Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

13 hours ago, dovlagsi said:

opet pričaš napamet, ne možeš. danas možeš da kupiš X5 sa solidnom opremom za 100k. ako pričamo o novim kolima naravno.

Za tih 100K možeš BMW 7 da kupiš, ili M5. za 70-80K i4 M50. Reci da bi za te pare radije kupio Volvo Kineza?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

22 hours ago, manson said:

Za tih 100K možeš BMW 7 da kupiš, ili M5. za 70-80K i4 M50. Reci da bi za te pare radije kupio Volvo Kineza?

Jesi bio ti u BMW-ovom salonu ovih dana? Ovde, u Srbiji, ne može to.

Ponavljam, onaj Volvo što sam ga okačio je kuriozitet jer IMAJU taj auto na placu i prodaju ga za te lol pare, jasno da takav BMW sa takvom opremom (a ne onaj kilijev sa štof sedištima ☺️) košta i više. 

Lično, radije bi kupio Volvo kineza pre BMW-a uvek, jer ne upadam u imidž vlasnika BMW-a. Ali onaj neki model za normalne pare, imaju i takav a ne samo onaj kuriozitetni 🙂

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne brinite, sad će sajam, pa kad svi postave sve šta imaju na lageru, ima da se puši!

Moje razmišljanje ide u smeru da ćemo videti dosta klotara kojekakvih umesto premium verzija i generalno ove neke "naručene" kao ovaj Volvo što ne znaju šta će sa njima.

Ofc čak i za te će reći da je rok isporuke godinu dana 🙂

Link to comment
Share on other sites

a šta je imidž vlasnika bmwa dovla?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Just now, reki said:

nista jos, za jedno 3 nedelje ce ovaj lik na stanju imati 2 svemirca, 1.8 i 1.4 restyle, pa cu verovatno uzeti jednog

bogami, teška odluka! 🙂 ništa, javi kako prođe - obavezno overi i sve drugo i opremu i stanje unutra ide, ne samo motor ofc.

najbolje i neki limar da pogleda malo oko udara i to.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Highl1 said:

a šta je imidž vlasnika bmwa dovla?

nahajpovan sed lik sa tetovažama u Dsquared jackson-slim džinsu koji posle partije malog fudbala priča kako mu je sandra dala bekdor sinoć. uvek dok vozi priča na mobilni, nikad blutut.

  • Haha (+1) 1
  • Downvote (-1) 4

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

hm, ok. Nikad nisam kapirao generalizaciju ljudi koji nose iPhone ili voze neki auto, ili npr nose određenu obuću, odeću i sl, pa onda zbog njih neko sebi neće nešto da kupi jer eto to nosi ovaj ili onaj. Ne vidim zašto bi mene bilo briga ko šta poseduje, ako se meni ta ista stvar sviđa. Na kraju dana, to je samo predmet koji kupimo i koristimo odredjen deo života, a posle ga zamenimo za novi, bolji, drugačiji, etc

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Istina je verovatno negde između, kao i uvek 🙂  Naravno da generalizacija utiče na sve - pa evo ovde svako malo prozivamo vlasnike skode ili one koji voze golfa itd. To naravno ne znači da svi upadaju pod taj isti kalup, isto kao što ne upadaju ni vlasnici bmwa. Ili kao što su korisnici Maca macfagovi :)) Ne znači da svako od nas ne poznaje makar jednu osobu koja vozi bmw a ne ide u taj kalup. Evo rambo na primer! :)))  Niko tu nije imun hteli da prihvatimo ili ne. Evo ja prvi ne bih kupio Superdry odevni predmet otkad je krenuo da ga fura Đani i cela ta ekipa 🙂  Moj problem ofc, ali šta ću 🙂  

Link to comment
Share on other sites

meni lično kod Superdryja više smeta što ga nosi svaka "urbana faca" u BGu neko Djani i ti seljaci 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Uf, dobra je ovo tema, za neke stvari odbijam da na mene utiču te generalizacije, dok za neke moram priznati da ipak utiču.

