Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, Dule_smor said:

već su se sa dosta tržišta oni povukli, moguće i da su neki njihovi problemi u pitanju.

vidi na primer tojotu!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

B92: Nema više auto-puta kroz Beograd: Šta to znači za vozače? VIDEO http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=10&nav_id=2421199

Ovo za pešake mi je malo suludo, ili lupa Okanović?

bila je davno priča o ovome, mislim da on sad priča šta znači ukidanje ovoga i šta MOŽE da bude, a ne da će to baš direktno i da stave. 

znam da su pričali da će da naprave mnogo više ulazno-izlaznih delova (na primer jedan takav odavno "čeka" tamo ispod autokomande, sve su već napravili i na kraju stoje oni betonski stubovi) i da će to verovatno povući i stavljanje određenih semafora. što bi opet bilo glupo ali ajde.

sa druge strane, pasarele relativno ok rade preko autoputa (pozdrav fati) pa ne vidim što bi to menjali, samo neka naprave još neku. mislim naravno na ove na starom delu a ne one kod arene što pešak prelazi kao u super mariju.

Link to comment
Share on other sites

Čitajući po netu šta sve donosi od izmena ovaj zakon, dve stvari su mi pale napamet:

a. Očekujem u najskorijem roku bicikliste na autoputu koji će da se voze jer sad imaju pravo i to onako na sred trake 🙂

b. Jedini "logičan" razlog koji sam pronašao je to što se kad ovo uradiš menja zakon po pitanju gde možeš da gradiš oko autoputa. Sad je neka "sigurna zona" tipa 40m a ovim se smanjuje na 10m, tako da kapiram da je to urađeno kako bismo dobili još neke građivine uz autoput tj. sada standardni put.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

pazi, to je jedna od teorija, ne mora da znači da je tačna! :))

ali ako je tako, kapiram da je posebno "osetljiv" onaj deo oko IKEA tamo jer što ne bi AV dig'o još neke tržne centre i šta god pored Ikee kad ih ona već ima tamo, i ovamo na drugu stranu ceo potez naravno posle bežanije do aerodroma itd.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, manson said:

B92: Robotaksi udario ženu na putu, moraju da sklone sva vozila sa ulica http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=10&nav_id=2421262

Kalifornijske vlasti suspendovale su taksije bez vozača kompanije Cruise koja je u vlasništvu General Motorsa, nakon što je u San Francisku jedan njihov robotaksi udario ženu koja je bila pešak.

eh, pa nije iznenađenje 🙂

23 minutes ago, dovlagsi said:

Japanci (opet) na misiji da spasu auto industriju 🙏 

 

lepo nacrtano, "bumo videli" što bi rekli ovi Srbi preko reke (da se odbranim od stane i draleta) kako će biti serijski.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

Namerno ću okačiti ovo poređenje new vs old, jebiga rizik je morao biti minimalan!

 

ćuti bolje je i to nego kad se tripuju da "izmisle dizajn" pa naprave onu rugobu od oktavije pre par generacija, srećom nisu slično probali sa superbom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...