Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

B92: EU će zabraniti izvoz starijih polovnjaka? http://www.b92.net/automobili/polovnjak.php?yyyy=2023&mm=07&nav_id=2365714

Ako predlog koji je Evropska komisija predstavila u četvrtak proÄ'e, stari, dotrajali automobili viÅ¡e ne bi mogli da se prodaju van EU i utiču na bezbednost puteva i zagaÄ'enju životne sredine u trećim zemljama, već bi se morali reciklirati u okviru Unije.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Videh ovo i meni je spreda i sa strane vrh. Od pozadi je generalno katastrofa ali mi je bolje nego neki njihovi skorašnji modeli koji su katastrofa i spreda i od pozadi :) ako krenu dalje u ovom smeru mogao bi recimo sledeći Tucson da bude baš interesantan.

Inače videh u Grčkoj karavan Arteona sa bugarskim tablama, teško je tu sliku izbaciti iz glave...

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

B92: Menja se Zakon o bezbednosti saobraćaja – šta je novo http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=07&nav_id=2372587

Izmenjenim zakonskim predlogom se, izmeÄ'u ostalog, omogućava pravni okvir za testiranja autonomnih vozila na putevima, po čemu će, kažu u Vladi, Srbija biti jedan od lidera u Evropi, reÅ¡ava pitanje deficita profesionalnih vozača s obzirom na to da se veliki broj mlaÄ'ih vozača opredelio za rad u drugim državama, otklanjaju prepreke za prepravke upotrebljavanih motornih vozila, kada se prilikom njihovog uvoza utvrdi da nisu u potpunosti usaglaÅ¡ena sa jednoobraznim tehničkim uslovima, piÅ¡e eKapija.

...

Kada je reč o kaznenim odredbama, pooštravaju se kazne za nepoštovanje znaka "obavezan smer" za teretna vozila koja u tranzitu kroz Srbiju izbegavaju korišćenje auto-puta zbog naplate putarine, čime značajno štete putevima nižeg reda i ujedno ugrožavaju bezbednost saobraćaja na tim deonicama.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2023 at 5:29 PM, dovlagsi said:

Hyundai Santa Fe

 

pozadi izgleda kao onaj prvi poznatiji SsangYong samo što nema "štit" farove nego ove kvadrataste. Zaboravih sad koji beše to, Rexton?

On 7/28/2023 at 2:05 PM, manson said:

B92: Menja se Zakon o bezbednosti saobraćaja – šta je novo http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=07&nav_id=2372587

Izmenjenim zakonskim predlogom se, izmeÄ'u ostalog, omogućava pravni okvir za testiranja autonomnih vozila na putevima, po čemu će, kažu u Vladi, Srbija biti jedan od lidera u Evropi, reÅ¡ava pitanje deficita profesionalnih vozača s obzirom na to da se veliki broj mlaÄ'ih vozača opredelio za rad u drugim državama, otklanjaju prepreke za prepravke upotrebljavanih motornih vozila, kada se prilikom njihovog uvoza utvrdi da nisu u potpunosti usaglaÅ¡ena sa jednoobraznim tehničkim uslovima, piÅ¡e eKapija.

...

Kada je reč o kaznenim odredbama, pooštravaju se kazne za nepoštovanje znaka "obavezan smer" za teretna vozila koja u tranzitu kroz Srbiju izbegavaju korišćenje auto-puta zbog naplate putarine, čime značajno štete putevima nižeg reda i ujedno ugrožavaju bezbednost saobraćaja na tim deonicama.

Putarina za celu deonicu autoputa Subotica-Beograd-Preševo iznosi 14.470 dinara, a predložena najviša kazna je 50.000, odnosno 25.000 dinara, ukoliko se plati u roku od osam dana od dana prijema kazne.

pa kakva je ovo glupost 🙂 bukvalno se isplati rizik liku ako je kazna 25.000 din a 15.000 ga košta zvanično da prođe autoputem. Ima da kažemo 50/50 šansu da prođe i da ne plati, ili u najgorem slučaju zaustavi ga pandur i ovaj mu da 50 evra (pa i 100) pa je opet prošao jeftinije 🙂

Ovim izmenama Zakona pojašnjava se i pojednostavljuje postupak utvrđivanja vozila od istorijskog značaja (oldtajmera) i  - konačno će izgleda oltimeri biti i mlađi od 1970, kad je poslednji put podvučena ta granica :))

alil ovo me zanima - rešava pitanje deficita profesionalnih vozača s obzirom na to da se veliki broj mlađih vozača opredelio za rad u drugim državama, šta će nam tačno tu zakon doneti 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Putarina za celu deonicu autoputa Subotica-Beograd-Preševo iznosi 14.470 dinara

Ovde ti ne valja cifra, prema kalkulatoru na sajtu je 2410 dinara putarina, nisam skoro isao do subotice, ali BG-Presevo je 1690 tako da ima smisla da je toliko do Subotice, sigurno nije 100 i kusur evra 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zwerko said:

Ovde ti ne valja cifra, prema kalkulatoru na sajtu je 2410 dinara putarina, nisam skoro isao do subotice, ali BG-Presevo je 1690 tako da ima smisla da je toliko do Subotice, sigurno nije 100 i kusur evra 🙂

mislim da se odnosi na teretnjake, jer je citat oko toga ali sad vidim da ga nisam uključio. 

piše da će više kontrolisati teretnjake koji idu standardnim putevima da bi izbegli plaćanje putarine na autoputu.

pa otuda i moj komentar da mu se "više isplati" rizik nego da plati.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je bukv veći utisak što sve to sad liči na novi Defender, besmučno kopiraju taj dizajn.
Ali okej, ja sam svakako za to da terenci budu terenci i da svaki izgleda više tako uglasto i grubo.

Dve verzije, da, i to je sada isto trend. Kao npr. Ford Bronco novi. Jedna gej verzija za civile i druga kao utilitarna.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dovlagsi said:

Dve verzije, da, i to je sada isto trend. Kao npr. Ford Bronco novi. Jedna gej verzija za civile i druga kao utilitarna.

hahaha, ameri, šta će još da smisle :)) da se razlikuju "redneci" od civila, s tim što će civili da kupuju ovo, a kapiram da je u startu jedno 10k skuplji.

32 minutes ago, dovlagsi said:

Meni je bukv veći utisak što sve to sad liči na novi Defender, besmučno kopiraju taj dizajn.

ne liči nego je bukvalno kopija 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...