Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Hmmm ili ja tripujem ili ovaj MSI Afterburner ne ocitava dobro temp. Recimo pokazuje 30-40 u miru, kad gledam neki HD film do 60, kad igram Diablo 2 remastered do 75, a Cyberpunk do 80...po tome ispada da je sve ok, mozda se samo ja tripujem jer nisam navikao da graficka postize toliku temperaturu...Zwerko gore rece da je do 90 stepeni sve ok...meni to deluje mnogo nekako, mislim zapalice se:D

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, to je negde realno za tu grafiku, jbg hteo si jaku grafiku 🙂 S tim da se opet vraćamo na to da se grafika greje, to je ok, ali ne bi trebalo zbog toga da se greje kućište i sve oko njega toliko. U smislu možda sa par nekih kvalitetnih ventilatora ne bi dobio manju temperaturu same grafike, ali bi trebalo da dobiješ hladniji komp generalno. Plus naravno videti kako na kraju stoji i hladi se taj blok vodenog hlađenja sa procesora ipak. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, millanče said:

Kako kako? Ako u Švabiji sa doktorskom platom ne rekreira ovo, ja ne znam za šta taj čovek živi i radi 😄

 

ili samo da iskoristi neki ovakav ekran za šta god u nekoj bolnici ili kada bude išao da predaje na nekom medicinskom seminaru pa posle predavanja ostane u sali!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2023 at 8:32 PM, Dule_smor said:

Hmmm ili ja tripujem ili ovaj MSI Afterburner ne ocitava dobro temp. Recimo pokazuje 30-40 u miru, kad gledam neki HD film do 60, kad igram Diablo 2 remastered do 75, a Cyberpunk do 80...po tome ispada da je sve ok, mozda se samo ja tripujem jer nisam navikao da graficka postize toliku temperaturu...Zwerko gore rece da je do 90 stepeni sve ok...meni to deluje mnogo nekako, mislim zapalice se:D

Ajde za svaki slučaj prekontroliši i kako je ušrafljen AIO, ako vidiš nešto ovakvo, sjebao si se. Ovo je, kaže prodavac, tako stiglo iz Nemačke, prodao nekoj mojoj prijateljici ovde u Šabac, neki degen je tamo samo na silu ušrafio pogrešnim štafovima AIO direktno u backplate stock kulera, nigde opruge, pokrivljena ploča, dugo je i radila, iskreno, evo sad je mrtva :) Slikaj i postavi ovo kao dole, za svaki slučaj :)

IMG_20230611_192048222.thumb.jpg.0bda5a65b2675c985140280ffd18336c.jpg

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Sta je AIO? Slikao sam vam kuciste iz vise uglova na pocetku jos, sve pasuje lepo, nismo sivonje da srafimo na silu. Jedino smo lose kuciste izabrali, zatvoreno napred itd. Al sto kaze Vudu kad se nije upalilo dok igrah 100 sati Cyberpunk na max, nece vala ni sad. Drzim ga otvorenim leti, videcu ako moze jos jedan vent da se ubudzi negde i to je to.

 

edit, fala Shale, pogledacu i slikati jos jednom, ali mislim da je to sve ok

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

AIO (all in one) ti je water cooling za CPU (ili gpu), milance konkretno misli na cpu cooling block, da li je lepo montiran. Umeju da sjebu ti sklapaci, stave pogresan backplate i onda nategnu sve ako ne stave distancere ili kako se vec zovu 'debele matice', itd

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shale said:

AIO (all in one) ti je water cooling za CPU (ili gpu), milance konkretno misli na cpu cooling block, da li je lepo montiran. Umeju da sjebu ti sklapaci, stave pogresan backplate i onda nategnu sve ako ne stave distancere ili kako se vec zovu 'debele matice', itd

Upravo taj rad, to je ovoj konkretno ploči sa slike i došlo glave. Mora neki sistem distancers i/ili opruga da postoji tu. Čisto se setih Dula danas kad su mi ovu nesreću doneli, nek obrati pažnju.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Shale said:

Nego da vas pitam, jel i vama bizarluk sto Samsung sto imenuje telefone S I, II, III, 4, ... 10, 20, 21, 22.... i nvidia graficke random 1xx, ... 10xx, 16xx, 20xx, 30xx, 40xx ... ?

