Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

Znači sad je vreme da prodam Pežoa, kojem je ofc katalizator izvađen pre nego što sam ga kupio pre 10 godina, što se kaže dok još može.

 

Tražim hiljadu i po (moj te pipo), pa ako dobijem hiljadarku eto sreće 😄

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, absolute said:

Verovatno tako što je nivo izduvnih gasova prilagođen izduvnim gasovima juga i zastave koji nemaju katalizator fabrički :tf:

Ali kao bila je priča da je merenje izduvnih gasova prilagođeno euro standardu koji ispunjava auto? Tipa ako je ne znam Euro 5 dizel on mora da ima i DPF i EGR i da izduvni gasovi budu u nekim xx granicama. Ako je benzinac onda ima katalizator od Euro 1 norme koliko sam video, a Yugo i Zastava prosto nisu u toj euro kategoriji uopšte 😄 Samim tim i ispunjavaju sve uslove jer koliko sam ja skontao ti samo ne smeš da imaš auto koji je modifikovan u odnosu na to šta mu je norma za izduvne gasove, ako nije podržavao normu to je ok. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Nego, šta mislite, hoće li i 2025. opet da produže ovo za izduvne gasove za još 2 godine? 🙂 

Cisto politicka/populisticka odluka je u pitanju.

Katalizator je trebalo da ubace da ne moze da se prodje bez njega da konacno trovaci prestani da voze kola za koja nemaju pare.

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Cisto politicka/populisticka odluka je u pitanju.
Katalizator je trebalo da ubace da ne moze da se prodje bez njega da konacno trovaci prestani da voze kola za koja nemaju pare.
Slažem se. Takodje treba zabraniti i mogućnost da se uveze auto bez katalizatora/filtera ako fabrički treba da ga ima.
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

Nego, šta mislite, hoće li i 2025. opet da produže ovo za izduvne gasove za još 2 godine? 🙂 

 

3 hours ago, killYg0r said:

Cisto politicka/populisticka odluka je u pitanju.

Katalizator je trebalo da ubace da ne moze da se prodje bez njega da konacno trovaci prestani da voze kola za koja nemaju pare.

Dokle god to generiše novac neće biti promene. To čak nije ni iz ugla "narod će da se buni što ne može da registruje kola" nego je fora da takvom odlukom se smanjuje priliv u budžet.

Isto kao i ovo oko zabrane pušenja u zatvorenom itd (pričam isto iz ugla zaštite životne sredine). Jednostavno niko to neće da uvede jer misle da će da smanji priliv od akciza, od prometa u objektima itd. Nema veze dal' to povećava broj bolesnika pa koje treba da lečiš itd, ko to računa!

tako da sve te stvari kod nas neće nikada uvesti dok ne dođe do poslednjeg trenutka zahteva od strane EU da se to mora sprovesti za priključenje.

Na kraju krajeva i ova Grujičić je javno i rekla da Siniša Mali se buni oko zabrane pušenja u zatvorenom :)) tj. protivi se tom zakonu. Znači ministar ekonomije ne dozvoljava zakon koji je napravila ministarka zdravlja i povezan je sa zdravljem 🙂

Link to comment
Share on other sites

45 years ago, the Celica Supra made its debut as a competitor to Datsun's Z. Fast forward to the present day, and Toyota is marking the Supra's 45th anniversary with a new GR Supra model. Taking inspiration from the legendary A80 Supra made from 1993 to 2002, the 45th Anniversary Supra comes in Mikan Blast ("mika" being Japanese for orange) and Absolute Zero. Based on the 3.0 Premium Grade, the car features a manually-adjustable rear spoiler, side panel graphics, black 19-inch wheels and brake calipers, and body-colored strut braces under the hood. The 382 horsepower 3.0-liter turbocharged inline-six remains unchanged. The 45th Anniversary Supra arrives in dealers in Fall of 2023.

toyota-45th-supra-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...