Jump to content

Račun u banci


Recommended Posts

Nisi ih dobro skontao, to sto su ti oni sracunali je na osnovu samo tvojih uplacenih para. Oni te pare ulazu negde (ima zakonom propisano koliko sme u koje varijante da ulazu) i na to imaju ocekivanu dobit (to je to sto su ti rekli da nije 100% sigurno, mada je realno taj prodavac osiguranja koji ti je to rekao retard :). Poenta je da je ocekivana dobit navodno negde oko 6-7% na godisnjem nivou i oni ti svake godine salju izvestaj kolika je bila dobit.

pa ovo shto sam rekao je zagarantovana suma, i kao takva je kurac :)

evo, izvod iz doc-a koji sam dobio:


Dajem Vam primer muške osobe, koja u trenutku osiguranja ima 31 godina:





Pristupna starost										

Trajanje				


Godišnja premija										

Osigurana suma														

varijanta I										

31 god.										

20 god.										

1200 eur.										

[b]26.840,76 eur.[/b]														

varijanta II										

31 god.										

25 god.										

1200 eur.										

[b]35.011,20 eur.[/b]				


Драганче, рекох, ако штедиш на 25 година, онда земља и злато немају конкуренцију.

ajde elaboriraj, poshto mi nije jasno nashta mislish :) ili fora da chim ushtekam soma evra, uzmem zlato za tu cifru? :)

Link to comment
Share on other sites

ajde elaboriraj, poshto mi nije jasno nashta mislish :) ili fora da chim ushtekam soma evra, uzmem zlato za tu cifru? :)

како год, свакакви аранжмани могу да се направе. или да скупиш сома евра, или да узмеш кеш кредит на 6 месеци па купиш једну количину, све се лепо да оптимизовати.

кажем треба куповати земљу, један хектар - један хектар, 20 грама злата - 20 грама злата... то је ЈЕДИНА ствар која како-тако чува вредност. земља може и да ти одбаује ренту, иако је номинални раст вредности оно на шта играш на 25 година.

мислим, није то оно штек од 2 сома евра који стоји за сваи случај, ради се о штедњи на јако дуг период. новац од осигурања не можеш ни да добијеш пре истека уговореног периода, тако да комотно можеш да уђеш у куповину злата и земље, што су облици имовине који су врло неликвидни по облику.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nego, to sa kupovinom zlata, ako ne gresim nigde ne mozes, legalno, da kupis fizicki zlato, nego bi trebalo samo da dobijes neki papiric koji kaze imas toliko zlata

u slucaju da pocnu neka sranja i sta znam sta sve, koliko ce taj papiric da vredi? mislim koliko je kupovina zlata siguran posao za pojedinca?

Link to comment
Share on other sites

у Србији не можеш да купиш инвестиционо злато, али у Аустрији, Швици и Германији, можеш.

и то не папирић, него баш злато, у дукатима, полугама, цертификовано.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Evo moj predlog je komercijalna banka. Client kod njih punih 13 god.

Banka koja mi je odmah tu cim izadjem iz zgrade. Provizija na uplate na externim racunima 35 din.

E-Bank preko weba koji mi sve omogucava da zavrsim od kuce ili bilo gde u bilo kom browseru.

Najmanje naplacuju proviziju za unovcavanje inostranih cekova.

Mana je samo sto jako jako loshe uslove ima za kredite :/

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

мислим, није то оно штек од 2 сома евра који стоји за сваи случај, ради се о штедњи на јако дуг период. новац од осигурања не можеш ни да добијеш пре истека уговореног периода, тако да комотно можеш да уђеш у куповину злата и земље, што су облици имовине који су врло неликвидни по облику.

U uniki kazu da mozes da podignes ulozeno posle 3 godine redovnog placanja, cak uz neku kamatu.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

тачно.

међутим, нисам на то мислио. мислио сам на то да те паре штедиш на 25 година, и тек тад је то тај износ. пре истека уговора, већи је принос да се штедни део мешовите полисе животног осигурања улагожи у банку под камату на годину дана. још бољи је пензиони фонд - класична пирамида, а данас је још млад...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne znam brate, meni je ovaj moj deal sa vinerom (penziono zivotno blabla) gde 15 godina dajem soma, a nakon tog vremena mogu podici oko 28 soma ili produziti skroz ok. kapiram ja da 28 soma 2004 je daleko vise nego sto ce biti 2019 ali jebaga

osim ako me nisu slagali lol

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

да ли ти на полиси пише 28к у случају доживљења или су ти рекли да ће да буде приближно толико?

ако пише на полиси, то је огромна просечна каматна стопа.

оно што је важно на полиси је да погледаш колике су откупне вредности по годинама. другим речима, откупне вредности су реална каматна стопа.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

vi koji koristite intezinu internet karticu, je l' moguće vršiti uplatu na taj devizni račun na koji je ona vezana?

tipa, prenesem pare sa nje na nalog u online kladži i ako dobijem neke pare da li mogu da ih povučem nazad na karticu?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Могло је раније, ја сам тако радио, ал сад постоји закон о забрани интернет клађења, тако да ти је сигурније да повучеш прво на МБ, па после на картицу.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Имао сам и ја тај проблем, мораш ваљда да сачекаш пар дана да се обави тај трансфер из банке, да видиш колико су ти заправо скинули, јер не мора та цифра коју ти сад приказује онлине да буде тачна. :с То им је нека фора, не знам због чега. Мени је био локован рачун, јер сам покушавао више пута да унесем тај први износ, па сам морао да им шаљем слике извода банковног стања и остале глупости, као да би били сигурни да није нека превара, лол.

А иначе, после сам унео податке банковног рачуна и од тада увек радим тако трансфер, не на картицу, него на девизни рачун. Треба 3-5 радних дана чекања, ал нема бар никаквог цимања.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ja nisam pokušao odmah da prenesem određeni iznos već da verifikujem račun (to jest da mi skinu onih 1,2 evra) i izbacuje mi grešku. sad čak ni ne mogu da uđem u taj deo jer mi odmah izbacuje da kartica koju sam uneo ne može da se verifikuje.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

buniš me, zar te pare nisu na deviznom računu zapravo a kartica je zapravo vezana za taj devizni račun?

ako izaberem Bank Transfer kao opciju onda mi izbaci podatke koje treba da popunim na uplatnici (naziv firme, banka, swift, i tako dalje...)

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Taj devizni račun ti služi samo za plaćanje karticom, npr. ne možeš da odeš u banku i da podigneš devize s njega (probano :D ), a verovatno ne može niko ni da ti uplaćuje na njega (mada ovo nisam siguran).

Međutim ono što možeš je da otvoriš dodatni devizni (pravi) na svoje ime, i onda preko e-bankinga možeš da prebacuješ devize između ta dva računa. Kad se uloguješ na intesu, imaćeš oba računa u listi.

Link to comment
Share on other sites

ali možeš da imaš drugi devizni, pa da sa njega šetaš pare na Visa Internet devizni i nazad, ja to radim

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ово што је Вуду рекао.

Отвори девизни рачун и на њега повлачи сав новац. А новац са обичног девизног рачуна, на рачун интернет картице, можеш у сваком тренутку да пребациш онлине, кад зажелиш.

Едит: И што је Пера рекао. :)

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...