Samsung je kao imao neku svoju logiku kad su krenuli, ali pošto su se Galaxy i Note razmimoilazili (tipa bio je Galaxy S2 i Note1 pa S3 i Note2) u jednom trenutku su prebacili da imaju iste brojeve, ne mogu da se setim tačno kad - možda kod četvorke ili petice. E onda bih rekao da su im kola krenula nizbrdo kad je ispala ona glupost sa S5 ili koji se beše palio sam od sebe pa su ga banovali pa ga na kraju samsung povukao sa tržišta itd, tako da su onda valjda preskočili sa 5 na 7, pa se držali do 10 i onda od 10 prešli na 20 🙂

Ne mogu da kažem da je apple nešto puno bolji, imali su i 1 pa 2 pa 2s pa je neko vreme bilo jedne godine ide novi broj a drugi godine taj broj dobija "s", pa onda su išli do 8 da bi posle izdali X (10) na godišnjicu, pa opet izbacili "s" varijantu ali onda od 11 idu svake godine sa novim brojem.

Mislim da je i to sve deo nekog "istraživanja tržišta".

11 hours ago, Dule_smor said:

Lol, ne radi mi SK sajt u Njemacke, wtf?

ne da politika bendvit da prave gastosi, ionako jedva postoje kao firma, sad još treba i to da plaćaju!

 

Link to comment
Share on other sites

Može li savet za izbor radne stanice? Sestra je ilustrator (ništa zahtevnije od Adobe CC), i suzila je izbor na ova dva modela:

HP Pavilion 27-ca0035no

  • AMD Ryzen™ 7 5700U (upp till 4,3 GHz max. boostklockfrekvens, 8 MB L3-cache, 8 kärnor, 16 trådar)
  • AMD Radeon™ (integrisana grafika)

HP All-in-One 27-cr0087no

  • Intel® Core™ i7-1355U (upp till 5,0 GHz med Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3-cache, 10 kärnor, 12 trådar)
  • Intel® Iris® Xᵉ (integrisana grafika)

Koliko vidim, sve ostale komponente su iste, cena je ista. Koju biste preporučili?

Link to comment
Share on other sites

Svejedno 🙂 problem je što je i jedan i drugi procesor U, tj low power praktično iz laptopova jer je kućište malo. Adobe načelno možda malo više voli Intel pa možda u tom smislu bolje to, ali svakako integrisani GPU ni u jednom ni u drugom neće mnogo pomoći. 

E sad meni je to all-in-one rešenje malo nezgodno (iako kapiram da je zbog štednje prostora) jer prvo ima slabiji procesor i nema nikakav GPU što za Adobe može biti dobro, ali mnogo više što je samo Full HD rezolucija, što za Illustrator u današnje vreme baš nije mnogo logično. Na primer ako iskombinuješ laptop i eksterni monitor za iste pare dobiješ dosta bolji ekran. Čak i laptop ima nešto malo bolji procesor ali manji SSD. Ali kao imaš i dodatnu funkcionalnost laptopa ako ti treba, plus dodatni ekran ako ti treba, plus mnogo ozbiljniji ekran za dnevno funkcionisanje. Just saying... Mislim naravno idealna opcija je prosto normalan desktop 🙂 Ali laptop+monitor ne zauzima mnogo više prostora od all-in-one. 

  • Thanks (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

dule, ja bih rekao da je tvoja grafa normalne temperature za taj model. Vidim da niko nije to rekao, pa da naglasim

 

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...