Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, dovlagsi said:

ne znam, to je nekako novi šejp na koji treba da se navikne čovek. meni nije ružno iskr. bolje mi je to sve tu ispalo nego na limuzini Air

evo malo detalja ovde

https://www.instagram.com/reel/CztwwFXJFnZ/?igshid=MzY1NDJmNzMyNQ==

super je iznutra, može da prođe.

nisam slušao zvuk ne znam dal su pričali o "nebu" dal' ima neka pokrivka da se navuče, ali meni i dalje to kad je samo staklo gore, ma koliko bilo dimovano, problem za to kad krene sunce da roka, ne verujem da može da blokira toliko da ti ne bude neprijatno ili da se auto previše ne ugreje.

pošto planiraju u kaliforniji da prodaju najviše verovatno, računam da su razmišljali o tome 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo skroz ok izgled, ok jeste malo zadnji deo problematičan ali čak i sa tim je lepše od 80% današnjih sranja, posebno u tom SUV segmentu...

Meni je čudna ta cena od 80k do 250k? mislim, baš je veliki opseg, baš me zanima šta se dobija u toj osnovnoj varijanti... da ne pričamo kako mi je to malo glupo sa strane brenda, pošto mislim da je prvi model startovao od fazon 150k i tako su se kao pozicionirali, kao neki LUXURY GAS, plus su naravno potpuno novi, što verujem da dosta kupaca vidi kao prepreku.

Link to comment
Share on other sites

Pežo

12 hours ago, togFU said:

pošto mislim da je prvi model startovao od fazon 150

Jest al su posle dodali i entry level Pure model koji je 87k.

Ovaj od 250k je tehnološki znatno napredniji od ostatka game, ispod 2 sek do 100 kmh, samo Nevera je brža od svih produkcijskih modela igde ikad. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Kakve gluposti, kome je to bitno u praksi, auto od 1200ks rofl...nije ni cudo sto ce propasti auto industrija

a brate, oduvek si imao te što su od 0-100 za sekund ... statusni simbol kao i većina drugih stvari samo što je ovo skuplje.

kome trebaju patike od 1000 evra ili torbe od 5000 evra? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Football mom default Suv koji ubrzava za 2 sek kao statusni simbol? Rolleye, kad ce ta kometa

nevezano za ovaj konkretan auto, pa football moms su zapravo broj 1 za merenje piše (pun intended) međusobno 🙂

ajd' malo je lakše u USA uzeti skup auto na lizing, ali opet ne i prelako da ga može imati svako.

na kraju krajeva cela industrija je sad u "SUV" fazonu već neko vreme, ja ne znam dal' iko kupuje obične sedane više, tako da 'de će drugo da gruvaju te brze modele nego tu, jer se to trenutno prodaje.

sutra kad se "obrne krug" pa ne znam, karavani postanu in, praviće to 🙂

Link to comment
Share on other sites

ma da, realno je kriza i pravi se isključivo ono za šta postoji realno tržište. nece biti mnogo sapphire modela na ulici, ali je 250k i tako će lucid sebe naplatiti za tako malu seriju proizvodnje. mene čudi što isprva nisu krenuli na tržište sa suv modelom, nego su 2 godine drndali limuzinu koju niko neće 🙂 ovome je sad konkurent samo rivian r1s, tako da očekujemo teslin potez uskoro. model x nije dovoljan i gullwing vrata su danas već isfurana, nisu više loženje kako je bilo u početku

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 10:07 PM, Lucky said:

napred mi je ok, pozadi mi je apsolutno neskladan.

ignorisaću ovo sa strane i na vratima i pri zadnjem delu što deluje kao da je imao čukanje pa nije sredio limariju.

ali

 image.png

ovo mi je retko ružno 🙂 šta je ovo, linije na sve strane, nezna se koji bi pravac - plus izgleda kao neki stereotip kinez 🙂

image.png

 

rasisto

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

Ma jok, spolja je 98% isti.... Unutra su izmene. 

pa onda još logičnija izmena.

pričao sam baš sa kolegom koji je hteo da uzme Tucsona i poredio sa Sportage, bukvalno kaže da je tačno jedan nivo opreme ispod Tucson bio u odnosu na Sportage sa sličnim karakteristikama i cenom. Očigledno su sad odlučili da ih izjednače pa će i Tucson dobiti taj veliki ekran i šta god već.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dule_smor said:

Ako je veliki ekran najbitniji deo opreme onda stvarno treba kometa!

nije, ali je deo celog paketa plus je trend. tako da za iste pare od opreme si dobijao manje + nemaš taj ekran. pod opremom mislim na sve što nije core tipa motor etc. tako da isti proizvođač nudi dva modela (oba ružna, da se pomene!) koji su 99% isti auto, ali u jednom brendu ne nudi sve šta nudi u drugom za iste uslove. Sad to verovatno hoće malo da izjednače, a i drugi ih odavno tim povodom prestižu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...