Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne znam, meni se nešto ne dopada mislim da je malo bezličan kao i defender.

jasan mi je fazon, jasan mi je pravac i kao neki futur-retro na one matore defendere, ali kao da nešto nedostaje da se kaže da je završen.

ne mogu da kažem "half-baked" je bi bilo previše, ali tipa "4/5 baked" 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, cali said:

Zna se koji Defender je najkul

 

nije da nije bio na prošloj strani! 😛

4 hours ago, dovlagsi said:

Al ono što je meni posebno zapalo za oko, pored PR teksta koji uglavnom priča samo o terenskim sistemima i sposobnostima - vidi ti kolko je on od tla sad! 

 

videli od lada nive!

Link to comment
Share on other sites

Evo uskoro i za ove što idu u Čanj i Sutomore!

Помоћник извршног директора Сектора за наплату путарине ЈП "Путеви Србије" Дарко Савић изјавио је за РТС да је 23.000 активних корисника користило ТАГ уређај за електронску наплату путарине кроз Србију и Северну Македонију. Истиче да путници, који на тај начин плаћају путарину, кроз Србију остварају попуст од шест одсто. Најављује да ће за око десет дана доћи и до потписивања протокола са Црном Гором.

To bi značilo da pored Srbije i Makedonije od septembra ako sve prođe kako treba važi isti tag i u Cro i Mne.

Link to comment
Share on other sites

@togFU tebra kako se snalazite na kružnom toku?

Turbo kružni tok na raskrsnici Bulevara cara Lazara i Fruškogorske ulice je završen i danas u 17 sati bi trebalo da bude uspostavljen redovan saobraćaj.

Preostalo je da se postavi još nekoliko stubova javnog osvetljenja i završi deo radova ispred Naučno-tehnološkog parka. Iz Gradske uprave kažu da to neće uticati na odvijanje saobraćaja.

Ovi radovi biće okončani u narednih nekoliko dana, čime će kružni tok biti kompletno završen, kako se ukazuje, dva i po meseca pre ugovorenog roka.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, togFU said:

@Lucky ah, kao prvo bajata ti je ta vest jer je to otvoreno pre par nedelja i imao sam tu cast da prodjem tuda odmah nakon otvaranja TURBO PROJEKTA. Ali svakako sam naucio da koristim turbo kruzni u SLO tako da nije bilo problema!

a vidi stvarno ne piše jun u vesti u delu koji sam citirao! nisam video da je otvoren pre roka!

ne brinem ja za tebe, više me zanimaju sugrađani koji se nisu susreli sa turbom do sad!

Link to comment
Share on other sites

Malo off topic, ali šta se dešava sa cenom goriva? Danas u Srbiji 199 RSD litar dizela. Stao juče na pumpu u Hrvatskoj, i skapirao da je tamo litar dizela 35 dinara jeftini.

Da li je to kod njih nešto palo značajno, ili su kod nas samo podivljale cene?

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Malo off topic, ali šta se dešava sa cenom goriva? Danas u Srbiji 199 RSD litar dizela. Stao juče na pumpu u Hrvatskoj, i skapirao da je tamo litar dizela 35 dinara jeftini.
Da li je to kod njih nešto palo značajno, ili su kod nas samo podivljale cene?
Mislim da Hrvatska ima kontrolisane cene od strane države, a verovatno ih sad dodatno drže na nižem nivou zbog turističke sezone. Generalno su u porastu opet cene goriva, zašto, jebemliga :)
  • Thanks (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, cali said:

Malo off topic, ali šta se dešava sa cenom goriva? Danas u Srbiji 199 RSD litar dizela. Stao juče na pumpu u Hrvatskoj, i skapirao da je tamo litar dizela 35 dinara jeftini.

Da li je to kod njih nešto palo značajno, ili su kod nas samo podivljale cene?

ako ti nešto znači, u grčkoj 2 evrića lagano 🙂

a kod nas poskupljuje 2-3-4 dinara u proteklih X nedelja koliko sam ispratio.

Koliko sam ispratio, poskupljuje sirova, zato i ova:

 

Dodao je da očekuje da država koriguje, odnosno smanji visoke akcize i porez na naftne derivate koji su najveći u Evropi, pošto na nabavnu cenu ne može da utiče.

On je rekao da cena nafte raste iz više razloga, zbog toga što kineska privreda nije u recesiji i uvela je podsticaje za jačanje industrijske proizvodnje, aktivnija je i indijska privreda, američke strateške rezerve su na istorijskom minimumu i one će se popravljati, a članice Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) i Rusija su smanjile proizvodnju.

No recept je naravno standardno oproban - kad poskupi nafta poskupi gorivo, kad pojeftini nafta, ne pojeftini gorivo. Profit!

mada valjda mi ni ne formiramo cene po tome, tako da je još genijalnija situacija 🙂

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

dal' će ovo rešiti lude vozače trotineta po trotaru, ostaje da se vidi 🙂

Предлогом измена и допуна Закона о безбедности саобраћаја који је упућен на усвајање Народној скупштини, први пут се регулише употреба електричних тротинета. Предлог је да им се забрани кретање по тротоарима, а да најнижа старосна граница за управљање буде 14 година.

"Електрични тротинети моћи ће да се возе бициклистичким тракама и стазама, а тамо где их нема, коловозом и то у ширини до једног метра", каже Дамир Окановић из Комитета за безбедност саобраћаја.

Уколико је ограничење брзине веће од 50 километара на сат, тротинети неће моћи да се возе, напомиње Окановић.

"Кад год се користи коловоз мора се носити флуоресцентни или светлоодбојни прслук. Заштитна опрема је обавезна, а то је бициклистичка кацига“, истиче Златко Беленцан из Управе саобраћајне полиције.

Да нови закон у одређеној мери дестимулише употребу електричних тротинета, сматрају из Удружења "Сигурне стазе“. Као разлоге наводе недостатак површина за кретање и наметање додатних издатака за добијање налепнице коју издаје Агенција за безбедност саобраћаја.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Laki samo na Mikonosu i Santoriniju letuje!

ja samo gde je sveCki džet set! Druženje sa Demi Mur i Lebronom Džejmsom!

ne idem na ove zone gde ima više Frikom i Sinalko suncobrana u odnosu na sve druge, gde trešti sa JBL zvučnika na plaži Teodora Džehverović 24/7 i na svakoj radnji sve piše na srpskom!

Santorini mi je inače jedno od onih mesta što ne kapiram što je popularno niti šta se tu baš nekome dopada, ali ajde sad!

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...