Jump to content

Račun u banci


Recommended Posts

Ja sam u Societe pošto su mi poslednje dve firme imale posebne povoljnosti. Nisam zadovoljan e-bankingom jer im ažuriranje kasni i po nekoliko dana (platio karticom u petak, i dalje mi ne registruje na netu transakciju u utorak u 1 ujutru). Obaveštavanje telefonom sam ugasio jer je nepouzdano - u nekom momentu su prestala da mi stižu obaveštenja o uplatama, provera stanja preko sms usluge mi izbacuje jedan te isti trenutak u prošlosti.

Link to comment
Share on other sites

pa kolka ti je plata a dižeš 50 evra :tf:

ovaj igor, srsly

ne znam, ja nikad nisam bio u prilici da mora da dignem 50 eura. I da moram, glupo/blam bi me bilo da to zakazujem. Sta ces, taki sam :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ovo bas i nije tacno, znam samo jednu da radi do 20h (ona u knezu), vecina radi do 19h ili 17h, a ima i bisera koji rade do 16h (ona u makedonskoj)

dobro matori, mojne da cepidlacish, do 19h ih ima koliko hocesh..

tj znam barem 2 na nbgd koje rade do tad...

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Отворио сам рачун у Интези за цирка 5 минута. Погодности могу да бирам после треће уплате, одржавање 125дин месечно и то је то. У Батаји има 3-4 банкомата, тако да ме баш брига :) Ето.

Хвала свима е!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Sad kad smo pomogli Sotoni, mali offtopic.

Ako covek ima recimo 50 evra mesečno za štednju, šta sa njima da radi? Koja banka ima dobru ponudu za (dugoročnu) štednju?

Životno osiguranje i ta neka priča me u principu ne zanima, zainteresovan sam samo za (sto veće) umnožavanje kinte nakon xy godina.

Mislim da je čak i bilo priče o ovome ranije, ako to postoji negde i aktuelno je - uputite me. Fala :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ја уплаћујем оно Грава животно осигурање и пензионо. Отприлике изађе 40 евра месечно, и за 21 годину штедње даћу неких 10так хиљада евра. Међутим, након тих 21 год, то ће нарасти пута 3, тј тридесет хиљада. У случају да се тад бацим под аутобус у стилу Дана мрмота, они након мене ће добити дал пута два или пута три ту суму... тако да имам неке планове у вези тога [8D]

Након две године од почетка штедње, корисник може да повуче све паре, не сећам се да ли има нека камата или не. Ако ништа, макар нисам скрцао тих 1.000 евра на глупости.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad smo pomogli Sotoni, mali offtopic.

Ako covek ima recimo 50 evra mesečno za štednju, šta sa njima da radi? Koja banka ima dobru ponudu za (dugoročnu) štednju?

Životno osiguranje i ta neka priča me u principu ne zanima, zainteresovan sam samo za (sto veće) umnožavanje kinte nakon xy godina.

Mislim da je čak i bilo priče o ovome ranije, ako to postoji negde i aktuelno je - uputite me. Fala :)

nijedna, ovo sto je bru rekao je sad ok. bolje od stednje

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

brue na koji fazon? :) ja sam se sad raspitivao za to i u vineru i u delta generali i na mojih 30k na 25 godina, oni meni daju 35k - inflacija = idiotizam..

jesi siguran u taj info? :)

jesi ti siguran u svoj?

prosto neberovatno tako malo.

ja sam ubwineru od 2004 na 15 god po 1000 godisnje, ceka me oko 28000

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Бру, за 21 годину даћеш скоро 20к јура. и добићеш 30к. да си штедео у банци, добио би више. негде сам Игоруу био објашњавао.

дугорочно се највише исплати пензиони фонд или инвестиционо злато.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

500x20 = 10.000 jebem mu sve,

немам овде уговор. у крајњем случају могуће је да је пута два а ако цркнем то пута три (60.000 евра).

тј, чини ми се да се добро ипак сећам, а ево вам линк овде где дискутују о томе и свакаквим опцијама:

http://www.elitesecurity.org/t76293-3

Link to comment
Share on other sites

Ма не, штедња и осигурање. Ваљда иде штедиш типа 21 год (да пребаци у период преко 20 год), 2 полугодишње рате од по 256 евра плус 5 евра неживотно осигурање (ако пребијеш ногу и сл), што му изађе неких 500 евра годишње. Па то пута 20+1 год и то је негде мало преко 10.000 евра. Теби тад нуде две могућности: или ћеш да подигнеш 30.000 евра или можеш да их оставиш за наследнике са 7% камате те укупне суме. У случају да рикнеш а не подигнеш паре, рачуна ти се дотадашња штедња са том премијом па пута 2-3, колико већ.

