvanu 1080ti 🙂

po internetima 4070ti je nesto sto bi dobro doslo i bilo bi dugorocno za  1440p u kojoj se igram, ali kod nas cene stvarno nemaju veze sa mozgom 🙂 gde ima 4080 za 880 eur 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/3/2023 at 1:57 PM, G!!! said:

u odlican video!

doslo vreme da opet porazmislim, cime da menjam legendu zvanu 1080ti 🙂

po internetima 4070ti je nesto sto bi dobro doslo i bilo bi dugorocno za  1440p u kojoj se igram, ali kod nas cene stvarno nemaju veze sa mozgom 🙂 gde ima 4080 za 880 eur 🙂

Samo KP oglase domace cekiraj svakodnevno.... ortak i ja smo bili da on kupi u nekom PC servisu kod Arene, tu valjaju nove ispod tezge fazon....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, nisam jos uvek, pogledacu video svakako...bio sam i do Mediamarkta, oni ne slapaju tako konfe, mogu eventualno kod njih kuciste da kupim pa da sam prepakujem. Onda otisao do nekog PC Shopa, gde mi je debeli Svaba napricao kako mu treba makar 3 sata da mi prepakuje celu konfu u novo kuciste jer ''jelte vodeno hladjenje je komplikovano''...lol, nek se jebu govna alava, na kraju cu ga stvarno sam prepakovati, pa makar se zapalio!

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha, nisam jos uvek, pogledacu video svakako...bio sam i do Mediamarkta, oni ne slapaju tako konfe, mogu eventualno kod njih kuciste da kupim pa da sam prepakujem. Onda otisao do nekog PC Shopa, gde mi je debeli Svaba napricao kako mu treba makar 3 sata da mi prepakuje celu konfu u novo kuciste jer ''jelte vodeno hladjenje je komplikovano''...lol, nek se jebu govna alava, na kraju cu ga stvarno sam prepakovati, pa makar se zapalio!

okači neki kompenzacioni oglas tipa - tražim hipohondra koji ume sa računarima da mi prepakuje komp ali za sve to vreme može da mi priča o svojim simptomima a ja ću da mu govorim šta mu fali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...