što se automobila tiče, tu uglavnom nemam tih predrasuda (možda zato što ja vozim golfa :tf: ), iako ima istine u tome, znamo bar ovde na forumu gazda Zoki i audi konekciju :)) više me nerviraju retardi koji ne daju jebeni žmigavac, možda i previše obračam pažnju na to u poslednje vreme, ali prosto mi je neverovatno koji procenat ljudi ne daje žmigavac čak ni kad izlazi iz kružnog toka fazon, ili na manjoj raskrisnici hoću da skrenem levo, lik ide u susret, ja ga čekam jer kontam da će pravo, on skreće levo... bukvalno bih izvlačio iz kola i lupao šamare

od drugih stvari, air max patike ne volim zbog batica imidža i nikad ih nisam imao. Superdry - nemam pojma ko nosi, meni se tu ne sviđa taj neki "in your face" fazon, ogromna drečava slova, japanski simboli, brojevi na rukavima itd... ali moram priznati da je sam kvalitet izrade jako dobar, imam par stvari ali koje nemaju nikakve ispise na sebi... doduše setih se sad da imam i ovu brzinu 😄

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

meni lično kod Superdryja više smeta što ga nosi svaka "urbana faca" u BGu neko Djani i ti seljaci 🙂

eto vidiš, ja tu imam problem sa napapiri, već smo pričali na tu temu, nema ko ga ne nosi iz "kruga dvojke" ili oni koji su pridošli u krug dvojke.

image.png

nije baš đani 🙂

a hteo sam da nađem đanija, međutim našao sam nešto još bolje sa njim:

image.png

mislim da ove lagerfeld majice i patike zapravo odnose pobedu sad što se toga tiče :)) 

tako da možda se i superdry vrati nazad pošto je KARL preuzeo primat :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

eto vidiš, ja tu imam problem sa napapiri, već smo pričali na tu temu, nema ko ga ne nosi iz "kruga dvojke" ili oni koji su pridošli u krug dvojke.

E ali recimo taj brend ja bukvalno nigde u inostranstvu nisam video da neko nosi, SuperDry jesam naravno. Meni su te SuperDry stvari jako kvalitetne, imam i neku njihovu jaknu koju sam navatao na nekom sniženju kad je bilo napolju, ali me taj napadni stav i brending najviše i odbija, kao i naravno cene koje su pogotovu kod nas ludačke za tako nešto. Mada daleko od toga da smo mi jedini koji pate od toga da mora da se nosi nešto što se iz aviona vidi koji je brend - ja bih rekao da čim pređeš negde u Istočnu Nemačku to kreće 🙂

Sad da se vratimo na kola - problem je što je to ovde baš baš statusni simbol i onda ljudi hoće da budu istaknuti i onda kroz te ljude percepiraš sve koji voze na primer taj BMW. Ja recimo imam poznanika koji je sad uzeo neki polovan BMW Z4 za neke relativno smešne pare, mislim 10-12k eur, ali je ono prešao auto 200k km. Ko još pređe kabrioletom 200k km za 10ak godina koliko mislim da je star? I sad taj BMW je pakao da ga nešto popraviš, središ i slično, u smislu koštaće te kao pola koliko si platio auto, ali jbg imaš BMW kabriolet i onda si car. Mogao si verovatno za te pare da uzmeš Miatu koja je u pet puta boljem stanju i mega kul auto ako si baš to hteo, ali jbg Mazda... nije to to 😄 A još su gori ovi što lepe M slovo na peticu koja veze nema sa M, pa čak ni sa M paketom opreme, a najgori su X6 ekipa 😄 Što i dalje ne znači da je baš svako ko vozi taj auto seljak nad seljacima, ali je realno da će ljudi da te stavljaju tako u kategoriju jer su najistaknutiji baš takvi. 

Mala analogija sa kerovima pošto je tu slična priča - kod nas je uvreženo mišljenje da su Stafordi/Pitbulovi koljači po defaultu a to su u suštini najnormalniji kerovi koji uz adekvatno dresiranje i socijalizaciju (shodno veličini i snazi psa) postaju najnormalniji mogući. Ali, a tu se vuče paralela i sa ovima za BMW, te kerove uglavnom uzimaju batice da bi pokazali kako su oni opasni pa ih samim tim i uče da budu drkoši. Isto tako i ovi uglavnom uzimaju BMW da bi pokazali kako su uspeli u životu i kako su ostali samo miševi u odnosu na njih! 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Samo da sumiramo:

Nike kacket
Najbelji zubi
Zlatan lanac / sat
DSQ2 Majica
Prsluk Napapiri ali realno bilo koji 😄
iPhone 13 pro
D&G kais
AX iscepane farmerke
patike: AirMax, Air Jordan ili random pick onih belih sa sirokim djonom sto nose instagram/TikTok kurve
Tetovaze po izboru!

I ulazi u X6 sa laznom M nalepnicom \o


 

Link to comment
Share on other sites

kad pomenuste lažne M oznake, pre neki dan sam video OVO!!

image.thumb.png.21b5fdcf89cc4317a56e25498e025bcb.png

Da, dobro ste videli - ovo je Reno Megan 😄

Lik koji vozi je nešto između ovog Đanija i Milića Vukašinovića, mršav sa dugačkom kovrdžavom kosom ali obučen kao Đani

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...