Дакле, кад будем имао 55-56 год, а преживим сва срања до тад, онда ћу моћи да одем и подигнем 30.000 евра (и мало преко).

Такође, опција ми је, уколико испиздим и требају ми паре за М-74 и сл, одем и повучем све што сам до тог тренутка уплаћивао (али минимум 2 године од почетка важења уговора).

Link to comment
Share on other sites

Бру, за 21 годину даћеш скоро 20к јура. и добићеш 30к. да си штедео у банци, добио би више. негде сам Игоруу био објашњавао.

дугорочно се највише исплати пензиони фонд или инвестиционо злато.

da, al to je računica ako te pare imaš odmah? Ako te ne mrzi, objasni nam ovde, jer ja generalno oročavam pare, a iz godine u godinu kamate su manje, a porezi veći

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ах, видим да имаш пензионо и животно.

вероватно је то пензиони фонд, који ти даје у случају доживљења, а осигурање живота је чисто (не мешовито, дакле не са штедном компонентом), на 60к јура. то је врло врло добар дил, ја тежим таквој комбинацији, мада чисто животно још нисам изабрао, а оно је џабалеску док смо млади.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

jesi ti siguran u svoj?

prosto neberovatno tako malo.

ja sam ubwineru od 2004 na 15 god po 1000 godisnje, ceka me oko 28000

apsolutno siguran, bio sam na sastanku i u wieneru i u delta generali i smorio sam se kad su mi rekli

ja sam planirao da uplacujem 100 evra 25 godina, shto izadje 30k evra za taj period, i obe firme su mi rekle da bih mogao da podignem/da mi isplacuju penziju u vrednosti od 35k evra.. plus kao svake godine ima neki mali profit od njihovih ulaganja al' poshto to nije 100% onda ne ulazi u kalkulator

e sad, ja nisam ekonomista al' znam da ce inflacija da pojede pola od tih para za tih 25 godina :( nisam pametan shta raditi..

jedno je sigurno, otishao sam i izvadio sam radnu knjizicu i od januara cu se prijaviti sam kod drzave na minimalac, al' sam u rebusu dal' da uplacujem ovo zhivotno osiguranje jer deluje jebeno nepovoljno...

drale? :)

Link to comment
Share on other sites

Nisi ih dobro skontao, to sto su ti oni sracunali je na osnovu samo tvojih uplacenih para. Oni te pare ulazu negde (ima zakonom propisano koliko sme u koje varijante da ulazu) i na to imaju ocekivanu dobit (to je to sto su ti rekli da nije 100% sigurno, mada je realno taj prodavac osiguranja koji ti je to rekao retard :). Poenta je da je ocekivana dobit navodno negde oko 6-7% na godisnjem nivou i oni ti svake godine salju izvestaj kolika je bila dobit.

U tom smislu se tebi uvecavaju pare znacajno, nisam sad prodavac osiguranja pa ne znam tacno, ali sustina je da sa dobrovoljnim penzionim i zivotnim (ja uvek gledam to kao zajedno, retardirano mi je samo zivotno jer tu nemas tu dobit, to je i ovo sto je Drale rekao) otprilike dobijes na kraju balade 10-20% vise nego da si te pare sam uplacivao u banku i orocavao. Plus sto imas nesto da te tera da to radis sto je uvek dobro jer je vecina ljudi neodgovorna stoka :)

Ako covek ima recimo 50 evra mesečno za štednju, šta sa njima da radi? Koja banka ima dobru ponudu za (dugoročnu) štednju?

Životno osiguranje i ta neka priča me u principu ne zanima, zainteresovan sam samo za (sto veće) umnožavanje kinte nakon xy godina.

Ja sam skontao da je za tako male iznose najbolja ta prica sa penzionim, s tim da je tu najcesce problem da pare ne mozes da podignes pre nego sto napunis tipa 55-60 godina. Ove sve varijante sa stednjom u bankama su mi toliko neisplative ako nemas neke pare u desetinama hiljada evra pa se to oplodjava. Ja sam tipa imao nekih 3000 evra u steku i kao u fazonu razmisljao da dam u banku na stednju i onda skontam da ako orocim na godinu dana cu posle godinu dana dobiti 150 evra u najboljem slucaju. Zakljucio sam da je bolje da bleje kod mene, makar su mi tu ako nesto zatreba, a zarada realno nikakva.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...